Katastrofa w Smoleńsku (2010)

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
brigus
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 03 gru 2015, 16:22
x 20

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brigus »

Różne teorie słyszałem, ale ta o przestawieniu czasu jest naprawdę niezła. Nikt z 38 milionów Polaków się nie zorientował. Jakimś cudem w nocy przestawiono im w większości analogowe zegarki o godzinę.
JKK
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2018, 17:30
x 1

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JKK »

"Nikt z 38 milionów Polaków się nie zorientował. Jakimś cudem w nocy przestawiono im w większości analogowe zegarki o godzinę."

No, bez przesady, parę osób się zorientowało, ale jak widać u reszty kiepsko z kojarzeniem faktów.
Jeszcze raz polecam mój poprzedni komentarz i analizę mail'a , do którego podałem link.
Jeśli i tym razem żadnych skojarzeń i wniosków nie będzie, to oznaczać to może, że już z logicznym myśleniem jest tak jak u tych pozostałych 38 milionów.

Z tymi analogowymi zegarkami to jest całkiem inaczej niż sądzisz; owszem istnieją ale przeciętny człowiek chcąc zorientować się w czasie, sięga po komórkę lub gapi się w ekran telewizora lub ekran komputera.

Np. taka gazeta.pl( profesjonalny portal)podając pierwsze informacje o zdarzeniu, też nie zauważyli jakim czasem operują:

Obrazek

Wielka tragedia, ''dekapitacja Polski''
10.04.2010 08:38
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ski__.html

Orientowanie się czasem ustawianym ręcznie można przypisać A.Macierewiczowi, który w wywiadzie dla RM podał czas przybycia pociągu specjalnego do Smoleńska jako godzinę 5 -tą choć media i inni podróżni podawali godzinę 6- tą czasu miejscowego w Smoleńsku(czas moskiewski)
Czas zimowy w Smoleńsku (czas moskiewskiej strefy- czas strefowy, to UTC/GMT+3, więc 6:00 UTC/GMT+3 = 5:00 UTC/GMT+2 czyli czas polski letni, taki jak podał A.Macierewicz.
Pasażerowie pociągu w swych relacjach podawali informację, ze pociąg przyjechał do Smoleńska "o wschodzie słońca" a w tym dniu wschód słońca w Smoleńsku miał miejsce o godzinie 3:02 UTC/GMT(taki czas wschodu słoń, więc godzina 6-ta w Smoleńsku to była 6:00 UTC/GMT+3
Taki czas wschodu słońca podano w Raporcie KBWLLP i tak podają portale meteorologiczne.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2018, 20:04 przez JKK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Że tak spytam. Kogo to interesuje?

Poza tym naucz się poprawnie cytować posty innych, żeby czytelnicy byli w stanie odróżnić twoje treści od cudzych.
JKK
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2018, 17:30
x 1

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JKK »

"Że tak spytam. Kogo to interesuje?"

Jeśli cię nie interesuje, to po co się wtrącasz?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

1. Zapytałem kogo to obchodzi, na co nie uzyskałem odpowiedzi. Jednak nigdzie nie napisałem, że mnie nie :-)
2. Swoimi teoriami spiskowymi powinieneś podzielić się z organami, które mogą podjąć działania w celu wyjaśnienia gdzie leży prawda.
3. Póki co chyba nikt nie wie, w tym chyba także Ty, jaki jest cel powyższych wypocin.
4. Ponawiam prośbę o poprawne korzystanie z funkcji cytowania.
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 658
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2127
x 474

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Ej, serio, dlaczego posty @comp2015 I moje wczorajsze pytanie usunięto?? 🤔 Proszę tylko o wytłumaczenie
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
komosa
Obserwator
Posty: 289
Rejestracja: 28 lut 2017, 2:08
x 34
x 12

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komosa »

Słuchajcie, w internecie jest wiele nagrań pokazujących moment, gdy prowadzący programy informacyjne w TV, drżącym głosem, ogłaszali rozbicie się prezydenckiego samolotu. Pamiętam jednak, że zanim to zostało ogłoszone przez prezenterów - na scrollach pojawiały się informacje o "problemach z lądowaniem", "kłopotach z podwoziem", ewentualnych rannych (niektóre stacje podawały chyba nawet orientacyjną liczbę tych rannych). Czy te nagrania są gdzieś do znalezienia?
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Ja tego dnia miałem włączone na zmianę TVN24 i TVP Info. Jak się o tym dowiedziałem to powiedziałem mamie i włączyliśmy drugi TV. Później byłem u babci, by na bierzmowanie ją zaprosić (3 dni po katastrofie się odbyła i podczas niej modliliśmy się za tych, co zginęli).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

"Jeszcze dziś w Jedynce "


Lekarza!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tylko problem jest w tym że...
1476799cc57f63fbezradna_medycyna.jpg
1476799cc57f63fbezradna_medycyna.jpg (15.81 KiB) Przejrzano 4031 razy
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
norapik
Obserwator
Posty: 268
Rejestracja: 03 lut 2019, 16:53
x 180
x 81

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: norapik »

Ale o co wam chodzi? Czysta prawda, co powiedział. Samolot spadł z przyczyn naturalnych, ale "zniszczenie" spowodował "wybuch", a materiałów typu stal, alu, paliwo, tlen, tworzywa sztuczne, czy co tam znajduje się w samolotach, używa każdy, w tym i terroryści. Zwłaszcza w laboratoriach można "znaleźć" wszelkie materiały - nie w próbkach, a w laboratoriach. Żadnych, nawet słabych, wątpliwości nie ma.
Po prostu za dużo czytamy między wierszami. Nic o bombie, planowym zamachu, podłożonych materiałach wybuchowych - czysta prawda.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Lewaccy terroryści: Tusk, Schetyna, Komorowski, Biedroń. Pojmać i osądzić ! :)
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

10 kwietnia o godzinie 12:07 na antenę TVP INFO dali retransmisje na żywo kanału TVN24 z konferencji prasowej abp Kazimierza Nycza o mszy za ojczyznę.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Pamiętam, że tego dnia TVN udostępnił innym nadawcom swój sygnał za darmo. W Szczecinie Telewizja Pomerania retransmitowała program TVN24 na przemian z własnym specjalnym programem.
Kubib
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2020, 1:11
x 15
x 13

Katastrofa w Smoleńsku (2010)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kubib »

Chyba do tego wątku pasuje to najbardziej...
Godzinne nagranie "Wstajesz i wiesz" razem z reklamami z 10 kwietnia 2010.
https://www.youtube.com/watch?v=MYx3U7yYow4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości