TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44984
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3441
x 1557

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

media2.pl pisze:Nowe odcinki "Czas honoru" w TVP2

We wrześniu 2009 roku Telewizja Polska rozpocznie emisję drugiej części historycznego serialu obyczajowego "Czas honoru". Akcja rozgrywa się późną wiosną i latem 1941 roku, bezpośrednio po wydarzeniach pierwszej części. W serialu pojawią sie nowi aktorzy.

"Czas honoru" to fabularna opowieść o krótkiej młodości, burzliwych namiętnościach, zdradzie i walce w imię wolności. To historia ludzi, którym wojna zmieniła wszystko - zabrała rodzinę i poczucie bezpieczeństwa, wielokrotnie wystawiła na próbę ich charakter, ale nigdy nie odebrała nadziei.

Widzowie TVP2 w nowych odcinkach śledzić będą dalsze losy bohaterów od momentu, w którym zakończyła się część pierwsza. Bohaterowie serialu – Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski), włączeni w struktury warszawskiego podziemia, kontynuują działalność konspiracyjną.

Oprócz dotychczasowych bohaterów w serialu pojawią się nowe postaci: Lars Rainer (Piotr Adamczyk), oficer Gestapo były nadinspektor Interpolu, międzynarodowej policji kryminalnej; Otto Kirchner (Jacek Mikołajczak), porucznik Wehrmachtu, lekarz; Margaret (Danuta Stenka), nowa szefowa Michała w komórce kontrwywiadu; "Doktor" (Daniel Olbrychski), stary znajomy Marii i Czesława Konarskich; Celina (Olga Bołądź), piękna łączniczka, była studentka literatury niemieckiej; Ruda (Karolina Gorczyca) - nowa łączniczka Władka, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Akcja obejmować będzie m.in. aresztowanie Wandy, skomplikowaną, pełną prowokacji grę wywiadów, napad na niemiecki bank, pracę podziemnej radiostacji. To wszystko na tle codziennego życia okupowanej Warszawy.

Nowe odcinki serialu będzie można oglądać w TVP2 od września 2009 roku. Natomiast od 22 czerwca, w każdy poniedziałek o godz. 20.00, widzowie Dwójki będą mogli przypomnieć sobie odcinki z pierwszej serii. 13-odcinkowa kontynuacja „Czasu honoru” realizowana jest przez TVP2 przy współpracy z Akson Studio.
Skomentuje ten news krótko - bardzo dobra decyzja, tym bardziej, że w ubiegłym roku osiągnał on oglądalność na poziomie 2,6 mln widzów dając ponad 16 % udziałów.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44984
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3441
x 1557

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Poranny program TVP1 "Kawa czy Herbata?" wczoraj po 10 miesiącach zmienił oprawę graficzną. Logo programu nieznacznie odbiega od poprzedniego (napis jest napisany tą samą czcionką) i nawiązuje (jak cała oprawa graficzna) do motywów letnich. Kadr z nowej czołówki programu można zobaczyć na odświeżonej stronie "Kawy czy Herbaty?" http://www.kawaczyherbata.tvp.pl. Dodam jescze, że także scenografia programu została nieco zmodyfikowana.

Przy okazji rozpoczął się "sezon ogórkowy" w stacjach telewizyjnych. Dla stacji telewizyjnych to okres przygotowań jesiennych ramówek. Oto kilka informacji dotyczących jesiennych ramówek TVP1 i TVP2:

-TVP1
-"Dom nad rozlewizskiem" - nowy serial
-"Blondynka" - nowy serial
-"Lońdyńczycy" - druga seria
-"Ojciec Mateusz" - druga seria
-"Doręczyciel" - koniec serialu
-"Karty na stół" - pr. publicystyczny - kontynuacja

TVP2
-"Czas honoru" - druga seria
- "Kocham Cię Polsko" - druga seria
- "Dzieciaki Górą" - niepewne losy
- "Fort Boyard" - niepewne losy

Oprócz tego TVP może nadać show o walce z kryzysem a także pokazać drugą serię reality-show "Co masz do stracenia?", które może zostać odkupione od TV Puls. Stacja tegoroczną jesienią nie planuje rezygnacji ze znanych i lubianych pozycji programowych.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44984
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3441
x 1557

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Newsweek pisze:Po „Plebanii” i „Ojcu Mateuszu” publiczna Jedynka realizuje kolejny serial z życia Kościoła – tym razem bohaterkami będą zakonnice.

Zdjęcia do „Siostrzyczek” rozpoczynają się w lipcu. – To ma być ciepły serial na niedzielne popołudnie o siostrach zakonnych, które pomagają ludziom w potrzebie. Widzom się spodoba – zapewnia p.o. dyrektor TVP1 Elżbieta Szumska.

Trzynastoodcinkowy serial, który reżyseruje Wojciech Nowak, emitowany będzie od października w niedziele o godz. 17.20. Mają w nim zagrać m.in. Małgorzata Kożuchowska i Maria Pakulnis. Kościelnym konsultantem został jezuita o. Andrzej Majewski.

Jedynka chce „Siostrzyczkami” zdyskontować popularność „Ojca Mateusza” – serialu o proboszczu parafii w małym mieście, który rozwiązuje zagadki kryminalne. Produkcję z Arturem Żmijewskim w roli głównej, opartą na włoskim formacie „Don Mateo”, stacja wprowadziła do ramówki w grudniu ubiegłego roku. Serial okazał się wielkim sukcesem – pierwszy, zakończony w lutym sezon oglądało średnio 6,6 mln widzów.

Jesienią w TVP1 zobaczymy więc drugą serię „Ojca Mateusza”, nowe „Siostrzyczki”, a do tego jeszcze nadawaną od ponad ośmiu lat telenowelę „Plebania”. Czyli dla każdego coś miłego – o ile lubi się telewizję w kolorze czarno-białym.
Wiele wskazuje na to, że w niedzielne popołudnia od października zobaczymy nowy serial pt. "Siostrzyczki", po zakończeniu emisji tego serialu (na przełomie listopada i grudnia) zobaczymy serial "Ojciec Mateusz". Może dodam jeszcze, że o. Andrzej Majewski jest szefem Redacji Audycji Katolickich w TVP. A co do nowego serialu, to cóż - TVP wykorzystuje popularność swoich produkcji i może zbić przy tym całkiem niezłą oglądalność.

Edit z 12:30: Dziś po zakończeniu emisji magazynu "Agrobiznes" TVP1 zaliczyła ciekawą wpadkę. Najpierw był przez minutę było czarne tło (z włączonym logiem ekranowym i napisem "NA ŻYWO"), póżniej co 2-3 sekundy migała plansza z jingla TVP1 z obecnej oprawy, póżniej pojawił się szary ekran (już bez loga) i normalnie wyemitowano blok reklamowy. Po bloku reklamowym znów pojawiło się szare tło i z problemami został uruchomiony serial "Plebania" realizowany w formacie 16:9, który na początku był emitowany w formacie 4:3 (nie zostało włączone logo i oznaczenie ekranowe). Obecnie serial jest emitowany w 16:9 jednak bez loga i oznaczenia wiekowego. Raz się jednak zdarzyło, że serial na sekudę został ponownie przerwany, a po ok. 10 sekundach dwa razy w odstepie kilku sekund został przerwany dźwięk. Co ciekawe powtórkę serialu bez loga i oznaczenia wiekowego emituje także TVP Polonia. Warto dodać, że niedawno o wiele poważniejszą wpadkę powodującą "wywrócenie" ramówki do góry nogami zaliczyła także TVP2.

Edit z godz. 13: No i już po wpadce, zakończyła się emisja powtórki serialu "Plebania", wyemitowano blok reklanowy, i po tym zapowiedzi, podczas których normalnie włączono logo TVP1, a w czasie powtórki "Klanu" bez problemu "włączono" oznaczenie wiekowe i format 16:9. Niedługo (prawdopodobnie po zakończeniu emisji serialu) logo ekranowe TVP Polonia powinno działać bez problemu. Warto dodać, że TVP2 i TVP Kultura także "ucierpiały" w wyniku tej wpadki - podczas emisji programów był emitowany czarny pasek na środku ekranu.

Edit z 1.07 : Jak ktoś nie widział dzisiejsze wpadki realizacyjne TVP (z TVP1 i TVP Polonia) z godz. 12:23:
*TVP1:
-http://www.youtube.com/watch?v=cRoBfvxMMrY
-http://www.youtube.com/watch?v=FXo0xCg6R_w

*TVP Polonia podczas serialu "Matki, żony i kochanki" - http://www.youtube.com/watch?v=XT_06O7DrBA
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3210

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

TVP2 miała problem z odtwarzaczem, ponieważ wciągnęło im taśmę. Problem ponoć trwał ok. 40 minut. W TVP mogli mieć awarię systemów emisyjnych, np. przerwę w dostawie prądu. Co prawda każda telewizja posiada zasilanie awaryjne, ale często w tym czasie występują problemy z mikserami, które emitują wszelaką grafikę na ekranach. Np. w MTV gdy resetował się playout, emitowano teledyski bez grafiki (przy każdej awarii te same klipy, w tej samej kolejności) i zazwyczaj awaria dotyczyła wszystkich kanałów MTV nadawanych z Londynu.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44984
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3441
x 1557

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

TVP2 miała problem z odtwarzaczem, ponieważ wciągnęło im taśmę. Problem ponoć trwał ok. 40 minut.
Incydent ten miał miejsce podczas emisji serialu "Dr House" 18 czerwca 2009 roku. A sam szef Dwójki - Wojciech Pawlak był tak zdenerwowany całym incydentem, że domagał się nawet dyscyplinarnego zwolnienia osób odpowiedzialnych za wpadkę. I trochę w tym ma rację. Stacja telewizyjna, która zalicza tak poważne wpadki po prostu traci zaufanie i renomę (co jest niezwykle bezcenne dla każdej szanującej się telewizji), a co za tym idzie i oglądalności, a w konsekwencji otrzymuje mniejsze przychody z reklam.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3210

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No właśnie... I w ten sposób TVP2 udowadnia swoją komercyjność. Wystarczy spojrzeć np. na ramówkę publicznej telewizji w Czechach? W porównaniu do nas, u nich 99% programu to misja.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 8

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

3q33 pisze:
TVP2 miała problem z odtwarzaczem, ponieważ wciągnęło im taśmę. Problem ponoć trwał ok. 40 minut.
I trochę w tym ma rację. Stacja telewizyjna, która zalicza tak poważne wpadki po prostu traci zaufanie i renomę (co jest niezwykle bezcenne dla każdej szanującej się telewizji), a co za tym idzie i oglądalności, a w konsekwencji otrzymuje mniejsze przychody z reklam.
Dokładnie powtórzyłeś to samo co napisałem na innym forum.... Oo ;]
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1107
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 1
x 1

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

A ja jestem przeciwny zwolnieniu. Nie wiem kogo chciał zwolnić, ale jeżeli osobę z emisji to jest to dla mnie bzdura. Telewizja po prostu nie ma pewnie ściśle ustalonego schematu, procedury w takich sytuacjach. To tak jakby karać pracownika pizzerii, za to że w czasie jego zmiany zepsuł się przewód kominowy. Wkręcenie taśmy to jest przypadek losowy! Zawodzi tutaj technika, a nie człowiek. Kasety nie da się włożyć tak, żeby wkręciła się w głowice lub nie. To po prostu loteria, takie przypadki się zdarzają. Rzadko bo rzadko, ale jednak.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44984
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3441
x 1557

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem serwis wirtualnemedia.pl poinformował, że z ramówki TVP2 spada "Hit Generator". Powodem zdjęcia z anteny programu jest zbyt mała oglądalność - mniejsza od oczekiwanej. Choć względem misji zdjęcie programu z anteny nie jest do końca uzasadnione, to względem programowym i ekonomicznym jak najbardziej, gdyż jak sam prezes TVP Farfał przyznał, że "sytuacja finansowa spólki jest tragiczna", a sama stacja będzie usuwała z ramówki programy, które na siebie nie zarabiają.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1414
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 24
x 232

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

A już jesienią w TVP pojawi się teleturniej dla narzeczonych, którzy w konkurencjach sprawdzających jak dobrze się znają, będą walczyć o to, by telewizja ufundowała im wesele.
Producentem będzie Endemol Polska (czyli program będzie wątpliwej jakości, do czego zdążyła przyzwyczaić nas ta firma).
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 07 sie 2008, 16:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali »

To chyba coś podobnego do teleturnieju emitowanego kiedyś w TV Puls - "Tylko Ty". Ciekawe czy TVP wyemituje drugą serię "Co masz do stracenia?". Wiadomo coś o tym?
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44984
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3441
x 1557

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tyle tylko wiadomo, że, miało TVP odkupić od TV Puls drugą serię tego programu. Ale jak się stało, to tego nie wiadomo. A po drugie z tego co ja pamiętam w teleturnieju "Tylko Ty" brały udział pary małżeńskie, a w tym programie będą brały udział pary, które mają się pobrać. To trochę będzie przypominało teleturniej, który TVP2 emitowało jesienią w 2002 roku pt. "Na całe życie", który prowadził Piotr Bałtroczyk. (więcej o formule: http://www.wirtualnemedia.pl/article/83 ... Dwojka.htm) Ale to na pewno będzie inny teleturniej, z resztą zobaczymy to, jak ujrzymy program na antenie.

Ale TVP2 jest świetna. Nadaje teraz powtórkę programu "Kocham Cię Polsko" z marca 2009 z napisem "na żywo" pod logiem :D.

EDIT: TVP2 podczas programu zauważyła wpadkę i zmieniła napis "na żywo" na napis "powtórka".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3210

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kryterium0 pisze:A już jesienią w TVP pojawi się teleturniej dla narzeczonych, którzy w konkurencjach sprawdzających jak dobrze się znają, będą walczyć o to, by telewizja ufundowała im wesele.
"Czar Par" dla narzeczonych :D
Awatar użytkownika
kamilasty
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamilasty »

Czy podobny program nie chodził kiedyś na TVN?? Nazywał się chyba "We dwoje" i Prowadził go Piotr Szwedes. Być może się myle ale wydaje mi się było coś takiego :D
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Było, było. Program był nadawany w niedzielę o 20.00, cieszył się dość dużą oglądalnością.

Ale chyba żadne nowości TVP nie spowodują, że to, co jest na antenie będzie ciekawsze od tego, co dzieje się w zarządzie i Radzie Nadzorczej stacji...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości