Archiwalne telezakupy

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Archiwalne telezakupy

Post autor: Direct » 02 mar 2018, 22:08

Najbardziej pamiętam spoty Mango z płynem do konserwacji karoserii samochodowej - AURI. Tyle lat takie bzdury w głowie siedzą :). Ale pozostałe też: Tony, klocki, lokówka czy to coś do wkładania we włosy. Oglądało się :).

EDIT:
Trochę przeredagowałem swój post, bo nie doczytałem całego wątku.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Tomek » 02 mar 2018, 22:22

Zestaw "Kitchen Wizard Plus" - czyli jakaś podróba (?) Super Slicera + różne inne pierdoły do krojenia :D Pamiętam wbijanie korka (?) do owocu i wyciskanie za jego pomocą soku. Tak samo te wszystkie akordeonowo pocięte warzywa i "jak za chwilę zadzwonisz to dostaniesz komplet dodatkowych noży gratis" :lol:

Pamiętam jeszcze reklamę wiertarki z tytanowymi wkładami (przy tym podkreślenie, że tytan jest używany w budowie wahadłowców kosmicznych - bodajże fragment jak startują :D). Na razie nie udało mi się namierzyć reklamy. Ktoś podejmie się zadania? :rolleyes:
Karol pisze::-P dobór słów kluczowych. W jednym wyniku ktoś wspomina nazwę :-P
Że też uparłem się o te naczynia, zamiast trochę pomyśleć i wziąć pod uwagę, że jednak chodziło o coś trochę innego - sztućce i srebro :lol:
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Archiwalne telezakupy

Post autor: Direct » 02 mar 2018, 22:28

Pamiętacie wok prezentowany w starej, drewnianej kuchni?

Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
TV Trauma
Junior
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: TV Trauma » 03 mar 2018, 13:03

Weterani naszego forum może pamiętają jeszcze istniejącą kilkanaście lat temu grecką telewizję 0-6.tv, która za dnia emitowała seriale animowane i kreskówki dla dzieci (w tym takie egzotyki jak... naszego ,Bolka i Lolka' czy 'Reksia'). Wieczorem stacja ta prezentowała - pamiętam - fascynujące pasmo telezakupowe. Jakaś kobiecina zachwalała... między innymi... samowar, czy coś w rodzaju naczyń do gotowania :D Kojarzy ktoś?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Tomek » 03 mar 2018, 14:04

Niestety nigdy nie miałem tego kanału. Co do woka to była pierwsza z rzeczy, którą chciałem odnaleźć w internecie, ale jakoś zawsze spadało to na dalszy plan (jakoś już w dzieciństwie nie lubiłem tej reklamy, nie wiem kompletnie czemu).

A może tak poduszeczkę Contour Pillow do lepszego spania? :D
W Polsce jako poduszka anatomiczna (RTL7):
HENSHIN!
Jantar
Activist
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Jantar » 03 mar 2018, 14:31

Tomek pisze:Original Hairagami - kolejny produkt/reklama, która była emitowana w polskich telezakupach w latach 90 :D
To coś do zakładania na włosy kiedyś nawet miałam, ale kupioną za marne złotówki podróbkę.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Tomek » 03 mar 2018, 15:03

W zasadzie trudno mówić tu o podróbkach, skoro oryginalny asortyment pozostawiał wiele do życzenia. Mój ojciec kupił tylko jedną rzecz w życiu z telezakupów - takie trzęsące się coś na brzuch z TV Marketu (około 2001 rok) - jak dla mnie zwykły silniczek wpakowany w pastik. Było trzy razy mniejsze niż egzemplarz prezentowany na reklamie i ogólnie bardzo szybko trafiło gdzieś do szuflady, gdzie przeleżało kilka lat i zostało wyrzucone, a mój ojciec po latach zrzucił wagę sam :lol:.

Najzabawniejsze, że kilka miesięcy potem byłem na wakacjach w Kołobrzegu i zobaczyłem podobne urządzenia na straganie - tym razem w normalniejszych rozmiarach :D

Słynne zdanie z telezakupów: "nie kupuj podróbek" :lol:.

W sumie to dla mnie intrygujące, że dzisiaj te rzeczy jeszcze sprzedają się tak dobrze. Rozumiem sytuację sprzed 20 lat, gdy wyszliśmy z komuny i wszyscy byli podnieceni towarami napływającymi z Zachodu, często pochłanialiśmy jakieś głupoty bezkrytycznie. Ale przecież minęło trochę czasu :rolleyes: .
HENSHIN!
Jantar
Activist
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Jantar » 03 mar 2018, 16:32

Akurat to coś do włosów było w miarę przyzwoite. Zawsze miałam włosy dłuuugie i wszelkie spinki czy wstążki szybko się z nich zsuwały, a to coś jakoś się trzymało i dawało się je jakoś upiąć. Nosiłam to dobre kilka lat, póki dziura się nie powiększyła (w końcu się rozdarło)...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Tomek » 03 mar 2018, 16:45

Mimo wszystkie w telewizji zwykle tego typu produkty kosztują trochę za dużo, biorąc pod uwagę przypuszczalny koszt ich produkcji. Tak więc lepiej sobie poszukać właśnie zamienniki. Ewentualnie być miłym i dać pieniądze domokrążcy (z rodziny/od znajomego), po tym jak zrobił ci 30-minutową prezentację "zdrowych" garnków w domu (jako dzieciak byłem u wujostwa, gdzie był syn jakiegoś ich znajomego z takim tv shopem na żywo :lol:).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Archiwalne telezakupy

Post autor: Direct » 03 mar 2018, 16:57

Tomek pisze:Słynne zdanie z telezakupów: "nie kupuj podróbek" :lol:.
W Mango zawsze było "Strzeżcie się tanich imitacji!" :).
Pozdrawiam, Direct
Jantar
Activist
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Jantar » 03 mar 2018, 16:59

Taki TV Shop na żywo robiła u wujostwa ich sąsiadka, która pracowała w Zepterze. Prezentowała wtedy urządzonko zwane Termomix. Wujostwo ściągnęło moją mamę i skończyło się tym, że i wujostwo, i moja mama urządzenia zakupili. Drogie to jak diabli, więc zakup był na raty, ale muszę przyznać, że od tamtej pory wszelkie miksery, blendery i inne podobne cuda poszły na śmietnik. W użyciu jest tylko Termomix.

Wcześniej też na takiej prezentacji kupowała lampę Bioptron, którą też sprzedawali w Zepterze. Lampa ta jest wykorzystywana w różnego rodzaju zabiegach przepisywanych przez lekarzy. Moja babcia właśnie na bóle reumatyczne miała przepisane takie naświetlania, ale dostała tylko serię 10 zabiegów po kilka minut.
Załączniki
DSCF2832.JPG
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Tomek » 03 mar 2018, 18:29

Z tego, co wiem to na Polonii 1 swego czasu (ok. 2004) reklamowano odkurzacz od Zeptera z numerem telefonu. Trochę mnie to zdziwiło, bo nie spodziewałem się, że posuną się do telesprzedaży.

A teraz coś perfidnego z mojej strony - fragment Power Driver.
Produkt, którego angielskiej wersji nie mogę znaleźć, jak samej informacji. Słabo jak na narzędzie roku według magazynu Popular Science (pisma, które ukazuje się od 1872 roku). No właśnie... okładka, którą widzimy w nagraniu pochodzi z grudniowego numeru 1992.
Popular Science.jpg
Problem w tym, że przewertowałem numer i nic tam nie mogę znaleźć o Power Driver, nawet w tym "Best of What's New" czy "The Year's 100 Greatest Achievements in Science and Technology" :lol:
https://books.google.pl/books?id=oAEAAA ... &q&f=false
Może są na liście w innym roku lub... wcale :rolleyes: .
HENSHIN!
Jantar
Activist
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Jantar » 03 mar 2018, 18:58

To i ja dorzucę 2 perełki zakupowe - końcówki z Telezakupów emitowanych na Zone Romantice, jedne w wersji polskiej, drugie w wersji węgierskiej. Polskie datowane są wg nagrania telenoweli na wrzesień 2008 roku, a węgierskie na kwiecień 2012 roku (tu akurat nagrywałam telenowelę ze ścieżki oryginalnej kanału). Tyle zostało mi w zakładkach nagrań telenowel, bo bloki telezakupowe emitowane na kanale były najpierw po godzinie, a po jakimś czasie rozciągnięte do 2 godzin.

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Archiwalne telezakupy

Post autor: Kpc21 » 04 mar 2018, 1:09

A mnie z telezakupów najbardziej w pamięć zapadł Kosmodisk. Bo... najdłużej był reklamowany. Czy oni nie promują tego przypadkiem nadal? :) Na pewno ten produkt musiał mieć powodzenie.

I Pajączek jeszcze był. Takie coś, co niby miało zapobiegać garbieniu się dzieci w taki sposób, że po zgarbieniu się dziecka wydawało pisk. To nawet do codziennego języka weszło: "nie martw się, jest Pajączek".

Tymczasem w niektórych krajach telezakupy były nadawane na żywo. Co czasem nie było najlepszym pomysłem, biorąc pod uwagę jakość reklamowanych produktów - którą transmisja na żywo łatwo obnażała:

- tu z TV amerykańskiej:

- a tu z niemieckiej (nie tylko telezakupy, ale też):

Np. na samym końcu nietłukąca pokrywka, która podczas demonstracji zachowała się dokładnie odwrotnie, niż powinna według reklamy :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Archiwalne telezakupy

Post autor: Trzeciak » 08 mar 2018, 15:15

Tomek pisze:Trochę mi zajęło, aby upewnić, czy było to pokazywane/sprzedawane w Polsce, ale jak pokazali śmieszny test z ogniem na karoserii to jestem już na 100% pewny :D
W niemieckich telezakupach wykonano podobny test - jakby w garażu - z udziałem pięknych asystentek. Ponadto był też taki test, gdzie auto na 3 dni zostawiono pod klatką ptaków, które na samochodzie oddawały swoje odchody. Z tego okresu pamiętam słynne reklamy TV Marketu lamp ogrodowych ("Panie, daj pan spokój") i mawzyny obieranącej ziemniaków i teksty pań "Żarty się pana trzymają", "Nie kupię, bo mąż kupi". :)
A do historii w 2004 roku przeszła reklama "antyradaru w sprayu", czyli Photoblockera, który reklamowali uczestnicy "Big Brothera" - chyba Gulczas i Piotr Lato, ale ręki nie dam uciąć. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”