Niekodowany,analogowy CN

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: stevie » 17 sie 2006, 21:46

Teraz przedstawię 2 zapki z pewnego bloku,w którym kreskówki zawierały jakąś akcję (coś zbliżone do Toonami,ale także były te śmieszniejsze kreskówki,np Hong Kong Phoey).Charakterystyczny w nich był taki ludzik ubrany w fioletową bluzkę.Czy ktoś kojarzy ten blok ?Nagrania nie sporządziłem,gdyż zapowiedź jest u mnie na kasecie urwana
To było chyba jakieś pasmo w którym nadawano różne bajki.
A te litery S.C,co są na tym ludziku to jest skrót od tego pasma,które nazywało się Super Chunk,tak nawet w telegazecie pisało,to się zaczynało tak gdzieśw sobotę,albo w niedzielę o 14.00,ale pewien nie jestem,byłem mały wtedy i tak teraz mi świta,że było cos takiego. To pasmo z tego,co pamiętam to było nadawane głównie w sobotę,albo w niedzielę.

A czy pamiętasz jeszcze taki program na CN,który się nazywał się The Moxy Pirate show,coś w tym stylu.Program był prowadzony przez jakiegoś psa i z tego co pamiętam,leciał w soboty ok.godz.9.00,tak gdzieś w 95,96 roku.
Pozdrawiam.

Stevie
jaru2
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: jaru2 » 17 sie 2006, 23:01

Dzięki za info o Super Chunk-z tego,co się dowiedziałem na wikipedii,był to trzygodzinny blok,w którym nadawano chyba bardziej starsze kreskówki(choć na owe lata nowsze też były).Leciał w soboty od 1 do 4.

Co do Moxy Show,to ja tego już nie pamiętam.Jedyne,co znalazłem,to jakaś notka na angielskiej wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Moxy_Show

Jeszcze raz dziękuję za info,i jutro może podeślę kolejne zapki, jeśli coś ciekawego wyszperam na taśmie
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Tomek » 18 sie 2006, 0:02

http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Ghost_Coast_to_Coast

A to pamiętacie? :). Pamiętam, że raz na tydzień leciało ok. 21 :). Był to talk show prowadzony przez Space Ghosta. Zawsze rozmawiał z Zorakiem i Moltarem.

Właśnie za takie programy i kreskówki lubiłem CN. Szkoda, że stacja zdecydowanie odwróciła się od tej przeszłości (od postaci Hanny Barbery) i nie produkuje już żadnych programów i kreskówek z ich udzialem. Został Bommerang.

A pamiętacie Olimpiade Hanny Barbery? (czy jakos tak, nie znam prawidłowej nazwy). Pamiętam, że serial leciał podczas olimpiady w Atlancie w 1996 roku i nigdy później jego nie widziałem. Postacie HB dzieliły się na trzy zespoły: Misia Yogi, Scooby Doo i Muttley. Walczyli w każdym odcinku w różnych konkurencjach o medale i zwyciestwo grupy.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Karol » 18 sie 2006, 0:07

Tomek pisze:http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Ghost_Coast_to_Coast

A to pamiętacie? :). Pamiętam, że raz na tydzień leciało ok. 21 :). Był to talk show prowadzony przez Space Ghosta. Zawsze rozmawiał z Zorakiem i Moltarem.
Pamiętam - o czym już kiedyś wspominałem - jak Space Ghost w jednej z zajawek emitowanych na Cartoon Network CE zapowidał uruchomienie polskiej wersji językowej tego kanału. Był to rok ok. 1995-96, bo później CN już nie miałem. W każdym razie mówił coś i jednym momencie mogliśmy usłyszeć z jego ust "Polska" a na ekranie pojawiał się taki sam napis.

Swoją drogą - wyczytałem, że angielski CN emitował serial "Underdog", który kiedyś pokazywała telewizja RTL7. W polskim tłumaczeniu bajka nazywała się "Superpies". Fajna sprawa :)

http://en.wikipedia.org/wiki/2_Stupid_Dogs - to też było świetne :)
jaru2
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: jaru2 » 18 sie 2006, 9:41

Space Ghost Coast to coast troszeczkę pamiętam,2 stupid dogs - to była świetna kreskówka :) .Czy jest ona obecnie emitowana w polskim boomerangu ?

Niestety,ja pożegnałem się wcześniej z analogowym Cartoonem,niż wy.Było to w roku 1996,może najpóźniej w 1998.Mimo,że antenę ustawiliśmy na Astrę,to Cartoon przestał odbierać.Nigdzie nie było sygnału.Podejrzewam,że wtedy CN zmienił transponder,a na moim starym,analogowym Amstradzie nie było możliwości zmiany częstotliwości transpondera :( (w końcu byliśmy jednymi z pierwszych w Polsce,którzy mieli satkę,więc od dekoderów nie można wyczekiwać cudów).Czy ktoś wie,czy CN zmieniał swoją pozycję w podanych przeze mnie latach?Czy słusznie się domyślam,że zmienili transponder?

i jeszcze daję zapki z przerywnika na reklamę w trakcie emisji Dexter's Laboratory.Warto zwrócić uwagę na to,że wtedy nie było żadnej czołówki z napisem,bądź informacją "reklama", tylko lektor czytał coś w stylu "Pozostańcie z nami,za chwilę powrócimy do programu".Mam wrażenie,że wtedy bloki reklamowe były o wiele krótsze,niż w dzisiejszej,przeciętnej telewizji.A oto capsy:

Obrazek

Obrazek

Czołówka kończyła się wcześniej podanym przeze mnie motywem z logiem Cartoon Network.Uznałem,że nie ma sensu robić nagrania,gdyż jest bardzo krótka.

Z zapów to już raczej tyle z mojej strony,bo tylko to uchowało się na mojej kasecie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Karol » 18 sie 2006, 13:46

jaru2 pisze:Niestety,ja pożegnałem się wcześniej z analogowym Cartoonem,niż wy.Było to w roku 1996,może najpóźniej w 1998.Mimo,że antenę ustawiliśmy na Astrę,to Cartoon przestał odbierać.Nigdzie nie było sygnału.Podejrzewam,że wtedy CN zmienił transponder,a na moim starym,analogowym Amstradzie nie było możliwości zmiany częstotliwości transpondera :( (w końcu byliśmy jednymi z pierwszych w Polsce,którzy mieli satkę,więc od dekoderów nie można wyczekiwać cudów).
Ja z CN pożegnałem się mniej więcej w tym samym okresie. Jednakże nie uważam się za jedną z pierwszych osób, któe posiadały anteny satelitarne. Z przekazów analogowych korzysta się już od początku lat 90.
Awatar użytkownika
kiper
Użytkownik
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: kiper » 23 sie 2006, 17:39

carton network nadaje odkowany (cyfrowo) na Hellas sat 39E
Kazik
Obserwator

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Kazik » 13 mar 2008, 23:04

Pamiętam jak przez mgłę wydaje mi sie ze chyba wygrał scooby doo i tam w jego drużynie był tom i jerry.

Eh to były czasy ja głupi dzieciak oglądałem aż rodzice mi nie przełączyli najlepiej to jak babcia była to leciało na okrągło. Teraz to fajne bajki lecą o 3.00 i 4.00 nad ranem a reszta to azjatyckie gówna a zresztą na Jetix to samo. Bo fajnie czasem sobie przypomnieć te beztroskie czasy.
Awatar użytkownika
Kielek
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Kielek » 02 sie 2008, 20:33

Pamiętam, że stary CN oglądałem u ciotki z wielkim zaciekawieniem. Później, gdy zamontowali mi w domu kablówkę oglądałem już CN Polska. W początkowych latach był jeszcze całkiem, całkiem, potem oglądałem na przemian Fox Kids i CN, ale CN stawał się nudniejszy, no, a teraz to już kompletne dno, oglądam jedynie dla Edd'ów :p
Btw. pamiętam jak to kończyło emisję, z tym, że zamiast TNT na tej dźwigni był napis TCM i lektor mówił potem chyba "Oglądacie państwo TCM".
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Kamil » 02 sie 2008, 22:29

Och... Ja CN zawdzięczałem świetny akcent (jak na swój wiek). Kiedy chodziłem na Angielski pani mnie chwaliła i przydzieliła do grupy wyższej o stopień. Do dzisiaj nie mam problemu powiedzieć head&shoulders na czym niektórzy łamią sobie język. CN wspominam bardzo dobrze. Lecz pewnego dnia program znikł a później pojawiło się TMT i Miś Uszatek. Mam to w pamięci do teraz. Taka bzdeta a mnie jako dziecko bolało. Chociaż nic nie rozumiałem z kreskówek to kochałem ten bajkowy świat... Niestety okazało się że moja kablówka pobierała sygnał nielegalnie bez jakiś tam opłat (z opowieści taty). Robiła tak z innymi kanałami i niestety dokonała żywota w nowym tysiącleciu. Później skazani byliśmy na satelitę. Później pojawiła się Vectra a wraz z nią polska wersja kanału. To jednak nie jest to samo. Mnóstwo idiotycznych bajek anime (nie to co te na P1), komercja. Wszystko się zmienia... zmieniają się także młodzi widzowie. Kiedyś 7,8 latkowie beztrosko chodzili do szkoły, oglądali "baje" w CN i tak im mijał dzień. Dzisiaj niestety od I klasy szaleją z dojrzewaniem i bajki też są takie. Dojrzalsze.
vicar
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: vicar » 06 wrz 2008, 21:57

Ech, angielskie CN, wychowałem się na tym... To był piękny kanał. Oglądałem go u babci, bo były to czasy, że u babci byłem codziennie, gdyż chodziłem tam do podstawówki. Ekstra bajki - pełno Hanny Barbery, której w większości nie można(?) już nigdzie zobaczyć: Honk Kong Phoey, PlasticMan, Top Cat, Captain Caveman, Wielki wyścig, itd itp (przepraszam za przekręcenie nazw). A czołówki to w ogóle ekstra, i na rozpoczęcie i na zakończenie i na reklamy, niesamowicie wiele pomysłów na te oprawy i wszystkie jak najbardziej dopracowane, aż łezka się kręci gdy oglądam na YouTubie.

Pamiętacie np serię What a Cartoon? Stąd o ile dobrze pamiętam początek wziął Johny Bravo, ekstra bajka Dwa Głupie Psy, Krowa i Kurczak czy inne takie. Podobała mi się czołówka tej serii - takie ostre (jak dla mnie wtedy) gitarowe granie i "WHAT.....A....CARTOON!!" Pycha
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Krewetka » 07 wrz 2008, 15:08

vicar pisze:której w większości nie można(?) już nigdzie zobaczyć: Honk Kong Phoey, PlasticMan, Top Cat, Captain Caveman, Wielki wyścig, itd itp
Mozna, jezeli masz Boomerang :)
Niktowicz
Użytkownik

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: Niktowicz » 19 cze 2009, 19:58

Drodzy panowie...
Oto ramówka z angielskiego CN na:

poniedziałek-piątek połowy maja
06:00 Kreskówki (akurat zaczerpnąłem z jakiejś węgierskiej ramówki, wtedy tak jak w Polsce był angielski CN)
12:00 Tom i Jerry
12:15 Krowa i kurczak
13:00 Laboratorium Dextera
13:30 Rodzina Adamsów
14:00 Jetsonowie
14:30 Co za kreskówka!
15:00 Mały Drakula
15:30 Prawdziwe opowieści
16:00 Dwa głupie psy
16:15 Droopy i Dripple
16:30 Jetsonowie
17:00 Krowa i Kurczak
17:15 Scooby Doo
18:15 Co za kreskówka!
18:30 Maska
19:00 Tom i Jerry
19:30 Flintstonowie
20:00 Scooby Doo
20:30 Swat Kats
21:00 Piraci z mrocznych wód

Filmy z tego samego CN (pan-europejskiego) z roku 1998 po szwedzku:
1. http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=js0P001iNBg - ident, promo ramówki, bumper "Klub", reklamy, promo "imagine, breakfat, work...", promo Batmana, "wracamy do Batmana".
2. http://www.youtube.com/watch?v=QidEBnxfjj4 - za chwilę "Laboratorium Dextera", Toon Byte, promo ramówki, reklamy, promo Scooby Doo, bumper o stronie.
3. http://www.youtube.com/watch?v=CL9Bc_QKIhU - ident, promo Tazmanii, bumper Tom i Jerry, reklamy, promo "Laboratorium Dextera", wracamy do "Laboratorium Dextera"
Tomek pisze:Znam inne zakończenie. Pojawiała się plansza z logiem i litery po kolei w nim zmieniały się na "Z". W tle dźwiek zasypiania.
Wiem Tomku, jak to wyglądało dokładniej. Tak. Pojawiała się plansza z logiem, ale potem litera "R" jako rękawica przebija słońce literą "T" która była gwoździem i potem słońce odlatuje z planszy. Później następuje zbliżenie i potem Fester lub Velma mówią coś związanego z sytuacją. Następnie tak jak mówiłeś gasną okienka i po kolei litery zamieniły się na "Z".

A oto zakończenie z 1998 roku: http://www.youtube.com/watch?v=VBDxX4hvqqU&fmt=18
I rozpoczęcie z tego samego roku: http://www.youtube.com/watch?v=iS1cvp-ScXQ&fmt=18
Awatar użytkownika
TV Trauma
Junior
Kontakt:

Niekodowany,analogowy CN

Post autor: TV Trauma » 27 kwie 2011, 16:12

Niktowicz pisze:Drodzy panowie...
Oto ramówka z angielskiego CN na:
poniedziałek-piątek połowy maja
Przepraszam cię bardzo, @ Niktowicz, ale połowy maja którego roku?!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”