Tele 5 dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Tele 5 dawniej

Post autor: Karol » 17 paź 2019, 18:27

@Tomek w odpowiedzi na twój wpis na mChacie 🙂

https://m.imdb.com/title/tt0210450/?ref_=m_nm_knf_t1

Wideo musisz sobie poszukać sam.

@bustram
Jantar
Activist
Kontakt:

Tele 5 dawniej

Post autor: Jantar » 24 lis 2019, 9:52

@Karol No to tym razem się chwalę kolejnym kawałkiem :)

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Tele 5 dawniej

Post autor: Karol » 10 sty 2020, 23:26

"Brzmienie na życzenie", czerwiec 2004.

Program trochę jak z lat 90-tych, ewentualnie na poziomie ówczesnego ITV - słabe studio, prezenterka ok (Kasia Metza - wydaje mi się, że wcześniej nagrywała wejścia do pasma VIVA TV w Tele 5. Prowadziła także autorski program stacji "Contener.pl, ale akurat tego nie pamiętam. Później współprowadziła" "Rozmowy w tłoku"), od czoła porozkładane płyty kompaktowe. Ale za to jakiś klimat, codziennie goście, dużo polskiej muzyki, która nie pojawiała się na w kanałach muzycznych.

Dalej coś ciekawego.

Są to zapowiedzi programowe z grafiką częściowo świąteczną - dokładnie Wielkanoc 2003, czyli czasy, kiedy Tele 5 już tonęło w długach.

Co ciekawe kolorowe logo Tele 5 to nie jego wersja świąteczna, a awaryjne rozwiązanie na czas przeprowadzki studia emisyjnego. Hemsi przetarł szlaki i nadawał dwie wersje Tele5 - jedną zwykłą, drugą z "nowego" studia. Poskutkowało to tym, że do generatora wgrano logo używane w gazetach, nie na emisji. Po jakimś czasie przemalowano je na brudną biel. Generalnie mam wrażenie, że kanał przeszedł na gorszej jakości tor emisyjny, odziedziczony po NTW, bo na gorsze zmieniło się wszystko - jakość obrazu i dźwięku (warto dodać, że Tele 5 na dzień dobry nadawało w stereo już w 2002 roku), sposób wyświetlania napisów na ekranie (ekstra tytularka używana we wszystkich oddziałach Polonii 1 w pierwszej połowie lat 90-tych w zasadzie do wszystkiego), jakość logo. Czysty dramat.

EDIT: Pisałem o tym w innym temacie:

viewtopic.php?f=57&t=175&p=334638#p334638
Ech, skleroza :lol: Ale przynajmniej jestem wierny swoim przekonaniom 😎

Tu kolejna gratka:
Fragment teleshoppingu z jinglem "Telezakupy" - to chyba premiera w necie. Rok także 2003.

Jeśli chodzi o kwestię opraw graficznych Tele 5, to bywały one lepsze i gorsze, jednak tendencja była raczej spadkowa. Zwyczajnie z roku na rok cofano się krok w tył, dlatego przełomem było zamówienie oprawy w firmie zewnętrznej w 2012 roku 😱 Nie wiem kto stwórzyl dwie pierwsze oprawy z wykorzystanym owocem pomarańczy (druga byla świetna!), ale dalej Tele 5 korzystał z talentów własnych grafików, zdaje się, że dokładniej Pani grafik 🙂
Kostka
Użytkownik

Tele 5 dawniej

Post autor: Kostka » 11 sty 2020, 9:25

Tym bardziej, iż z tego co wiem, oprawę z soczewką kamery obowiązującą od jesieni 2004 roku stworzyła Agnieszka Boryczko.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Tele 5 dawniej

Post autor: Karol » 17 sty 2020, 5:15

[ Spoiler ]
Zapowiedzi konkursu "PunktOmania" - w sumie nie pamiętam na czym polegała, kojarzę jedynie napis "PunktOmania" nadawany podczas wybranych pozycji programowych :lol: Mamy także zapowiedź "DJ Tour" (kolejny program muzyczny, choć bardzo słaby), "Czynnika PSI" oraz "Rekordów w świecie zwierząt"

Jeszcze wracając do "Brzmienia na życzenie" - we fragmencie, który zarzuciłem wcześniej nie ma czołówki programu. Jest ona natomiast zawarta w jednej z zapowiedzi i została zmiksowana z zaproszeniem Kasi Metzy kręconym w recepcji Tele 5 :lol:
[ Spoiler ]
Ale żeby tego było mało, to częściowo zachowała się skromna strona www "Brzmienia na życzenie" zrobiona na bazie witryny tele5.pl:
https://web.archive.org/web/20040418224 ... nie.pl:80/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”