Oprawy graficzne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
DTV
Użytkownik
x 1
x 1

Oprawy graficzne TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DTV »

Witam na forum :) aż się zarejestrowałem, bo chciałbym zapytać czy takie ozdobniki autopromocyjne przez cały czas trwania programów są w ogóle legalne? Wydaje mi się że od maja 2011 r. nie, a PiS tego nie zmienił ;D

PS. dziś też są, i to już od rana, na razie tylko na TVP1,
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Adam d
Junior
x 193
x 166
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Adam d »

DTV pisze: 13 wrz 2020, 8:48 PS. dziś też są, i to już od rana, na razie tylko na TVP1,
Obrazek

Obrazek
Ozdobniki z niedzielnym prime-time Jedynki, pojawiły się też, po rozpoczęciu "Smaków Świata" na antenie Dwójki
IMG_20200913_113043376.jpg
IMG_20200913_113015066.jpg
Na Forum - tylko prywatne opinie.
DTV
Użytkownik
x 1
x 1

Oprawy graficzne TVP

Adam d pisze: 13 wrz 2020, 11:29 Ozdobniki z niedzielnym prime-time Jedynki, pojawiły się też, po rozpoczęciu "Smaków Świata" na antenie Dwójki
Co ciekawe nie było ich w ogóle podczas powtórki The Voice of Poland. Ale na początku Familiady, w czasie suchara Strasburgera, wróciły :rolleyes:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Trzeciak »

Nie było ozdobników, bo zasłoniłby podpisy uczestników.

Dziś na TVP1 i TVP2 przerwa w emisji dżingli reklamowych wzorowanych na spocie. Na Dwójce są emitowane dobrze znane dżingle reklamowe promujące "Na dobre i na złe", a na Jedynce - dżingle reklamowe promujące "Ludzi i Bogów" z muzyką indywidualną oraz bez grafiki oprawowej - tylko z logo TVP1 i napisem "reklama" oraz także nowe promujące "Rolnika szukającego żony" z Manowską - już z grafiką i muzyką z obecnej oprawy TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
DTV
Użytkownik
x 1
x 1

Oprawy graficzne TVP

Dziś znów są ozdobniki promujące Anything Goes na TVP1 i TVP2. Ciągle nie wiem, jak z ich legalnością - czy nie jest to przypadkiem autopromocja, która powinna się wliczać w czas reklamowy?
DTV
Użytkownik
x 1
x 1

Oprawy graficzne TVP

Wygląda na to, że nielegalna, nieustająca autopromocja na TVP1 i TVP2 już nie jest nieustająca :huh: ... ozdbniki wczoraj i dziś pojawiają się raptem na kilka minut, nie wiem jednak jak często.
Awatar użytkownika
Adam d
Junior
x 193
x 166
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Adam d »

To że nadawca może robić "autopromocyjne ozdobniki" wcale nie jest zbrodnią czy łamaniem prawa (KRRiT nie wlicza ogłoszeń autopromocyjne nadawców do limitu reklam). Poprostu, jeśli jakiś nadawca wierzy w dobrą widownie programu X to wkłada na promocję tego programu u siebie dużo. Więc dla mnie, te ozdobniki na antenie są jedną z normalnych praktyk po które chyba nadawcy rzadko sięgają. (na Discovery też są ozdobniki promujące ich programy, ale w formie napisów na prawym górnym rogu ekranu). Więc, niech na Woronicza robią co chcą z ozdobnikami promującymi ich pozycje, nawet jakby takie pozycje jak "Ale Jazda!" czy "Ludzie i Bogowie" były porażkami.

Ba prócz naszych nadawców, zagranicą też stosują ozdobniki autopromocyjne. Dla przytoczenia przykładu, jeden z kanałów tamtejszej telewizji publicznej na Węgrzech.
Ozdobnik promujący koncert akustyczny na M2/Petőfi TV w prawym górnym rogu ekranu
Ozdobnik promujący koncert akustyczny na M2/Petőfi TV w prawym górnym rogu ekranu
Nie jest on wyświetlany przez cały czas programu, bo później znika i po jakimś czasie znowu się pojawia
Nie jest on wyświetlany przez cały czas programu, bo później znika i po jakimś czasie znowu się pojawia
To tak kończąc mały Off-Topic
Na Forum - tylko prywatne opinie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

Oprawy graficzne TVP

Tymczasem równo 5 lat temu, także w sobotę... :): viewtopic.php?p=270545#p270545
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

Oprawy graficzne TVP

W związku z 50-leciem - Dwójka ze specjalnymi dżinglami - także reklamowymi. W jednym z nich liczba "50" symbolizuje m. in. teleturnieje i inne dawne programy Dwójki. Naprawdę ładnie się prezentują. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Kostka
Obserwator
x 2
x 62

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Kostka »

A już myślałem, że znowu pokażą stare dżingle jak 8 września 2012...
Najwyraźniej nie mieli chęci do tego, żeby głęboko grzebać w archiwach.

A sama oprawa... nawet dobra. Co ciekawe nawet są niespotykane dotychczas w dżinglach położenia loga Dwójki i wystającej belki.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

Oprawy graficzne TVP

Nie jestem przekonany, by Dwójka dziś emitowała archiwalne dżingle reklamowe, jak to zrobiła 8.09.2012 roku, czy konkurencja 3 października 2017 roku. Fajnie, że wspominają programy i seriale emitowane dawniej, jak właśnie w dżinglach reklamowych. :)

A co do oprawy graficznej - widać, że mimo ponad 5 lat emisji - nadal widać w niej potencjał. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Kostka
Obserwator
x 2
x 62

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Kostka »

Szkoda tylko, że ten potencjał nie jest w pełni wykorzystywany.
Bo przez to mamy taki właśnie efekt, że niektóre dżingle (do zapowiedzi) lecą wręcz za często. Wg mnie, powinni dać trochę więcej dżingli żeby jakoś to wszystko uatrakcyjnić.
Telewizja2
Użytkownik
x 4

Oprawy graficzne TVP

Post autor: Telewizja2 »

Dla mnie to oprawa nawet jak na jubileuszową przystało wszystko wygląda perfekcyjnie, moim zdaniem lepiej od identu jubileuszowego z 2015 roku. Szkoda tylko że w tak ważny jubileusz dwójki nie ma ozdobnika lub specjalnego loga tak jak to było 5 lat temu.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

Oprawy graficzne TVP

Jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze nie widział... :D:
[ Spoiler ]
Jestem zachwycony pomysłem na logo 50-lecia TVP2 z wpisaniem w nie tytułowego "Koła Fortuny" i tablicy z "Familiady", a najbardziej "rozczuliło" mnie wpisanie w liczbę "50" kultowego loga "Panoramy" z lat 1992-2002. :D

Kostka pisze: 02 paź 2020, 16:10 Szkoda tylko, że ten potencjał nie jest w pełni wykorzystywany.
Bo przez to mamy taki właśnie efekt, że niektóre dżingle (do zapowiedzi) lecą wręcz za często. Wg mnie, powinni dać trochę więcej dżingli żeby jakoś to wszystko uatrakcyjnić.
Można właśnie żałować, że państwo Konarscy przygotowali tylko 6 dżingli (4 zwykłe, jeden na 45-lecie stacji i jeden na Boże Narodzenie), brakowało chociażby przerywnika na Święta Wielkanocne (ten zobaczyliśmy dopiero w 2019 roku, jako pracę od grafików z TVP). Wiem, że było to wrzucane, ale tutaj potencjał dżingli rzeczywiście nie był do końca wykorzystany: https://www.behance.net/gallery/3437824 ... 8-2015-%29\

Z drugiej strony - nie ma co i tak narzekać biorąc pod uwagę, co TVP2 emitowała w latach 2012-2015. :evil:
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

Oprawy graficzne TVP

Na Jedynce są emitowane nowe dżingle reklamowe promujące "Jaką to melodię" z podkładem z czołówki programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”