TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 40
x 105

Nowości w TVP

Post autor: matik » 18 lut 2011, 20:45

TVN 7 ma emitować serial "Zaklinaczka Duchów", a nie "Zaklinacz Duchów".
Zaklinacz Dusz, jak i Zaklinaczka Duchów to te same seriale. Tak wynika z opisu na cyfraplus.pl
0 x
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Nowości w TVP

Post autor: Dijon » 18 lut 2011, 21:37

Wg materiałów prasowych TVN7, serial ma tytuł "Zaklinacz Duchów".
0 x
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 40
x 105

Nowości w TVP

Post autor: matik » 18 lut 2011, 21:41

Nie jest to temat na to ale spójrz tutaj
http://gfx.tvn.pl/downloadsFile/00/42/4 ... 1_tvn7.doc
0 x
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Nowości w TVP

Post autor: Dijon » 18 lut 2011, 21:52

No dobra, ja sprawdzałem materiał prasowy dot. ramówki (taki w Excelu), i tam jest Zaklinacz Duchów. Koniec Offtopa.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2865
x 1222

Nowości w TVP

Post autor: Trzeciak » 19 lut 2011, 23:37

zbanowany pisze:A wiadomo co z "Castle" ? Znika na dobre ?
Pierwsze 17 odcinków TVP2 już wyemitowała (ostatni 17 lutego). Nie wiem kiedy TVP2 wyemituje pozostałe 17 odcinków - polecałbym tutaj wysłanie e-maila do TVP.

Warto jeszcze dodać, że premierowe odcinki "Tak to leciało!" TVP2 będzie emitowała już od 27 lutego w każdą niedzielę o 19:05. Pierwszy odcinek 7. serii, to odcinek specjalny z udziałem Katarzyny Zielińskiej.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Nowości w TVP

Post autor: piciu » 19 lut 2011, 23:54

Trzeba to przyznać TVP, że jak oni zaczynają nowe teleturnieje to dużo z nich zostaje na długo. "Tak to leciało", "Gilotyna", "Jaka to melodia?", "1 z 10", "Familiada" itp. Może ostatnio nie wyszła im "Wielka draka o dzieciaka", ale cóż nie każdy teleturniej nadaje się na długi czas. Ciekawe jak wyjdzie im "Postaw na milion". Już się nie mogę doczekać!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Nowości w TVP

Post autor: Direct » 20 lut 2011, 9:45

Ja to się cieszę, że TVP w ogóle cały czas stawia na teleturnieje. Widać, że widzowie je lubią, np. ja w Dwójce oglądam wszystkie z wyjątkiem "Tak to leciało!".
"Postaw na Milion" też już się oczywiście nie mogę doczekać :).
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Nowości w TVP

Post autor: piciu » 20 lut 2011, 10:32

Ja tak samo. Jakoś "Tak to leciało!" nie przypadło mi do gustu. Ale to prawda, już nawet "Milionerów" w TVN (na razie) nie ma.
0 x
Obrazek
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Post autor: Qgn » 20 lut 2011, 17:00

Dużo? Powiedziałbym raczej, że dużo to wylatywało zaraz po kilku seriach. Można by tu wymieniać ile ich było, a się nie utrzymało na antenie.

Ale zgadza się - TVP to jedyny nadawca, którego dość mocnym punktem programowym są teleturnieje. Tylko na jak długo...? Bo dla Polsatu i TVN teleturniej to już gatunek wymarły właściwie.
0 x
wizjatveu
Użytkownik

Nowości w TVP

Post autor: wizjatveu » 20 lut 2011, 18:59

Milionerzy wrócą jesienią
0 x
www.wizja-tv.eu - serwis o telewizji cyfrowej
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Post autor: Qgn » 20 lut 2011, 21:28

A skąd te informacje?
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2865
x 1222

Nowości w TVP

Post autor: Trzeciak » 20 lut 2011, 22:21

Qgn pisze:Dużo? Powiedziałbym raczej, że dużo to wylatywało zaraz po kilku seriach. Można by tu wymieniać ile ich było, a się nie utrzymało na antenie.
To, że program zostaje przez kilka serii to bardziej sukces niż porażka. Klęską można nazwać to, jeśli program schodzi po pierwszej serii. Nie każdy program nadaje się przeciez na długie lata i z czasem zastępuje się nowym - lepszym teleturniejem.
Ale zgadza się - TVP to jedyny nadawca, którego dość mocnym punktem programowym są teleturnieje. Tylko na jak długo...? Bo dla Polsatu i TVN teleturniej to już gatunek wymarły właściwie.
Myślę, że na bardzo długo. Ten gatunek programu telewizyjnego (teleturniej) istnieje, póki ktoś jeszcze na świecie (np. stacje amerykańskie) chcą w je inwestować i "wymyślać" nowe. Fakt, że nie są to już największe pozycje programowe w stacjach telewizyjnych (zostały zastąpione przez telewizyjne show, czyli taką "mutację" teleturniejów). Nie mniej jednak nadal ich oglądanie budzi ogromne emocje.

Warto także dodać, że TVP jako jedyna stacja na swoich głównych antenach emituje programy publicystyczne. Premiera jednego z nich już w najbliższy wtorek na TVP1.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Post autor: Qgn » 21 lut 2011, 0:03

3q33 pisze:To, że program zostaje przez kilka serii to bardziej sukces niż porażka. Klęską można nazwać to, jeśli program schodzi po pierwszej serii. Nie każdy program nadaje się przeciez na długie lata i z czasem zastępuje się nowym - lepszym teleturniejem.
Ja nigdzie nie stwierdziłem, że to porażka. :] Po prostu nie podzielam zdania piotrkamessi, który uważa, że wiele nowych teleturniejów TVP zostaje na długo. Chyba kolega zapomniał o "Dzieciakach górą", "Wielkim pokerze", trochę wcześniej, i jeszcze trochę by się tego znalazło. ;)
3q33 pisze:Myślę, że na bardzo długo. Ten gatunek programu telewizyjnego (teleturniej) istnieje, póki ktoś jeszcze na świecie (np. stacje amerykańskie) chcą w je inwestować i "wymyślać" nowe. Fakt, że nie są to już największe pozycje programowe w stacjach telewizyjnych (zostały zastąpione przez telewizyjne show, czyli taką "mutację" teleturniejów). Nie mniej jednak nadal ich oglądanie budzi ogromne emocje.
Jak na razie dotyczy to tylko publicznej, która poza "1 z 10", "Familiadą" i "Jaką to melodią" emituje dosyć nowe teleturnieje "Gilotyna" i "Tak to leciało", no i wkrótce wprowadzi nowy format "Postaw na milion". Jednak spoglądając na to, jak sytuacja z teleturniejami ma się u prywatnych nadawców, dla których w zasadzie ten gatunek wymarł - jak już zresztą wspomniałem (a gwoździem do trumny było zdjęcie Milionerów, Momentu Prawdy i Milion od zaraz Krzysia Ibisza, jak na ironię losu twarzy polsatowskich teleturniejów), to z teleturniejami TVP też może nie być tak dobrze. Stąd właśnie pytanie - na ile jeszcze teleturnieje będą całkiem mocnym punktem publicznej. To tak w ramach zakończenia offtopu. ;)
0 x
wislok
Junior
x 24
x 118

Nowości w TVP

Post autor: wislok » 21 lut 2011, 9:32

Moment Prawdy i Milion od zaraz to nie teleturnieje.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Nowości w TVP

Post autor: Direct » 21 lut 2011, 10:13

"Moment Prawdy" to dość specyficzny, ale mimo wszystko teleturniej.

Za to "7420 Milion od zaraz" raczej nie. To było takie show na żywo, ale z teleturniejami miało bardzo mało wspólnego. Takie bardziej "żebranie na ekranie" niż teleturniej.

A "Milionerzy" może faktycznie wrócą jesienią, choć ja uważam, że brak ich na wiosnę i niepewne zapowiedzi na jesień to taki sposób, by "cichaczem" zdjąć program z anteny. Chciałbym się mylić, bo lubiłem "Milionerów".
0 x
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”