TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie, to nie jest ta oprawa. Raczej wątpię, by oprawa z Olimpiady (która jest oprawą reklamową TVP na bilboardach) była nową oprawą graficzną TVP1.Ta oprawa z zapowiedzi wygląda ona podobnie jak tło w tym filmiku: http://pl.youtube.com/watch?v=7Qt8AFeJE3U
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

W najbliższy poniedziałek (25 sierpnia) o godz. 20.00 w Warszawie w biurowcu "Focus" odbędzie się "Jesienna Gala TVP" podczas której zostaną zaprezentowane jesienne nowości, które pojawią się na antenie TVP. Więcej szczegołów: http://kalendarium.mediarun.pl/event/Je ... _TVP,id185

Ponieważ godzina rozpoczęcia konferencji jest zbyt późna, prawopodobnie nie będzie transmisji konferencji na TVP Info - wtedy normalnie będzie emitowany program "Minęła Dwudziesta". Mam nadzieję, że strona internetowa itvp.pl udostępni transmisję z konferencji. Jeżeli i tak się nie stanie - pozostaną relacje z konferencji w TVP Info, programach informacyjnych TVP oraz na internetowych serwisach medialnych.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

tvp.info pisze:Jedynka o kłopotach z językiem i młodych mamach

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk ze łzami opowiadający o porodzie swojej żony, maleńki Ignacy, syn Kasi Kowalskiej po raz pierwszy publicznie przedstawiony widzom czy Piotr Kraśko opowiadający o synu Konstantym – tak będzie wyglądał program „Między mamami”, który już 5 września wyemituje Jedynka.
Program adresowany jest do kobiet, które już spodziewają się dziecka albo dopiero planują ciążę. Poprowadzi go znana z Teleexpressu Beata Chmielowska–Olech. W kolejnych odcinkach dzięki nowoczesnej aparaturze i niezwykle dokładnemu obrazowi USG 4d widzowie będą mogli śledzić poszczególne etapy rozwoju dziecka. – Program to poważne tematy, praktyczne rady, rozmowy z ekspertami i lekarzami, ale także z przymrużeniem oka potraktowane plotki o popularnych mamach z Hollywood – mówi gospodyni cyklu.

Kolejną nowością jesiennej ramówki będzie program „Od słów do głów”. Tu w nowej roli gospodarza programu zobaczymy Jarosława Kreta, dotąd kojarzonego z prognozą pogody. Tym razem poprowadzi audycję o współczesnym języku polskim, jego ewolucji i nowych zjawiskach. Podczas kilkunastominutowego programu Jarosław Kret porozmawia z dwoma językoznawcami, członkami Rady Języka Polskiego: prof. Andrzejem Markowskim oraz prof. Jerzym Podrackim. Przedstawione zostaną ciekawe oraz zabawne scenki poruszające współczesne problemy językowe. Pierwsze odcinki traktowały będą m.in. o wymowie słowa Rzeczpospolita oraz nazwach własnych miejscowości.

Jarosław Kret przyznaje, że na co dzień przygotowując prognozę pogody intensywnie pracuje nad językiem polskim, aby jego przekazy były treściwe i zrozumiałe. – W programie o języku przyjmuję rolę pośrednika pomiędzy widzami i profesorami. Podejmując się tego zadania przyświecała mi myśl Docendo discimus – ucząc innych sami się uczymy – mówi Kret. Program emitowany będzie w niedzielne przedpołudnia w bloku programów familijnych.
Co do pierwszego programu, to nie dziwię się, że Beata Chmielowska-Olech została prowadzącą. W końcu całkiem nie dawno wróciła z urlopu macierzyńskiego. Co do drugiego programu jestem ciekaw jak Kret sprawdzi się w nowej roli.

EDIT: Kilka formalnych informacji :
1. Program pod roboczą nazwą "Singielki" będzie się nazywał "Mamy Mamy" - jego premiera będzie miała miejsce 4 października i będzie emitowany w sobotnie popołudnia w TVP1. Pojawiły sie już spoty promujące ten program na antenie TVP1 oraz strona : http://www.mamymamy.tvp.pl.
2. Program Moniki Richardson pod robocza nazwą "Made in Poland" oficjalnie będzie się nazywał "Orzeł czy Reszta". Emitowany będzie w soboty od 20 września w TVP2 o godz. 19.05. - źr: tvp.pl i TVP Info
3. Dziś o 17.20 został wyemitowany pierwszy blok promujący jesienną ramówkę TVP1 "Po pierwsze Jedynka". Oprawa tego bloku jest taka sama, jak była w zeszłym roku, więc jeszcze nie wiadomo czy 1 września jesienią TVP1 bedzie miała nową oprawę graficzną. Więcej na temat opraw być może dowiemy się po "Jesiennej Gali TVP". Prowadzącym ten blok został Rafał Brzóska.
4. W programch informacyjnych TVP zaczynają się właśnie relacje z wspomnianej wyżej "Jesiennej Gali TVP". Pierwsza relacja miała miejsce w pod koniec "Serwisu Info" o 17.30. Dla przypomnienia podam, że gala odbywa się w Biurowcu "Focus" w Warszawie. Jednak scenografia tej gali wygląda tak, jakby prezentacja odbywała się w studiu. Konferencja będzie multimedialna, ponieważ znajduje się bardzo dużo ekranów plazmowych nieprzezroczystych i półprzezroczystych. Trwają już ostatnie przygotowania do prezentacji prasowej. Gala ropocznie się dziś o 20:00. Niestety nie będzie transmisji ani na antenie TVP Info, ani na iTVP.pl.
EDIT: Ok. godz. 20.50 w przerwie pomiędzy powtórkowymi odcinkami serialu przez kilka minut na antenie TVP2 była przeprowadzana relacja z Gali. Dla ciekawostki dodam, iż relacja bya poprzedzona... nowym jinglem "Dwójki" z głośnikami i podpisem "GALA JESIENNEJ RAMÓWKI TVP". Dodam jescze, że ok. godz. 23.50 zostanie pokazana relacja podsumowującą galę na antenie TVP Info.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

Wczoraj odbyła się "Jesienna Gala TVP" podczas której zaprezentowano jesienną ofertę programową. Pojawiły się już pierwsze artykuły podsumowujące to, co podczas tej imprezy zaprezentowała TVP.
onet.pl pisze:Nowa jesienna ramówka TVP
Nowe polskie seriale "Londyńczycy" i "Czas honoru", największe światowe produkcje: "Zagubieni 4" i "Rzym", programy rozrywkowe "Mamy mamy" oraz "Fort Boyard - to m.in. oferta TVP na nadchodzącą jesień.
więcej informacji : http://wiadomosci.onet.pl/1813311,327,n ... ,item.html
onet.pl pisze:Nowa jesienna ramówka TVP Kultura i TVP Historia
Nowe pasmo filmowe prezentujące m.in. zaginione filmy z czasów socrealizmu znajdzie się w jesiennej ramówce TVP Kultura. TVP Historia zaproponuje widzom m.in. nowy program "Pojedynek" z udziałem Sławomira Sierakowskiego i Rafała Ziemkiewicza.
więcej informacji: http://wiadomosci.onet.pl/1813310,327,n ... ,item.html

Jeśli chodzi o pierszy artykuł, to jest tutaj małe niedopatrzenie. Otóż program "Na wyłączność" był już emitowany od zesłego sezonu w każzdą sobotę o 17:35. Prawdopodbnie bląd pochodzi z matrialów prasowych, które dziennikarze dostali podczas "Gali TVP". Wczoraj o godz 00.15 TVP Info pokazało skróconą relację z "Gali TVP". Jeśli chodzi o galę, to uważam, że za dużo w niej jest formy, a za mało treści, ale TVP mogła sobie pozwolić na taką prezentację, bo w końcu ta impreza była skierowana przede wszystkim do dziennnikarzy. Jeśli chodzi o ramówkę, to oferta programowa jest bardzo ciekawa, dużo nowości, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co do ramówek TVP1, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura i TVP HIstoria nie mam żadnch większych zastrzeżeń. Jedyna zastrzeżenia mam do TVP2. Pierwsze mam di pasma między 20-23 emitowaną od ponidziałku do czwartku. Nie rozumiem po co codziennie w tych dniach dawac po jednym - 30 minutowym odcinku barw szczęścia, skoro "M jak Miłósć" jest emitoane tylko w poniedziałek i wtorek. W ten sposób przesuwa się emisję programów "Tomasz Lis na żywo" na 21.45 (chociaż za czasów, jak Lis byl w Polsacie, to "Co z tą Polską" rozpoczynał się po 22) czy "Magazyn Ekspress Reporterów". Nie rozumiem także dlaczego wieczorne wydanie "Panoramy" przesunięte jest na 0:30, jak tak dalej pójdzie, to okaże się, że to wydanie zostanie zlikwidowane i pozostanie jedno - o 18:30. Jak ktoś nie wie, to dodam, żę w październiku "Panorama" otrzyma nowe studio i oprawę. Nie rozumiem także dlaczego show "Fort Boyard" trwa tylko 1 godz., podczas gdy w wersji francuskiej trwa prawie 2 godz. O zmianach w "GTnL" nie będę się rozpisywał. Dodam, że program będzie prowadzony w nowej formule. Wszystkie 12 par będą podzielone na dwie grupy. Z jednej grupy (6 par) już w pierwszej części jedna z nich dowie się, że zmierzy się w dogrywce. W drugiej będzie podobnie. Dwie pary, które "przegrały w piewszej w turze zmierzą się już w slynnym "Skate off-ie" po który jedna z par odpadnie w rywalizacji - wiadomość widnieje w dokumentach, które znajdują się na stronie tvp.pl.

Natomiast jeśli chodzi o "Pytanie na Śniadanie" to tam czekają duże zmiany. Zmienia się tam pora emisji oraz scenografia, oprawa graficzna, muzyczna i czołówka tego programu - dowiedziałem się podczas retransmisji wczorajszej "Gali TVP".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 14

Nowości w TVP

Post autor: telefan »

Czy to aby nie jest to? Widziałem to przy okazji prezentowania jesiennych propozycji.Tak więc Jedynka prawdopodobnie zmieni oprawę graficzną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

Dokładnie o to mi chodziło :).

Swoją drogą przez e-mail zapytałem Dział ds. Kontaktów z Widzami nt. zmian opraw TVP1 i TVP2. Oto odpowiedż jaką dziś otrzymałem o 15:37
Dział ds. Kontaktów z Widzami działający przy TVP pisze:Witamy
Nie mamy z anten takich informacji. Także dzisiaj nie możemy odpowiedzieć na pytanie czy anteny mają w planach zmianę opraw.

Zespół ds. Kontaktów z Widzami
Cóż, jeśli chodzi o oprawy to musimy poczekać do 1 września - wtedy wszystko się wyjaśni. Będą oprawy, to będą, nie będą, to nie będą.

Jeszcze jesli chodzi o wczorajszą galę, to dla ciekawostki dodam, że na początku gali prezezs TVP - Andrzej Urbański powitał widzów wczorajszej imprezy... grą na Fortepianie. Na dodatek dodał,dla żartu że to właśnie go czeka, jak skończy urzędować na fotelu prezesa TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

TVP1 z "Kawą czy Herbatą?" przesadziło. W dokumentach prasowych, które znajdują się na tvp.pl dowiedziałem sie, że ten program od poniedziałku będzię miał nową formułe i nową scenografię. To już piąta zmiana scenografii w ciągu zaledwie ostatnich trzech lat.

Dodam jeszcze, że na 9.11.2008 (niedziela) TVP1 planuje narodowy test historyczny z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.. Swoją drogą TVN w czerwcu 2004 roku z okazji 15-lecia III RP też robiło taki test podsumowujący tą epokę. Pamiętam kiedyś, że już na początku maja "Gazeta Wyborcza" "przygotowywała" widzów do tego testu poprzez specjalne kupon z pytaniami, ciekawe jak będzie teraz. Te wydarzenie TVP1 może wyjść bardzo ciekawie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 34

Nowości w TVP

Post autor: Kamil »

Gdzieś czytałem że scenografia ta jest co ranka montowana a po południu rozmontowywana na nowo. Pisali że to strasznie męczące - więc może się przenoszą do innego studia. Jeżeli nie: to porażka.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

Ja wątpię, aby TVP tak szybko mogła zmieniać scenografię swojego programu. Swoją drogą warto zuważyć, że od kiedy ukazują się letnie wydania "Kawy czy Herbaty" czyli od 2005 roku (w 2005 roku letnie wydania tego programu miały nazwę "Lato z Jedynką"), to na jesień zawsze szykują nową scenografię. Mam nadzieję, że w poniedziałek (oprócz wspomnianych wyżej zmian) program nie będzie miał nowej oprawy i czołówki. Dopiero byłby śmiech na sali.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 19
x 168

Nowości w TVP

Post autor: Kryterium0 »

Gdyby dobrze pomyśleli to by zrobili wspólne studio "Kawy czy herbaty" i "Pytania na śniadania". Gdy jeden program schodziłby z anteny zmienialiby się tylko prowadzący. Różnice mogliby zaakcentować np. przez podświetlane ściany (jak to jest w TVP INFO) i przez grafiki na plazmach. Mogłoby to wypalić. Ale oni z TVP raczej na to nie wpadli. Wolą utrzymywać dwa studia.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 34

Nowości w TVP

Z tego co słyszałem dwójkowy program miał dostać nowe studio w jakimś nowym budynku, ale nic więcej nie wiadomo mi na ten temat. Miało być nowoczesne i nie tak kiczowate jak obecnie (fototapeta z panoramą Warszawy). Czy ktoś coś wie na ten temat?
Kryterium0 pisze:Wolą utrzymywać dwa studia.
- z tego co mi wiadomo to w tym studiu jest realizowane kilka programów a scenografia jest montowana rano i rozmontowywana po południu - robią to etatowi pracownicy TVP więc co oni tracą?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

cmabb pisze:Z tego co słyszałem dwójkowy program miał dostać nowe studio w jakimś nowym budynku, ale nic więcej nie wiadomo mi na ten temat. Miało być nowoczesne i nie tak kiczowate jak obecnie (fototapeta z panoramą Warszawy). Czy ktoś coś wie na ten temat?
Może te studio znajduje się w budynku B Telewizji Polskiej S.A, które znajduje się przy ul. Samochodowej (bardzo niedaleko budynku A przy Woronicza 17), które w ubiegłym roku został otwarty. Tam wg. planów miałyby się znajdować m.in. redakcje kanałów i studia telewizyjne. I właśnie może w jednym z nich znajduje się nowe studio programu "Pytanie na śniadanie" - takie są moje przypuszczenia.

Budynek B TVP S,A obok budynku A
Obrazek
A to z innej perspktywy:
Obrazek
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 34

Nowości w TVP

Dzisiaj oglądam wiadomości na telegazecie i zobaczyłem informację w której mówią, że od jutra "Kawa czy Herbata" po 17 latach istnienia zmienia swój wizerunek. Każdego dnia będzie inna para prowadzących, będzie więcej informacji, przegląd prasy oraz "pogodowe show" w wykonaniu Jarosława Kreta i kogoś tam jeszcze. Zmieni się formuła programu: będzie poruszanych więcej tematów społecznych. Program będzie trwał od 06.00 do 08.00. Zmieni się także scenografia programu a także cała oprawa graficzna.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Nowości w TVP

Dziś oba programy poranne TVP przeszły metarmofozę. Zacznę od "Kawy czy Herbaty". Scenografia bardzo pomysłowa, Telebim w kształcie kubka, żaluzja z oknem, "obklejana mapa pogody", prognoza pogody na "kubku" itp. Zmiany dotknęły także formuły programu. Od dzisiaj podczas całego wydania istnieje tzw. gość specjalny, który jest cały czas podczas emisji tego programu. Zapraszanych także jest więcej gwiazd (np. dziś zaproszona była Małgorzata Kożuchowska). Zmiany nastąpiły też w oprawie graficznej (m. in. zegrek z datą był trojwymiarowy) w której dominuje kolor zielony.

Teraz o zmianach w porannym morring show TVP2. Jeśli o scenografię, to jest ona prosta, z jednym telebimem wspólgrającej z oprawą graficzną. Nowoczesności scenografii dodaje m. in. gra świateł. W oprawie graficznej dominują kolory biły i zielony. Zarówno i oprawa graficzna i muzyczna nawiązują do popzredniej oprawy programu.

Obu zmian nie będę oceniam, gdyż całych programów nie widziałem.

Dla formalności dodam, że dziś ani Jedynka, ani Dwójka nie zmieniły dziś opraw graficznych.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamilasty
Użytkownik

Nowości w TVP

Post autor: kamilasty »

Co do tych opraw Jedynki i Dwójki to żałuję, bo mimo że obecne nie są najgorsze to wydaje mi się iż czas najwyższy je zmienić. No ale może jeszcze zostaną wprowadzone jakieś zmiany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”