Niekodowany,analogowy CN

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: stevie » 24 maja 2006, 21:00

Zapraszam do wspomnień na temat Cartoon Network,który nadawał w latach 90-tych na Astrze.Był zdecydowanie lepszy,od tego,który mamy teraz po polsku.Teraz w ramach wspomnień podobną ramówkę ma Boomerang.Czy podobała wam się ramówka Cartoon Network wtedy.
Chciałbym jeszcze dodać,że zostal zakodowany 15.10 1999 r.Wiem to,bo miałem go w kablówce i jak tego dnia włączyłem TV na ten kanał to obraz był zakodowany,nic nie można już było zobaczyć.Był tylko głos.Zresztą wcześniej jeśli mnie pamięć nie myli były o tym komuniaty na CN.
Podsumowując to dla mnie był to najlepszy kanał z kreskówkami.
Fajnie,że można było w latach 90-tych popatrzeć na coś innego niż np.,,Wieczorynka w TVP 1.
A takich kanałów jak:np. Mini-Mini,czy Zig-Zap-pomarzyć tylko otych kanałach.
Sądzę,ze przyczyna zakodowania była taka,że polscy i nie tylko operatorzy kablowi włączali do swojej oferty ten kanał za darmo nie podpisując umowy.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Mario98 » 24 maja 2006, 21:46

Pamiętam, że hasłem przewodnim CN w tamtym czasie (w czasie analogu) było: "Cartoon Network - home of the cartoon stars". Podobał mi się wtedy taki przerywnik muzyczny, gdzie tenowr wychodził na scenę i wyśpiewywał imiona bohaterów kreskówek. To było COŚ.
Fajne też były "Odlotowe wyścigi" :D
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: stevie » 24 maja 2006, 22:02

A jeszcze warto dodać,że kiedy CN kończył emisję najpierw po 20.00,a póżniej po 22.00,to wtedy nadawanie zaczynał kanał TNT(nie mylić z naszym polskim TMT),który emitował stare filmy tak jak dzisiejszy TCM,który nadaje u nas po CN.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Mario98 » 24 maja 2006, 22:11

tak, pamiętam. A przy zmianie z CN na TNT było coś fajnego tylko sobie nie mogę przypomnieć co to było :rolleyes:
www.forum-soccer.home.pl

Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Karol » 25 maja 2006, 10:47

Mario98 pisze:tak, pamiętam. A przy zmianie z CN na TNT było coś fajnego tylko sobie nie mogę przypomnieć co to było :rolleyes:
Ja wspominałem kiedyś na innym forum o logo CN, które rozdzielało się (każda literka oddzielnie), wszystko skakało po ekranie przez kilkadziesiąt sekund a potem znów się łączyło. I tak nawet przez kilka minut, w zależności kiedy włączono TNT.

Pamiętam, że Cartoon Network już wtedy nadawało 24 godziny, tylko w wersji dla Europy włączano od godz. 22:00 kanał TNT. Pamiętam, jak raz gdy TNT się spóźniało, realizator poleciał dalej z programem i o 22:00 pojawił się serial "Jonny Quest".
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: RaPi » 25 maja 2006, 11:00

Stary CN po angielsku to bylo cos. Nie to co jest teraz. Lubiłem tez pooglądać trochę TNT. Dobrze ze jeszcze jest Boomerang bo tam można zobaczyć stare bajki które kiedyś leciały na CN
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: stevie » 25 maja 2006, 11:09

Stary dobry CN z lat 90-tych-chętnie bym coś dał za to,żeby ujrzeć go teraz ponownie w TV.
Może ma ktoś jakiegoś ZAP-a i możliwość wklejenia tutaj?
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Mario98 » 25 maja 2006, 14:50

Karol pisze:
Mario98 pisze:tak, pamiętam. A przy zmianie z CN na TNT było coś fajnego tylko sobie nie mogę przypomnieć co to było :rolleyes:
Ja wspominałem kiedyś na innym forum o logo CN, które rozdzielało się (każda literka oddzielnie), wszystko skakało po ekranie przez kilkadziesiąt sekund a potem znów się łączyło. I tak nawet przez kilka minut, w zależności kiedy włączono TNT.

Pamiętam, że Cartoon Network już wtedy nadawało 24 godziny, tylko w wersji dla Europy włączano od godz. 22:00 kanał TNT. Pamiętam, jak raz gdy TNT się spóźniało, realizator poleciał dalej z programem i o 22:00 pojawił się serial "Jonny Quest".
Była chyba jeszce inna forma "przejścia". Był chyba takie telewizorek i pojawiało się w nim logo TNT i coś się dizało, tylko nie pamiętam czy telewizor wybuchał, czy zbliżenie na TV było (oczywiście wszystko animowane).
www.forum-soccer.home.pl

Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Tomek » 25 maja 2006, 15:09

Znam inne zakończenie. Pojawiała się plansza z logiem i litery po kolei w nim zmieniały się na "Z". W tle dźwiek zasypiania.

Telegazeta wyglądała (na pewno) tak:
101-399 cześć Cartoon Network
400-... cześć TNT i zamieniała się ze względu na ten który nadawał.
Strona setna była wspólna. Zamieniała się ze wzgledu na kanał, który aktualnie leciał.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Szymonek
VIP Expert

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Szymonek » 27 maja 2006, 19:36

Oh, jak cudownie wspomina się te czasy pamiętam CN UK na anologu gdy jeszcze był niekodowany leciłay całkiem niezłe bajki które nie lecą już nawet na Boomerang, gdy zakodowali CN to był dla mnie szok, ale kiedyś jak przyszłem z kościoła był chyba marzec 2001 wtedy puścili na 3 dni niekodowane okienko naoglądałem się tych bajek za wszystkie czasy a szczególnie interesował mnie blok Toonami który był nadawny od 7.00-8.00 a potem od 18.00-19.00 a potem byli Flinstonowie, Eddy, Dexter i o 21.30 Atomówki a o 22.00 TCM leciał wtedy film "Czarnoksiężnik z krainy OS" oglądałem go do prawie 1.00 w nocy. Potem niekodwane okienka zdarzały się raz w tygodniu bardzo mnie to cieszyło aż do 2002 roku. kiedy wyłączyli wszystkie kanały platformy SKY z anologu i przeszli na Astre 2 w systemie cyfrowym. Jak miło by się cofnąć w czasie do tych lat. Dzisiejszy CN to badziewne nowoczesne japońskie bajki, zostaje tylko Boomerang ale to nie jest to samo co oryginalny Cartoon Network z bajkami Hanny-Barbery.

Obrazek
źródło : oceanic.wsisiz.edu.pl/~waskowie/systemy_kodowania_telewizji_analogowej.htm

Tutaj zap z zakodowanego kanału w Videoguard, takiego samego systemu używał Cartoon Network i cała paczka analogowego SKY.
stevie pisze:Stary dobry CN z lat 90-tych-chętnie bym coś dał za to,żeby ujrzeć go teraz ponownie w TV.
Znalazłem zapa z angielskiego CN na Kingofsacie.

Obrazek
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: stevie » 29 maja 2006, 19:53

Znalazłem taką stronę,gdzie są dostępne stare bajki.Większość dobrze znana z analogowego CN,i zapewne emitowana na Boomerangu:

Oto adres:

http://www.tvz.pl/dzieci2.html

Przyjemnego oglądania i wspominania !
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Majkell » 30 maja 2006, 13:32

Pamiętam dwie takie "przejściówki" nadawane na koniec:

1. animacja ze skaczącą laską dynamitu przy logu CN, które po chwili wybuchało i z dymu wyławiało się logo TCM.

2. gasnące literki w logu Cartoon Network (tak jak gasną światła w oknach), a następnie zmieniające wszystkie w "ZZZZZZ ZZZZZ" (chrapanie) :)

Dziwne, że nikt tych animacji nie pamięta, bo były najdłużej (na analogowym CN), a potem ta pierwsza powróciła na CN PL.
jaru2
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: jaru2 » 17 sie 2006, 20:08

Wybaczcie,że odkopę temat,ale mam parę materiałów dotyczących analogowego CN
stevie pisze:Stary dobry CN z lat 90-tych-chętnie bym coś dał za to,żeby ujrzeć go teraz ponownie w TV.
Akurat tak się składa,że mam kilka zapów tej genialnej niegdyś stacji
Przepraszam za jakość,gdyż robiłem je aparatem w telefonia,a i taśma kasety magnetowidowej nie jest pierwszej młodości.

Zacznę może od zapowiedzi bloku "Bugs and Daffy show",którą cudem odnalazłem w całości na taśmie.

http://djart1.fm.interia.pl/CarNet/Cartoon.rar

Powyżej jest sporządzone nagranie,ale przepraszam bardzo za jakość (szczególnie za mikroskopijną rozdzielczość i za pojawiające się miejscami pasy na ekranie,robiłem nagranie także telefonem).Nadaje się raczej w celu przypomnienia sobie konstrukcji tej czołówki,ale daję poniżej zapki ważniejszych napisów w tej czołówce:

Obrazek
Jako,że CN był wtedy emitowany w wielu językach jednocześnie,napisy były także w wielu językach (choć lektor czyta po angielsku)

Obrazek
Warto zwrócić uwagę na szare kółeczko z napisem "Eng".Określało ono,w jakim języku jest audycja.

Obrazek
jeszcze jeden zapik z zapowiedzi.

Obrazek
Zwykle czołówki kończyły się z motywem,którego kawałek jest przedstawiony tutaj.

Teraz przedstawię 2 zapki z pewnego bloku,w którym kreskówki zawierały jakąś akcję (coś zbliżone do Toonami,ale także były te śmieszniejsze kreskówki,np Hong Kong Phoey).Charakterystyczny w nich był taki ludzik ubrany w fioletową bluzkę.Czy ktoś kojarzy ten blok ?Nagrania nie sporządziłem,gdyż zapowiedź jest u mnie na kasecie urwana.Poniżej capsy:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze coś ze starej (chyba z pierwszej oprawy) czołówki.Miałem tylko malutki fragment na video.Na żółto-niebieskiej szachownicy widać logo Cartoon Network.Po chwili obraz przesuwa się w lewo,i przybliża się.Widać szachownicę w sery.Lektor coś czyta,ale nie mogę go zrozumieć,gdyż chyba mówi po francusku.Zapewne to przerywnik po Tom&Jerry,gdyż miałem czysto nagrane na kasecie po jakimś odcinku.Niestety,loga Cartoon Network nie zrobilem,ponieważ pojawia się tylko na chwilę,a w momencie pojawiania się telefon łapie mi zbyt jaskrawy obraz.Gdy spauzuję magnetowit,to obraz robi się czarno-biały.Uchwyciłem jedynie szachownicę:

Obrazek

jeszcze zrobiłem 2 zapki z bajek:

Obrazek
Tom & Jerry

Obrazek
Dexter's Laboratory

i na koniec jeszcze malutki bonus - logo Cartoon Network :)

Obrazek

Warto zwrócić uwagę na to,że od poprzednika dzisiejszego loga różniło się jedynie tym,że prezentowane przeze mnie nie jest półprzezroczyste. :)
sebol
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: sebol » 17 sie 2006, 21:28

Tom i Jerry hehe ;-) Pamiętam, że dzień w którym zakodowano CN to był poniedziałek. Szedłem ze szkoły a jakaś pani siedziała pod blokiem i czytała teletydzień. Miała akurat otwartą stronę w miejscu gdzie zawsze był program CN. Z tego co pamiętam pojawił się tam program bodaj TCM, czy innej stacji która zagościła w miejscu CN. Wiem bo sam po przyjsciu do domu sprawdzilem, i faktycznie, CN juz nie bylo :(
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Tomek » 17 sie 2006, 21:45

A ja niedoczekałem do końca analogowego CN, bo miałem PTK i wraz ze startem polskiego Cartoon Network w Wizji TV, pojawił się w tej kablówce zamiast niego.
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”