Oprawy graficzne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
SebMat
Obserwator
Posty: 439
Rejestracja: 28 lip 2020, 10:29
x 190
x 70

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SebMat »

@DTV sorki, zapomniałem wspomnieć o tym. I dlatego właśnie nienawidzę TVP w takiej odsłonie. Od prawie 3 lat stosuje pan prezes taką praktykę.
WA25
Junior
Posty: 788
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:56
Lokalizacja: Legnica
x 1524
x 101

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WA25 »

Zapytałem TVP na specjalnej platformie z kontaktem dla widzów o możliwe zmiany w przerwie emisji np. o wprowadzenie na zakończenie i na rozpoczęcie programu pełnego Bufora TVP2. Pytanie zostało zgłoszone do działu technicznego, a to oznacza że jeszcze nie dostałem odpowiedzi. A jeśli się pojawi to oznacza że niebawem możemy mieć pełny Bufor TVP2. Zobaczymy jak to będzie.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Bufor Dwójki leci naprawdę rzadko. Ba, nawet powiem, że dosłownie raz na ruski rok.
Widziałem go na antenie tylko 2 razy, przed Panoramą. 20 oraz 22 września. Z czego przy drugim razie ujrzałem troszkę dłuższy fragment, gdyż zauważyłem tam dwa dodatkowe "sceny" z animacjami. No i potem dosłownie nic, po sponsorach albo ident, albo blok zapowiedzi wraz z tyłówką, albo nawet od razu Panorama.

Zresztą tak samo było za poprzedniej oprawy - do dzisiaj nie ma w ogóle dłuższego fragmentu bądź nawet całości tego tzw. "mixu dżingli".
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Pojawił się dziś dżingiel "Ogłoszenie płatne". Widziałem go w Dwójce, jednak słyszałem że i w Jedynce też on jest.
[ Spoiler ]
WA25
Junior
Posty: 788
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:56
Lokalizacja: Legnica
x 1524
x 101

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WA25 »

Moim zdaniem powinni wprowadzić dżingiel "Ogłoszenie Partii Politycznej", podobnie jak holenderskie NPO1 czy NPO2.
DTV
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2020, 8:44
x 42
x 34

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DTV »

Ja pier... 🤮
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1429
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 173
x 111
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Kostka pisze: 23 paź 2021, 15:20 Pojawił się dziś dżingiel "Ogłoszenie płatne". Widziałem go w Dwójce, jednak słyszałem że i w Jedynce też on jest.
[ Spoiler ]
Ciekawe czy pozwoliliby innym partiom politycznym na nadanie ogłoszenia płatnego?
[ Spoiler ]
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

PO też nadawało takie coś więc o co chodzi. Pamiętam te spoty z Kopacz jaką to ona byłą dobrą lekarką i jakim dobrym człowiekiem. Cytuję te spoty: ''Czy to był dzień czy to była noc drzwi się nie zamykały''
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

A tak z innej beczki: ktoś ma nagranie dżingla "ogłoszenie płatne" z Jedynki?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Taberski pisze: 23 paź 2021, 22:05 PO też nadawało takie coś więc o co chodzi. Pamiętam te spoty z Kopacz jaką to ona byłą dobrą lekarką i jakim dobrym człowiekiem. Cytuję te spoty: ''Czy to był dzień czy to była noc drzwi się nie zamykały''
Brak kampanii wyborczej w propagandowej telewizji, na dodatek atak na opozycję. Kto to widział, żeby z partii, które nie rządzą, robić diabelski omen 🤦‍♂️

Dałeś pierwsze lepsze porównanie do komediowego spotu z roku wyborczego, ale to w żaden sposób nie tłumaczy żenującej, lejącej się z TVP propagandy i dziwnie wpisującej się w nią kampanii PiS szkalującej środowiska opozycyjne, jakby w demokratycznym państwie to było coś złego.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Od ostatniego czasu powoli poprawiane są dżingle reklamowe Dwójki. Konkretniej animacja w czołówce, gdzie prostokąt z "TVP 2" zmienia się na napis "Reklama".
Otóż usunięto z (przynajmniej) niektórych dżingli zostawione w pośpiechu klatki gdzie dalej widać znane dobrze logo TVP2 z kratkami - w ich miejsce dodano już poprawne klatki z "nowym logotypem". Z tego co do tej pory zauważyłem, tak jest w dżinglach promujących: "Szansę na sukces", "Koło fortuny", "Kabaret. Super Show Dwójki" oraz "Kozacką miłość".
We zwykłym, oprawowym dżinglu chyba dalej jest ten błąd montażowy, ale kto wie, może i tam też naprawili. Zobaczymy.

Poza tym w zapowiedzi PnŚ wyemitowanej przed 17:15, coś nierówno wklejona została belka i przez to nakłada się na podobną, inną, co dobrze widać :D EDIT: Czołówka dżingla promująca "Barwy szczęścia" nie została naprawiona.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, 19:32 przez Kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamo875
Junior
Posty: 847
Rejestracja: 13 sie 2020, 2:35
Lokalizacja: Polska :)
x 46
x 233

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamo875 »

Może te poprawki w końcu po to by wprowadzić nowe loga.
Kamo875
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

No nie wydaje mnie się - dla mnie to po prostu zwykłe usunięcie popełnionej wtopy :P

Apropo wtop - kilka minut temu poszła zapowiedź PnŚ. W dosyć ciekawej belce zapowiedzi :D
[ Spoiler ]
leszczak
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 292

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

Haha 🤣 Śmiech przez łzy. Ja to widzę tak:
Dzień przed wprowadzeniem nowej oprawy ktoś przyszedł i powiedział:
-Sluchajcie, nie podoba mi się ta nowa oprawa jednak.
-Ale szefie, jutro mieliśmy ją wprowadzić! Były zapowiedzi, miała być wielką pompa, nowe logo.
-Ooo loga mi nie tykać. Jak już musicie to wprowadźcie te nowe jingle ale ze starym logiem. Albo nie, z nowym... Albo nie, ze starym. Albo jednak nie... No z nowym może być. 🤣
Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1292
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

TVP reklamuje zwycięstwo w plebiscycie Party Idy i Olka składanką nagrań z nimi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości