Zarząd TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 558
x 2712

Zarząd TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Widzę, że TVP zaczynają kierować osoby coraz mniej związane z mediami, które raczej nie mają większego pojęcia na temat ich funkcjonowania - dobrze jednak, że Szatkowski będzie jedynie p.o. prezesa. Tylko czekać aż wybiorą nowego prezesa tej spółki, ale już w pełni swojej funkcji.

Szatkowski to oczywiście kolejny z ludzi PiS ściśle związany z Bumarem. No ta spółka jest chyba w ogóle niemedialna.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3045
x 1336

Zarząd TVP

Post autor: Trzeciak »

No i po ponad roku przerwy od wczoraj TVP ma nowy, pełnoprawny zarząd TVP. Prezesem został Romuald Orzeł, a wiceprezesami: Przemysław Tejkowski, Paweł Paluch i Włodzimierz Ławniczak. Zarząd z założenia ma dokończyć IV kadencję i trwać całą V, czyli do 2014 roku.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Zarząd TVP

Post autor: Kpc21 »

No wreszcie prezes, który ma jakiś związek z mediami. W dodatku z tego, co widzę, jest dość ambitny (zamierza przeprowadzić jakieś zmiany, a to już coś).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3045
x 1336

Zarząd TVP

Wygląda na to, że era PiS-u kończy się właśnie w TVP. Na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Nadzorcza TVP S. A. zawiesiła prezesa TVP Romualda Orła i członka zarządu Przemysława Tejkowskiego (obaj z ramienia PiS). Od dziś pełniącym obowiązki prezesa TVP został Włodzimierz Ławniczak (do dziś także członek zarządu, z ramienia SLD). Drugim członkiem zarządu pozostał Paweł Paluch.

Zmiany kadrowe dokonały się także w samej Radzie Nadzorczej TVP S. A. Z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej został odwołany Bogusław Szwedo (z ramienia PiS). Jego miejsce zajął przedstawiciel ministerstwa skarbu Grzegorz Borowiec (dotychczasowy członek Rady Nadzorczej TVP S. A.)

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej TVP S. A. zwołała Małgorzata Wiśnicka-Hińcza (z ramienia SLD). Dzisiejsze decyzje próbuje zakwestionować Tomasz Szatkowski (członek rady nadzorczej z ramienia PiS, który nie uczestniczył w obradach), który oświadczył, że nie został należycie poinformowany o posiedzeniu, więc nie mógł uczestniczyć w nim. Według niego dzisiejsze spotkanie nie posiadało statusu formalnego, więc nie ma prawa Rada Nadzorcza podejmować żadnych wiążących decyzji. Jednakże jak podała "Gazeta Wyborcza" Szatkowski wszedł wejście do TVP dla VIP-ów (co zostało zarejestrowane na kamerze przemysłowej), by spotkać się z prezesem Orłem. Według prezesa Romualda Orła dzisiejsze decyzje prawne podjęte na posiedzeniu RN TVP S. A. nie obowiązują.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 558
x 2712

Zarząd TVP

Nic się nie zmienia. Spółką dalej będą rządzić politycy... A żeby było ciekawiej - nie największej partii.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

Zarząd TVP

Post autor: wislok »

Zadaję sobie pytanie po co ten cyrk?? Jedyne co przychodzi mi do głowy,to fakt,że nowa ustawa wejdzie w życie 4 września,zanim rozpiszą konkurs,wyłonią nowe władze może upłynąć 2-3 miesiące,a wybory za pasem,więc PO dogadała się z SLD,że już trzeba odsunąć PiS-owców.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3045
x 1336

Zarząd TVP

A to wszystko po to, by PiS jak najszybciej wyrzucić z TVP, bo partia Kaczyńskiego to zło konieczne, której celem jest przekształcić TVP w TVPiS, a ta telewizja rzekomo miałaby pomóc w budowie IV RP jako dobra koniecznego dla wszystkich Polaków :lol: (żart)
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Zarząd TVP

Post autor: michal »

Według Wprostu, jednym z kandydatów na stanowisko nowego prezesa TVP mógłby zostać Bertrand Le Guern. Planowana jest również zmiana szefa "W". Stanowisko to miałaby objąć Dorota Warakomska, która już w przeszłości była szefową tego programu. Jeśli chodzi o Bertrand'a Le Guern'a, to nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ niewiele o tym panu wiem. Natomiast jeśli chodzi o ponowne objęcie stanowiska szefa "W" przez Dorotę Warakomską, to jestem jak najbardziej za. Według mnie za jej czasów i Roberta Kozaka, ten serwis był zdecydowanie najlepszy pod względem merytorycznym. Myślę, że dzięki jej powrotowi, ten program mógłby dużo zyskać.
Więcej informacji tutaj: http://wprost.pl/ar/207236/Byly-prezes- ... zefem-TVP/
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3045
x 1336

Zarząd TVP

Gdyby okazało się to prawdą, byłby to pierwszy obcokrajowiec w historii TVP na stanowisku prezesa tej stacji.

Zapewne rozkręci się teraz cała karuzela medialna z potencjalnymi kandydatami na szefa telewizji publicznej. Więc informacje prasowe, jakie media będą podawać traktowałbym z dużą ostrożnością.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 558
x 2712

Zarząd TVP

Obcokrajowiec, ale z polskim obywatelstwem. Ma doświadczenie jako dyrektor nie jednej dużej spółki (TP SA, Canal+ Cyfrowy), mógłby mieć więc pozytywny wpływ na rozwój TVP - oczywiście jeśli chodzi o zatrudnienie odpowiednich kadr kierowniczych czy ewentualne inwestycje. W program lepiej by się nie pchał.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3045
x 1336

Zarząd TVP

Rozwijając to, co napisal @Karol prezes telewizji pubicznej odpowiada przede wszystkim za wyniki finansowe, zarządzanie oraz rozwój TVP. Od ramówek telewizyjnych są dyrektorzy anten (rola Zarządu ogranicza się tutaj do zatwierdzenia oferty programowej stacji). A co do Bertrand'a Le Guern'a nie mówię, że to byłby zły prezes, tylko stwierdzam fakty znając "doświadczenia" z wyboru poprzedniego prezesa TVP - wiele nazwisk, które podaje prasa okazuje się niesprawdzonych.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

Zarząd TVP

Może teraz będzie lepsza TVP,obawiam się,że będzie PO-owska.
zielarz155
Użytkownik

Zarząd TVP

Post autor: zielarz155 »

PO-wska nie znaczy lepsza - jakakolwiek propaganda w telewizji nie jest dobra, zwłaszcza jeśli chodzi o telewizję publiczną.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3045
x 1336

Zarząd TVP

Od piątku TVP ma także nowego rzecznika prasowego. Na to stanowisko powrócił Jacek Snopkiewicz, który będzie łączył tą pracę z kierowaniem biurem koordynacji programowej TVP S. A. Dotychczasowy rzecznik - Stanisław Wojtera nadal będzie pracował w TVP S. A. Nowy rzecznik pełni swoją funkcję tymczasowo do czasu wyboru nowego, pełnoprawnego Zarządu TVP S. A.

źr: media2.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

Zarząd TVP

Zielarz155 dlatego napisałem,że obawiam się. Niestety TVP jest narzędziem w rękach polityków i to chyba się nie zmieni póki wpływ na wybór KRRiT będą oni mieli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”