TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 190
x 76
Kontakt:

TVP - sprawy bieżące

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Kanały TVP 4, 6 i 7 już nie istnieją. Teraz te stacje nazywają się eSzkola 1-3 i od kilku dni działają - emitują audycje edukacyjne. ;-)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Kamil »

J-Will pisze:
30 mar 2020, 16:23
Nie rozumiem dlaczego TVP Sport pokazuje lekcje a kanał, który powinien pokazywać je w pierwszej kolejności czyli TVP ABC jest wolny od tego? Druga rzecz widzę, że dalej są dostępne kanały-plansze czyli TVP 4, 6 oraz 7. Nie można z nich było zrobić kanałów lekcyjnych zamiast zaśmiecać tym inne stacje?
Pracuję teraz zdalnie i nie powiem wkurzyłem się z rańca kiedy zamiast Tsubasy zobaczyłem jakieś dwie panie z entuzjazmem leniwca gadające coś o matematyce. Najgorsze, że te pasmo niczym nie przerywane kończy się dopiero o 17.
Sprawa jest prosta. TVP ABC jest dla dzieciaczków małych, a TVP Sport i tak nie ma co emitować, więc podzielił się w tej wyjątkowej sytuacji częstotliwością. Trudno. Musisz przeżyć bez Tsubasy :lol: Inni są w gorszej sytuacji. Nie mają neta, dobrego kompa a muszą uczyć się w szkole.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

TVP - sprawy bieżące

Post autor: matik »

Tsubasa dalej jest w TVP Sport - o 7.30.
J-Will
Użytkownik
x 1
x 20

TVP - sprawy bieżące

Post autor: J-Will »

mateusz_71 pisze:
30 mar 2020, 16:35
Kanały TVP 4, 6 i 7 już nie istnieją. Teraz te stacje nazywają się eSzkola 1-3 i od kilku dni działają - emitują audycje edukacyjne. ;-)
Aż zerknąłem, u mnie w naziemnej nadal są 4, 6 oraz 7, które transmitują planszę reklamującą "Dance Dance Dance".
Kamil pisze:
30 mar 2020, 17:12
Sprawa jest prosta. TVP ABC jest dla dzieciaczków małych, a TVP Sport i tak nie ma co emitować, więc podzielił się w tej wyjątkowej sytuacji częstotliwością.
ABC nie jest dla małych dzieciaczków, jest dla dzieci ogólnie i tych małych i tych starszych coś jak MiniMax kiedyś. Dlatego to jest idealny kanał aby tam pokazywać programy edukacyjne.
Co do tego, że TVP Sport nie ma co transmitować to się nie zgodzę, mają przecież bogate archiwum Igrzysk Olimpijskich, wszelakich Mistrzostw Świata, Europy i innych kontynentów. Ostatnio nawet retro NBA pokazywali a teraz wykupili jeszcze dokumenty od ESPN. Tak że spokojnie mieliby czym zapełnić ramówkę.
Kamil pisze:
30 mar 2020, 17:12
Inni są w gorszej sytuacji. Nie mają neta, dobrego kompa a muszą uczyć się w szkole.
Nic nie słyszałem aby szkoły zostały otwarte na nowo.

Swoją drogą nie oszukujmy się dzieciaki i tak zapewne tych audycji nie oglądają tylko śpią do południa albo grają w minecrafta czy innego fortnite'a.
Awatar użytkownika
Ogorek
Obserwator
x 296
x 43

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Ogorek »

J-Will pisze:
Druga rzecz widzę, że dalej są dostępne kanały-plansze czyli TVP 4, 6 oraz 7.
A o TVP 5 zapomnieli?
12 lipca ponownie idę na wybory :)
#Duda2020
Kacper.m
Użytkownik
x 2

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Kacper.m »

