Kanały tematyczne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 08 lip 2006, 10:08

Karol pisze:
stevie pisze:Ja jednak wierzę,ze będzie coś ciekawego tam do oglądania.
Inaczej to chyba splajtują tak szybko jak powstaną,jak będą mieć oglądalność nawet mniejszą od np.Polonii 1.
Zdaje się, że TVP Kultura ma niewiele większe udziały w rynku niż Polonia 1.
TVP Kultura z tego,co pamiętam tak. Ale jeżeli w dalsze kanały tematyczne,to będą zapchaj dziury,postawią na ilość,a nie jakość to wtedy mogą żle skończyć,coś tak jak kanał Tylko Muzyka w latach 90-tych.
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
gosc
VIP Expert

Kanały tematyczne TVP

Post autor: gosc » 08 lip 2006, 10:32

Tyle że Tylko Muzykę nikt nie oglądał bo mało osób miało cyfrowe odbiorniki. Tak myślę.
0 x
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 08 lip 2006, 10:57

W każdym razie muszą się postarać,jeżeli zależy im choć trochę na widzach i oglądalności choćby dlatego,że teraz jest tyle kanałów TV i wybór jest ogromny,a widzowie mogą wybrać inne kanały zamiast ich.A jeszcze do tego dochodzi sprawa kablówek,które będą narzekać np. na brak wolnych częstotliwości.
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: przemkob » 08 lip 2006, 12:20

gosc pisze:Tyle że Tylko Muzykę nikt nie oglądał bo mało osób miało cyfrowe odbiorniki. Tak myślę.
Moja mama to bardzo lubiała.
0 x
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 10 lip 2006, 12:54

Pojawiły się dalsze informacje co do kanału TVP Historia:
Fragment artykułu:
- Będziemy się koncentrować na historii Polski. Priorytetem programowym tego kanału ma być odkłamywanie historii naszego kraju – mówi Dmochowski. W kanale pojawią się produkcje dokumentalne, materiały archiwalne, magazyny informacyjno-publicystyczne, filmy i seriale fabularne oraz formy teatralne. TVP Historia planuje współpracę m.in. z ośrodkami akademickimi, Instytutem Pamięci Narodowej i Państwową Akademią Nauk. Ramówka stacji zostanie podzielona na cykle. TVP Historia w dni powszednie ma nadawać przez 14 godzin (10-24), w weekendy 16 godzin (8-24). Emisja satelitarna kanału będzie niekodowana – trafi on na platformy cyfrowe oraz do sieci kablowych.
Żródło: press.pl
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: RaPi » 11 lip 2006, 10:48

W kanale pojawią się produkcje dokumentalne, materiały archiwalne, magazyny informacyjno-publicystyczne, filmy i seriale fabularne oraz formy teatralne.
O każdym kanale tak piszą :)
0 x
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Axel » 11 lip 2006, 14:08

Według mnie to wszystkie te kanały będą miały poziom jak TV Polonia i TVP Kultura...
0 x
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Witu » 11 lip 2006, 14:17

Axel pisze:Według mnie to wszystkie te kanały będą miały poziom jak TV Polonia i TVP Kultura...
A mi się wydaję, że się mylisz. Telewizja Polska na pewno wie co robi i z pewnością rozumie, że jak zrobią takie niewypały jak TVP Kultura to te kanały prędzej przyniosą straty niż zyski.
0 x
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: RaPi » 11 lip 2006, 15:58

Witu pisze:A mi się wydaję, że się mylisz. Telewizja Polska na pewno wie co robi i z pewnością rozumie, że jak zrobią takie niewypały jak TVP Kultura to te kanały prędzej przyniosą straty niż zyski.
Gdybyś pisał np o TVN-ie to bym ci uwierzył ale w przypadku TVP nie... Mając przychody z abonamentu mogą sobie pozwolić na straty... Czego nie można powiedzieć o nadawcach prywatnych.
Jak narazie to dużo sie mówi o tych kanałach a mało robi. Ciągle tylko planują utworzenie jakiegoś kanalu...
0 x
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 11 lip 2006, 22:53

http://www.media2.pl/media/10644,powsta ... -info.html

Wygląda na to,że TVP planuje stworzyć jeszcze jeden kanał tematyczny TVP Info. Nie za dużo już tych kanałów tematycznych.Ja coś za nimi nie nadążam... =)
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: RaPi » 11 lip 2006, 22:59

TVP Planuje.....
0 x
gosc
VIP Expert

Kanały tematyczne TVP

Post autor: gosc » 11 lip 2006, 23:02

Czytałem to info na stronie tvp jakieś trzy minuty. Jestem prawie pewien, że nie chodzi o nowy kanał telewizyjny :)
0 x
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: przemkob » 11 lip 2006, 23:03

Łe, cienko widzę TVP Info.

Wystarczy , że ma się wszystkie TVP.
0 x
PRZEMKOB
Artur
Użytkownik

Kanały tematyczne TVP

Post autor: Artur » 11 lip 2006, 23:03

No ciekawe, co stanowi dla Was wyznacznik poziomu stacji, skoro część użytkowników twierdzi, że TVP Kultura reprezentuje poziom bardzo niski. Ze smutkiem czytam takie "pochlebne" opinie na temat stacji, która wartością i jakością merytoryczną (nie mam na myśłi technicznej) pobija chyba na głowę wszystkie inne polskie stacje TV.
Domyślam się, że żródłem takich opinii jest tylko to, że najczęściej na tej stacji natrafia się na same gadające głowy, czarno-białe filmy i dziwną oprawę graficzną... Ale czy to pozwala na wieczne okreśłanie pierwszego tematycznego kanału publicznej TV (nie licząc TM) jako beznadzieja, dno, niewypał itd ???
0 x
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Kanały tematyczne TVP

Post autor: stevie » 11 lip 2006, 23:08

gosc pisze:Czytałem to info na stronie tvp jakieś trzy minuty. Jestem prawie pewien, że nie chodzi o nowy kanał telewizyjny :)
A może jednak?:)
TVP stworzy Agencję Informacji i kanał TVP Info
2006-07-11 20:59:01 | Maciej Kozielski
Zarząd TVP podjął decyzję o powołaniu Agencji Informacji i stworzeniu kanału TVP Info. Oba projekty powstaną na bazie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz zespołów ‘Wiadomości’ TVP1, ‘Panoramy’ TVP2 i redakcji programów informacyjnych TVP3. TVP wyjaśnia, że powołanie Agencji i programu TVP Info ma przyczynić się do efektywniejszego wykorzystania sprzętu i poprawy jakości programów informacyjnych.

Pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej do przeprowadzenia prac mających na celu utworzenie Agencji Informacji i TVP Info został Andrzej Mietkowski, p.o. dyrektora TAI i p.o. szefa audycji informacyjnych TVP1. Mietkowski ma zakończyć pracę do końca sierpnia.

– Przygotowana przez pana Andrzeja Mietkowskiego koncepcja musi być zatwierdzona przez zarząd i radę nadzorczą. Trudno powiedzieć, kiedy powstanie Agencja, ale niewykluczone, że we wrześniu – tłumaczy nam Daniel Jabłoński z wydziału rzecznika TVP.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy TVP złoży do KRRiT wniosek o przyznanie koncesji dla kanału TVP Info. – Za wcześnie o tym mówić – odpowiada z kolei Daniel Jabłoński zapytany o to, kiedy wystartowałby kanał informacyjny telewizji publicznej.

Telewizyjna Agencja informacyjna powstała w 1989 roku. TAI zatrudnia ok. 300 osób.
żródło: MLink.pl
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Zablokowany

Wróć do „Telewizja Polska”