Dawniej w kanałach Polsatu

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Zmiana oprawy "Informacji" w marcu 2002: Interwencja z 2004 roku - prowadzi dzisiejsza żona Prezesa Kurskiego: Tutaj kolejne wydanie (od 31:29) ale poprzedzone Informacjami: Swoją drogą jeszcze dwa lata temu na Ipli były stare odcinki tego programu właśnie z tą panią :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

"Informacje" na antenie Polsat 2, pierwsze dni nadawania nowego kanału, na dole napis TEST, a także logo Polsatu.
leszczak
Obserwator
Posty: 443
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 292

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

Zapraszam na seans, jedno z pierwszych wydań informacji ze studia... biurowego. :) 23.08.1993r. Wydanie pełne, ze sportem i pogodą. https://youtu.be/Z3YpmetvPhM
mateusz.janecki25
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 22 mar 2019, 10:00
x 1
x 4

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.janecki25 »

leszczak pisze: 07 gru 2020, 17:12 Zapraszam na seans, jedno z pierwszych wydań informacji ze studia... biurowego. :) 23.08.1993r. Wydanie pełne, ze sportem i pogodą. https://youtu.be/Z3YpmetvPhM
przecież właśnie to obejrzałem i przeczytałem ten oto post na temat prowizorycznego wyglądu studia Informacji Polsatu.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Emitowany bardzo krótko program "Pazury Skiby" wreszcie sie pojawił w całości na YT. Bardzo krótko bo emitowany tylko w okresie świątecznym 2002/2003.
Krzysztofek1995
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 23 lut 2020, 0:29
x 7
x 1

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysztofek1995 »

Jeśli dobrze pamiętam, to chyba był to duet Krzysztof Skiba (Big Cyc) i Cezary Pazura (13 Posterunek). Producent: Profilm Agencja Filmowa (producent znany też z programów "Rekiny kart", "Od przedszkola do Opola", "Przebojowe dzieci"). W dodatku z Gdańska
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Zdzichu pisze: 08 mar 2018, 19:02 O, kolejne okienko lokalne Polsatu. Pamiętam je - w Radomiu uchowało się ono dość długo, bo aż do 1 marca 2004 r.
Na pewno aż tak długo to okienko dwa razy w tygodniu było? :D Ciekawe jak wyglądała tam sytuacja z logiem, dżinglami, czołówką itp. :P
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

@Kostka: Jutro opiszę ci więcej jak odkurze swoje archiwum na starym dysku ale co do daty końcowej tego pasma to jestem pewien na 100%. Pamiętam też doskonale nazwisko ostatniego prowadzącego - Janusz Wojcieszek.

PS: Zajrzyj sobie na wayback machine i wpisz adres polsat.radom.net - dość ładnie zachowała się strona i kadr z czołówki, przeróbki ówczesnej oprawy Informacji z lat 90 ;)
Screenshot_20210708_222039_com.android.chrome.jpg
rys1.gif
rys1.gif (20.56 KiB) Przejrzano 6134 razy
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Po pierwsze. Zacytuję sam siebie.
Karol pisze: 14 gru 2008, 17:00 Artykuł z "GW" z 22 listopada 1997 roku:
Od grudnia widzowie telewizji Polsat mieszkający w ROW-ie będą przez 15 minut dziennie oglądać inny program niż pozostali mieszkańcy Katowickiego. W tym czasie stacja chce emitować lokalne wiadomości.

Informacyjny program lokalny Polsatu - "Informacje rybnickie" - rusza 5 grudnia. Będą emitowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki o godz. 18.45. Później Polsat chce nadawać je codziennie.

W 15-minutowych "Informacjach rybnickich" znajdzie się 8 do 10 regionalnych informacji, wiadomości sportowe oraz reklamy - z Żor, Jastrzębia, Wodzisławia i Raciborza. Materiały realizować będzie 3-5 dziennikarzy. Do dyspozycji będą mieli dwie kamery. Jak deklaruje Paweł Szczerbakow odpowiedzialny za ośrodki regionalne Polsatu, program nie będzie się skupiał na wydarzeniach "towarzysko-partyjno-urzędowych". - To mają być informacje o ludziach, dla ludzi - mówi.

Rybnik będzie piątym ośrodkiem regionalnym Polsatu. Na razie działają ośrodki w Piotrkowie Trybunalskim, Radomiu, Kielcach i Zduńskiej Woli. Równocześnie z rybnickim rusza regionalny ośrodek w Częstochowie. W pierwszej połowie przyszłego roku stacja ma zamiar uruchomić regionalne ośrodki m.in. w Katowicach i Bielsku -Białej.
Poniżej artykuł także z "GW", lecz z 11 marca 1999:
Mieliśmy swój program. Zniknął nagle. Nie chcemy oglądać ogólnopolskich wiadomości. Chcemy "Informacji Rybnickich" w Polsacie - mówi Marek Wołoski, który zbiera podpisy mieszkańców pod petycją o przywrócenie lokalnego programu.

"Informacje Rybnickie" nadawane były w Polsacie dwa razy w tygodniu przez ponad rok. We wtorki i piątki o 18.45, podczas gdy inni oglądali ogólnopolskie wydanie, w Rybniku i okolicach były wiadomości lokalne. - Wiedzieliśmy, co się dzieje w mieście i osiedlach. Były interwencje dotyczące nas samych. Tak dobrze żarło i zdechło - mówi Wołoski.

Sam zawiązał tzw. grupę inicjatywną i teraz zbierają podpisy pod protestem. Chodzą do znajomych, wykładają listy w dużych sklepach.

- Wysyłamy je do Polsatu na bieżąco. W pierwszej partii poszło 500, potem cztery razy po 200 podpisów. Do dzisiaj zebraliśmy ich już 2000. Ta telewizja naprawdę była ważna dla 700 tys. mieszkańców, którzy tu mieszkają. Piszemy wciąż pisma do Polsatu, ale pozostają bez odpowiedzi.

Janusz Chmielewski był redaktorem naczelnym "Informacji Rybnickich".

- Takich ośrodków jak nasz było kilka w kraju. Ze wszystkimi rozwiązano umowy z początkiem stycznia, ale nie chciałbym tego komentować. Polsat przysłał tylko coś w rodzaju podziękowania za dotychczasową współpracę. Szkoda, bo te 10 osób, które pracowało przy programie ileś nerwów i życia mu poświęciło.

Chmielewski wie, że telewizja jest brutalna. Jakiś program jest, pojawia się nagle, potem znika. I czasem nawet nikt tego nie zauważa. - Dlatego tak bardzo mnie zdziwiła akcja zbierania podpisów. Straciłem pracę, ale po raz pierwszy w życiu odczułem, że to, co robiłem, było warte świeczki. Likwidacja innych ośrodków przeszła zupełnie bez echa.

W "podziękowaniu" jeden z prezesów Polsatu argumentował, że wypowiada umowę "w związku ze zmianami terytorialnymi, nieosiągnięciem zamierzonego celu oraz nowymi koncepcjami telewizji Polsat".

Zygmunt Solorz, prezes TV Polsat: - Co tu ukrywać, chodzi o koszty. Nie możemy lokalnie nadawać reklam, bo nie zezwala nam na to koncesja. Ogłoszenia musiały ukazywać się w co najmniej trzech ośrodkach, więc koszty trzykrotnie wzrastały. A co kogo w Katowicach obchodzi jakiś sklep w Rybniku? Wiem, że dla tych ludzi informacje były potrzebne i pożyteczne. Ale nie możemy wiecznie do nich dokładać, zwłaszcza że ostatnio spadły nam wpływy z reklam. Jak kogoś przyciśnie, to rezygnuje najpierw z elementów nieopłacalnych.

Prezes Solorz dodał, że Polsat będzie jeszcze raz starał się o zmianę zapisu w koncesji i być może lokalne informacje powrócą. - Jeśli tylko Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nam na to pozwoli - mówi.

Mieszkańcy Rybnika natomiast złożyli protest w KRRiTV, bo nie doczekali się odpowiedzi od Polsatu
Po drugie. Okazuje się, że artykuł "GW" był niekompletny, jeśli chodzi o liczbę ośrodków regionalnych Polsatu, skoro wyżej mowa o radomskiej odsłonie 🙂

