VIVA Polska! Sprzed kilku lat....

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No cóż, ja jestem zdziwiony, że w ogóle interesujesz się tą stacją bo każdy kto interesuje się mediami to wie, że tą stację powinno się omijać szerokim łukiem, właśnie z takich powodów jakie sam wymieniłeś. I właśnie Vivę oglądają tylko młodociani nastolatkowie bo znajdują tam sobie to co lubią - czyli cały czas wałkowane te same piosenki.

Zresztą Viva tak samo jest teraz badziewna jak i MTV Polska i vh1 Polska. Wszystkie 3 kanały są tak skomercjalizowane, że już nie da się tego oglądać. Poczytaj sobie nasze opinie właśnie w temacie o vh1.

Będąc kiedyś za granicą spotkałem się z ciekawą opinią pewnego obcokrajowca. Odbierał on Viva Polska ponieważ jest niekodowana na HotBirdzie i powiedział, że kiedy tylko nie włączy na Viva Polska to widzi tylko polskich chłopców, którzy śpiewaja tylko "kurwwa, kurwwa". Coś w tym jest.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 653
x 3384

Post autor: Karol »

Nie widzę sensu w ogóle dyskutować o tym kanale i jaki to on jest zły, bo jest to tak naprawdę wałkowanie tego co oczywiste i w pewnych momentach przesadzone. Zarówno VIVA TV jak i VIVA Polska musiały zostać przeprofilowane, a koszty produkcji musiały zostać obcięte, bo kanały nie dość, że miały stracić pozycję liderów w świecie kanałów muzycznych, to nie mogły obciążać finansowo Viacomu. I właśnie dlatego pożegnaliśmy się z niemiecką VIVA Plus. W Polsce raczej niemożliwe jest wyłączyć VIVĘ z uwagi na to, że notuje ona znacznie większą oglądalność niż MTV, a to przekłada się na wręcz identyczne przychody reklamowe.

Poza tym wprowadzono już pewien podział kanałów muzycznych MTV w Polsce:
- VIVA Polska - kanał dla młodzieży (ok. 14-19 lat) najnowsze hity (podobnie jak Radio Eska)
- MTV Polska - programy rozrywkowe/muzyka dla starszej młodzieży oraz dla dwudziestokilkulatków.
- VH1 Polska - muzyka dla raczej starszej młodzieży, a głównie ludzi powyżej 25-30 lat.
kamil2505
VIP Expert
x 22
x 447

Post autor: kamil2505 »

Te idiotyczne gry sms to pic na wodę. Każdy kto uważnie je czyta zauważy, że zmieniane są imiona i dostosowane do 10 różnych tekstów. Często nawet nie zważają na odmianę końcówek wyrazów, np. "Agnieszka bardzo Cię lubił..." Poza tym imiona w parach również sie powtarzają. Zwykłe nabijanie kasy. Według mnie w Vivie brakuje mi porządnych newsów, programów sprzed lat: "Mózgogranie", "Co?", "Pralnia" czy "koncertów na żywo. Viva nic nowego nie prezentuje. Same gry SMS. Dobrze, że chociaż jak na prawdziwa stacje muzyczna przystało zawsze można czegoś posłuchać. Szkoda tylko, że tak mało różnorodna. Za mało prezenterów. Ale w sumie i tak nie ma co prowadzić. Jedyny plus to rezygnacja z tych głupich teleturniejów, które ostatnio ogarnęły większość stacji telewizyjnych.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 6M 30zł
Sigi
Użytkownik

Post autor: Sigi »

Niestety trzeba się pogodzić z biegiem czasu i zapomnieć że Viva kiedyś była prawdziwą stacją muzyczną, która serwowała różne gatunki muzyczne, a nie tylko to co teraz modne.
W tej chwili na Vivie można polecić tylko jeden program : Viva PL, gdzie pokazywane są teledyski polskich wykonawców i to róznych gatunków.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 653
x 3384

Post autor: Karol »

Prawda jest taka, że VIVA Polska cały czas niezmiennie jest kanałem, który prezentuje głównie modną muzykę. Jedyna różnica pomiędzy "tą" i "tamtą" VIVĄ jest taka, że zredukowano ilość piosenek w playliście oraz dodano konkursy smsowe na ekranie. Nie wiem czy zauważyliście, ale VIVA pokazuje znacznie więcej teledysków dziennie niż kiedyś, gdy pojawiały się jeszcze programy autorskie.

Co mnie jednak najbardziej śmieszy w tych ludziach, którzy tęsknią za starą VIVĄ Polska. Prawdę powiedziawszy nie ma za czym tak tęsknić. Ta stacja mogła się popisać na początku swojej działalności, gdy jeszcze przykładano się w jakiś sposób do jej poziomu - wtedy jeszcze nadawano program w okienkach na niemieckiej VIVIE. Później po przejściu na 24-godzinny system emisji zaczęła się emisja hip-hopu i żałosnych programów z nim związanych. Prawdziwa VIVA na poziomie królowała w Niemczech w latach 90-tych., nie w Polsce.
patrycja1835
Użytkownik

Post autor: patrycja1835 »

W zeszłym roku na YouTube.pl były czołówki, zapowiedzi i identy ze starej VIVY Polskiej z 2001 roku, dodane przez użytkownika o nazwie vivapl08, który później to wszystko usunął. I to bardzo szkoda. Zdążyłam zobaczyć, jaki był ten kanał muzyczny na początku istnienia. Vivapl08, chciałabym ponownie zobaczyć na YouTube.pl takie filmiki tutaj opisane.
sutek95
Użytkownik

Post autor: sutek95 »

Niedługo VH1 Polska w całości zmieni się w Comedy Central Family. Obecnie w paśmie CCF leci m.in. Jim Wie Lepiej. Według mnie nie potrzebny jest dubel CC z podobna ramówką,
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 109
x 23

Post autor: atomówka96 »

user_2009-1-9 pisze:A jeszcze propos polskiej Viva TV – odkąd w programie „Club Rotation” zobaczyłem zespół „Zakopower” nic mnie już na tym świecie nie zdziwi a stacja pokazała na co ją stać, pokazała że ROBI SOBIE JAJA Z SAMEJ SIEBIE [/b]
I zawsze robiła. :P A odkąd w 2013 roku zaczęła wprowadzać reality show typu "Piękna i kujon" czy "Kardashianki" to też było niektórym dobrze? Nie sądzę, bo tamte lata 2013-2014 były o wiele gorsze. Cieszmy się, że mamy znowu muzyczny kanał, który nie serwuje nam disco-polo od rana do wieczora.
kamala
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kamala »

kiedyś było lepsze ciekawsze i nie było aż tak często reklam
"Masz przecież oczy, więc patrz, gdzie nogi wdepły."
xtrasize forum natuurlijke penisvergroting penis stor
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 430
x 526
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Właśnie, w latach 2000-2011 była dobra muzyka, a od 2012 to takie g... puszczają, że się słuchać nie da.
***** ***, ***** i jeszcze raz *****.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”