Oprawy graficzne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Według mnie to studio, to nie jest blue-box. Przynajmniej to wejście które widziałem na pewno nim nie było. Przy blue-box'ie nie byłoby takich gładkich krawędzi i tego rodzaju oświetlenia. Wejścia nagrywane są przed monitorem w studiu z którego emitowany jest program "Celownik" - takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Oj Maćku, zauważ, że Artu robił te zapy cyfrówką sprzed ekranu telewizora, dlatego też występują na zapach zniekształcenia. Natomiast ten "ekran", który jest w studiu programu "Celownik" to prawdopodobnie naklejona tapeta, więc zapowiedzi są prawdopodbnie nagrywane sprzed blue-boxu.

Warto zauważyć, że dużymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Stacje telewizyjne na ten okres pewnie wprowadzą na ten okres świąteczne wersje swoich opraw, w tym kanały TVP. Wiadomo już, że taką samą oprawę świąteczną, jak w ubiegłym roku będzie miała TVP Polonia, która puściła już zapowiedzi na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Swoją drogą ciekawe jaką oprawę świąteczną w tym roku wprowadzi TVP1, tym bardziej, że oprawa wielkanocna była inna od oprawy emitowanej na ten okres w latach 2005-2007 oraz niedawno zmodyfikowano oprawę Jedynki.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Wydaje mi się, że gdyby prezenter stał przed wielkoformatową plazmą, byłaby ona "poprzecinana" liniami tak,jak np. w TVP Info.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Niestety nie, bo nie jest to ten rodzaj plazmy co w TVP Info - tam w ogóle nie ma plazmy a jest ekran bezszwowy - to zupełnie co innego. Zobaczcie program "Do zobaczenia w TVP" - tam również prezenter stoi na tle tej plazmy (a właściwie dwóch różnych, które używane są na zmianę - jedna z czarnym obramowaniem, druga z białym ze studia TVP HD - używana również przy "Warto rozmawiać") - i nie ma tam żadnych linii jak to napisałeś.

A co do zapów i ich jakości to oczywiście masz rację, ale nie wypowiadam się po ich obejrzeniu, a po obejrzeniu wejścia prezenterskiego na swoim telewizorze.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Dlaczego więc w TVP Info nie używa się podobnego ekranu?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Bo jest on o wiele mniejszy od ekranu używanego w TVP Info, na oko mniej więcej dwa razy.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

TVP1 w tegorocznych świątecznych zapowiedziach wróciła do hasła, które pojawia się już chyba trzecie lub czwarte Święta:
Dobre chwile się pamięta, więc z Jedynką spędź te Święta! Czary śle wam Jedynka TVP!
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Właściwie ta piosenka jest w zapowiedziach świątecznych już od 2001 roku, i jest zmodyfikowaną wersją głównej piosenki TVP1. A przy okazji sprawdziły się moje sugestie dotyczące "nowej oprawki" TVP1 na święta - tegoroczny ident będzie inny od identu świątecznego emitowanego w latach 2004-2007. Jingiel jest wzorowany na animacji, która występuje na początku i na końcu tego filmiku: http://www.tvp.pl/rozrywka/wydarzenia/s ... zycje-tvp1

Edit: TVP Polonia wprowadziła do oprawy graficznej zimowy jingiel reklam. Jest on taki sam, jaki był emitowany zimą 2007/2008.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dziś zauważyłem, że TVP2 będzie miała bardzo podobny jingiel świąteczny jak TVP1, z tą tylko różnicą, że jingiel jest w kolorze pomarańczowym, i (oczywiście zamiast loga TVP1) obok choinki będzie logo TVP2.

Cóż, widać że na święta TVP ujednoliciła oprawy swoich głównych kanałów, to pierwsza taka sytuacja od przełomu lat 1999/2000 - wtedy ujednoliconą oprawę na święta miały tylko jingle reklamy. Nie chce się bawić w proroka, ale kto wie, być może w przyszłym roku TVP zmieni i ujednolici identy TVP1 i TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Identy już dawno są ujednolicone. Może ta zmiana będzie już niedługo ??
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jak to dawno? Dla mnie były całkiem różne jeszcze z tydzień temu.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ach. Pomyliło mi się z logotypami.
A wiedzieliście nowe belki podczas świątecznej zapowiedzi w TVP1 ?? Teraz nawet ładnie wyglądają. Wszystko jest ładnie ułożone z jednej strony tytuł z drugiej godzina i logo TVP1 (na dole). I wszytko napisane małymi literkami.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Tobie Kisielku to się wszystko myli :P Rzeczywiście, w 2009 roku, można by się było spodziewać ujednolicenia opraw graficznych. A może to ''fałszywy alarm''? Za pewnie dowiemy się parę dni wcześniej, jeżeli TVP zmieni grafikę.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

TiM pisze:A może to ''fałszywy alarm''? Za pewnie dowiemy się parę dni wcześniej, jeżeli TVP zmieni grafikę.
Wybacz, ale ostatnio ciężko mi Cię zrozumieć...
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Chodzi o to czy te nowe studio do zapowiedzi, podobna oprawa świąteczna to tylko małe zmiany które nie doprowadzą do zmiany oprawy graficznej. Ja to skróciłem w wyrażeniu ''fałszywy alarm''. Mam nadzieję że teraz zrozumiałeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości