Migracje programów i profilowanie anten w TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Post autor: Poland »

W sumie to nie gdyż takie rozwiązanie miałoby pewne plusy dla obu anten. Mam tu na myśli uporządkowanie programów w pasma - dotyczyłoby to teleturniejów, tasiemców czy seriali z kraju kebaba a nawet programu pana Okrasy który mógłby trafić na porę sąsiednią do programu kulinarnego pana z Dwójki.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2019, 22:57 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3274
x 1446

Post autor: Trzeciak »

Ale wielkim minusem byłoby zamieszanie, które widzom TVP jest do niczego potrzebne. ;) Przystopuj. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 702
x 848

Post autor: N-O-R-O-N »

Zgadzam się z @Trzeciakiem. Bzdury totalne. TVP2 w niedzielę nie będzie istnieć praktycznie bez Familiady i Koła fortuny, pon-pt też dobre i stałe pasmo. Klan i Leśniczówka - absolutnie nie do Dwójki, która już ma swoje opery mydlane. Korona królów gatunkowo pasuje do głòwnego kanału. Dwójka powinna być bardziej rozrywkowa.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Trzeciak pisze: 15 gru 2019, 20:17 Ale wielkim minusem byłoby zamieszanie, które widzom TVP jest do niczego potrzebne. ;) Przystopuj. :)
Czy ja wiem? Gdyby przeprowadzili zmianę tak jak migracje "Jednego z Dziesięciu" czy "Postaw na Milion" to zamieszania by nie było. Pomysł z tasiemcami w Dwójce nie byłby głupi bo lepiej załatałyby lukę między 18:30 a 20:00 niż program Rogalskiej, program o teściach a jna dodatek eden z seriali (a konkretniej mówiąc "Leśniczówkę") można by nawet puścić o 19:30 zamiast "Barw Szczęścia". Analogicznie sprawa wygląda sprawa z teleturniejami gdzie można zrobić dwa bloki - jeden z "Familiadą", "Krzyżówką" i "Kołem Fortuny" a drugi z "Jaką to Melodią", "Va Banque" i "Jednym z Dziesięciu" z czego dws ostatnie byłyby wymienne w soboty i niedziele na "Postaw na Milion" i inny teleturniej. Nawet "The Wall - Wygraj Marzenia" można by naprawić w takim bloku. Podobnie sprawa wygląda z tureckimi serialami które to zamiast rozproszone po antenach mogłyby być emitowane po sobie. Ja podałem powyżej przykład - oczywiście mogłoby być na odwrót.
Swoją drogą uważam też że "Sylwester Marzeń" podobnie jak wszystkie inne eventy rozrywkowe (w tym także Eurowizja w obu odmianach) też powinien być emitowany na jednej antenie głównej czyli bardziej Jedynce no chyba że za specjalistę od muzyki możemy uznać Dwójkę.
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
x 57
x 211
Kontakt:

Post autor: Tele Rozrywka »

Idąc twoim tokiem myślenia, Dwójka powinna zostać w ogóle zlikwidowana a profilowanie tej anteny na stację rozrywkową oznacza według ciebie umieszczanie tam seriali historycznych 😂 Przestań już męczyć z tym przenoszeniem teleturniejów do Jedynki, bo robi się to naprawdę nudne, szczególnie, że wysyłasz te swoje pomysły nawet do TVP...
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Akurat likwidacji Dwójki nie mam na myśli a "Korona Królów" zostałaby przeniesiona dlatego że jest codziennym tasiemcem idealnym na otwarcie pasma z tego typu serialami. Generalnie to jestem za profilowaniem anten pod kątem przenoszenia programów na zasadzie nie jakiegoś widzimisię a budowania pasm z produkcjami tego samego gatunku.
darotv
Obserwator
x 3
x 54
Kontakt:

Post autor: darotv »

Dwie zasadnicze kwestie - profilowanie anten nie oznacza ładowania do jednego kanału tylko produkcji jednego gatunku, a kanał ogólny (w przeciwieństwie do tematycznego) polega na tym, że są w nim właśnie programy rożnego typu (co oczywiście nie oznacza, że w jednym nie może być treści bardziej poważnych, a w drugim rozrywkowych). To co wypisujesz pokazuje, że nie masz ani trochę wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje współczesna telewizja, więc serio przystopuj, bo Twoje propozycje są tak bardzo z księżyca, że nie da się ich jakkolwiek na poważnie komentować.
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 56
x 32

Post autor: Rico »

Przypomnę tylko, że nasz kolega @Poland chciał swego czasu profilować programy PR na wzór anten TVP. Całe szczęście, że jeszcze prezesem PR nie został, wykurzyliby go po 3 miesiącach 😝

To, jak takie profilowanie anten powinno wyglądać, dobrze zostało rozwiązane w Czechach i Słowacji. O ile "jedynka" ma profil bardziej ogólny, komercyjno-rodzinny, o tyle w "dwójce" z reguły są emitowane treści bardziej "specjalistyczne" - są filmy dokumentalne, programy kulturalne, publicystyka itp. Są również filmy i seriale, ale bardziej poważne, pasujące do charakteru kanału.

I myślę, że taki podział kompetencji powinien obowiązywać również w Polsce. Jeden program bardziej komercyjny, drugi bardziej misyjny. Myślę, że nikt na taki podział by się nie obraził.
Miłośnik Programu II Polskiego Radia.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

darotv pisze: 16 gru 2019, 9:41 Dwie zasadnicze kwestie - profilowanie anten nie oznacza ładowania do jednego kanału tylko produkcji jednego gatunku, a kanał ogólny (w przeciwieństwie do tematycznego) polega na tym, że są w nim właśnie programy rożnego typu (co oczywiście nie oznacza, że w jednym nie może być treści bardziej poważnych, a w drugim rozrywkowych). To co wypisujesz pokazuje, że nie masz ani trochę wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje współczesna telewizja, więc serio przystopuj, bo Twoje propozycje są tak bardzo z księżyca, że nie da się ich jakkolwiek na poważnie komentować.
Z jednej strony masz rację ale z drugiej chętnie bym zobaczył programową konsekwentność Telewizji Polskiej takiego pokroju. Bo skoro "Jeden z Dziesięciu" czy "Postaw na Milion" przeszły do TVP1 to czemu nie miałoby być podobnie z "Kołem Fortuny" zwłaszcza że jest on powiązany z "Jaką to Melodią?" z anteny Jedynki.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 702
x 848

Post autor: N-O-R-O-N »

A po co bazować za każdym razem na powiązaniu gatunkowym? Poza tym ten tekst o Sylwestrze też nieprzekonujący, to akurat jest program rozrywkowy idealny do Dwójki, która to właśnie powinna oferować :) Eurowizja to zupełnie co innego, format międzynarodowy. Uważam, że pewien podział jednak powinien być, a nie wszystko co podobne na jednej antenie.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 56
x 32

Post autor: Rico »

Ale Jeden z dziesięciu nie jest stricte rozrywkowym formatem. ;) Ten teleturniej bazuje raczej na wiedzy uczestników niż na "wodotryskach". Stąd bardziej pasuje do Jedynki.
Miłośnik Programu II Polskiego Radia.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Co do Sylwestra to Telewizja Polska nazywa go "Narodowym" a to już bardziej by pasowało nie pod Dwójkę a pod Jedynkę :)
Kostka
Obserwator
x 1
x 22

Post autor: Kostka »

Poland, coś czuję że zaraz będziesz jeszcze bardziej przesadzał.

W Jedynce przez lata mieli tylko swoją szopkę i toast o północy, a sylwester w Dwójce to już tradycja, która doskonale pasuje do tej stacji, bo ten wieczór uzwierciedla charakter tejże stacji.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Kiedyś w Jedynce były jeszcze rewie sylwestrowe ale te chyba zostały wchłonięte przez koncert na Dwójce.
m1992
Obserwator
x 1
x 30

Post autor: m1992 »

Ja nieraz się zastanawiałem, czemu Jedynka nie może transmitować imprezy sylwestrowej z jakiegoś innego miasta niż Dwójka, tym samym widzowie mieliby do wyboru o jedno miasto więcej. ;)
P.S. Mam na myśli całą imprezę, a nie tylko łączenie o północy. (Może zaczynać się trochę później, np. koło 20:15-20:30 żeby się wyrobili z reklamami po Wiadomościach).
Zablokowany

Wróć do „Telewizja Polska”