TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Karol » 13 lut 2020, 23:26

wislok pisze:
13 lut 2020, 21:40
Trudno by TVP odpowiadała za zachowania poszczególnych posłów.tak jakbym obwiniał TVN za zachowania kibiców Legii gdy właścicielem było ITI. Naprawdę groteskowa jest ta Wasza krytyka TVP momentami.
A Ty już się zapaliłeś i wypominasz jakiś TVN. Krytyka ideologii wg TVP swoją drogą, ale tutaj chodzi o bezduszne, bezrefleksyjne ładowanie pieniędzy w twór, który rokrocznie pokrywa straty rekompensatami za utracony abonament. I pomyśleć, że dobrze zarządzana telewizja nie potrzebowałaby tych pieniędzy, gdyby system abonamentowy był szczelny lub gdyby ewentualne systematyczne finansowanie telewizji publicznej z budżetu państwa miałoby podparcie w jakiejś ustawie. Grunt, że onkologia jest mniej ważna, a Ci, którzy byli za jej sfinansowaniem mogą zwyczajnie spie*dalać. Piękny gest pani poseł Lichockiej - pamiętaj, że brak potępienia z Twojej strony jest przyklaśnięciem na takie zachowania.
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Mateusz44 » 14 lut 2020, 7:13

No tak, bo jeżeli chodzi o główny argument elektoratu PiSu to TVN też tak robił i co? Tyle że TVN finansuje się sam. A nie pobiera rok w rok nasze ciężko oddane podatki, które można by było oddać na jakiś ważniejszy cel, jak chociażby onkologia, która w naszym kraju wraz ze służbą zdrowia leży i kwiczy. Szkoda, że nie ma oficjalnych rubryk ile kasy przekazywało PO na TVP, a ile już PiS wpompował w ten twór. Prawda jest taka, że.finansowanie TVP to już od lat jest porażka i teraz próbuje się nadrobić stracony czas. Tylko, ze po co? Kurski wydaje niby na potrzebne rzeczy a jednocześnie tworzy dużo więcej agencji i poddziałów, które generują dodatkowe koszty. Kwestia optymalizacji kosztów w TVP to temat chyba ostatni na liście. I naprawdę wolałbym, by TVP była prywatną telewizja, niż taka która jedzie po jednej stronie i robi folwark dla swoich przyjaciół. ;)
I brawa dla opozycji, że chociaż raz rozegrali to tak jak powinno rozegrać.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wislok
Junior

TVP - sprawy bieżące

Post autor: wislok » 14 lut 2020, 9:08

Karol pisze:
13 lut 2020, 23:26
wislok pisze:
13 lut 2020, 21:40
Trudno by TVP odpowiadała za zachowania poszczególnych posłów.tak jakbym obwiniał TVN za zachowania kibiców Legii gdy właścicielem było ITI. Naprawdę groteskowa jest ta Wasza krytyka TVP momentami.
A Ty już się zapaliłeś i wypominasz jakiś TVN. Krytyka ideologii wg TVP swoją drogą, ale tutaj chodzi o bezduszne, bezrefleksyjne ładowanie pieniędzy w twór, który rokrocznie pokrywa straty rekompensatami za utracony abonament. I pomyśleć, że dobrze zarządzana telewizja nie potrzebowałaby tych pieniędzy, gdyby system abonamentowy był szczelny lub gdyby ewentualne systematyczne finansowanie telewizji publicznej z budżetu państwa miałoby podparcie w jakiejś ustawie. Grunt, że onkologia jest mniej ważna, a Ci, którzy byli za jej sfinansowaniem mogą zwyczajnie spie*dalać. Piękny gest pani poseł Lichockiej - pamiętaj, że brak potępienia z Twojej strony jest przyklaśnięciem na takie zachowania.
Ja się zapaliłem? To ciekawe. Moim zdaniem każdy odpowiada za swoje czyny, ciężko obwiniać TVP, która wpływu na zachowanie konkretnej osoby- tym bardziej posłanki nie ma wpływu. Moim skromnym zdaniem omawianie zachowanie posłanki jest właściwe w temacie pt. "Wątek polityczny" i przepraszam Cię nie będę robił off-topu w temacie, który w mojej ocenie nie jest do tego odpowiedni. Jeśli dyskusja o geście Pani posłanki będzie w odpowiednim temacie tam mogę wyrazić swoje potępienie.
Także uważam,że lepsze byłoby rozwiązanie systemowe dotyczące finansowania mediów publicznych(rekompensata dotyczy także Polskiego Radia).
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak » 14 lut 2020, 11:59

Z tego, co widać na wideo to wygląda na to, że Lichocka nie wystawiła środkowego palca, by kogoś obrazić, a raczej wynikało to ze zmęczenia.

A na pasku w TVP Info - z użyciem cudzysłowów - pasek "Partia hejtu atakuje posłankę Prawa i Sprawiedliwości". Reakcje obu stron same sobie warte.

Kończąc temat - jest cennik TVP na marzec.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak » 17 lut 2020, 16:23

Jednak emisja Show ramówkowego TVP 28 lutego w Jedynce dopiero o 21:30.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

TVP - sprawy bieżące

Post autor: pulkownik » 28 lut 2020, 7:47

Trzeciak pisze:
29 sty 2020, 20:04
Przed chwilą w "Wiadomościach" wyemitowano zwiastun filmu Sylwestra Latkowskiego o pedofilii w show-biznesie pt. "Nic się nie stało". Emisja wkrótce, zapewne w lutym.

Tak on wygląda:
[ Spoiler ]
Film jednak będzie wyemitowany w TVP1 w ostatnim tygodniu marca, prawdopodobnie 28, czyli w tym samym dniu gdy premierę będzie mieć druga część filmu braci Sekielskich. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... ekielskich
Jordi
VIP Expert

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Jordi » 28 lut 2020, 9:24

Nie myślałem, że Kurski jest tak nawiedzony, że skazywać Latkowskiego na sromotną porażkę z Sekielskimi :o

Nawet walnięcie tego w TVP1 o 20:00 bez reklam tuż po "W" nie przebije kontynuacji Nie mów nikomu...
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Kamilo » 28 lut 2020, 10:16

Fakt, ta „rywalizacja” już męczy :o
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
Kontakt:

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Tele Rozrywka » 28 lut 2020, 10:27

Dziś w TVP1 o 21:30 "Ranczo Wilkowyje", a relacja z ramówki z tego co wiem, jednak w TVP2 po "Star Voice" (około 22:25).
Parowka09
VIP Expert

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Parowka09 » 28 lut 2020, 15:46

Jordi pisze:
28 lut 2020, 9:24
Nie myślałem, że Kurski jest tak nawiedzony, że skazywać Latkowskiego na sromotną porażkę z Sekielskimi :o

Nawet walnięcie tego w TVP1 o 20:00 bez reklam tuż po "W" nie przebije kontynuacji Nie mów nikomu...
Tylko film Sekielskiego będzie w internecie, gdzie każdy może obejrzeć o dowolnej porze, według mnie dokument Latkowskiego może obejrzeć dużo widzów. Na pewno obie produkcje będą miały dużą promocję, myślę że żaden z twórców nie powinien być rozczarowany oglądalnością swojego filmu.
Awatar użytkownika
wislok
Junior

TVP - sprawy bieżące

Post autor: wislok » 04 mar 2020, 10:51

Pracownicy TVP przekonują,że za rządów TVP zainwestowano w produkcję wewnętrzną, następuje technologiczna poprawa i nastąpiło wzmocnienie oferty programowej . Apelują o podpisanie ustawy przyznającej rekompensatę mediom publicznym https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... placalnosc
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Memorex_94
Poster

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Memorex_94 » 04 mar 2020, 11:52

Wiadomo, że Duda to podpisze, wszak Kurski raczej nie może zostać drugim Tomaszem Sakiewiczem, który nie wypłaca ludziom kasy za propagande. Bardziej bawi mówienie, jak to TVP jest w świetnej formie, że wsyzstko zaczęło działać jak w zegarku, a straszy się, że bez tej dotacji będzie lipa w funkcjonowaniu.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Poland » 05 mar 2020, 9:30

Wczoraj "Wiadomości" mówiły o osobie która to chciała podpalić główną siedzibę TVP (tzw. "Cud Architektury") przy użyciu między innymi "koktajlu Mołotowa" i karnistrów z łatwopalną cieczą.
Więcej o tym zdarzeniu tutaj: https://pikio.pl/tvp-050320-bm-akcja-po ... t1iCF9bJ2A
wislok pisze:
04 mar 2020, 10:51
Pracownicy TVP przekonują,że za rządów TVP zainwestowano w produkcję wewnętrzną, następuje technologiczna poprawa i nastąpiło wzmocnienie oferty programowej . Apelują o podpisanie ustawy przyznającej rekompensatę mediom publicznym https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... placalnosc
Do apelu dołącza się także Polskie Radio - na razie w ramach ośrodków regionalnych tworzących Audytorium 17: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... namentowej
Poland - Aktywnie najlepszy!
tvtv21
Użytkownik

TVP - sprawy bieżące

Post autor: tvtv21 » 05 mar 2020, 12:38

Oficjalnie Eurowizja 2020 w Polsce !!!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Karol » 05 mar 2020, 12:47

Nieprawda 🙂