TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1421

Nowości w TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Qgn pisze:Ja nigdzie nie stwierdziłem, że to porażka. :] Po prostu nie podzielam zdania piotrkamessi, który uważa, że wiele nowych teleturniejów TVP zostaje na długo. Chyba kolega zapomniał o "Dzieciakach górą", "Wielkim pokerze", trochę wcześniej, i jeszcze trochę by się tego znalazło. ;)
Nie zapomniałem o żadnym z tych teleturniejów (jakby tak wymieniać, to jeszcze znalazłoby się tam "Oto jest pytanie", "Przebojowa łódź podwodna" itd.). A co do "Dzieciaków górą" program był nadawany tak długo ile trzeba, czyli dwa lata. A to, że programy spadają z anteny to i nawet dobrze. Nie da się przecież w ramówce emitować kilkanaście teleturniejów tygodniowo.
Jak na razie dotyczy to tylko publicznej, która poza "1 z 10", "Familiadą" i "Jaką to melodią" emituje dosyć nowe teleturnieje "Gilotyna" i "Tak to leciało", no i wkrótce wprowadzi nowy format "Postaw na milion". Jednak spoglądając na to, jak sytuacja z teleturniejami ma się u prywatnych nadawców, dla których w zasadzie ten gatunek wymarł - jak już zresztą wspomniałem (a gwoździem do trumny było zdjęcie Milionerów, Momentu Prawdy i Milion od zaraz Krzysia Ibisza, jak na ironię losu twarzy polsatowskich teleturniejów), to z teleturniejami TVP też może nie być tak dobrze. Stąd właśnie pytanie - na ile jeszcze teleturnieje będą całkiem mocnym punktem publicznej. To tak w ramach zakończenia offtopu.
Tylko nie zapominajmy, że TVP w przeciwieństwie do stacji komercyjnych stawia na bardzo zróżnicowaną ramówkę. Polsat i TVN tak dobierają programy aby trafiły w tzw. grupę komercyjną (16-49), podczas gdy TVP stawia na ogół.
Pozdrawiam, Trzeciak
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Post autor: Qgn »

direct39 pisze:Za to "7420 Milion od zaraz" raczej nie. To było takie show na żywo, ale z teleturniejami miało bardzo mało wspólnego. Takie bardziej "żebranie na ekranie" niż teleturniej.
Spokojnie, wiem na czym polegało to show. ;) Jednak wielokrotnie w portalach medialnych temu programowi był przypisywany status teleturnieju - stąd to określenie. Mimo to zastanawianie się nad tym co to było jest teraz bez sensu. Bardziej mam na myśli to, że osoba Ibisza w tym programie ostatecznie dobiła polsatowskie teleturnieje.
3q33 pisze:Nie zapomniałem o żadnym z tych teleturniejów (jakby tak wymieniać, to jeszcze znalazłoby się tam "Oto jest pytanie", "Przebojowa łódź podwodna" itd.). A co do "Dzieciaków górą" program był nadawany tak długo ile trzeba, czyli dwa lata. A to, że programy spadają z anteny to i nawet dobrze. Nie da się przecież w ramówce emitować kilkanaście teleturniejów tygodniowo.
To było skierowane do piotrkamessi. :] A poza tym, czy ja gdzieś napisałem, że to niedobrze? Podkreśliłem po prostu fakt, że w porównaniu z tym, ile w ogóle TVP transmitowała teleturniejów, to obecnie jest ich garstka. ...Normalnie robienie z igły wideł. ;)
3q33 pisze:Tylko nie zapominajmy, że TVP w przeciwieństwie do stacji komercyjnych stawia na bardzo zróżnicowaną ramówkę. Polsat i TVN tak dobierają programy aby trafiły w tzw. grupę komercyjną (16-49), podczas gdy TVP stawia na ogół.
No nie wiem, czy wszystkie programy są skierowane do grupy ogólnej (zwłaszcza flagowe formaty rozrywkowe dwójki), no ale niech ci będzie. Nie wziąłeś jednak pod uwagę tego, że teleturnieje-weterany typu Familiada, Jeden z dziesięciu i Jaka to melodia też mogą się kiedyś znudzić widzom. I co potem?

Dlatego właśnie zastanawia mnie, jak długo jeszcze teleturnieje TVP przetrwają, skoro u prywatnych nadawców obserwujemy ich upadek. To też trzeba rozróżnić.
Ja uważam, że np. taka Familiada ma nieco większe szanse utrzymać się jeszcze długie lata na wizji (chyba jedynie dzięki stałej obiadowej porze i przyzwyczajeniu stałej widowni) niż takie 1 z 10, które w ubiegłym roku zostały przesunięte na zbyt wczesną porę (razem z Gilotyną), co na pewno odbiło się na oglądalności, i nadal może się odbijać. Można by było długo o tym mówić, ale jedno jest pewne - od jakiś kilkunastu miesięcy nad teleturniejami w polskiej telewizji zbierają się czarne chmury. A co dalej czas pokaże. To już tak na zakończenie tej offtopicowej dyskusji.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Nowości w TVP

Post autor: piciu »

@Qgn
3q33 chodziło raczej, że TVP stawia na ogół - to znaczy, że niektóre programy mają być kierowane do dzieci, niektóre do dorosłych, a niektóre do wszystkich oraz, że w ramówce mają się znajdować programy kierowane do wszystkich.
Obrazek
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Nie musisz mi tłumaczyć co to znaczy ogół, sam chyba dobrze wiem co miałem na myśli i co napisałem. ;) A jeśli Ty nie wiesz, to przeczytaj sobie mój post jeszcze raz (jeżeli w ogóle czytałeś). :]
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Nowości w TVP

Spoko, czytałem :D
Obrazek
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Cieszę się z tego powodu. ;) I mam nadzieję, że w tym temacie wszystko wyjaśnione. ;)
EOT
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

Nowości w TVP

Post autor: Direct »

http://media2.pl/internet/75206-serial- ... et.pl.html - pierwsze 2 odcinki nowego serialu TVP2 "Rodzinka.pl" będzie można przedpremierowo zobaczyć na... VoD.onet.pl. Trochę dziwnie, bo TVP ma przecież swój serwis z VoD :)
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1421

Nowości w TVP

Od dziś od godz.16:00 przez 14 dni będzie można zobaczyć pierwsze dwa odcinki serialu "Rodzinka.pl" na vod.onet.pli na vod.tvp.pl za darmo. (źr: TVP.pl, profil serialu na FB)
A tak swoją drogą, to nawiązanie współpracy z VoD.onet.pl to dobry ruch. Czasem promocja w obrębie TVP już nie wystarczy.

Warto dodać, że w soboty 5, 12 i 19 marca o 21:50 (po "Bitwie na głosy") TVP2 emitować będzie komedię pt. "Jak rozpętałem II wojnę światową".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

Nowości w TVP

Post autor: wislok »

Widać vod.onet.pl nieźle zapłacił TVP za dostęp do tego materiału. Także w UPC ma być VOD TVP w 2 połowie roku.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1421

Nowości w TVP

Jak napisał serwis wirtualnemedia.pl Katarzyna Dowbor wraca na antenę TVP2. Poprowadzi program pt. “Ogrodowa Dowborowa, czyli 4 pory roku w domu i ogrodzie”. W 20-minutowej audycji znajdą się porady dotyczące ogrodnictwa. Program nadawany będzie od 19 marca w soboty o 8:10.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1421

Nowości w TVP

http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje/wiesz-co-dobre - to strona pasma filmowego w TVP1, która została oznaczona na TVP.pl jako... teleturniej (chyba, że chodzi o konkurs dla internautów, który i tak niewiele ma wspólnego z teleturniejami).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 4
x 7

Nowości w TVP

Post autor: Dijon »

Urbański odszedł z TVN. Teraz poprowadzi Bitwę na głosy w TVP2!

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hu ... sy-w-tvp-2
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Nowości w TVP

Pewnie mu się nie chciało czekać na milionerów na jesień. Ciekawe co z Milionerami, Chajzer? Czy może powróci Urbański?
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1421

Nowości w TVP

Co do Urbańskiego, to raczej nie wchodzi to w grę. Z resztą sam Hubert Urbański już ma podpisaną umowę z TVP2, a są dość duże szanse, że "BnG" po pierwszej edycji będzie kontynuowana.

Warto dodać, że od dziś nową czołówkę ma serial "Licencja na wychowanie". Taka bardziej "prostsza" i kolorowa od poprzedniej, ale nadal dominującym kolorem jest szary.
Pozdrawiam, Trzeciak
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Nowości w TVP

Równie dobrze TVP może skorzystać z "szablonu" TVN - a więc programy wiosenne/programy jesienne. Ale nawet gdyby, to raczej szanse na powrót Milionerów z Urbańskim jesienią są bliskie zeru - chyba przede wszystkim ze względu na to, że takie skakanie po stacjach telewizyjnych jednego prezentera negatywnie odbiłoby się na wizerunku obu nadawców.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Milionerzy nie powrócą już do TVN. Mniej prawdopodobny - powrót Milionerów jesienią z Chajzerem lub innym prowadzącym (wtedy również zmieniłby się wykonawca raczej, gdyż Hubert miał podpisaną umowę na prowadzenie teleturnieju z Intergalactic, nie z TVN). Najmniej prawdopodobny, albo raczej nieprawdopodobny - to o czym napisałem wyżej. Z mojej strony EOT. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”