Oprawy graficzne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 22 sie 2011, 21:55

Już po konferencji ramówkowej TVP na której wyświetlane były spoty promujące ramówki TVP1 i TVP2.

I tak w tym roku dominującym kolorem spotu ramówkowego TVP2 jest biały. Nazwy pozycji programowych wyświetlane są czarną czcionką (jej krój jest taki sam, jak belkach do oprawy TVP2 obowiązującej zimą 2009/2010). Promowane są m. in. programy "Kultura, głupcze", "Pankot i Kotpan przedstawiają", "Mapa kultury", "Wszystko o kulturze" a także największa lokomotywa jesiennej ramówki TVP - show "The Voice of Poland".

TVP1 ma kilka spotów, które także będą wyświetlane na antenie Jedynki - promujący m. in. nowy sezon weekendowej "Kawy czy herbaty?", nowy sezon Teatru Telewizji i pasma filmowe. Niektóre z nich pojawią się także na YT.

Dzisiejsze wejścia pt. "Po pierwsze Jedynka" sa poświęcone promocji jesiennej ramówki TVP1. W wejściu o 16:25 Grzegorz Miśtal skomentował widok warszawskiego nieba wyświetlanego na głównym telebimie. A następnie skomentował obecną rzeczywistość telewizyjną, że na początku września stacje telewizyjne wprowadzają swoje nowe jesienne ramówki, czyli mówiąc po ludzku nowe oferty programowe. Zaprezentowano ponownie spot promujący najważniejsze seriale w jesiennej ramówce TVP1 i drugi promujące nowe pasmo edukacyjnie 10:00-12:00 zrobione w stylu młodzieżowym - widać w nim tytuły takich programów, jak m. in. "Żartem z Mocartem", "Zdrowiej z Jedynką", czy "Jak to działa?".

W drugim wejściu o 17:20 była już bezpośrednia relacja z korytarzy nowego budynku TVP, gdzie Grzegorz Miśtal rozmawiał z szefową TVP1 - Iwoną Schymallą, która mówiła, że tej jesieni TVP "rezygnuje od ścigania się z konkurencją". Mówiła o nowym paśmie edukacyjnym między 10 a 12, o nowym serialu "Rezydencja", jak i o stałych pozycjach Jedynki jak np. "Ojciec Mateusz". Co ciekawe przez cały czas emisji obrazu z konferencji w lewym dolnym rogu widniało logo TVP1 na niebieskim prostokącie (cały czas używane było logo ekranowe TVP1 i belki ze studia oprawy TVP1, które te logo zasłaniały).

W trzecim o 19:20 pokazano spot promujący Teatr Telewizji w którym na początku widać napisy "KONIEC TEATRU TELEWIZJI", "NIE BYŁO STAĆ NA TEATR TELEWIZJI" itp. Następnie lektor mówi, że Teatr Telewizji wróci w wielkim stylu. Na końcu po "Po pierwsze Jedynka" poleciał spot promujący weekendową "Kawę czy herbatę?" W grafice Pojawi się także spot promujący drugą serię "Operacji Życie".

Także od dwóch tygodni TVP1 emituje także reportaże z powstawania spektakli, które będą emitowane już w 2012 roku - czyli "Lekkomyślna siostra" oraz "Getsemani", a TVP2 szczegółowe spoty promujące poszczególne pasma filmowe m. in. "Gwiazdy w poniedziałek", "Kino na maksa", czy "Kocham Kino".

http://brtvp.pl/niezbednik/jesien_2011/ - tu spoty promujące ramówki TVP dla reklamodawców
http://www.tvp.pl/tvp1/aktualnosci/jesi ... ty/5146324 - spoty promujące jesienną ramówkę w TVP1
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 24 sie 2011, 15:35

http://www.tvp.pl/kultura/aktualnosci/j ... ci/5146492 - w nawiązaniu do poprzedniego postu - to spoty ramówkowe TVP2, jakie zostały pokazane na poniedziałkowej konferencji TVP.

Od wczoraj lecą także spoty promujące nowe sezony seriali TVP2 - "Barwy szczęścia" i "Rodzinka.pl". Jeśli chodzi o ten pierwszy - widnieje nowe oznaczenie wiekowe - widać fragmenty nowego sezonu serialu i nowej czołówki, jaka od tego sezonu będzie obowiązywać. Tradycyjnie na dole - wyskakujące logo TVP2 i pora premiery białą cienką (znaną już) czcionką - 5 września, 20:05.

Spot promujący nowy sezon "Rodzinki.pl" także składa się z fragmentów serialu. Widać także, jak Natalia Boska woła do Ludwika Boskiego - "Ludwiku, wracamy już 7 września). Na końcu pojawia się napis ze średnimi białymi literami "NOWY SEZON OD 7 WRZEŚNIA" - napis przemieszcza się z góry na dół, następnie pod nim gruba czerwona kreska, pod nim pora emisji tą samą czcionką i na dole logo "Rodzinki.pl". NIe ma w nim loga TVP2, jest nowe oznaczenie wiekowe.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 26 sie 2011, 23:09

Ostatnio pojawiło się kilka nowych spotów promujących jesienną ramówkę TVP1 i TVP2.

Jeśli chodzi o Jedynkę, to pojawiły się zmodyfikowane wersje spotu "Jedynka - Jeżeli pragniesz czegoś więcej". Zamiast nowych tytułów sa wypowiedzi gwiazd Jedynki obecnych na konferencji ramówkowej za co kochają stację (pojawiły się dwie wersje spotów w którym występują m. in. Paulina Chylewska, Marek Zając, Michał Adamczyk, Łukasz Grass i Klaudia Carlos). Spoty pojawiły się wczoraj

Dziś pojawił się oddzielny spot promujący "Rezydencję". Został on wydzielony ze spotu "Serialowa Jesień w Jedynce" emitowanego od ostatniej soboty (muzyka ta sama). Na końcu samo logo serialu (nie było podanej pory emisji serialu).

Także dziś pojawił nowy spot "Jeżeli chcesz czegoś więcej" promujący poszczególne filmy w pasmach "Hit na piątek", "Hit na sobotę" i "Hit na niedzielę". Widać w nim fragmenty filmów - przy każdym fragmencie filmu zatrzymuje się klatka - wokół pojawia się owalna błękitna mgiełka, widać także biały napis - cienką dużą czcionką - cytat z filmu, małą grubą - tytuł filmu. W tle słychać jeden utwór z serialu Glee. Na końcu widać scenę z "Glee" i pojawiające się logo TVP1 i napis "JEŻELI PRAGNIESZ CZEGOŚ WIĘCEJ", który będzie jesiennym sloganem TVP1.

A w TVP2 pojawiło się aż 5 nowych spotów.

Pierwszy, który pojawił się wczoraj promuje nowe pasmo dokumentalne "Polska bez fikcji". Widać w nim fragmenty dokumentów, a na końcu duży biały napis na czerwonym tle "POLSKA" (1 wers) "BEZ" (2 wers) "FIKCJI" (3 wers) - a na dole na białym tle - wyskakujące logo TVP2 - cienką (znaną z oprawy Dwójki) czerwoną czcionką napis "od 5 września" (1 wers) "poniedziałek-piątek 19:35".

Drugi który także pojawił się wczoraj, to spot promujący nowy sezon serialu "Na dobre i na złe" (serial otrzyma nową czołówkę i piosenkę tytułową). Widać w nim bohaterów serialu, na zielonym, trochę kropkowanym tle. W tle widać nieco odświeżone logo serialu "Na dobre i na złe". Na końcu na zielonym tle to logo się pojawia. Po nim jeszcze raz na tak samo zielonym tle widzimy pojawiające się za pomocą wykresu EKG logo serialu (czcionka w logo serialu została jakby zaokrąglona). Na dole - wyskakujące logo TVP2 i pod nim napis "od 9 września".
Następny z tym samym utworem muzycznym i zmienioną kolorystyką na czerwony i innym bohaterami promuje nowy sezon "M jak Miłość". Na końcu na błękitnym tle pojawia się czerwone logo "M jak miłość" a na dole - logo TVP2 i biały napis "od 5 września".

Następny, który także pojawił się wczoraj promuje czwarty sezon serialu "Czas Honoru" (przy okazji - na jesień 2012 planowany jest 5 i prawdopodobnie ostatni sezon serialu). Widać w nim fragmenty scen, a na końcu logo serialu "Czas Honoru" i na dolnej linii napis "SERIA IV", na dole wyskakujące logo TVP2 i pod nim pomarańczowy napis nieco grubszą czcionką - od 4 września, niedziela 21:10".

Nowy od dziś jest także spot promujący "Rodzinkę.pl", w którym chłopcy chwalą się, że 7 września wracają na antenę - z lewej strony pojawia się grafika "NOWY SEZON od 7 września", pod nim logo "Rodzinki.pl" i pora emisji "ŚRODA 20:35".

Dziś także pojawił się spot promujący koncert poświęcony Marku Grechucie, który zostanie wyemitowany 4 września o 20:00 - jest on zrobiony w koncepcji spotów, gdzie ludzie na białym tle promują pozycje programowe TVP2 - pora emisji i nazwa koncertu - czarną grubą czcionką.

Od dziś także emitowany jest spot składający się się z fragmentów "Przesłuchań w ciemno" programu "The Voice of Poland". Wyskakuje srebrny napis "za 8 dni". Na końcu pojawia się fragment czołówki "TVoP", a z lewej strony wyskakujące logo TVP2 i biały napis pod nim (innej czcionce, niż w oprawie) od (1 wers) 3 września (2 wers) 20:00 (3 wers).

Oprócz tego od poniedziałku emitowane są także zapowiedzi jeszcze nie związane z jesienną ramówką TVP. TVP2 promuje film "Człowiek z żelaza", na ostatniej planszy jest logo filmu, a pod nim napis z porą emisji "wtorek 30 sierpnia, 20:05".
Od środy na antenach TVP1 i TVP2 lecą także spoty promujące MŚ w lekkiej atletyce 2011.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 28 sie 2011, 23:55

Zgodnie z zapowiedziami dziś weszły nowe odznaczenia wiekowe. Tymczasem od piątku TVP1 emituje zapowiedzi z nowymi oznaczeniami wiekowymi, ale pozycji programowych, które zostaną wyemitowane najwcześniej we wtorek (w zapowiedziach pozycji do poniedziałku są nadal stare oznaczenia). W związku z tym jeszcze dziś można było zobaczyć zapowiedzi na dziś i na jutro jeszcze ze starymi oznaczeniami.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 29 sie 2011, 17:01

Od dziś TVP1 ma nową prezenterkę Studia Oprawy - została nią Klaudia Carlos - do niedawna prowadząca serwisy sportowe w TVN-ie. Jak na pierwszy raz poradziła sobie nieźle, choć czuć było trochę sztuczności (to normalne) i było widać problemy z czytaniem z promptera.
Pojawiła się także trzecia modyfikacja spotu "JEŻELI PRAGNIESZ CZEGOŚ WIĘCEJ", w którym prezenterzy Jedynki wypowiadają hasło "Po pierwsze Jedynka".

Zmodyfikowano także od wczoraj zwiastuny TVP2 - od wczoraj nie ma już dat premier (m. in. 3 września, 4 września), ale to związane jest już z tym, że do startu jesiennej ramówki TVP zostało mniej niż tydzień.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 30 sie 2011, 14:20

Od wczoraj Jedynka emituje nowy spot promujący serial "Rezydencja". Widać w nim fragmenty scen serialu oraz przedstawiono aktorów (lektor mówi same nazwiska bez imion) - ich nazwiska pisane są cienką białą czcionką. Na końcu pojawia się logo serialu "Rezydencja" a niżej złoty napis "od 7 września w [[T][V][P]1] (logo TVP1). Muzyka jest taka sama, jak do zwiastunów programu "Mam inne zdanie" emitowanego wiosną br. na antenie TVP1.

Wczoraj także ok. 19:20 wyemitowano reportaż właśnie o serialu "Rezydencja". Niekiedy widać obrazki układające się z połączonych układających się puzzli oraz logo serialu "Rezydencja". Tematyka reportażu podobna do tych "reklamujących" "Zycie nad rozlewiskiem" i "Ojca Mateusza".

Emitowana jest także krótsza wersja spotu "Jeżeli pragniesz czegoś więcej" promującego filmy i nowe seriale zagraniczne w Jedynce. Zmieniona została kolejność niektórych kwestii i sam spot został skrócony.

