Strona 1 z 399

TVP - sprawy bieżące

: 23 cze 2008, 0:45
autor: Trzeciak
No cóż, sezon tlewizyjny 2007-2008 przeszedł do historii, już następują przygotowania do nastepnego sezonu. Oto co wstępnie stacje szykują na tegoroczną jesień:
TVP1: Żadna rewolucja: stawianie na sprawdzone formaty tj. "Klam", "Plebania", "Jaka to melodia", ewentualne nowości w "Wieczorynce", a większe zmiany w ofercie filmowej m. in. nowy serial pt. "Blondynka",
TVP2: Tam to dopiero rewolucja w ramówce: Znikają m. in. "SmaczneGO!", "Gwiazdy Tańczą na Lodzie", "Podróże z żartem", "Duże dzieci" czy "Europa da się lubić", za to TVP2 wyemituje polską edycję "Fortu Boyard", "Bitwę chórów" dwa nowe teleturnieje z udziałem dzieci i dorosłych, również przesunięcie "Pytania na śniadanie na godz. 8:00" itp., czyli, ogółem mówiąc, brak formatów polskich, reszta - zagraniczne.

Przypuszczam również, że na jesieni na TVP1 i TVP2 może (ale nie musi) dojść do zmiany opraw graficznych, które już na wiosnę miały być wprowadzone. Na razie nie ma żadnych informacji na ten temat.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 1:37
autor: Ice
3q33: Znikają m.in.: "Gwiazdy Tańczą na Lodzie"
Ja znowu słyszałem, że ujrzymy trzecią edycję jesienią.
3q33: brak formatów polskich, reszta - zagraniczne.
A ''Gwiazdy Tańczą na Lodzie'' to polski format? Oczywiście, że NIE.
Dla mnie nie jest ważne czy programy są zagraniczne czy też nie. Dla mnie jedną z misji TVP jest oferowanie rozrywki - z formatami, które ukażą się jesienią rozrywka ta może być na dobrym poziomie. No bo skoro ludzie nie chcą oglądać niektórych polskich programów to czemu je kontynuować? Trzeba spróbować z zagranicznymi formatami, być może to one przyciągną znacznie większą ilość widzów przed telewizory.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 7:27
autor: Karol
Nie oszukujmy się, że polskie formaty tworzone przez TVP w większości przypadków są beznadziejne. Za wyjątek można wziąć jedynie "Wielką grę" ale chyba i ten teleturniej był na czymś wzorowany. Cieszę się na "Fort Boyard", mam tylko nadzieję, że ATM (producent i realizator teleturnieju) tego nie zj**ie.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 8:00
autor: Poland
3q33 a skąd wiesz że zostanie przesunięta emisja "Pytania na śniadanie" swoją drogą TVP zrobiła by dobry ruch robiąc następujące po sobie programy poranne. A co do innych propozycji TVP sądzę że jeszcze nas czymś zaskoczą bo do jesieni jeszcze dużo czasu zostało.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 8:54
autor: person253
Mam jedno pytanie: Czy jesienią na antenie TVP2 pojawi się druga seria teleturnieju "Tak to leciało" ??

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 9:01
autor: wwe19989
Karol pisze:Nie oszukujmy się, że polskie formaty tworzone przez TVP w większości przypadków są beznadziejne. Za wyjątek można wziąć jedynie "Wielką grę" ale chyba i ten teleturniej był na czymś wzorowany. Cieszę się na "Fort Boyard", mam tylko nadzieję, że ATM (producent i realizator teleturnieju) tego nie zj**ie.
był wzorowany na brytyjskim "double your money " z brytyjskiego ITV.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 10:34
autor: embi
Ice pisze:Ja znowu słyszałem, że ujrzymy trzecią edycję jesienią.
To jeszcze nic pewnego. Owszem pojawiła się taka informacja, ale myślę że tego programu nie będzie.
3q33 pisze:a większe zmiany w ofercie filmowej m. in. nowy serial pt. "Blondynka",
Miał byc też jakiś serial z Arturem Barcisiem w roli głównej który miał grac człowieka psychicznie chorego.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 10:40
autor: Bartek0912
Karol napisał:
Nie oszukujmy się, że polskie formaty tworzone przez TVP w większości przypadków są beznadziejne.
TVP ma jeszcze dwa dobre bo POLSKIE formaty: Szansa na sukces i Jeden z dziesięciu.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 11:24
autor: Trzeciak
kisiel205 pisze:3q33 a skąd wiesz że zostanie przesunięta emisja "Pytania na śniadanie" swoją drogą TVP zrobiła by dobry ruch robiąc następujące po sobie programy poranne. A co do innych propozycji TVP sądzę że jeszcze nas czymś zaskoczą bo do jesieni jeszcze dużo czasu zostało.
W ostatnim wydaniu programu w piątek występowała Alicja Resich-Modlińska wraz z całym zespołem i informowali, że od 25 sierpnia (od poniedziałku) program będzie się rozpoczynał o godz. 8:00 a kończył się na razie prawdopodobnie ok. 10:15, chyba, że coś zmienią.
person253 pisze:Mam jedno pytanie: Czy jesienią na antenie TVP2 pojawi się druga seria teleturnieju "Tak to leciało" ??
Tak. TVP2 planuje na jesień emisję drugiej edycji teleturnieju "Tak to leciało!".
Bartek0912 pisze:TVP ma jeszcze dwa dobre bo POLSKIE formaty: Szansa na sukces i Jeden z dziesięciu.
"Szanasa na sukces" jest polskim formatem, ale nie jest prawdą, że "Jeden z dziesięciu" pochodzi z Polski.Ten teleturniej jest adaptacją bytyjskiego formatu "Fifteen of one", z tą różnića, że w Polsce na początku rozgrywki występuje dziesięć osób, a w Wlk.Brytanii - piętnaście.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 13:07
autor: Alfernando
Pojawi się też serial Trzeci Oficer będący kontynuacją serialu z Borysem Szycem w roli głównej.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 13:21
autor: person253
Coś słyszałem o serialu "Cichociemni". Serial podobno może mieć inną nazwę.

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 18:47
autor: person253
Telewizyjna Dwójka poszukuje prowadzących/prezenterów do talk-show "BARWY JUTRA". Czy wie ktoś coś o tym programie więcej???

Nowości w TVP

: 23 cze 2008, 22:22
autor: Trzeciak
A program "Tomasz Lis na żywo" wraca po wakacyjnej przerwie na ekrany 1 września, a skoro mowa o publicystyce w TVP2, to prawdopodobnie zostanie także "Magazyn Ekspressu Reporterów" i "Warto Rozmawiać"

Jeśli chodzi o seriale, to "M jak Miłość" i "Barwy szczęścia" bo to jedne z sztandarowych programów TVP2.

Nowości w TVP

: 24 cze 2008, 13:14
autor: Alfernando
Pojawi się także prawdopobonie serial Rezerwat na podstawie filmu Łukasza Palkowskiego, który zdobył wielkie laury i nagordy na wielu festiwalach w Polsce. W rolach głównych zobaczymy m.in: Tomasza Karolaka i Sonię Bohosiewicz.

Nowości w TVP

: 25 cze 2008, 23:16
autor: Trzeciak
Serwis Wirtualnemedia.pl poinformował, że jesienią ujrzymy trzecią odsłonę programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdyż tego show na antenę chce dyrekcja dwójki a konkretnie pan Pawlak. Zrezygnowano natomiast z programu "Bitwa chórów", któru miał zostać wyemitowany w grudniu br., czyli po zakończeniu edycji widowiska lodowego. Decyzję o wprowadzeniu 3. edycji lodowego show na TVP2 musi jeszcze zatwierdzić zarząd TVP.