Po trzecie. Założyłem, że we wszystkich lokalnych wstawkach stosowano ten sam format w nazwach serwisów - "Informacje xxx". Znalazłem raptem jedną lakoniczną i powtarzającą się wzmiankę o rzekomo testowych "Informacjach kieckich", a prócz tego taki wpis odnośnie "Informacji Piotrkowskich":
archiwum.tv bercia15 17.11.05, 14:10
Re: Chwała Bogu, że tego gówna już nie ma Autor: bercia15 Data: 07.08.05, 18:08
+ dodaj do ulubionych wątków + odpowiedz
Telewizja miejska w Piotrkowie ma swoją historię i to bogatą.Zaczęto od nadawania z domu, potem weszli na pasmo Polsatu. Jeszcze niedawnonależała ona
do MOK-u a chwilę temu - bo zaledwie 16 miesięcy, przeszła wprywatne ręce. Przejście to odbyło się dziwnym i co za tym idzie niezbyt zgodnyz prawem sposobem szeroko opisanym w miejskim tygodniku. Przez ten czasrzeczywiście
ekipa się często zmieniała. Co do poziomu nadawanych materiałów to trzeba przyznać tvn-em to oni nigdy niebyli!!! Ale sprawiedliwość trzeba oddać!!
Pracowników tego tworu byłokilkudziesięciu a tych najlepszych - a byli tacy !!! zliczył by można było najednej ręce no może dwóch. Ci najlepsi odeszli!!
Została tam tylko jedna osoba Ewelina, o której nikt nigdyjako o dziennikarce dobrze się nie wypowiadał. Nie prezentowała ona i nadal nieprezentuje wysokiego a nawet dostatecznego poziomu. O to dokładnie zabawamałego dziecka w telewizję.
Zgadzam się z tobą Zjawiskowa – mogłaby być toszkolna telewizja. Co do pieniędzy. Akurat tu nie macie się o co martwić "szef" tego tworu i tak mniej zarobił na tym niż ma zapłacić MOK-owi za tą TV. A jeśli chodzi o upominanie się o aktualności z naszego regionu w łódzkiej 3tudzież w ŁWD. Droga zjawiskowa do publicznej TV idą materiały właśniedziennikarzy, teraz to już tylko jednej dziennikarki z naszej miejskiej TV!!!!!A poziom jej znasz więc nie dziw się że nie wszystko idzie na antenę co przyśląz Piotrkowa do Łodzi - u siebie ona może puszczać sobie co chce a Łódź klasęswoją powinna trzymać(jakiejkolwiektej klasy by nie miała)I może TV miejska się skończy to i tak ta sama osoba będzie robić dla publicznej TV!!! Wiec nie wiem czy twoje prośby zostaną wysłuchane. No chyba żepubliczna TV zrezygnuje z usług firmy pana Icha.A propos może ktoś wie kto zajmie się teraz TV ??? Miał być przetarg ??? Czywyłoniono
już „SZCZĘŚLIWEGO” zwycięzcę ???
Trochę objaśniając. Według strony KRRiT, "Informacje piotrkowskie" były programem lokalnym nadawanym w sieciach kablowych. Koncesja wydana w 2000 roku należała do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim - nie wiem czy od początku. Szczerze nie wiem, czy to zbieżność nazw z serwisem lokalnym Polsatu, czy może gmina przejęła produkcję tego programu... Generalnie zamawiała go u zewnętrznego producenta, dopiero później zaczęli produkować go samodzielnie. Kolejna koncesja została wydana dla "TV Piotrków" tego samego nadawcy. Mniejsza już o to, bo to bardziej złożona historia.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Ja się niedawno na Filmwebie przypadkowo natknąłem na stronę serialu „Doktor Dziwago”, który ponoć był emitowany w 2009 roku na antenie Polsatu. Główne role grali Mikołaj Krawczyk, Bartosz Obuchowicz, Krzysztof Hanke i Aneta Zając(?) Nie ma praktycznie żadnych info o tej produkcji, ja też nigdy o niej nie słyszałem.

Krótki fragment:
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

@Zdzichu Ja wiem jak czołówka wyglądała, ja tę stronę nawet już widziałem wcześniej, tylko pytałem się czy ona w ogóle się zmieniła no bo nie zdziwię się sam nawet jeśli trzymały się i czołówka i tło z blueboxa właśnie do 2004 :P Zastanawia mnie też to czy w czasie kiedy Polsat dość często zmieniał swoją oprawę to w Radomiu też sobie oprawę z tzw. "centrali" otrzymywali czy po prostu coś też pozostawili długo? :P No i pozostaje nam kwestia logo ekranowego - a że w styczniu 2003 Polsat zmienił dosłownie wszystko, no to sam nie wiem co na to radomska redakcja :D
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

W wywiadzie z Krzysztofem Ibiszem na interii wrzucili po całym odcinku "Życiowej Szansy", "Awantury o kasę", "Gry w ciemno" i "Rosyjskiej Ruletki" w ekstra jakości - nie wiem jak to pobrać albo wyciągnąć same wideo, dlatego wrzucam linka do wywiadu https://tygodnik.interia.pl/news-krzysz ... Id,5362158
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Polsat i Polsat 2 w nowej "Polskiej Platformie Cyfrowej" - 1998 rok.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Tak się wtedy przez pierwsze miesiące nazywała Cyfra+. A dokładniej "Polska Platforma Cyfrowa - Cyfra+" :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości