Zarząd TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak » 18 wrz 2012, 18:07

Trochę odkopię wątek. Oto plany prezesa Brauna na najbliższe kryzysowe miesiące: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ju ... -regionach.

Swoją drogą - ten fragment mnie zaintrygował:
wirtualnemedia.pl pisze:Wszystkie płatności i umowy telewizja realizuje. Nie mamy żadnych przeterminowanych należności, żadnych konfliktów z partnerami handlowymi. Natomiast nasza sytuacja jest bardzo trudna i wydatek kolejnego już nie miliona, ale tysiąca złotych jest problemem. Dlatego oszczędności szukamy w każdym możliwym miejscu – wyjaśnia prezes telewizji.
No jasne. Tylko jak ma się do tego, kiedy inwestuje się w kolejne sezony seriali (mam tu na myśli "Galerię" i "Ja to mam szczęście"), które furory nie zdobyły, jeśli chodzi o widownię, są promowane bardzo mało (żeby nie powiedzieć na zerowym poziomie - ja do dziś nie widziałem zwiastunu "Galerii" w TVP1), mają wątpliwą wartość "misyjną" i na dodatek są ładowane w beznadziejnych porach, kiedy u konkurencji będą emitowane główne wydania serwisów informacyjnych? Przy jego zarządzaniu czarno widzę wiosenną ramówkę w TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior

Zarząd TVP

Post autor: jack » 18 wrz 2012, 18:20

Kiedy on wyleci? Kiedyś prezesów zmieniano co 3 miesiące więc co on tutaj tak długo robi? Zwiększono produkcję seriali na siłę upychając 3 w popołudniowym paśmie to są te oszczędności? Dlaczego kiedyś co 3 miesiące zmieniano władze a najgorszy prezes w historii tak długo jest i nie zanosi się na jego odwołanie.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak » 18 wrz 2012, 18:27

Wszystko przez zmienioną ustawę, która chyba bardziej na razie zaszkodziła niż pomogła TVP. Każdą zmianę zarządu przez Radę Nadzorczą musi teraz zatwierdzić KRRiTV, a ta na razie broni prezesa TVP - jak widać na szkodę spółki. Myślę, że ewentualny upadek TVP (który oznaczałoby absolutne i automatyczne wyrzucenie zarządu z TVP i byłoby prawdziwą kompromitacją KRRiTV - czego absolutnie nie życzę spółce) zweryfikuje kiepski wybór prezesa TVP przez Radę Nadzorczą.

Mam nadzieję także, że w 2015 roku tak kiepskiego wyboru Rada Nadzorcza już nie podejmie i liczę, że od wtedy prawdziwi profesjonaliści i menedżerowie wprowadzą pewne zmiany w TVP i otworzą ją na obecne czasy, bo na razie na to się nie zanosi.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Zarząd TVP

Post autor: TiM » 18 wrz 2012, 18:34

Nie mówiąc o zatrudnieniu Pani Lis w "Panoramie" czy bardzo atrakcyjnej umowie dla szefa Jedynki. To kryzys na własne życzenie. Złe zarządzanie prędzej czy później wychodzi na jaw.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Zarząd TVP

Post autor: Ama18 » 18 wrz 2012, 19:05

Złe zarządzanie Brauna, czy złe zarządzanie Piwowara, Farfała, Wildsteina? Analizując sytuację finansową w TVP nie można pominąć niemniej kompromitującego okresu poprzednich prezesów ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak » 18 wrz 2012, 19:16

Nie mówię, że złe zarządzanie wymienionych wyżej prezesów oraz kryzys na rynku reklamy nie wpłynęły na obecną sytuacje w TVP (szczególnie prezesa Farfała), ale przynajmniej za ich czasów widać było cień sensowności - jeśli chodzi o budowanie ramówek TVP oraz zarządzanie spółką - nawet za czasów Urbańskiego, Farfała, Orła i Piwowara Jedynka miała pewne pierwsze miejsce jeśli chodzi o widownię A tutaj nawet tego nie widać przy prezesie Braunie - jakby miał myślenie o telewizji takiej, jakie było 15, czy 20 lat temu, a nie w drugiej dekadzie XXI wieku.

Dajmy czas prezesowi Braunowi jeszcze do najbliższego tygodnia, kiedy będzie premiera serialu "Wszystko przed nami". Jeśli okaże się porażką - dla mnie Braun powinien zostać już odwołany.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Zarząd TVP

Post autor: Direct » 18 wrz 2012, 20:05

Przede wszystkim w ramówce jest chaos. Ktoś wpadł na idiotyczny pomysł, by w Jedynce upchać aż 3 opery mydlane. Po co? "Klan" by wystarczył, bo jest najstarszy. Idźmy dalej, po co w dobie rzekomego kryzysu w TVP zwiększać odprawy dyrektorom czy zatrudniać może i dobre, ale kosztowne i zupełnie niepotrzebne w redakcji prezenterki (chodzi rzecz jasna o panią Hannę Lis). W TVP2 to samo - seriale jak "Na dobre i na złe" czy "Rodzinka.pl" dobrze sobie radziły, więc pozamieniali dni i godziny ich emisji, KCP dobrze sobie radziło - skrócili i przenieśli na inny dzień. Po co? Inny serial, "Ja to mam szczęście!", radził sobie średnio - to zamówili 2. sezon i zrzucili go na pewną śmierć w starciu z "Wiadomościami". Jeden wielki chaos.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

Zarząd TVP

Post autor: MaciejOlek » 01 paź 2012, 9:05

Trzeciak pisze:Dajmy czas prezesowi Braunowi jeszcze do najbliższego tygodnia, kiedy będzie premiera serialu "Wszystko przed nami". Jeśli okaże się porażką - dla mnie Braun powinien zostać już odwołany.
Przepraszam, że w tym wątku ale:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ws ... hitem-tvp1
Tylko 1,45 mln widzów. Dla mnie Braun powinien już odejść.
pavl6
Junior

Zarząd TVP

Post autor: pavl6 » 01 paź 2012, 14:56

Niech "Plebanię" przywrócą to oglądalność będzie dobra.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Zarząd TVP

Post autor: zesepo » 01 paź 2012, 15:04

Racja, usunięcie "Plebanii" było totalnie bez sensu...
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Zarząd TVP

Post autor: Dominik » 01 paź 2012, 16:22

To co dzieje się w TVP jest nie do pomyślenia. Stacja jest prawie na skraju upadku, a ludzie zarządzający tylko ją pogrążają.
Wiele ciekawych zarzutów o niegospodarności można przeczytać tutaj: http://satkurier.pl/news/78805/marsze-w ... iecie.html
Myślę, że powinno się jak najszybciej zacząć działać, bo TVP jest coraz bliższa upadku.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Zarząd TVP

Post autor: Dijon » 01 paź 2012, 17:11

Czy tylko mi się wydaje, czy wrzuciłeś zły link?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak » 22 paź 2012, 21:07

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cz ... na-zarzuty - monolog prezesa Brauna na łamach "Wyborczej". O ile teksty z "Wyborczej" były rzeczywiście przesadzone, o tyle tekst prezesa Brauna jest moim zdaniem nie obroną TVP, a jego osoby. Nie potrafi wskazać błędów, jakie popełnił zarządzając TVP, na dodatek - teksty o nowozelandzkiej telewizji oraz o serialach w BBC, ARD i ZDF-ie to tylko jego opinia niekoniecznie mająca związek z prawdą.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak » 18 lut 2013, 22:25

http://www.rp.pl/artykul/118849,981773- ... P.html?p=1 - artykuł z dzisiejszej "Rzeczpospolitej" mówiący nieoficjalnie o tym, że straty za rok 2012 w TVP mogą wynieść nawet 230 mln zł, co byłoby najgorszym wynikiem finansowym w historii. Nie bez powodu padają pytania o przyszłość Juliusza Brauna na stanowisku prezesa TVP. Jak myślicie - czy jeszcze w tym roku kadencja prezesa Brauna (która trwa aż do maja 2015 roku) zostanie przerwana i jeszcze w tym roku czekają TVP wybory nowego Zarządu? Myślę, że tu wiele zależy od KRRiT - bo chyba tutaj odgrywa ona bardzo ważną rolę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior

Zarząd TVP

Post autor: jack » 19 lut 2013, 0:24

Ja myślę, że Braun zostanie na bardzo długo. Pewnie nawet i po 2015. Bo zapowiadali, że chcą ustabilizować zarząd a nie ciągle zmieniać. Szkoda, że stabilność postanowili z Braunem budować.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”