Dawny (foniczny) Eurosport Polska

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 42
x 214
Kontakt:

Post autor: Tomek » 19 gru 2017, 21:05

Temat poświęcony wspominkom na temat dawnego Eurosportu - dokładniej z czasów, gdy kanał ograniczał tylko do emisji polskiej fonii. Dwa filmiki, na które trafiłem przy okazji wertowania swojej starej kasety VHS.

Nagranie programu "Wiadomości Eurosportu" / "Eurosport News" (nie mylić z osobną telewizją, którą audycja przy okazji promowała) z 6 kwietnia 2003 roku :)
Do ściągnięcia: http://www.mediafire.com/file/7t1bca0ys ... rogram.mp4

Fragment magazynu Ligi Mistrzów z tego samego dnia - warto zwrócić uwagę na spóźnienie się/obcięcie polskiej fonii, znak partyzanckich czasów na tym kanale :)
Do ściągnięcia: http://www.mediafire.com/file/tav7rhsp2g1hxtu/EULG.mp4
0 x
HENSHIN!
TVP8Polska
Użytkownik

Post autor: TVP8Polska » 20 gru 2017, 15:36

Mam pełno filmów z opraw Eurosportu 2003-2008 na kanale Archiwa telewizyjne (rezerwowy)! Będzie więcej!
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 283
x 1417

Post autor: Karol » 11 lut 2019, 5:17

Może historycznie pojadę w czasy, gdy o polskiej fonii w Eurosport nawet nikt nie marzył, bo mało kto zdawał sobie sprawę z jego istnienia ;) W tym roku Eurosport skończył 30 lat, dlatego warto przypomnieć jak to było w 89' roku :)

Wiadomo, że kanał początkowo nie należał do TF1, lecz była to wspólna kooperacja EBU oraz Sky Television.

Zakładam, że to start emisji satelitarnej w Sky:
[ Spoiler ]
Startup z 12 sierpnia 1989:
[ Spoiler ]
Materiały z 1991:
[ Spoiler ]
Problemy techniczne z 8 maja 1991 (chociaż nie jestem pewien daty, ponieważ różne źródła mówią, że Eurosport 6 maja przerwał nadawanie na prawie dwa tygodnie, nim przeszedł pod skrzydła TF1)
[ Spoiler ]
Przełączenie Eurosport na Quantum Channel (1993)
[ Spoiler ]
Póki co tyle, bo nie mam czasu :)

Kiedyś poruszaliśmy temat The Quantum Channel nadawanego jako nocne pasmo telezakupowe w Eurosporcie. Z tego artykułu rozumiem, że kanał, a dokładnie jego nadawca (Quantum International Ltd.) był zależny od amerykańskiej firmy E4L Inc. (Everything4Less). Z artykułu dowiadujemy się także, że dogadywano się z Multichoice w zakresie zwolnienia transpondera analogowego (nie wiem czy chodzi o ten dzielony z Eurosportem, czy może jakiś inny?) w celu oszczędności i nadawania wyłącznie cyfrowego :)

Kingofsat.net dysponuje screenshotem z kanału Quantum24 (zakładam, że całodobowej wersji Quantum Channel). Być może są jakieś nagrania na YouTube:
Obrazek

Kanał zniknął z rynku około roku 2000-2001. Łączę to z odejściem z firmy Martina Purcella, dyrektora europejskiej filii, który odpowiadał za Home Shopping.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”