Zarząd TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
dwaro
Użytkownik

Zarząd TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dwaro »

Owszem, powinno być o wiele mniej reklam, ale w zamian skądś pieniądze muszą brać. Gdyby uregulowana została kwestia abonamentu (lub innej formy finansowania), to na pewno reklam byłoby mniej. Może nie byłoby też głupkowatych loterii sms-owych.

A Jedynka ma całkiem sporo programów niekomercyjnych: Wiadomości kilka razy dziennie, Teatr, dokument, pr. publicystyczne (celownik, sprawa dla reportera, mam inne zdanie), agrobiznes, telekurier itp. Jak dla mnie chyba bardziej komercyjna jest Dwójka.
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

Zarząd TVP

Post autor: Qgn »

Jack, jeśli już to TVP1 misyjna,a, Dwójka komercyjna. ;) Rzeczywiście chyba były takie plany, nie wiem czy nie przedstawiał ich nawet obecny rząd RP (ale tu pewien nie jestem). ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak »

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", dziś ma zostać podjęta decyzja o przywróceniu programu "Warto rozmawiać" do TVP1. Program miałby się pojawić już w przyszłym tygodniu w TVP1. Wyprostowana została sytuacja, z poniedziałkowym "paskiem" na TVP1 i TVP Info - zarówno Snopkiewicz, jak i Kardas mają się spotkać z Zarządem TVP w tej sprawie - ale prawdopodobnie skończy się na upomnieniu.

Dziś wieczorem znów zbiera się Rada Nadzorcza TVP, która dokończy swoje posiedzenie - najbardziej możliwe scenariusze to ponowne zawieszenie Tejkowskiego i delegowanie nowego członka Zarządu TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

Zarząd TVP

Tymczasem po wczorajszym spotkaniu RN TVP kolejne zmiany. Z funkcji członka Zarządu TVP zrezygnował Bogusław Piwowar, który wraca do Rady Nadzorczej TVP. Wiadomo także, że wczoraj Zarząd TVP nie podjął decyzji o powrocie "Warto rozmawiać", a więc programu prawdopodobnie jeszcze w przyszłym tygodniu nie zobaczymy.

Ze spraw kadrowych odsunięty został dyrektor biura audytu i jednocześnie biura kadr - Marian Kubalica. Od pełnienia obowiązków odsunięty jest też dyrektor biura kadr Daniel Gorgosz. Być może zawieszony zostanie szef TVP Info - Łukasz Kardas, a na jego miejsce ma przyjść Jacek Karnowski - do niedawna szef "Wiadomości". Możliwie, że dyscyplinarnie zostanie zwolniony Jacek Snopkiewicz.

Dziś o 18 ma zostać dokończone posiedzenie Rady Nadzorczej TVP S. A.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Zarząd TVP

Post autor: Dijon »

Już wiadomo, że Pospieszalski powraca.

http://wyborcza.pl/1,75248,9196458,Posp ... o_TVP.html

I takim sposobem TVP1 z tuby dla jednej strony, stanie się teraz tubą dla drugiej strony. No comment.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

Zarząd TVP

I już wiadomo, że jeżeli program Pospieszalskiego wróci, to nie na długo. Jak podaje gazeta.pl została wybrana właśnie nowa Rada Nadzorcza TVP. Oto jej członkowie:
*Bogusław Piwowar (zasiada w niej obecnie)
*Leszek Rowicki
*Wojciech Roszkowski
*Stanisław Jekiełek
*Henryk Cichecki
*Grzegorz Borowiec (także członek dotychczasowej Rady Nadzorczej TVP, z rekomendacji Ministerstwa Skarbu)
*Juliusz Braun (z Ministerstwa Kultury).

Oznacza to, że w przeciągu kilku tygodniu prawdopodobnie zostanie wybrany Nowy Zarząd TVP (w języku politycznym oznacza ostateczny koniec PiS-u w TVP i koalicję PO-SLD-PSL). A więc dzisiejsze spotkanie jeszcze obecnej Rady Nadzorczej będzie ostatnim i nie jest pewne, czy decyzje tej Rady będą wiążące.

Prezes Romuald Orzeł co dopiero wrócił do TVP, a już będzie musiał pakować walizki. Póki co podjął decyzję o zawieszeniu w funkcji dyrektora biura programowego Jacka Snopkiewicza (jego p. o. został Janusz Cieliszak). Na stanowiska wicedyrektora TVP1 ds. publicystyki wrócił (pewnie też nie na długo) Stanisław Janecki.

źr: rp.pl, dziennik.pl, gazeta.pl

EDIT z 21:00: Tymczasem jeszcze stara Rada Nadzorcza TVP podjęła decyzję o zawieszeniu całego Zarządu TVP. Zawieszeni zostali : Romuald Orzeł, Przemysław Tejkowski i Paweł Paluch (po raz pierwszy). Wkrótce ktoś będzie delegowany jako p. o. prezesa TVP. A więc dziś era PiS-u w TVP nagle się zakończyła, i być może "Warto rozmawiać" już nie wróci. A tak się Janecki i Karonowski cieszyli, ale cóż. "Im większa radość, tym krócej trwa" (Prawo Ironii Losu nr 64) :).

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... vp/4084022 - a więc mamy kolejny paradoks sytuacji. Nie został wybrany p. o. prezesa TVP na posiedzeniu Rady Nadzorczej, więc mamy bezkrólewie w TVP. A to oznacza, że Grzegorz Borowiec (przewodniczący Rady Nadzorczej TVP) jest teoretycznie p. o. prezesa TVP.

EDIT z 21:50: Ostatni już w dzisiejszym dniu. Nowa RN TVP otrzyma nominacje już jutro o 12:00 od szefa KRRiTV - Jana Dworaka. Już jutro wieczorem po raz pierwszy zbierze się nowa Rada Nadzorcza TVP. Powoła ona członków p. o. zarządu TVP, którzy będą zarządzać TVP prawdopodbnie do rozstrzygnięcia konkursu na nowy Zarząd TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
LaPatyk
Użytkownik

Zarząd TVP

Post autor: LaPatyk »

mogli siebie zlikwidować i byłby święty spokój
czy w takim wypadku nadal pobierają nie małe diety? zapewne tak, kasa leci a "wrogowie polityczni" nie mogą nic zrobić
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 24
x 137

Zarząd TVP

Post autor: wislok »

No to by musieli Pospieszalskiemu wypłacić podejrzewam niezłe odszkodowanie za zerwanie nowo podpisanej umowy. GW niech lepiej napiszę ile kosztuje wyprodukowanie programu Tomasza Lisa.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Zarząd TVP

Tak? A prowadzący program "Mam inne zdanie" dostają połowę tego, co ma mieć zagwarantowane Pospieszalski.
behemot2
Użytkownik

Zarząd TVP

Post autor: behemot2 »

Tektura pisze:Tak? A prowadzący program "Mam inne zdanie" dostają połowę tego, co ma mieć zagwarantowane Pospieszalski.
Nie, nie. Każdy z dwóch prowadzących dostaje połowę tego co Pospieszalski. Razem dostają tyle samo co on. ;)
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Zarząd TVP

No to jak mogę powiedzieć, że jeśli w programie byłoby dwóch Pospieszalskich, to dostawali by 2 razy tyle co on...
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 24
x 137

Zarząd TVP

Post autor: wislok »

Tektura co się tak rzucasz nie do swoich pieniędzy?? Lis dostaje 100tys. za odcinek i jest ok,a Janek mniej.. Można się przerzucać,ale po co. Zresztą podobno umowa z Pospieszalskim jest nieważna,bo nie ma podpisów trzech dyrektorów. Więc możesz spać spokojnie,twoja opcja polityczna będzie tylko obecna w mediach publicznych,jedna sprawiedliwa...
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

Zarząd TVP

Tymczasem od 14:00 dziś obraduje już nowa Rada Nadzorcza TVP, która zapewne będzie delegowała kogoś z rady na p. o. Prezesa TVP i rozpisze konkurs na nowe władze telewizji publicznej, a ten może potrwać nawet miesiąc.

Co do nowej umowy Pospieszalskiego, to warto zacytować jeden cytat z Gazety Wyborczej:
Wniosek o powrót na antenę "Warto ..." był już gotowy w środę, ale nie podpisała go szefowa "Jedynki" Iwona Schymalla. Nic dziwnego, to ona zdjęła ten program na jesieni.

Dlatego w dokumencie "Wniosek do decyzji zarządu spółki TVP SA" w rubryce "wnioskodawca" nazwisko Schymalli zostało ręcznie przekreślone, a w rubryce "podpis dyrektora/wnioskodawcy" pieczątkę przystawił i się podpisał... prezes Orzeł.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,9198651,Prog ... z1Fe8ee78W
Nie wiem jak wy, ale dla mnie jest to istne fałszerstwo. Prawdopodobnie umowa będzie nieważna, bo zgodnie z procuderami w TVP umowę muszą podpisać wszyscy dyrektorzy, w tym także dyrektor TVP1, dyrektorzy biura koordynacji programowej, biura marketingu i biura reklamy i handlu. A więc oznacza to, że umowa może zostać unieważniona.

Warto dodać, że prezes Orzeł zanim został zawieszony podjął decyzje o 11 zmianach personalnych w TVP, w tym także zmianę dyrektorów m.in. biura programowego, biura bezpieczeństwa, administracji. Szykowane także były nowe umowy m. in. z Jackiem Karnowskim (byłym szefem "Wiadomości"), Witoldem Gadowskim (byłym dyrektorem TVP1) i z Patrycją Kotecką.

źr: Presserwis, Gazeta Wyborcza.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior

Zarząd TVP

Post autor: jack »

dwaro pisze:Owszem, powinno być o wiele mniej reklam, ale w zamian skądś pieniądze muszą brać. Gdyby uregulowana została kwestia abonamentu (lub innej formy finansowania), to na pewno reklam byłoby mniej. Może nie byłoby też głupkowatych loterii sms-owych.

A Jedynka ma całkiem sporo programów niekomercyjnych: Wiadomości kilka razy dziennie, Teatr, dokument, pr. publicystyczne (celownik, sprawa dla reportera, mam inne zdanie), agrobiznes, telekurier itp. Jak dla mnie chyba bardziej komercyjna jest Dwójka.
Dla mnie to w 2 jest więcej programów niekomercyjnych. Ciekawe teleturnieje wiedzowe: Jeden z dziesięciu, Familiada, Gilotyna teraz także będzie Postaw na milion podczas gdy w 1 żadnych mądrych teleturniejów nie uświadczysz. A Jaka to melodia to obecnie jak wielkie show wygląda z występami, tańcami itp. JTM to wielki komercyjny teleturniej. Pr. publicystyczne też są lepsze w 2. Magazyn Ekspresu Reporterów, Gorący temat. Podad to mniej reklam jest w 2. W jedynce to pomiędzy sportem a pogodą jest tyle reklam, że nerwicy można dostać a w 2 jest mało reklam pomiędzy Panoramą, sportem i pogodą.

A poza tym to jak dla mnie to trochę na siłe jest szukanie misyjności TVP 1 bo w TVN czy Polsacie są popularniejsze programy publicystyczne: Uwaga, Superwizjer, Interwencja, Wydarzenia (2 pełne serwisy), Fakty. Ponad to w Polsacie w godzinach 6 do 7,czyli w czasie Polsat News na głownej antenie Polsatu jest więcej informacji niż 2 minutowych bublach w 1 w Kawie czy herbacie gdzie co pół godziny mówią to samo.
Ponad to np. seriale sądowe w TVN są bardziej misyjne gdzie pokazują jak wyglądają sprawy sądowe, do jakiej instytucji zgłaszać się po pomoc i wyjaśnia ogólne zasady prawne. Ja to więcej się dowiedziałem przydatnego z TVN i Polsatu niż TVP.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

Zarząd TVP

Nowym p. o. prezesa TVP został wybrany Juliusz Braun. Tą funkcję będzie pełnił do 15 kwietnia 2011 roku (przez 6 tygodni). Zapowiedział, że w najbliższym czasie nie będzie żadnych gwałtownych wichrów. Choć powtarzają się słowa, które wypowiedział Romuald Orzeł, to Braun jest bardziej w nich wiarygodny.
Tymczasem w przyszłym tygodniu RN TVP wraz z KRRiT rozpiszą konkurs na nowy Zarząd TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”