TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
kamilasty
Użytkownik

Nowości w TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamilasty »

Według mnie bardzo fajny serial :D Wersja z napisami będzie ciekawa:D Na pewno obejrzę bo warto:D
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Nowości w TVP

Post autor: Axel »

Ostatnio stale na TVP w każdy piątek o 20 emitowane były wszystkie części sagi "Gwiezdnych Wojen". Dziś powinna być wyemitowana część 5 czyli "Imperium kontratakuje" no ale patrze do programu tv i co widzę ? Oczywiście "Gwiazdy tańczą na lodzie" ! Przecież to woła o pomstę ! Za co im należy się ten abonament skoro wszystko robią dla kasy i zamiast dokończyć serie filmów "Gwiezdne wojny" to emitują komercyjny program. Tak więc pewnie dwie ostatnie części "Star Wars" wyemitują dopiero w grudniu czy styczniu, po zakończeniu tego show z łyżwami.
Katastrofa.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 24
x 271
Kontakt:

Nowości w TVP

Post autor: Poland »

Nie zapominaj że film miał powtórkę w soboty :) Może wtedy będzie wyemitowana brakująca część.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Nowości w TVP

Sprawdzałem i nic nie ma w soboty. Poszperałem trochę w necie i wyczytałem, że dalsza emisja ma być nawet nie w styczniu ale aż w lutym (!) a przynajmniej tak piszą ludzie z TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3439
x 1557

Nowości w TVP

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem TVP2 przebudowuje swoje passmo w godz. 19-21 w soboty. Od 11 października "Fort Boyard" będzie emitowany o 19:00, czyli tuż po "Panoramie". Natomiast jeśli chodzi o program "Orzeł czy reszta", to 20 września został wyemitowany pilotowy odcinek 0wyjaśnia Jarosław Burdek dla wirtualnemedia.pl. Program powróci na antenie po przeprowadzeniu castingów. Od 11 października o 20:05 bedzie emitowany 8-odcinkowy serial "U Pana Boga w ogródku" Tym samym TVP2 wycofuje sie z rywalizacji czasowej z "Jak oni śpiewają" i "Mam talent".

Dla ciekawostki dodam, że TVP2 przestała po programach "Gwiazdy tańczą na lodzie" i "Tak to leciało" emitować swoje specjalne identy. Zastąpiła je plansza z oficjalnym logiem Telewizji Polskiej.

EDIT: nie wiem, czy ktoś to zauważył, ale TVP2 będzie od dziś w soboty o 17:10 emitować powtórki trzeciej serii "Dużych Dzieci". Czyżby zamierzali kiedyś powrócić z 4-serią?
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Nowości w TVP

O tym, że TVP2 przerwało emisję "Gwiezdnych Wojen" zastępując je programem "Gwiazdy tańczą na lodzie" pisze już nawet gazeta.pl w artykule pt. "TVP2 sięgnęła w piątek dna". Poczytajcie sobie sami.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... k_dna.html

I moje przewidywania okazały się trafne bo części 5 i 6 "Gwiezdnych Wojen" zostaną wyemitowane dopiero w grudniu.

Natomiast poziom "pyskówek" w GTnL dowodzi, że ten program powinien być natychmiast zlikwidowany z publicznej telewizji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3439
x 1557

Nowości w TVP

W piątek TVP1 wprowadziła jesienną wersję swojej oprawy. Wersja jest dokładnie ta sama jaka była jesienią 2006 i 2007 roku. Dodatkowo podczas niektóych programów TVP1 wprowadziła belkę "Za chwilę ... >", co świadczy o filozofii wizerunku TVP. Pamiętam, że w lecie 2005 roku, gdy na TVP1 i TVP2 leciały powtórki seriali, to pojawiła się podobna belka, jednakże z głosem prezentera lub prezenterki.

Od 23 października w czwartki czekają zmiany w paśmie serialowym. Tego dnia o 20:20 zostanie wyemitowany ostatni odcinek IV serii "Zagubionych". Natomiast o 21:10 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu "Londyńczycy". Tydzień póżniej 20.20 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu "Terminator: Kroniki Sary Connor" a o 21.10 kolejny odcinek serialu "Londyńczycy" i tak przez klkanaście czwartków

źr.: tvp.pl i wirtualnemedia.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3439
x 1557

Nowości w TVP

wirtualnemedia.pl pisze:Zmiany w TVP: więcej reklam i seriali, pasmo poradnikowe zamiast rolniczego

W przyszłym roku Telewizja Polska będzie emitować więcej reklam, nadając krótsze odcinki seriali i dzieląc na części programy rozrywkowe - informuje "Newsweek". Innym pomysłem na zrekompensowanie mniejszych wpływów abonamentowych ma być zastąpienie pasma rolniczego sponsorowanymi programami poradnikowymi.

więcej:http://www.wirtualnemedia.pl/article/24 ... iczego.htm
Cóż powiedzieć, robi mi się naprawdę żal TVP, która teraz naprawdę schodzi na psy. Najgorsze we wszystkim jest to, że to nie jest wina samej TVP, tylko ludzi, którzy próbują nimi sterować, czyli przede wszystkim PO-wcom (którzy zabierają środki z abonamentu tworząc nieudolnie "Fundusz Misji Publicznej") i obecnego zarządu TVP (który ma nieudolną politykę programową dla takiego rodzaju telewizji). Ciekawe, co jeszcze potem TVP wymyśli, aby być bardziej komercyjna. Może (obym był złym prorokiem) zlikwidują formę zapowiedzi przez prezenterów i prezenterki w TVP1, tak jak wiosną 2007 roku zrobiła to TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

Nowości w TVP

Post autor: Kamil »

O to że zlikwidują zapowiedzi jestem pewny na 100% - da to trochę bloków reklamowych. Warto dodać że z tekstu wynika iż TVP zastanawia się czy "Moda" nie będzie emitowana codziennie ponieważ jest śmiesznie tania a ma sporo widzów.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 14

Nowości w TVP

Post autor: telefan »

Niestety, ale reklamy do TVP2 wchodzą wielkimi krokami. W trakcie zapowiedzi seriali i programów rozrywkowych pojawia się napis ,,Patronat medialny'' i logo jakiegoś pisma tv lub Zetki na jedną szóstą ekranu, a ,,Fort Boyard'' jest co paręnaście minut przerywany przerywnikami z widoczkami na fort i tygrysami. W razie powtórek programu na pewno w te miejsce walną reklamy.Podobnie jest z programami rozrywkowymi, w których jest przerwa na konkurs sms. Że też o podziale na trzy odrębne części Misji na lodzie i reklamami co 5 minut w ,,Pytaniu na śniadanie'' , ale już są one emitowane bardzo długo.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 636
x 3204

Nowości w TVP

Post autor: Karol »

Te widoczki oddzielają części Fort Boyard. Co prawda nie pasują do programu, ale są... W powtórkach także się pojawiają normalnie. Przerywanie programów reklamami złamałoby ustawę o rtv. "Pytanie na śniadanie" itp. jest im łatwiej przerwać, bo emitują w tym czasie flesze "Panoramy", które można traktować jako oddzielne względem morning show pasmo.
domi
Junior
x 16
x 65

Nowości w TVP

Post autor: domi »

Czy wie ktoś może kiedy będą seriale: Tancerze i Blondynka?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3439
x 1557

Nowości w TVP

Seriale te zadebiutują w przyszłym roku. Tylko tyle mogę stwerdzić.

W październiku lub listopadzie tego roku wystartuje nowy multimedialny portal pod adresem tvp.pl, który będzie połączeniem dotychczasowych serwisów (m. in. tvp.pl, itvp.pl) - dowedziałem się na stronie Biura Reklamy TVP.

Dla ciekawostki dodam, że dziś koło 17.20 obok zapowiedzi programu "Ziarno" TVP1 puściła przypadkowo swój wiosenny ident, mimo tego, że od klku dni na antenie obowiązuje jesienna oprawa.
Pozdrawiam, Trzeciak
Evil
Junior
x 2

Nowości w TVP

Post autor: Evil »

3q33 pisze:W październiku lub listopadzie tego roku wystartuje nowy multimedialny portal pod adresem tvp.pl, który będzie połączeniem dotychczasowych serwisów (m. in. tvp.pl, itvp.pl) - dowedziałem się na stronie Biura Reklamy TVP.
Serwer będzie musiał być naprawdę dobry, skoro i tvp.pl i itvp.pl czasami nie idzie otworzyć.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 21

Nowości w TVP

Post autor: TiM »

Dzisiaj z okazji premiery ''Londyńczyków'' postanowiła zmienić chwilowo oprawę graficzną, która jest po prostu planszą z napisem: Londyńczycy dziś 21.15. Dźwięki z obecnej oprawy. W sumie to bardzo dobry sposób na reklamę tego serialu, bo zapomniałem o jego premierze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”