Archiwalne ramówki telewizyjne

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 14978
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 261
x 1309

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Karol » 10 lis 2008, 21:34

Poniższy fragment dotyczy skrócenia nadawania Polonii 1 w roku 1996:
Gazeta Wyborcza - 25 listopada 1996

Jakże wielkie było zdziwienie widzów Polonii 1, kiedy zamiast tasiemcowych seriali i japońskich kreskówek zobaczyli arabskich spikerów. Wszystkiemu winna jest zmiana satelity.

Od dwóch lat stacja nadaje program z Włoch przez satelitę, gdyż jej sieć naziemna w Polsce została zamknięta za nadawanie bez koncesji. Można ją teraz odbierać za pomocą anten satelitarnych i w sieciach kablowych.

Stacja wynajmowała dotychczas miejsce na satelicie Hot Bird I od luksemburskiej telewizji RTL 7. Ta jednak zacznie nadawać swój polskojęzyczny program 7 grudnia, co zmusiło Polonię 1 do "przeprowadzki" na satelitę Eutelsat II F3. Doszło do niej przed tygodniem.

Wkrótce jednak (13 grudnia) stacja zamierza rozpocząć transmisję programu znów przez satelitę Hot Bird I lub wystrzelonego na orbitę kilka dni temu Hot Bird II. Odciąży on swego "starszego brata" przejmując transmisję części programów, i wówczas zwolniłoby się miejsce dla Polonii 1. Obecnie trwają negocjacje stacji z właścicielem satelitów, organizacją Eutelsat.

Do tego czasu Polonia 1 będzie nadawać tylko od godziny 8 rano do 13. Program niewiele różni się od nadawanego wcześniej porannego bloku. Powtórki filmów zastąpiono tylko teledyskami.

W pozostałych godzinach - zamiast Polonii 1 - można oglądać telewizję jednego z krajów znad Zatoki Perskiej. Mniej szczęścia mieli właściciele niektórych kablówek, które w tym czasie transmitują jedynie obraz w postaci planszy kontrolnej.

- Przymusowa przeprowadzka i redukcja czasu trwania programu przynoszą stacji duże straty - przyznają nieoficjalnie przedstawiciele Polonii 1.

Wkrótce niemal wszystkie programy telewizyjne nadawane satelitarnie po polsku można będzie odbierać nastawiając antenę na jednego z satelitów z "rodziny" Hot Bird (pozycja 13 stopni wschód). W grudniu pojawią się tam RTL 7 i Canal Plus Polska (są już tam Polsat i TV Polonia).

Zgrupowanie polskich programów w jednym miejscu jest bardzo wygodne dla widzów, gdyż nie trzeba będzie zmieniać pozycji anteny, aby znaleźć pożądany program
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2816
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 8
x 21
Kontakt:

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Kamil » 10 lis 2008, 21:39

tasiemcowych seriali i japońskich kreskówek zobaczyli arabskich spikerów.
Haha:D Świetnie ich podsumowali - zresztą swojego czasu Agora miała jakiś proces z Nicolą G. właścicielem P1 i wyrok zapadł niedawno. Pamięta ktoś czego dotyczył?

PS. To chyba nie ten dział - bardziej pasuje do wątku o Tele 5 i Polonii 1
0 x
Awatar użytkownika
CHRIS
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2007, 11:05
Lokalizacja: Poznań-Grunwald

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: CHRIS » 11 lis 2008, 15:38

Ramówki z 31.12.1998 roku:

TVP1

06.00 Kawa czy Herbata?
08.00 Inny Świat - Serial USA
08.20 Giełda - Magazyn
08.30 Wiadomości i Pogoda
08.45 Kroniki Narni - Serial produkcji Angielskiej
09.15 Mama i Ja - Program dla dzieci
09.30 Domowe Przedszkole - Program dla dzieci
10.05 Twist przez całą Dobę - Film Muzyczny produkcji USA z 1961 roku
11.30 Dom pełen Zwierząt - Program Edukacyjny
11.40 Blues Rock Guitar - Program Edukacyjny
11.50 Narodziny - Serial Dokumentalny produkcji Francuskiej
12.00 Wiadomości
12.10 Agrobiznes
12.20 Magazyn Notowań
12.50 Podróże z Mikołajem - Teleturniej
13.25 Kotek - Film dla dzieci produkcji Rosyjskiej z 1996 roku
14.45 Jacek ''Kobra'' - Program dla dzieci
15.00 Flesz-Wiadomości
15.05 Diariusz rządowy - Magazyn
15.30 Teleexpress Junior
15.40 Rower Błażeja - Program dla młodzierzy
16.30 Klan - Telenowela
17.00 Teleexpress
17.25 Jaka to Melodia? - Teleturniej
17.50 Rower Błażeja - Program dla młodzierzy
18.35 Wieczorynka: Opowieść o Emmecie i Wielkim Świątecznym Konkursie - Film Animowany USA
19.30 Wiadomości, Sport i Pogoda
19.50 Orędzie Noworoczne Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
20.10 Niesamowita McCoy - Sensacyjny USA 1993
21.55 Przeboje '98 - Program Muzyczny
22.55 Sylwester z Jedynką (1)
23.58 Toast z Jedynką
00.05 Sylwester z Jedynką (2)
00.30 Świadek Koronny - Sensacyjny USA 1994
02.00 Tańczmy Razem - Pokazy Mistrzów Tańca
02.55 A Teraz Zupełnie z Innej Beczki - Komedia produkcji Angielskiej z 1971 roku
04.20 Zakończenie Programu

TVP2

07.25 Sport Telegram
07.30 Dziennik Krajowy
08.00 Dziadek do Orzechów - Film Animowany
08.30 Programy Lokalne
09.30 Świat Kobiet - Magazyn
10.00 Zrozumieć Śmiech - Film Dokumentalny
10.55 5x5 - Wygrajmy Razem - Teleturniej
11.25 Święta z Willim Wuffem. Milioner dla Mamy - Animowany produkcji Niemieckiej z 1993 roku
13.00 Panorama
13.20 Dziennik Krajowy (powt.)
13.40 50 Lat Światowej Rady Kościołów - Nabożeństwo Ekumeniczne
13.55 Listonosz z Księstwa Seborgii - Film Dokumentalny
14.30 Natalia Kukulska - PULS. Platynowy Koncert
15.15 KOC - Komiczny Odcinek Cykliczny
16.00 Panorama
16.10 Na Łasce Opatrzności - Komedia Francuska z 1993 roku
17.40 Sylwestrowych Nocy Czar
18.00 Panorama
18.10 Programy Lokalne
18.35 Dalej Robię Swoje - Jubileuszowi Goście Wojciecha Młynarskiego - Program Artystyczny
19.30 Przygody Bałwanka - Animowany produkcji Angielskiej
20.00 III Gala Piosenki Biesiadnej (3)
21.00 52. Spotkanie z Balladą: Karnawał w Kopydłowie (1)
22.00 Panorama i Prognoza Pogody
22.30 Sylwestrowych Nocy Czar
22.40 Jeszcze Bardziej Zgryźliwi Tetrycy - Komedia USA 1995 ok. godziny 23:51 Życzenia Noworoczne
00.35 Sylwester 1999 w Polsce
01.20 Konwój - Dramat USA 1978
03.00 Poprawiny czyli II gala Piosenki Biesiadnej
03.55 Zakończenie Programu

POLSAT

07.00 Piosenka na Życzenie
08.00 Garfield - Serial Animowany
08.30 Żar Młodości - Serial Obyczajowy
09.25 Zagubieni w Afryce - Król Słoń - Przygodowy produkcji Angielskiej z 1994 roku
11.15 Księżniczka Futbolu - Komedia USA 1993
13.00 Niedźwiedź pana Adamsa - Przygodowy USA 1990
14.15 Zapisano w Niebie - Komedia USA 1987
16.00 Informacje
16.15 Budka Suflera - Program Rozrywkowy
17.00 Sabrina: Nastoletnia Czarownica - Serial
17.30 Perła - Serial Komediowy
18.00 Pomoc Domowa - Serial
18.30 Dharma i Greg - Serial Komediowy
19.00 Allo, Allo - Serial Komediowy
20.00 Idź na Całość - Show
20.50 Losowanie LOTTO
21.35 Top Dog - Komedia Sensacyjna USA 1994
23.10 Wyniki Losowania LOTTO
23.15 Szopka Noworoczna
00.10 Żądło - Komedia Sensacyjna USA 1973
02.25 Emmanuelle - Erotyczny Francja 1974
04.15 Pożegnanie

RTL7

06.20 Miłość i Dyplomacja - Serial
06.45 Na Zawsze - Serial
07.30 Odjazdowe Kreskówki: Casper, Woody Woodpeacker, Simba - Król Lew
08.40 Świat Pana Trenera - Serial Komediowy USA
09.05 Dziewczyna z Komputera - Serial
09.30 Sunset Beach - Serial
10.15 Król Wzgórza - Obyczajowy USA 1993
12.00 Uśmiech Losu - Serial
13.00 Teleshopping
14.15 Miłość i Dyplomacja - Serial
14.40 Podaj Dalej - Teleturniej
15.10 Ukryta Kamera
15.30 Odjazdowe Kreskówki: Casper, Woody Woodpeacker, Simba - Król Lew
16.45 Dziewczyna z Komputera - Serial
17.10 Kameleon - Serial USA
18.00 Sunset Beach - Serial
18.50 7 Minut - Wydarzenia Dnia
19.00 Zoom - Magazyn Sensacji
19.30 Podaj Dalej - Teleturniej
20.00 - 24.00 CZWARTEK DETEKTYWÓW:
20.00 Misja Specjalna - Sensacyjny USA 1995
21.45 Columbo - Serial
23.05 Wydział Zabójstw - Serial
00.00 Dziewczyna z Komputera - Serial
00.25 Kameleon - Serial
01.05 Zoom - Magazyn Sensacji
01.35 Muzyka do Białego Rana

NASZA TV

07.45 Świat Biznesu
08.00 Opowieści z Klonowego Miasta - Serial Animowany
08.30 Baśnie Braci Grimm - Serial Animowany
09.00 Nie ma jak w domu - Serial
09.25 Szczęśliwa Ósemka
09.55 Stella z planety Stellaris - Serial
10.45 Piękni i Sławni czyli Nasza Wizyta u..
11.15 City - Serial
11.40 Antonella - Serial
12.30 Wygraj! Wyśpiewaj! - Koncert Świąteczny
14.05 Kopciuszek - Rewia na Lodzie - Animowany USA 1994
15.00 Stella z planety Stellaris - Serial
15.55 Już prawie Czwarta - Informacje, ciekawostki, porady
16.15 Złodziej Dzieci - Obyczajowy produkcji Włoskiej z 1993 roku
18.15 Finał Miss Modelek
19.00 Zoom - Magazyn Sensacji
19.30 Podaj Dalej - Teleturniej
20.00 Misja Specjalna - Sensacyjny USA 1995
21.45 Studio Agnes
21.50 Za Głosem Serca (1) - Obyczajowy Włochy 1997
23.20 Music Hall Varietes - Przeboje lat 50 i 60
23.50 Nowy Rok w Naszej TV
00.20 Music Hall Varietes
00.50 Hackerzy - Film produkcji Hiszpańskiej
02.35 Techno Party - Program Muzyczny

TVN

06.30 Dzień Dobry w TVN
06.35 Kropka nad i
06.55 Dzień Dobry w TVN
07.00 Automaniak
07.30 De De Reporter
07.45 Inspektor Gadżet - Serial Animowany
08.10 Łebski Harry - Serial Animowany
08.35 Bosco - Serial Animowany
09.00 Magazyn NBA
09.30 Esmeralda - Serial Obyczajowy
10.30 Manuela - Telenowela
11.30 Jolanda - Telenowela
12.00 Telesklep
12.30 Czas to Pieniądz - Teleturniej
13.00 Big Star Party
13.55 Inspektor Gadżet - Serial Animowany
14.20 Łebski Harry - Serial Animowany
14.45 Bosco - Serial Animowany
15.15 Szkoła Złamanych Serc - Serial
15.45 California Dreams - Serial
16.15 Pacyfic Drive - Serial
16.45 Maraton Uśmiechu
17.15 TVN Fakty Regionalne
17.30 Nasz Człowiek w Parlamencie - Serial
18.00 Esmeralda - Serial
18.55 Pogoda
19.00 TVN Fakty, Sport
19.30 Bespieczna Kasa Briana - Teleturniej
20.00 Ślepa Furia - Sensacyjny USA 1989
21.45 Miłość nie zna Granic - Komedia Sensacyjna USA 1992
23.30 Sylwester z Big Star Party
00.00 Życzenia Noworoczne
00.05 Sprawiedliwa Zemsta - Sensacyjny USA 1992
01.45 Big Star Party
02.45 Granie na Ekranie

PTV

07.00 Księżniczka Szeherezada - Serial Animowany
07.30 Tajemniczy Świat Świętego Mikołaja - Serial Animowany
08.00 Miska Ryżu - Serial Dokumentalny
08.30 Rozmowy na Koniec Roku
08.35 Lustra - Impresja Filmowa
08.50 Rozmowy na Koniec Roku
09.00 Teleskop
09.10 Wasz Edmund Emeryt
09.30 Gorzkie Dziedzictwo - Serial
10.20 Niezwykła podróż Krasnali - Film Animowany Hiszpania
11.40 Dzieci Natury - Serial Przyrodniczy
12.30 Jeane Moreau - Film Dokumentalny
13.25 Murzyn - Komedia Obyczajowa produkcji Francuskiej
15.00 Widnokrąg
15.30 Lunapark
15.50 Kwadrans do Przodu
16.20 Teleskop
16.40 Gorzkie Dziedzictwo - Serial
17.30 Program Rozrywkowy
18.00 Panorama
18.10 Teleskop
18.30 Teleskop Miejski
18.45 Medycyna i Ty
19.00 Śpiewać Każdy Może
19.20 Wywiad Teleskopu
19.30 Telling Lies. Urodzinowy Koncert Davida Bowie
21.00 Zaproszenie na Sylwestra
21.30 Teleskop
21.50 Sport
22.00 Sylwester 1998
01.30 Rock przez Całą Dobę - Muzyczny produkcji USA z 1956 roku

TMT

07.00 Program dnia
07.05 TV Shop
08.00 Filmy Animowane dla dzieci
12.30 Zdumiewający Amsterdam - Film Dokumentalny
13.00 Siedmiomilowe Trampki - Film dla dzieci produkcji Polskiej
13.15 Sylwestrowe Przeboje
14.00 Zawody: Tancerz - Serial Dokumentalny
15.00 Filmy Animowane dla dzieci
15.30 Siedemnaście Mgnien Wiosny - Serial Wojenny ZSRR
17.00 Country i Western (1) - Koncert
18.00 Smak Muzyki - Magazyn
19.00 Filmy Animowane dla dzieci
20.00 Sylwestrowy Koncert Życzeń
21.00 Country i Western (2) - Koncert
22.00 Stary Dobry Rock'n'Roll - Koncert
23.00 Dzika Orchidea - Erotyczny USA 1989
00.45 Stary Dobry Rock'n'roll - Koncert

POLONIA 1

06.00 Top Shop
13.30 Namiętności - Telenowela
14.30 Top Shop
17.00 Syrenka Maco - Serial Animowany
17.30 Celeste -Serial
18.30 Przysmaki Życia - Program Małgorzaty Potockiej
19.30 Top Shop
20.00 Mężczyźni Wolą Blondynki - Musical USA 1953
21.50 Sylwester w Polonii 1
22.20 Top Shop
22.30 Sylwester w Polonii 1
00.30 Noc w Operze - Komedia USA 1935
02.10 Sylwester w Polonii 1

Źródło: ANTENA

P.S: Bardzo bym prosił o umieszczenie ramówek Sylwestrowych z lat 1992/1999. Bardzo mi na tym zależy. Będe bardzo wdzięczny.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 14978
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 261
x 1309

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Karol » 11 lis 2008, 15:59

Mogę podać programy sylwestrowe 1999/2000. Jednak tylko popołudniowe:

Polonia 1:

13:15 Top Shop
17:45 Przysmaki życia - magazyn
18:45 Zbuntowana - telenowela
19:45 Top Shop
20:45 Synowie Katie Elder - western USA, reż. Henry Hathaway, wyk. John Wayne
23:00 Przeboje roku 1999 00:00 Życzenia, Przeboje roku 1999

Polsat Komedia:
14:10 Żandarm na emeryturze - komedia francuska 1970
15:50 Dyżurny satyryk kraju
16:20 Jacek Ziobro Superstar
16:50 A gdyby tak nie zapalić? - komedia francuska 1993
19:10 Benny Hill
19:40 Jacek Ziobro Superstar
20:10 Kiedy mówię, że cię kocham - komedia włoska 1967
21:50 Dyżurny satyryk kraju
22:20 Żandarm z Saint Tropez - komedia francuska 1964
00:00 Junior
00:30 Benny Hill
01:00 Dobranoc, panie mecenasie - komedia włoska 1955

Porion:
14:45 TV Shop
15:00 Księga dżungli - film przygodowy USA
16:45 Muzyka, muzyka: Blues
17:00 Kuchnia smakosza
18:15 Muzyka, muzyka: Rock and roll
19:00 Program lokalny
20:00 Remiza - komedia USA
21:45 TV Shop
22:00 Obcy na mojej ziemi - film USA
23:30 TV Shop
23:45 Muzyka
00:00 Życzenia od redakcji TV Porion

TMT:
15:30 Tradycje i święta w Szwecji - film dokumentalny
16:00 Telewizyjne Forum Młodych: Tradycje - dyskusyjne forum dla młodzieży
16:30 Tancerz - film dokumentalny 16:45 Muzyka 2000
17:30 Zwariowana gromadka - serial animowany
18:00 Made in Finland - to brzmi dumnie - film dokumentalny
18:20 Muzyka 2000
18:45 Znaki zodiaku - serial animowany
19:00 TMT w krainie bajki
20:00 Sylwestrowy koncert życzeń
21:00 Pocałunek nocy - dramat austral./ang./amer. 1987, reż. James Ricketson, wyk. Patsy Stephens
22:45 75 minut do Nowego Roku - program muzyczny
00:00 Życzenia noworoczne
00:05 Przepowiednie - film dokumentalny USA
01:05 Krew, pot i kule - film sensacyjny USA 1990, reż. Bob Cook, wyk. Lisa Clevenger

TV Polonia:
14:45 Sylwester w TV Polonia
15:00 Wiadomości
15:10 Karnawał po polsku
15:35 Małe musicale: "Mikołaj w dyskotece"
16:00 Rower Błażeja i Teleexpress Junior
16:55 Sylwester w TV Polonia
17:00 Teleexpress
17:15 Śpiewa Grażyna Brodzińska
18:00 Sylwester w TV Polonia
18:20 Hity satelity
18:35 Sylwester w TV Polonia
18:50 Złotopolscy (137)
19:15 Dobranocka: Kulfon, co z ciebie wyrośnie?
19:25 Warszawa wita 2000 rok
19:30 Wiadomości
20:00 Orędzie Noworoczne Prezydenta RP
20:10 "Sami swoi" - komedia polska 1967
21:30 Warszawa wita 2000 rok
22:30 Panorama
23:00 Warszawa wita 2000 rok
01:00 Girl Guide - komedia polska 1995
02:30 Zenon Laskowik - fragmenty programów "Muzyka małego ekranu" 90287159
03:15 Sami swoi - komedia polska 1967

TVN:
12:55 Bogowie są szaleni - komedia RPA 1980
14:55 Walter Melon - serial animowany
15:15 Szkoła złamanych serc - australijski serial dla młodzieży
15:45 W naszym kręgu - australijski serial dla młodzieży
16:15 Pełna chata - serial komediowy USA
16:45 Start w TVN, meta na scenie - program rozrywkowy
17:15 TVN Fakty regionalne
17:35 Wizjer TVN - magazyn sensacji i rozrywki
18:05 Kamila (27) - serial meksykański
19:00 TVN Fakty
19:25 Sport
19:30 Pogoda
19:35 Cristina (134) - serial meksykański
20:30 Milionerzy - teleturniej
21:20 Tragedia Posejdona - film katastroficzny USA 1972
23:25 Anioł stróż - francuska komedia sensacyjna 1995
01:20 El Condor - western USA 1970
03:05 Lolita 2000 - film erotyczny USA 1997
04:30 Granie na zawołanie - gra-zabawa

Polsat:
06:00 Piosenka na życzenie
07:00 Szaleję za tobą - serial USA (Serial niedostępny drogą satelitarną)
07:30 Polityczne graffiti
07:35 Jumanji - serial animowany
08:00 Czarodziejka z Księżyca - serial animowany
08:30 Miasteczko Evening Shade - serial komediowy USA
09:00 Karolina w mieście - serial komediowy USA
09:30 Syndrom 2000
09:40 Kowboj - film USA 1983
11:20 Carmen - widowisko na lodzie - widowisko muzyczne 1990
12:40 Annie - musical USA 1982 (Film niedostępny drogą satelitarną)
14:35 Przyjaciele - serial
15:00 Jumanji - serial animowany
15:30 Informacje
15:55 Proroctwa milenium - film dokumentalny
16:45 Alvaro (22) - telenowela brazylijska
17:45 Luz Maria (22) - telenowela peruwiańska
18:40 Super Express TV
18:55 Informacje
19:05 Paloma - telenowela meksykańska
20:35 Trędowata - pilot serialu polskiego
20:50 Losowanie LOTTO
21:20 13. posterunek (38)
21:50 Naga broń 33 1/3 - komedia USA 1994 (ok. 23:00 wyniki LOTTO)
23:30 Wielki bal - Ferdynand Kiepski zaprasza na bal sylwestrowy
00:35 Różowa landrynka
01:05 The Blues Brothers - komedia USA 1980
03:15 Playboy
03:45 Muzyka na bis
05:00 Zakończenie programu

Polsat 2:
07:00 Szok blok
08:00 Historia Świętego Mikołaja - film animowany USA 1996
09:00 Diamentowa góra (3) - serial włosko-francusko-niemiecki
10:50 Na topie - program rozrywkowy
11:20 Magazyn Motoryzacyjny Młodych
11:50 Soundtrack
12:30 Kabaret filmowy - program rozrywkowy 95407826
13:00 Kolos V: Niecodzienna polisa - włosko-francusko-niemiecki film sensacyjny 1989
14:40 Mała wielka miłość" (2) - baśń włoska 1993
16:00 Szopka milenijna
17:00 Przygody gnoma Gnorma - baśń USA 1994
18:30 Gabinet terapii zbiorowej - program rozrywkowy
19:10 Scarlett (4) - serial kostiumowy USA
20:00 Pechowa Electra Glide - film akcji USA 1973
22:00 Przestępstwa uchwycone kamerą - film dokumentalny USA 1998
23:00 Różowa landrynka
23:30 Wigilijny romans- melodramat USA 1994
01:10 Flip i Flap w krainie muzyki - niemiecko-amerykański film montażowy 1988
02:10 Disco Relax
03:10 Zakończenie programu

RTL 7:
06:00 Miłość i dyplomacja - serial holenderski
06:25 Perła - telenowela
07:10 Sunset Beach - serial USA
07:55 Moje drugie ja - serial s.f. USA
08:20 Odjazdowe kreskówki: Woody Woodpecker.
09:05 Zagubiony w czasie - serial s.f. USA
09:55 Mantis - serial s.f. USA
10:45 Cobra - oddział specjalny - niemiecki serial sensacyjny
11:35 Sunset Beach - serial USA
12:20 Trzy razy Zofia - telenowela meksykańska
12:40 Teleshopping
13:15 Perła - telenowela meksykańska
14:00 Katalina i Sebastian - telenowela meksykańska
14:50 Odjazdowe kreskówki: Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, Woody Woodpecker
16:20 Zagubiony w czasie - serial s.f. USA
17:10 Mantis - serial s.f. USA 2001
18:00 Sunset Beach - serial USA
18:50 7 minut - wydarzenia dnia
19:00 Zoom - magazyn sensacji
19:30 Moje drugie ja - serial s.f. USA
20:00 Miłość w biegu - film sensacyjny USA 1994
21:35 Nie budźcie gliniarza, który śpi - kryminał francuski 1988
23:20 Akcja na Eigerze - film sensacyjny USA 1975
01:25 Duch mojej mamy - film kanadyjski 1996
03:00 Sheryl Crow Special - koncert
04:00 Miłość w biegu - film sensacyjny USA 1994
0 x
Awatar użytkownika
CHRIS
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2007, 11:05
Lokalizacja: Poznań-Grunwald

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: CHRIS » 11 lis 2008, 17:02

Dzięki Karol za te ramówki.
A miałbyś ramówki ze Świąt Bożego Narodzenia? Pomijając rok '96 bo te posiadam.
0 x
Awatar użytkownika
Majkell
Mythical VIP
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
Kontakt:

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Majkell » 11 lis 2008, 20:00

Ka.mil pisze:
tasiemcowych seriali i japońskich kreskówek zobaczyli arabskich spikerów.
Haha:D Świetnie ich podsumowali
Bo ja wiem czy tak świetnie? Świetny jest to raczej przykład na stronniczość i brak choćby namiastek obiektywizmu dziennikarskich k***w z Wyborczej. To propagandowe piśmidło (można się nie zgadzać, ale ja je tak postrzegam) od samego początku było wrogo nastawione do Grauso i jego mediów (wspomnę tylko o konkurencyjnym dla Wybiórczej "Życiu Warszawy" - i wszystko powinno być jasne), zatem w zasadzie wszystkie jego teksty dotyczące P1 utrzymane są w tym stylu.

Polonii 1 (jak widać) nie odpuszczali nawet w czasach, gdy już podupadała. Najbardziej jednak - rzecz jasna - GW atakowała tę stację, jeszcze gdy cieszyła się ona ośmiomilionową widownią i ubiegała się o koncesję. Za punkt wyjścia i koronny argument przyjęto wówczas rzekomo niski merytorycznie poziom programu. Komercyjna, robiona dla pieniędzy telewizja była u nas nowością, więc łatwo dawało się ją pismakom mieszać z błotem. I tak Polonię 1, której zdarzało się prezentować nawet dość często koncerty muzyki klasycznej i ambitne kino, przedstawiano jako stację od głupich telenowel i brutalnych kreskówek (były "aż" dwie takie w historii stacji!). Dzisiaj, choć nastawione na niewymagającą myślenia rozrywkę Polsaty i TVN-y ani myślą nadawać - jak dawniej P1 - choćby szczypty tego ambitnego kina, że o dobrej muzyce nie wspomnę, za to nie stronią o telenowel i głupich widowisk, a nawet produkują je samemu w masowych ilościach - o mizernym poziomie ich programu w mediach mówi się co najwyżej półgębkiem, w felietonikach pisanych pół żartem-pół serio. Stara zasada, że kruk krukowi oka nie wykole, daje o sobie znać.

Dlatego radziłbym przemyśleć uwagi w stylu "ładnie im pojechali". Bo takie pojechanie naprawdę nie jest trudne, gdy pisze się o byłej, niedoszłej konkurencji.
Ka.mil pisze:zresztą swojego czasu Agora miała jakiś proces z Nicolą G. właścicielem P1 i wyrok zapadł niedawno. Pamięta ktoś czego dotyczył?
Ano szkalujących, stronniczych artykułów właśnie. Konkretnie jednego, najmocniejszego - "Kanał Polonia". Kawał naprawdę rynsztokowego dziennikarstwa (mam to przykre ścierwo w swojej kolekcji tekstów prasowych).
CHRIS pisze:
Karol pisze:
CHRIS pisze:Emisja programu do godzin przedpołudniowych spowodowana przejściem na emisję cyfrową:
Bzdura. Raczej dzieleniem transpondera z katarską telewizją Al-Jazeera, która zaczynała wtedy podbój Bliskiego Wschodu.
Z tego co mi wiadomo było coś takiego, nawet w Tele Magazynie było podawane do ramówki Polonii 1, że emisja programu nadawana bodajże do godziny 13.00 spowodowana przejściem na emisję cyfrową.
Faktem jest to, co napisał Karol, że sama emisja programu do godz. 13:00 nie była spowodowana przejściem na emisję cyfrową, a ustępieniem miejsca na satelicie RTL 7 i dzieleniem wciąż jeszcze analogowego transpondera z Al-Jazeerą. Jednocześnie jednak Polonia 1 sama komunikowała wówczas, iż przygotowuje się do rozpoczęcia emisji w przekazie cyfrowym. Nie pamiętam już dokładnie, czy stało się to od razu, jak tylko Polonia 1 wróciła do emisji pełnowymiarowego programu (możliwe, ze jeszcze zaliczyli na krótko jeszcze jakiś transponder analogowy), jednak bodajże jeszcze przed końcem 1996 r. Polonia 1 stała się pierwszą polską stacją nadającą swój program cyfrowo.
0 x
Wawiak1993
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:40
Lokalizacja: Wawka
Kontakt:

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Wawiak1993 » 11 lis 2008, 21:21

Bardzo bym prosił o ramówkę TVP1 z okresu od maja do sierpnia 1993
0 x
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Krewetka » 11 lis 2008, 21:23

Proszę o ramówkę Wizji1 z początków nadawania.
Z góry dziękuje. :)
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 14978
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 261
x 1309

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Karol » 11 lis 2008, 21:49

Według archiwów informacji, Polonia 1 skończyła analogowo nadawać 5 maja 1998 roku i od razu zdecydowała się nadawać cyfrowo, ale nie dlatego, że chciała, tylko dlatego, że takie rozwiązanie zaproponował Eutelsat.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 14978
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 261
x 1309

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Karol » 11 lis 2008, 21:52

Najstarsza ramówka jaką posiadam pochodzi z końca października 1999 roku:

06:30 Pieski i kotki
07:00 W naszym kręgu - serial
07:30 Sąsiedzi - telenowela
08:00 W naszej rodzinie - serial
08:30 Miłość od pierwszego wejrzenia - serial
09:00 Kilroy - talk-show
10:00 Samotny kucharz
10:30 Malowany dom
11:00 Oprah Winfrey przedstawia - talk-show
12:00 Wszystkie moje dzieci
13:00 Skalpel, proszę - serial
13:30 Potyczki Jerry'ego Springera - talk-show
14:00 Inny świat - serial USA
15:00 Nowożeńcy - serial
15:30 Sąsiedzi - telenowela
16:00 St. Tropez - serial
17:00 W naszym kręgu - serial
17:30 W naszej rodzinie - serial
18:00 Jedną nogą w grobie
18:30 Mieszkanie dla dwojga
19:00 Słońce Miami - telenowela
20:00 Zdrówko - serial komediowy
21:00 Spaść do góry - serial
21:30 Seks w wielkim mieście - serial komediowy USA
22:00 Blokersi
22:30 Końskie zaloty - program rozrywkowy
23:00 Potyczki Jerry'ego Springera - talk-show
23:55 Biurowiec
00:00 Wiejskie wakacje w krzywym zwierciadle - komedia USA 1995
01:50 Wybrzeże moskitów - dramat USA 1986

29 marca 2001:
07:00 Pękać ze śmiechu
07:05 Cosby - serial USA
07:30 Pękać ze śmiechu
07:35 Grace w opałach - serial
08:00 Zdrówko i Inny świat
09:15 Kilroy - talk-show
10:00 Życie szpitala - serial dok.
10:45 Oprah Winfrey przedstawia
11:30 Samotny kucharz
12:00 Nie umiem gotować
12:30 Grace w opałach - serial
13:00 Trzecia planeta od Słońca
13:30 Jerry Springer talk-show
14:00 Życie szpitala - serial dok.
14:45 Oprah Winfrey przedstawia
15:30 Inny świat - serial USA
16:15 Życie zaczyna się po trzydziestce - serial USA
17:00 Nie umiem gotować
17:30 Beverly Hills 90210 - serial
18:15 Wojny robotów
19:00 Sheena - serial USA
19:45 Księga rekordów Guinnessa
20:35 Blokersi - serial animowany USA
21:00 Dobro kontra zło - serial
22:00 Miasteczko South Park - serial animowany USA
22:30 Pcin Dolny - angielski serial komediowy
23:00 Gliniarze w akcji - serial dokumentalny USA
23:30 Jerry Springer - bez cenzury talk-show
00:15 Blokersi - serial animowany
00:40 Beavis i Butt-Head - serial
01:05 Zapasy na śmierć i życie - serial animowany USA
01:30 Księga rekordów Guinnessa

Szkoda tylko, że filmy emitowane były tak późno, a im dłużej Wizja Jeden nadawała, tym rzadziej się chyba pojawiały.

Ramówka Wizji Sport z listopada 1999:

12:00 Na bis: Krążek w grze - polska liga hokejowa.
14:00 Liga Mistrzów - magazyn piłkarski
15:00 Piłka nożna: Mecz towarzyski: Holandia - Czechy
17:00 Pod koszem - magazyn koszykarski
17:30 NBA - magazyn koszykarski
18:00 NBA: Toronto Raptors - Philadelphia 76ers.
20:00 NHL: Philadelphia Flyers - San Jose Sharks.
22:00 Piłka nożna: Liga amerykańska.

---

24 grudnia 1998:

TV Polonia:
07:05 Dziennik krajowy
07:25 Sport telegram
07:30 Pięć dni z życia emeryta - serial TVP
08:30 Panna z mokrą głową - serial TVP
09:00 Wiadomości
09:15 Magnat (2) - dramat polski 1986
10:45 Polacy z interioru - reportaż
11:00 W krainie władcy smoków - serial
11:30 Jest Mikołaj czy go nie ma? - program dla dzieci
12:00 Wiadomości
12:10 Historia dwóch szopek
12:30 Sarmacja, czyli Polska (1/3) - film dokumentalny
13:10 Gdzieś na Bukowinie
13:40 Teatr Telewizji: Ernest Bryll, Katarzyna Gaertner "Na szkle malowane"
15:20 Wigilia w opactwie - reportaż
15:35 Blask świątecznego drzewka - reportaż
16:05 Skarbiec - magazyn
16:35 "Jest taki wieczór..." - program poetycko-muzyczny dla dzieci
17:00 Teleexpress
17:15 Wigilia z TV Polonia (1)
17:45 Pójdźmy wszyscy do stajenki - koncert
18:10 Opowieść o wole i ośle w Betlejem - widowisko
18:40 Z czego składa się świat - program muzyczny
19:00 Dobranocka: Gwiazdka kota Filemona
19:30 Wiadomości
19:50 Homilia Prymasa Polski
20:05 Wigilia z TV Polonia (2)
21:00 Aleksander Fredro "Pan Benet"
21:50 Wspomnień czar: Dodek Dymsza - film dokumentalny
22:30 Panorama
23:00 Dekalog III - film polski 1988
00:00 Transmisja mszy świętej pasterskiej
01:30 Wiadomości
01:50 Homilia Prymasa Polski
02:00 Teatr: Aleksander Fredro "Pan Benet"
03:00 Panorama
03:30 Teatr: Na szkle malowane
0 x
michal
VIP Expert
Posty: 2911
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 5
x 12

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: michal » 11 lis 2008, 22:23

TVP Lublin 07 01 2002 rok



7.00 Mały miś (31/39)
serial rysunkowy
7.30 Kaczorek Huey (1/13)
film rysunkowy
8.00 Teledzień
powt. z 4 I
8.15 Reporterzy TVP 3 zapraszają
9.05 Za wszelką cenę (240 241)
telenowela wenezuelska
9.30 Historia kołem się toczy (5/6)
serial dokumentalny odc. "Maluch - od dzieciństwa do późnej starości"
10.00 Słoneczny patrol (9)
amerykański serial fabularny
10.45 Telekurier bis
11.15 Kino w południe Saga Jacksonów (21/26)
australijski serial obyczajowy
12.00 To jest temat
reportaż
12.15 Tragedie (23)
serial dokumentalny
12.40 Towarzyszyć im bez końca
francuski film dokumentalny
13.15 Kazimierz Kowalski zaprasza
program rozrywkowy
14.00 Klan (273 274)
telenowela TVP
15.00 serial fabularny
15.25 Temat dnia
powt. z 4 I
15.40 Dawniej i dziś
16.00 Muzyczne prezenty
powt. z 6 I
16.15 Reporterzy TVP 3 zapraszają
16.30 serial fabularny
17.15 Teledzień
17.30 Parlamentarne debaty
17.50 Temat dnia
18.00 Panorama lubelska
18.20 Teledzień
18.35 Reporterzy TVP 3 zapraszają
19.00 Dziewczęta z Placu Hiszpańskiego (1/2)
włoski film fabularny
20.30 Telekurier
magazyn reporterów
21.00 Parada humoru (11/25)
angielski serial komediowy
21.30 Panorama lubelska
21.45 Teledzień
22.00 Sekcja specjalna
film fabularny
22.50 Jazz nocą
program muzyczny
23.40 Zakończenie programu
0 x
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Krewetka » 11 lis 2008, 22:48

Bardzo ci dziękuję, Karol :)
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 14978
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 261
x 1309

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Karol » 11 lis 2008, 22:52

Dodałbym więcej ze świąt ale już mi się nie chce szukać. :) Sorry :)
0 x
erkk
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:20

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: erkk » 15 lis 2008, 13:05

TV Gryf - 26 kwietnia 2004
08:45 Muzyka na Dzień dobry
08:57 Program dnia
09:00 Obiektyw
09:30 Czyja to sprawa? - program interwencyjny
10:00 Hitlista - szczecińska lista przebojów (na żywo)
11:00 Polityczna kuchnia
11:30 Koncertowy Szczecin
12:00 Szczecin w obiektywie
16:00 GryfSport - program sportowy
16:30 MotoMagia - program motoryzacyjny
17:00 Mała-czarna
17:30 Podwodny Meksyk
17:55 Obiektyw flesz
18:00 Naturalnie Szczecin
18:30 Na tropie studenta - program studencki
18:55 Obiektyw flesz
19:00 Plan - magazyn filmowy
19:30 Za kurtyną - program kulturalny
20:00 Obiektyw, Sport, Pogoda, Nasz Gość
20:30 Wokół morza - magazyn morski
21:00 Polityczna kuchnia
21:30 Hip Hop czy RnB
22:00 Wywiady spod estrady - Mandaryna
22:30 Obiektyw - program informacyjny, Nasz Gość

{Poprawiłem formatowanie i kodowanie polskich znaków - Majkell. Na przyszłość proszę o samodzielną korektę tekstów wklejanych z Web.Archive.}
0 x
Spooky
VIP Expert
Posty: 892
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 1

Archiwalne ramówki telewizyjne

Post autor: Spooky » 15 lis 2008, 13:31

erkk pisze:TV Gryf
Oj Gryfuś, Gryfuś, szkoda że go już nie ma był lepszy niż te TV7 Szczecin bo przynajmniej nadawał naziemnie i miał programy na żywo
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości