Wieczorynka

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Co sądzicie o Wieczorynce emitowanej codziennie o 19:00. W tej chwili wypowiedzieć się nie mogę ponieważ od dawna jej nie oglądam. Ale czołówka niezbyt Mi się podoba. Fajnie byłoby aby nasza Wieczorynka miała taką czołówkę jaką ma słowacka STV.
http://pl.youtube.com/watch?v=55zUpnvbE ... re=related
Uważam również że powinni ograniczyć emisję zagranicznych bajek do 25% które by stanowiły zarówno nowe jak i stare kultowe wieczorynki typu Wilk i Zając badź Piaskowy Dziadek. Natomiast 75% powinny stanowić Polskie nowe jak i stare produkcje.
A jakie Wy macie zdanie o Wieczorynce i co chcielibyście w niej zmienić i co chcielibyście w niej zobaczyć?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Według mnie obecna czołówka (z kotem) nie jest zła. Co do repertuaru też nie mam zastrzeżeń poza tym że Garfielda mogliby puszczać 2 dni w tygodniu.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Cosmicgirl
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:02

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cosmicgirl »

Tak a ja bym chciala Misia Uszatka,bo jako dziecko podobno po skonczeniu tej wieczorynki jeszcze dlugo plakalam i krzyczalam, ze chce go z powrotem. Mile pouczajace bajki powinni puszczac a nie bajki prawie dla doroslych :(
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Uszatka jeszcze spotkasz nie kiedy w TV Polonia, wiecznie nie będą puszczać tych samych bajek.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
paulina2607
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2012, 22:44

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paulina2607 »

Cześć, mam ogromną prośbę .. ;) Czy ktoś z was może pamięta jedną z japońskich bajek animowanych emitowanych w latach 90, chodzi mi konkretnie o tytuł. Była to bajka o staruszku - konstruktorze, którzy pragnął mieć córkę. Skosntruował więc małą dziewczynkę, wyglądającą i zachowującą się jak reszta dzieci. Wewnątrz jednak miała różne mechanizmy, które z racji tego że była bardzo niesforna i niegrzeczna, często nieświadomie próbowała pokazywać innym. Ten staruszek nie chciał żeby inni dowiedzieli się, że dziewczynka nie jest prawdziwym człowiekiem, ciągle musiał ją pilnować i zawsze w ostatniej chwili uchraniał ją od pokazania jakiejś części swojego mechanizmu. Był to serial animowany. Jeżeli ktoś z was kojarzy tą bajkę to napiszcie, szukam jej już bardzo długo, a sentyment każe mi ją znaleźć ;) z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od 3 marca w TVP1 Wieczorynka powróci na swą dawną porę emisji - czyli na godzinę 19:00. Oto jaki repertuar bajek będzie obowiązywać tej wiosny:
*Poniedziałek - "Will i Dewitt"
*Wtorek - "Tabaluga"
*Środa - "Pszczółka Maja"
*Czwartek "To Timmy!" + "Tomek i przyjaciele"
*Piątek - "Moi przyjaciele: Tygrys i Kubuś"
*Sobota - "Marta Mówi!"
*Niedziela - "Gumisie"

źr: TVP.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
spark
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2011, 14:22

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spark »

'Gumisie" w niedzielne wieczory to sam bym chętnie oglądała :) Mogli by tez puszczać Muminki...
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

spark pisze:'Gumisie" w niedzielne wieczory to sam bym chętnie oglądała :) Mogli by tez puszczać Muminki...
?
Obrazek
Awatar użytkownika
mediatorka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:30

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mediatorka »

Jednak w Poniedziałek lecą - Pingwiny z Madagaskaru
Wtorek - Tabaluga
Środa - Pszczółka Maja
Czwartek - Gumisie
Piątek - Gumisie
Sobota - Marta Mówi
Niedziela - Gumisie
Takie są wieczorynki przynajmniej jak na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2402
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1705
x 68

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

W wakacje znów się to zmieni - Marta mówi przesunięta na piątek, w sobotę Miki i Donald, w czwartek i niedzielę dalej Gumisie. W środę Will i Dewitt. Poniedziałki i wtorki bez zmian.
Awatar użytkownika
mediatorka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:30

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mediatorka »

No to jest raczej norma,w wakacje, znowu- nowość - powtórki tego co pewnie było emitowane na wiosnę i wcześniej.Sądzą,że skoro wakacje,to nikt nie ogląda,a przecież są różni ludzie w domach.Starsi,chorzy,czasami samotni, dla których TV jest jedyną rozrywką.Ale takie życie,co może biedny telewidz,nic...Pozdrawiam.
san.k7
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:04

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: san.k7 »

Mnie zastanawia dlaczego po "Marta mówi" pokazywane są informacje o sponsorach (np. CPB czy Departament Edukacji USA), a później ident PBS Kids obcięty do 4:3.
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Prawdopodobnie serial pt. Marta mówi! był zrealizowany w 16:9 i dostosowany do 4:3.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tak sobie myślę że to obcięcie ''Wieczorynki'' może mieć wpływ z tym o czym wspomniano w innym paśmie a więc wycofaniem pasma z anteny Jedynki. Myślę że może się powtórzyć sytuacje z czeskiej CT1 gdzie Wieczorynkę najpierw przeniesiono z około 19:15 na 18:45 a potem usunięto z ramówki na korzyść teleturnieju ''Taxik'' który rozpoczyna się teraz o 18:25.
Obecnie teraz pasmo dla dzieci jednak wraca ale w formie jednej 30 minutowej bajki ''Fineasz i Ferb'' (znanej u nas z stacji Disneya) emitowanej już na antenie CT2 (a nie jak wcześniej w CT1) podczas dni powszednich o 18:55. Mam jednak nadzieje że ''polska'' Wieczorynka nie podzieli losu swojego czeskiego odpowiednika i jednak zostanie w ramówce TVP1 jako codzienny blok z animacjami dla dzieci.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Wieczorynka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Czeską Wieczorynkę nie usunięto z ramówki, tylko przeniesiono do Dwójki. A stało się to chyba po wprowadzeniu nowej fomuły ich programu informacyjnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości