TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

Nowości w TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Nie mówiąc już o tym, że Bonanza będzie w lepszym paśmie od "Mody...".
Nie jestem fanem tego mydła, ale wydaje mi się, że to przegięcie.

Ale cóż... Nowy program publicystyczny. Zbliżają się wybory.
Trzeba robić PR - swoim....
zamulek
Użytkownik

Nowości w TVP

Post autor: zamulek »

Trzeba robić PR - swoim.... wyborcom
michael112
Obserwator

Nowości w TVP

Post autor: michael112 »

lukin pisze:Dziwi mnie skrócenie Teleekspresuu tylu milinów ogląda go o 17.00 , a skracają go! Pogoda wydaje mi się dobrym pomysłem.
A ja mam nadzieję, że to wstęp do zamiany Teleexpressu na dodatkowe wydanie Wiadomości. Myślę, że ta zmiana przyniosłaby oszczędności tej biednej TVP. Po co utrzymywać dwie redakcje informacyjne dla jednego kanału? Teleexpress, mimo że jest raz dziennie, ma oddzielną grupę prezenterów. Tymczasem, gdyby o tej porze były Wiadomości, nie wiem czy do redakcji tego programu konieczne byłoby dokładanie choćby jednego prezentera. Myślę, że odpowiednie rozłożenie grafików pozwoli im na przyjęcie jednego wydania więcej. A na zwolnieniu redaktorów TX się oszczędzi spore pieniądze.
A mi osobiście: nie robi różnicy, czy oglądam Wiadomości, Serwis info, Panoramę, Wydarzenia czy Fakty. Jednego Teleexpressu nie trawię, jest coś takiego w tym serwisie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

Nowości w TVP

Post autor: Direct »

Czy ja wiem, czy likwidacja Telexpressu była by aż taką oszczędnością? Tam nie ma reporterów w takiej formie, jak w "Wiadomościach" czy "Panoramie". Podawane są suche informacje zebrane właściwie z innych serwisów TVP. Nie wiem, czy by było warto zmieniać przyzwyczajenia tak wielu widzów.

Swoją drogą, ciekawe, co usuną z TX, skoro zostanie skrócony o te 5 minut.
Pozdrawiam, Direct
sziraczek17
Junior
x 2
Kontakt:

Nowości w TVP

Post autor: sziraczek17 »

Teleekspres jest najciekawszym programem informacyjnym w telewizji. Zastąpienie go sztywnymi wiadomościami (nie wiem po co, jeśli za nie całe 4 godziny bedzie główne wydanie) jest zwykła głupotą. Już TVN nawet wyrzucił Fakty o 16, gdyż tak naprawdę, mało kiedy coś dużo się dzieje, aby co godzine były nowe doniesienia.
Że ty to nie trawisz, to nie oznacza, że reszta też. Nie odpowiada Ci, przełącz na inny kanał, a nie uszczęśliwiaj innych na siłe.

Wkurza mnie przesunięcie Mody na sukces na 14:30. O tej porze wiele osób jeszcze pracuje, i jest to faktycznie przegięcie. Może jeszcze to zmienią.
dlukasz
Użytkownik
x 6
x 3

Nowości w TVP

Post autor: dlukasz »

sziraczek17 pisze:Wkurza mnie przesunięcie Mody na sukces na 14:30. O tej porze wiele osób jeszcze pracuje, i jest to faktycznie przegięcie. Może jeszcze to zmienią.
Zgadzam się wtedy dużo osób jest w pracy lub szkole, a jak zmienia to dopiero na wakacje przeniosą na 18.00 a na jesień może na stałą porę czyli 16.05
sziraczek17
Junior
x 2
Kontakt:

Nowości w TVP

Chyba, że przeniosą, jak skończy się Bonanza. Ale tak czy siak, Bonanza jest powtórką, i o 15:10 pora była dobra, Moda też o dobrej porze była.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 170

Nowości w TVP

Post autor: wislok »

Mnie tam nie boli,że modę przeniosą.Przecież to i tak oglądają emerytki,które nie pracują.
Mnie boli,że Sportowy wieczór będzie skrócony do 10-11 minut.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
sziraczek17
Junior
x 2
Kontakt:

Nowości w TVP

Nie koniecznie emerytki, ja emerytem nie jestem i oglądam i znam kilka osób, które też oglądają a są raczej młodzi. Przez takie myślenie TVP robi głupkowate zmiany w ramówce.
Spooky
VIP Expert
x 3
x 5

Nowości w TVP

Post autor: Spooky »

sziraczek17 pisze:Nie koniecznie emerytki, ja emerytem nie jestem i oglądam i znam kilka osób, które też oglądają a są raczej młodzi..
Ja też znam takie osoby, które oglądają "Modę", a są przed w wieku maturalnym lub młodszym. Ja sam "mody nie" oglądam, ale jak już tradycją jest, że "moda" leci ok. 16 to niech tak pozostanie.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

Nowości w TVP

wislok pisze:Mnie tam nie boli,że modę przeniosą.Przecież to i tak oglądają emerytki,które nie pracują.
Mnie boli,że Sportowy wieczór będzie skrócony do 10-11 minut.
Wislok - wyjdź po za myślenie o mediach JA i moja okolica.
Trzeba patrzeć trochę szerzej. Mnie martwi głównie to, że TVP rozwala sobie pasmo zysków z reklam...
Stała widownia jest naprawdę dobrym atutem a na takich produkcjach TVP ma zarabiać i koniec.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3437
x 1556

Nowości w TVP

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem jak poinformowała Gazeta Wyborcza kolejny legendarny program spadł z ramówki TVP1. Mowa tu o "Teleranku", który od 1972 nieprzerwanie (wyłączając stan wojenny) gościł na antenie telewizyjnej Jedynki. Jak podaje "GW" powodem takiej decyzji jest spadająca oglądalność i brak pieniędzy. Jakby tego było mało TVP do minimum ograniczyło produkcję programów dla dzieci - programy "Budzik", "Jedynkowe przedszkole", "Moliki książkowe", "I kudłate, i łaciate" oraz "Dlaczego? Po co? Jak?" będą miały nagrywane tylko jeden odcinek na miesiąc co najmniej do maja. Reszta produkcji została zawieszona. Nieoficjalnie się mówi, że po tym okresie produkcja programów dla dzieci może zostać całkowicie zawieszona co najmniej do września, a stacja przez ten czas będzie emitować tylko powtórki i seriale animowane.

Dziś także na stronach tvp.pl pojawiła się ramówka na drugi tydzień marca. W związku z tym uzupełnię jeszcze informacje dotyczące wiosennej ramówki TVP:
*TVP1
- pasmo magazynów przesunięte na godz. 14:00 (od poniedziałku do piatku)
- "Misja specjalna" przesunięta w środy na 21:15, a w ten sam dzień o 21:45 program rozrywkowy
- "Orliki gola" - przesunięte na czwartek na 10:30
- magazyn "Chopin2010.pl" przesunięty na soboty o 8:15
- program "Pod prasą" wraca na dawną porę - niedziela godz. 10:40
- nowy magazyn muzyczny - sobota 11:35
- cykl "Zwierzęta świata" - niedziela 11:20
- kronika Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Vancouver - od 12. marca o ok. 19.55 po "Sporcie"
- powrót nocnych programów interaktywnych i telezakupów przed zakończeniem programu dnia.
- brak wieczornych "Wiadomości" mimo wcześniejszych zapowiedzi.

Warto zwrócić uwagę na poranne niedzielne pasmo Jedynki - praktycznie w tym paśmie nie jest emitowany żadny program dla dzieci (nawet "Domisiów") - to tak uprzedzając pytania.

*TVP2 - tutaj wiele się raczej nie zmieni:

- magazyn "Kocham Kino" - niedziela 23:50
- powtórki programów rozrywkowych "Powiedz tak" i "Hit Dekady" - między 9:50 a 11:20 w soboty
- nowy serial "Nowa" w czwartki o 21.40 od 11 marca
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

Nowości w TVP

Ostatnio TVP szukał nowej formuły dla tego programu - niestety konkurs został odwołany, gdyż większość z nadesłanych pomysłów była po prostu żałosna.
Jestem zdania, że jeżeli nie ma się pomysłu na program - a dzieciaki nie chcą już oglądać tego typu audycji, powinno się zaproponować coś nowego. Można kupić jakiś serial dla młodzieży - na pewno nie będzie to takie drogie.

Z pewnością coś z Disneya zadowoliło by i młodszych i starszych a pasmo dla dzieci było by emitowane.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 24
x 271
Kontakt:

Nowości w TVP

Post autor: Poland »

Wiadomości wieczorne na pewno jeszcze dojdą w drugiej połowie miesiąca :)
Co do TVP2 to jeszcze o 16:30 w soboty będzie Świat bez tajemnic (teraz jest o 18) a w ten sam dzień od 11:25 powtórki nowych seriali TVP2 z godziny 18:45 oczywiście po 2 odcinki.
Poland - Aktywnie najlepszy!
kamil2505
VIP Expert
x 21
x 394

Nowości w TVP

Post autor: kamil2505 »

TVP2 z tego co pamiętam jeden odcinek serialu ze swojego nowego pasma będzie pokazywać aż 4 razy... Premierowo o 18:45, powtórkę następnego dnia o 7:45 i 13:25 oraz w sobotę w ramach obnibusu... Nie za dużo? Mam nadzieję, że nie będą to kolejne seriale obyczajowe przypominające operki mydlane o niekończącej się ilości odcinków, których w Dwójce już jest sporo.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 6M 30zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”