J-Will pisze:
Nie rozumiem dlaczego TVP Sport pokazuje lekcje a kanał, który powinien pokazywać je w pierwszej kolejności czyli TVP ABC jest wolny od tego?
TVP ABC zapewnia program dla przedszkolaków, które tak nic by nie miały, a także podstawówki gdy nie ma lekcji.
J-Will pisze:
Druga rzecz widzę, że dalej są dostępne kanały-plansze czyli TVP 4, 6 oraz 7. Nie można z nich było zrobić kanałów lekcyjnych zamiast zaśmiecać tym inne stacje?
MUX8 nie dociera do całego kraju tak, a MUX3 tak. Przesunięcie Rozrywki związane było właśnie z tym, żeby był jak największy zasięg lekcji. Nie każdy ma też HbbTV, a linearne kanały zjadają więcej częstotliwości niż plansze - więc raczej by się nie zmieściły, nie wiem, jak tam jest obecnie z wolnym miejscem, ale wciąż leci sobie tam TVP Kultura w HD i TVP Rozrywka w drugiej kopii. Ponadto, TVP obecnie posiada jedynie jedną wolną koncesję - TVP Dokument.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 190
x 76
Kontakt:

TVP - sprawy bieżące

J-Will pisze:
30 mar 2020, 17:29
mateusz_71 pisze:
30 mar 2020, 16:35
Aż zerknąłem, u mnie w naziemnej nadal są 4, 6 oraz 7, które transmitują planszę reklamującą "Dance Dance Dance".
Twój telewizor jest podłączony do internetu i posiada HbbTV? Jeśli tak, włącz te kanały z rana. Audycje na hybrydowych stacjach były ostatnio emitowane w godzinach 9:00-13:00. ;-)
J-Will
Użytkownik
x 1
x 20

TVP - sprawy bieżące

Tak jest podłączony do internetu, HbbTV mam wyłączone, ale włączę i zerknę jutro co się na planszówkach będzie działo.
Niemniej jednak dalej uważam, że włączanie w to TVP Sport jest niedorzeczne zważywszy na ich ogrom archiwum jakie mogliby pokazywać a ABC jest idealną stacją pod to, szczególnie, że w ramach "przerw międzylekcyjnych" można wtedy emitować jakieś kreskówki. Byłby wilk syty i owca cała. Dzieciaki nadal mogłyby oglądać ulubione bajki a dodatkowo mogłyby się przy okazji pouczyć czegoś.
mrc5
Obserwator
x 2
x 3

TVP - sprawy bieżące

Post autor: mrc5 »

TVP ABC jest emitowane na MUX1, który ma trochę mniejszy zasięg niż MUX3. Prawdopodobnie główną grupą docelową dla tych lekcji są dzieci z terenów górskich, w których szwankuje internet (i z dużym prawdopodobieństwem także MUX1).
Kacper.m
Użytkownik
x 2

TVP - sprawy bieżące

TVP HD na MUX8 z normalną ramówką, choć w EPG ewidentnie są lekcje dla liceów XD
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 190
x 76
Kontakt:

TVP - sprawy bieżące

@Kacper.m, ponieważ Telewizja Polska zrezygnowała z emisji tych lekcji. Zmiany w dzisiejszej ramówce są dopiero wprowadzane. ;-)
J-Will pisze:
30 mar 2020, 23:44
Tak jest podłączony do internetu, HbbTV mam wyłączone, ale włączę i zerknę jutro co się na planszówkach będzie działo.
Sprawdziłem. Rzeczywiście zrezygnowali z emisji materiałów edukacyjnych. Na kanałach eSzkola 1 - eSzkola 3 (takie nazwy pojawią się po odświeżeniu listy kanałów) są tylko plansze, lecz nadawane w ramach HbbTV.
Aktualne nazwy kanałów MUX8
Aktualne nazwy kanałów MUX8
mux8.png (7.05 KiB) Przejrzano 942 razy
Jordi
VIP Expert
x 1645
x 1768

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Jordi »

Pewno poprawiają ile się da, jak cały kraj ich wyśmiał. I sprawdzają, czy nie ma byków.
J-Will
Użytkownik
x 1
x 20

TVP - sprawy bieżące

Niech sobie TVP da z tym siana i wróci do tego co pokazywali zazwyczaj. Nikt tych lekcji na poważnie nie ogląda, wszyscy tylko toczą bekę i nic więcej. Co więcej jak rozmawiałem z kilkoma nauczycielami to z ich rozmów z dzieciakami wynika, że te lekcje są bardziej oglądane przez młodzież/dorosłych aby się pośmiać niż przez tych do których są adresowane.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3021
x 1325

TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Tylko umowa z MEN nie za bardzo pozwala, by TVP dała siana.
Pozdrawiam, Trzeciak
Kacper.m
Użytkownik
x 2

TVP - sprawy bieżące

Zajęcia dla klas I-III zniknęły z VOD TVP. To coś znaczy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”