Kanały tematyczne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: RaPi » 13 cze 2006, 13:43

Ja jestem przeciwnikiem tego pomyslu. Niech TVP lepiej skoncentruje sie na rozwoju tv dla Polaków.
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: przemkob » 13 cze 2006, 16:23

RaPi pisze:Ja jestem przeciwnikiem tego pomyslu. Niech TVP lepiej skoncentruje sie na rozwoju tv dla Polaków.
Zgadzam się w 100 % pomysł bez sensu.
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Axel » 13 cze 2006, 18:07

TVP Białoruś ? To jakiś żart ? Niech zajmą się sami sobą ! Nie dość, że istnieje już Radio Racja i Radio Otrodoksja w Białymstoku i oba radia docierają na terytorium Białorusi to na dodatek w TVP3 Białystok aż się roi od programów przeznaczonych dla Białorusinów, Litwinów i dla prawosławia.... ŻENADA jednym słowem.
Dawid
Użytkownik

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Dawid » 13 cze 2006, 22:25

OFFTOPIC
Orthodoxia jest skierowna do polskich wyznawców Prawosławia, a nie do Białorusinów, Rosjan czy Litwinów. Gdy ostatnio zwiększali moc nadajnika ze 100 W do 1 kW musieli załozyć tłumiki na wschód. Tak więc zbyt wielu słuchaczy na Białorusi raczej nie mają.
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Leszek1979 » 13 cze 2006, 22:30

Ciekawe jak miałby być nadawany ten kanał. Naziemnie ? W temacie o TVP3 była mowa o tym że negocjacje w sprawie nadajnika TVP3 ze stroną białoruską trwały najdłużej.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 14 cze 2006, 23:13

Kanały TVP Sport i TVP Rozrywka otrzymały koncesję na nadawanie od KRRiT.No,ja już się nie mogę doczekać,szczególnie TVP Rozrywka,mam nadzieję,ze tam będzie dużo kabaretów.
Więcej rozrywki i sportu od Telewizji Polskiej
2006-06-14 18:25:29 | Maciej Kozielski
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie udzielenia koncesji Telewizji Polskiej na dwa kanały tematyczne – TVP Rozrywka i TVP Sport. Według zapowiedzi, obie stacje miałyby ruszyć w najbliższych miesiącach. TVP chce, aby TVP Rozrywka i TVP Sport znalazły się w ofercie sieci kablowych i platform cyfrowych.

W ofercie programowej TVP Rozrywka znajdą się programy rozrywkowe, kabaretowe, filmy fabularne czy sztuki teatru telewizji. Nowy kanał ma być uzupełnieniem innej stacji tematycznej publicznej telewizji – TVP Kultura.

Na antenie TVP Sport ma być miejsce dla dyscyplin sportowych pomijanych przez inne stacje telewizyjne. – Chcemy budować zainteresowanie tymi dyscyplinami sportu, edukować społeczeństwo – zapowiadał pod koniec zeszłego roku na łamach Gazety Wyborczej Robert Korzeniowski, szef sportu TVP.

W połowie kwietnia TVP złożyła do KRRiT także wniosek o przyznanie koncesji dla TVP Film. W nowym kanale miałyby być emitowane filmy z całego świata, dostępne dotychczas tylko dla wąskiego grona widzów na festiwalach i specjalnych przeglądach.
Żródło: ML.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
master
Obserwator
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: master » 15 cze 2006, 9:46

Co do TVP Sport to bedą pokazywać inne dyscypliny bo te które by chcieli są juz zarezerwowane przez Polsat i Canal+! I innego wyjścia niemają! Co by pokazywali??? Judo, spływy kajakowe po Colorado??
gosc
VIP Expert

Kanały tematyczne TVP

Post autor: gosc » 16 cze 2006, 1:08

Straszne słowo CHÓD mówi ci coś????
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: przemkob » 16 cze 2006, 9:51

TVP Rozrywka jak juz powstanie to chyba będzie to coś dennego.
PRZEMKOB
Dawid
Użytkownik

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Dawid » 16 cze 2006, 11:10

przemkob pisze:TVP Rozrywka jak juz powstanie to chyba będzie to coś dennego.
Pewnie tak, skoro lwai część prezentowanej przez TVP rozrywki (?!) to benefisy różnych dziadów, "Kopydłów" i temu podobny szajs. Mam nadzieję, że choć raz w tygodniu dadzą "Kabaret Starszych Panów".
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Leszek1979 » 16 cze 2006, 14:22

Dawid pisze:Mam nadzieję, że choć raz w tygodniu dadzą "Kabaret Starszych Panów".
Też mam taką nadzieję, tylko pewnie będzie to emitowane o północy jak parę miesięcy temu na TVP Polonia :/.

Swoją drogą ciekawe co będzie nadawać TVP2 jak powstanie TVP Rozrywka ;).
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: przemkob » 20 cze 2006, 18:04

Zarząd Telewizji Polskiej powołał komisję do spraw przygotowania projektu kanału TV Białoruś. Kanał ma odgrywać głównie rolę kulturotwórczą dla Białorusinów mieszkających zarówno w Polsce jak i za naszą wschodnią granicą.

- Powołanie zespołu jest jednoznaczne z uruchomieniem w dniu dzisiejszym kanału, nad koncepcją, którego pracowano w Telewizji Polskiej już od dawna. Jest to odpowiedź na wyraźnie zgłaszane zapotrzebowanie ze strony środowisk białoruskich w naszym kraju i za jego granicami. Jesteśmy szczególnie zobligowani do tego by dać społeczeństwu białoruskiemu obiektywną informację o tym co dzieje się w Europie, w Polsce i na Białorusi. Chcemy by mieli do niej dostęp i ta idea głownie przyświecała TVP w pracach nad uruchomieniem projektu - powiedział Sławomir Siwek, członek Zarządu TVP S.A.

Kanał będzie nadawany w języku białoruskim, drogą satelitarną. Tworzyć go będą, dziennikarze białoruscy i polscy oraz dziennikarze TVP3 Białystok.

-Chcemy, żeby kanał spełniał głównie rolę kulturotwórczą, by był płaszczyzną dyskusji o tym co ważne dla tego regionu świata, o jego tożsamości i ludziach, którzy go zamieszkują. Mam nadzieję, że nasz projekt będzie tym czym dla Polaków było Radio Wolna Europa czy BBC, pozwoli też zaprezentować na świecie dorobek i osiągnięcia Białorusi, których nie brakuje - twierdzi Agnieszka Romaszewska, szefowa komisji, wieloletnia dziennikarka TVP.
Źródło : media2.pl
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Axel » 20 cze 2006, 18:22

Tworzyć go będą, dziennikarze białoruscy i polscy oraz dziennikarze TVP3 Białystok.
No bez przesady ! Ja już mówiłem, że w ogóle program TVP3 Białystok to raczej program dla prawosławnych i dla Białorusinów i dla innych osób i tak tam nie ma co oglądać więc po jaką cholere robić kolejny kanał dla Białorusi i to na dodatek z naszych pieniędzy (abonament).
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: RaPi » 20 cze 2006, 19:06

Skoro ma powstać TVP Białoruś to niech może i Białorusini zaczną płacić abonament bo ja za to g.... juz nie mam zamiaru płacić.... :mad:
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 20 cze 2006, 19:58

Pomysł stworzenia kanału TVP Białoruś nie podoba mi się.Wolałbym,żeby zamiast tego uruchomili jakiś nowy,porządny kanał tematyczny,np. informacyjny.
Pozdrawiam.

Stevie
Zablokowany

Wróć do „Telewizja Polska”