Natomiast TVP2 emituje zbiorczy spot nowych sezonów seriali "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", oraz "Barwy szczęścia". Ten spot, to zlepek tych trzech spotów z aktorami (jest ta sama piosenka, a część spotu z "Barwami szczęścia" ma typowo koktaliowe rożowo-pomarańczowe kolory)

Warto także dodać, że z letnią belką do oprawy TVP2 jest emitowany najbliższy sobotni dokument z cyklu "Oni zrywali żelazną kurtynę" pt. "Henryka Krzywonos i narodziny Solidarności".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 31 sie 2011, 12:34

Promocji jesiennej ramówki ciąg dalszy. TVP2 emituje już spot promujący "Kocham Cię Polsko" (o którym pisałem już w innym wątku) oraz spot promujący niedzielę kulturalną w Dwójce (m. in. programy "Kultura, głupcze", "Wszystko o kulturze", magazyn "Kocham Kino", i wydarzenia artystyczne (m. in. siostry Wrońskie). Wszystko to jest w stylistyce innych spotów ramówkowych (białe tło, czarne grube litery).

Wczoraj także wyemitowano ostatnie wydanie cyklu "Kulturalne Lato Dwójki". Czołówka - to 2-sekundowa biała plansza z czarnym napisem "KULTURALNE LATO DWÓJKI" (wyrazy wyśrodkowane - jeden na drugim) w stylistyce spotów ramówkowych TVP2.
Tą pozycją było wakacyjne wydanie magazynu "Kocham Kino" - które wcześniej było reklamowane w TVP2 pod grafiką indywidualną (na planszy końcowej na górze nad nazwą "KOCHAM KINO" bladożółty napis "KULTURALNE LATO DWÓJKI" (tą samą czcionką, co w tych spotach ramówkowych). A na dole logo pojawiające się logo TVP2 i obok pora emisji białą cienką czcionką.

A TVP1 reklamuje już pierwszy z wrześniowych "Hitów na sobotę", czyli film "Walkiria", który zostanie wyemitowany w tą sobotę. Warto także dodać, że w lewym dolnym rogu pojawiło się nowe oznaczenie +12.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 01 wrz 2011, 14:21

Jesienne ramówki TVP1 i TVP2 startują już pojutrze, albo jak kto woli jutro wieczorem. Nic więc dziwnego, że właściwie w każdej przerwie międzyprogramowej jest są już promowane bezpośrednio poszczególne pozycje programowe.

Jedynka w grafice indywidualnej promuje mecze reprezentacji Polski, które odbędą się 2 i 6 września, a także relacje z Rajdu Dolnośląskiego w Wiadomościach Sportowych TVP1. (2-4 września - 19:55).

Promowany jest także najbliższy - poniedziałkowy spektakl Teatru Telewizji pt. "Namiętna kobieta" - także w grafice indywidualnej. Co ciekawe pora emisji umieszczona jest w lewym górnym rogu pod oznaczeniem wiekowym - napis "poniedziałek 20:25" jest takiej samej czcionki. co zapowiedzi nowych pasm na TVP2.

Od wczoraj leci także spot promujący program "Wybory Polaków", gdzie Krzysztof Ziemiec (jeden z prowadzących program zwiedza Sejm mówiąc, że już 9 października wybierzemy swoich przedstawicieli do parlamentu. Na dole na półprzezroczystym szarym pasku pokazuje się strona internetowa programu www.wyborypolakow.tvp.pl. Na koniec plansza końcowa, w którym jest sala obrad Sejmu RP jako zamazane tło i biały gruby szeryfowy napis "WYBORY" (1 wers) "POLAKÓW" (2 wers) "środa 7 września 22:10" (3 wers).

A TVP2 emituje już zapowiedź jutrzejszego pierwszego odcinka show 6. edycji show "Kocham Cię Polsko", gdzie gwiazdy programu występują na festiwalu w Jarocinie, a Maciej Kurzajewski udaje rockmana. Słyszymy także rockową wersję piosenki tytułowej show "Kocham Cię Polsko!".. Na koniec na dole pojawia się biały cienki napis "Kocham Cię Polsko!", pod nim wyskakujące logo TVP2 i na dole napis "piątek 21:10".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 02 wrz 2011, 9:34

Dziś TVP2 prawdopodobnie zmieniła oprawę z letniej na jesienną, która jest taka sama, jak w ubiegłym roku. Na razie mamy jesienne jingle reklamowe połączone z promocją programu "The Voice of Poland". W czołówce na początku bumper "The Voice of Poland" (nad logiem srebrny napis "AUTOPROMOCJA" (w związku z nowym rozporządzeniem KRRiTV), w prawym dolnym rogu srebnry duży wyśrodkowany napis "jutro" (górna linia) "20:00 i 21:10" a następnie grafika jesiennej czołówki reklam TVP2 z muzyką tyłówki. W tyłówce najpierw jesienna tyłówka reklam TVP2 z właściwą muzyką, a następnie ten sam bumper "The Voice of Poland", co w czołówce. Cała czołówka i tyłówka są w letterboxie.

Jingle "Ogłoszenia płatnego" nadal w letniej oprawie.

Warto także dodać, że jingle "Ogłoszenia płatnego" z TVP1 od 18 sierpnia także mają zmieniony podkład muzyczny i słychać w nim odgłosy (tak, jak w jinglach reklamowych).

Jak dobrze wiadomo - dziś ostatni dzień jesiennej ramówki TVP. Od dzisiejszego wieczoru obowiązywać będzie właściwie już jesienna.

Od wczoraj TVP1 emituje już samodzielną zapowiedź serialu "Życie nad rozlewiskiem". Właściwie wzorowana jest na zapowiedzi powtórek "Miłości nad rozlewiskiem" - widać fragmenty scen w tym serialu. A na końcu plansza, gdzie widać to "rozlewisko" - napis tytułowy "Życie nad rozlewiskiem" (taki sam, jak w czołówce serialu) i pora emisji pod nim "niedziela 20:25".

Także wczoraj na antenie TVP1 rozpoczęła się promocja talk-show Piotra Kędzierskiego pt. "Lubię to!". Na początku spotu Grażyna Szapołowska siedzi w letniej, ogrodowej scenerii. Mówi o prowadzącym, że jest przystojny, miły itp. Nagle obok niej siedzi Piotr Kędzierski, który się przysłuchuje i rozmawia z nią (warto dodać, że zarówno Szapołowska, jak i Kędzierski znani są już z "Bitwy na głosy". Na końcu widać czerwony, pędzlowy napis "Lubię to!" na tapetowej ścianie, na dole czerwoną czcionką napis "OD 13 WRZEŚNIA" z lewej strony i napis "22:10" z prawej strony.

A TVP2 promuje od tygodnia także nowy cykl "Świat bez fikcji". Reklamówka wzorowana jest na promie cyklu "Polska bez fikcji", z tym, że są oczywiście fragmenty innych reportaży, oraz tytuły reportaży cienką białą czcionką w tle z Caps Lockiem. Na końcu nazwa "ŚWIAT BEZ FIKCJI" i pora emisji tak samo, jak w planszy końcowej proma "Polska bez fikcji", tylko litery zamiast czerwonych są granatowe., no i oczywiście na dole wyskakujące logo TVP2.

Ponadto TVP2 w promocji jesiennej ramówki dość intesywnie od poniedziałku promuje koncert "Projekt Grechuta" grupy Plateau. W tle widać teledysk, a na teledysku półprzezroczystą grubą czcionką nazwy wykonawców. Na końcu na dole nazwa pozycji cienką białą czcionką, wyskakujące logo TVP2 i pora emisji (niedziela 20:00).
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:09
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

Post autor: TomaszGasior » 02 wrz 2011, 15:54

Drobny błąd masz "dziś ostatni dzień jesiennej ramówki TVP.".
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6375
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 3
x 4

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Dijon » 02 wrz 2011, 16:30

Trzeciak pisze:W czołówce na początku bumper "The Voice of Poland" (nad logiem srebrny napis "AUTOPROMOCJA" (w związku z nowym rozporządzeniem KRRiTV), w prawym dolnym rogu srebnry duży wyśrodkowany napis "jutro" (górna linia) "20:00 i 21:10" a następnie grafika jesiennej czołówki reklam TVP2 z muzyką tyłówki. W tyłówce najpierw jesienna tyłówka reklam TVP2 z właściwą muzyką, a następnie ten sam bumper "The Voice of Poland", co w czołówce. Cała czołówka i tyłówka są w letterboxie.
Znowu taki dziwny styl zapowiedzi jak w "Bitwie na głosy". Dla mnie to jest wkurzające!
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 03 wrz 2011, 18:51

Od dziś jesienną oprawę stopniowo wprowadza też TVP1. Na razie zmiany dotyczą belek do studia oprawy - podczas pojawiania się ich wysypują się białe i niebieskie kropki - czyli podobne do tych zimą 2010/2011.

A TVP2 dziś o 13:50 nadało kulisy powstawania serialu "Czas Honoru - seria IV" - reportaż w podbnym stylu do trzech poprzednich serii serialu.

Dziś także w TVP2 dość intesywnie (żeby nie powiedzieć agresywnie) promuje nadroższą pozycję jesiennej ramówki TVP - show "The Voice of Poland" - w prawie każdym bloku autopromocyjnym jest jeden lub nawet dwa zwiastuny tego show. Warto także dodać, że w jinglu reklamowym w bumperze "The Voice of Poland" zmieniono oczywiście napis "jutro" na napis "dziś".

http://www.tvp.pl/seriale/aktualnosci/w ... ji/5196433
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 04 wrz 2011, 14:43

Dziś od rana TVP2 znów zmodyfikowała swoje jesienne jingle reklamowe. Na początku czołówki znów jest bumper - tym razem promujący serial "Czas Honoru". W bumperze jest końcówka czołówki serialu - logo tutułowe "Czasu Honoru" z dopiskiem na dole loga "SERIA IV" - nad logiem napis "AUTOPROMOCJA" (taki sam, jak w w bumperze "The Voice or Poland", a pod nim napis "dziś 21:10" taką samą białą czcionką, jak z zapowiedzi TVP2 w grafice indywidualnej. Na końcu w czołówce jesienna czołówka reklam z muzyką tyłowki. W tyłówce - animacja tyłówki reklam i znowu ten sam bumper.

Warto także dodać, że promocja "Czasu Honoru IV" trwa podczas zapowiedzi TVP2. W spocie promocyjnym na końcowej planszy pod wyskakującym logiem TVP2 widnieje napis "dziś 21.10" pomarańczową cienką czcionką.

Wczoraj od 20:55 do nocy TVP2 emitowała już normalne jesienne czołówki i tyłowki reklam.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 05 wrz 2011, 12:12

No i znów mamy zmodyfikowane jesienne jingle reklamowe TVP2. Tym razem mamy bumper promujący nowy serial "Wiadomości z drugiej ręki". Widać w nim fragment czołówki serialu, a górze napis "AUTOPROMOCJA" (taki sam, jak w bumperach "The Voice of Poland" i "Czasu Honoru") a na dole, taką samą czcionką, jak wczorajszym bumperze "Czasu Honoru" napis pory emisji "poniedziałek-czwartek 19:05". Później znów animacja czołówki reklam TVP2 z muzyką tyłówki. A w tyłówce - cała tyłówka reklam TVP2 i znów ten bumper.

Wczoraj od 22:00 do nocy - znów były normalne jingle reklamowe TVP2.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41534
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2866
x 1225

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak » 06 wrz 2011, 15:08

W dniu dzisiejszym bumper w jinglu reklamowym TVP2 wygląda tak. Widać w nim fragment palącego sie budynku po niedawnych zamachach w Norwegii - na górze napis "AUTOPROMOCJA", na dole nazwa pasma białym grubymi literami "Świat bez tajemnic", pod nim "Norwegia:", jeszcze pod nim "dramat i nadzieja", na dole wreszcie cienki napis pory emisji "dziś 22:45" - taki sam, jak w bumperach "Czasu Honoru" i "Wiadomości z drugiej ręki". Oprawa graficzna i muzyczna jingli reklamowych TVP2 z bumperami się nie zmieniła.

Wyjaśniła się sprawa dotycząca sobotnich belek do Studia Oprawy TVP1. W niedzielę i poniedziałek pojawiły się te letnie - z dmuchawcami. Być może była to wpadka, lub przymiarki do jesienne oprawy.

Wczoraj także w zapowiedzi "Dziś w Jedynce" pory emisji omówionych pozycji programowych były koloru jasnoniebieskiego - dziś były już koloru szarego.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości