Tele 5 dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W niniejszym temacie wzorem tego o TV Puls chciałbym porozmawiać o programach emitowanych dawniej w stacji Tele 5. Z tego co pamiętm to Tele 5 zostało uruchomione z hukiem w ten sposób że w pierwszy dzień emisji począwszy od godziny 20:00 była specjalna transmisja z otwarcia stacji. Na początek była transmisja a potem chyba 15 minutowe wejścia na antenie stacji.
Co do programów to chyba pierwszym programem publicystycznym było "Studio Tele 5" prowadzonę m.in przez aktorkę Izę Kunę. Program miał dwa wejścia - o bodajże o 17:00 i 17:45 w dni powszednie.
Stacja kombinowała chyba jeszcze z dłuższą publicystyką (poprzez programy "Bez cenzury" oraz "To co najważniejsze") ale plany jednak nie wypaliły. A jakie wy pamiętacie programy z anteny Piątki? Zapraszam serdecznie do rozmowy na ten temat.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

W początkowym okresie w ramówce Tele5 znajdowały się programy typu talk-show z USA. Można było oglądać Jay'a Leno, Grahama Nortona i Conana O'Briana. Ciekaw jestem, jak świeże były to odcinki.

Poniżej ramówka na pierwszy dzień emisji:

Tele5, 19.04.2002, 1. dzień nadawania
20:00 Uroczyste otwarcie telewizji Tele5 - na żywo
21:10 Benefis Eltona Johna - program muzyczny
21:55 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
22:05 Graham Norton - talk show
22:30 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
22:35 W sieci - serial obyczajowy W.Brytania 2000
23:25 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
23:30 Mieszkanko dla dwojga - serial komediowy Francja 1996
23:55 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
00:05 Videofashion - magazyn mody
00:30 Zakończenie programu
2009-2021
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Patrząc na ramówkę Piątki z okresu startu (w tym tą powyższą) myślę że stacja o takiej ofercie swobodnie mogłaby teraz wchodzić do oferty telewizji naziemnej bo przynajmniej program stacji byłby atrakcyjny.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Kuba12
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 31 lip 2015, 6:35

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba12 »

Był też program informacyjny "Inforama" który był emitowany od jesieni 2002 do 2003 (zresztą jego fragment z Krzysztofem Grzybowskim jest na YT u tego co wrzuca Łapu-Capu), oraz Prognoza pogody (może ją pamiętacie, była zawsze pomiędzy filmami i serialami w latach 2003-2010). Logo jak i oprawa na samym początku nadawania stacji były pomarańczowe i elementem głównym grafiki były to pomarańcze. Potem od jesieni 2002 wszedła fioletowo-niebieska oprawa (która była troszkę podobna do jego brata, czyli P1), od 2003 oprawa z wielkim "5", od 1 września 2004 do marca 2007 (od 2006 z drobną modyfikacją) oprawa autorstwa Agnieszki Boryczko z soczewką obiektywu kamery, a od marca 2007 do wiosny 2009 była oprawa z kolorowymi (najczęściej czerwonymi) kwadratami na czarnym tle.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Poland pisze:Patrząc na ramówkę Piątki z okresu startu (w tym tą powyższą) myślę że stacja o takiej ofercie swobodnie mogłaby teraz wchodzić do oferty telewizji naziemnej bo przynajmniej program stacji byłby atrakcyjny.
Jak widać, oferta się nie sprawdziła. Dlaczego...

1. Załamanie na rynku reklamowym, czego przykładem było wycofanie się z rynku RTL 7 czy nierentowność TV Puls, chociaż ich zniknięcie miało także inne podłoże. Jednak nie zmienia to faktu, że przez pierwsze 1-2 lata Tele 5 często nie przerywało programów reklamami, ponieważ nie było w stanie zapełnić bloków.

2. Słaba jakość techniczna. Fatum, które ciągnie się za stacją do dzisiaj. Przez lata korzystano ze sprzętu emisyjnego pamiętającego czasy świetności Polonii 1 i jej stacji lokalnych. W dodatku nagrywali programy raczej na używane taśmy. Dzisiaj mają już w pełni cyfrowy playout, jednak niedociągnięcia w jakości przekazu pozostały. Oczywiście to wszystko nie ich wina, "tylko dystrybutorów".

3. Brak realnego zaplecza finansowego. Tele 5 choć już dawno temu odbiło się od dna, nie ma polotu jeśli chodzi o finansowanie swojego programu, tym bardziej na rzecz telewizji naziemnej. Gwarantem wyższych przychodów jest wyższa oglądalność, jednak w przypadku stacji notującej udziały na poziomie 0,2 proc., dostępnej bezpłatnie i satelitarnie, można liczyć jedynie na kasę z reklam - a miejsce na satelicie, utrzymanie techniczne oraz całej infrastruktury kosztuje takich małych nadawców. Ciężko im wyłożyć kasę na NTC - nie bez powodu nie zaproponowali cudów w przypadku Kino 5 dla DVB-T, chociaż fakt, że konkurencja lepsza nie była.

4. Odnosząc się do pierwszej ramówki Tele 5. Przerost formy nad treścią. Miała być telewizja europejska, bez przemocy (jak zwykle zresztą), a jednak rzucono się z motyką na słońce. Z jednej strony można było jechać RTL7 za to, że ograniczyło ilość produkcji własnych, na rzecz filmów i seriali, jednak to im gwarantowało względną stabilność finansową. Tele 5 chciało być takim RTL7 i TVN w jednym - jednak nie z tym zasięgiem. Zbyt dużo różnorodność programów i niekonsekwencja w ich rozwijaniu. Od początku produkowano po jednym sezonie, wprowadzano nowe formaty i zdejmowano. Nic nie zagrzało dłużej miejsca, a pieniędzy na inwestycje skończyły się po pół roku od startu.
Pawel

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Direct pisze:W początkowym okresie w ramówce Tele5 znajdowały się programy typu talk-show z USA. Można było oglądać Jay'a Leno, Grahama Nortona i Conana O'Briana. Ciekaw jestem, jak świeże były to odcinki.
Też jestem ciekaw bo akurat w tamtym okresie nie oglądałem Tele5. W nTalk tego typu programy emitowano z tygodniowym opóźnieniem (czyli nie tak tragicznie) ale już np. Lettermana w AXN emitowali z 3 tygodniowym opóźnieniem i to już dało się odczuć bo niektóre tematy były już "nieświeże".

Swoja drogą szkoda że tego typu programy z USA nie zagościły na dłużej w stacjach w Polsce. Oczywiście najlepiej jakby były emitowane z jak najmniejszym opóźnieniem żeby tematy tam poruszane były aktualne.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Z tym "bez przemocy" to mogliby sobie odpuścić, zwykłe pustosłowie kojarzące się z kolejną telewizją "bez treści".

Bodajże w początkach działalności T5 emitowało starsze serie Doktora Who - szkoda, że nie zachowały się nagrania.
dość
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Pawel pisze:
Direct pisze:W początkowym okresie w ramówce Tele5 znajdowały się programy typu talk-show z USA. Można było oglądać Jay'a Leno, Grahama Nortona i Conana O'Briana. Ciekaw jestem, jak świeże były to odcinki.
Też jestem ciekaw bo akurat w tamtym okresie nie oglądałem Tele5. W nTalk tego typu programy emitowano z tygodniowym opóźnieniem (czyli nie tak tragicznie) ale już np. Lettermana w AXN emitowali z 3 tygodniowym opóźnieniem i to już dało się odczuć bo niektóre tematy były już "nieświeże".

Swoja drogą szkoda że tego typu programy z USA nie zagościły na dłużej w stacjach w Polsce. Oczywiście najlepiej jakby były emitowane z jak najmniejszym opóźnieniem żeby tematy tam poruszane były aktualne.
Mam nagrane kilka programów Lettermana z AXN.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Pawel

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Pamiętam że na AXN Letterman leciał z napisami na stałe wtopionymi w obraz. Najlepsze było to że czcionka była koloru białego bez żadnych konturów i jak tło było jasne to napisy stawały się niewidoczne.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Nie mam teraz pewności, ale wydaje mi się, że mam bez napisów. Musiałabym sprawdzić. Zresztą mogę wrzucić posiadane odcinki.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Pawel

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

W nTalk było do wyboru lektor lub wersja oryginalna + napisy, tak jak filmy na HBO czy Canal+. Natomiast w AXN miałem napisy na stałe wtopione w obraz. Odbierałem wtedy AXN poprzez Nkę. Niewykluczone że na innych przekazach (np. dla kablówek) było inaczej.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Direct pisze:W początkowym okresie w ramówce Tele5 znajdowały się programy typu talk-show z USA. Można było oglądać Jay'a Leno, Grahama Nortona i Conana O'Briana. Ciekaw jestem, jak świeże były to odcinki.

Poniżej ramówka na pierwszy dzień emisji:

Tele5, 19.04.2002, 1. dzień nadawania
20:00 Uroczyste otwarcie telewizji Tele5 - na żywo
21:10 Benefis Eltona Johna - program muzyczny
21:55 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
22:05 Graham Norton - talk show
22:30 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
22:35 W sieci - serial obyczajowy W.Brytania 2000
23:25 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
23:30 Mieszkanko dla dwojga - serial komediowy Francja 1996
23:55 Transmisja z otwarcia telewizji Tele5 - na żywo
00:05 Videofashion - magazyn mody
00:30 Zakończenie programu
I właśnie początek tego programu o 20:00 jest pod tym linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=jmUE1OzmFfY
Poland - Aktywnie najlepszy!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

http://web.archive.org/web/200206092249 ... umenty.htm
http://web.archive.org/web/200206092313 ... eriale.htm
http://web.archive.org/web/200206092303 ... rogram.htm

Zawartość programowa z początkowego okresu nadawania - czerwiec 2002 rok. Nagrywałam na vhs biografie, odcinki Ikon popkultury, a z seriali Zauroczenie. Część nagrań mam jeszcze na vhs z reklamami i zakładkami :)

Zauroczenie początkowo emitowali tylko w weekendy. Dopiero od czerwca przenieśli emisję serialu na system pon-pt.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja z kolei widzę serial komediowy "Anke" gdzie tytułową rolę zagrał Anke Engelke - późniejsza prowadząca Konkursu Piosenki Eurowizji 2011 w Düsseldorfie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Posty: 335
Rejestracja: 18 maja 2012, 16:56
Lokalizacja: Poland:P
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dana1993 »

A na Tele 5 pamiętam telenowelę Anita,która była emitowana w 2009 roku.
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości