Strona 1 z 2

Bojkot TVP

: 06 kwie 2009, 13:49
autor: beata
Ludziom kultury nie podoba się fakt, że Telewizja Publiczna została zawłaszczona przez - jak piszą w liście - "byłych neonazistów i wszechpolaków". Większość z nich krytykuje nowego prezesa TVP. Na znak protestu bojkotują TVP i namawiają do tego także widzów.

W poniedziałek na łamach Gazety Wyborczej ukazał się list otwarty oraz kilka opinii znanych osób na temat sytuacji w mediach publicznych. Najgłośniejszy jest otwarty list Krzysztofa Krauzego, który apeluje do widzów o to, by 3 maja 2009 roku nie oglądali telewizji publicznej, której misję - jak pisze - "realizują ludzie, których zapewne nie wpuścilibyście do domu".

http://media2.pl/media/49508-artysci-do ... e-tvp.html
Przyniesie skutek? Bojkot faktycznie będzie miał rację bytu?

Bojkot TVP

: 06 kwie 2009, 14:50
autor: Miś Uszatek
Czy ci artyści mogliby podać tak z dwa, trzy konkrety? Jakoś nie widzę by Farfał był neonazistą ani by wprowadzał w TVP taką ideologię. Ba, powiedziałbym że więcej jej było za czasów Urbańskiego czy Wildsteina. Może ci artyści protestują bo nie dostali jakiejś ciepłej posady w TVP? W obronie Skowrońskiego też protestowano. Kilka tygodni później okazało się że w Trójce przekręty szły jak mawiał klasyk. Skończy się tym że w TVP pojawią się spoty w których wystąpi 10 razy więcej aktorów, piosenkarzy i innych twórców niż tych protestujących, namawiających do oglądania TVP.

Bojkot TVP

: 06 kwie 2009, 18:20
autor: michal
Ja narazie nie mam nic do Piotra Farfała jako prezesa TVP. Narazie nic złego nie narobił aby zaszkodzić TVP. A to że był w Młodzieży Wszchechpolskiej? Przecież każdy ma prawo należeć gdzie tylko chce i jakie ma poglądy.

Bojkot TVP

: 06 kwie 2009, 20:01
autor: Trzeciak
Bojkot TVP przez widzów jest pomysłem zupełnie nierealnym, choćby dlatego, że tego dnia jest m. in. transmisja z uroczystości państwowych z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, a niektóre osoby - oprócz Polsatu, mają tylko TVP1, TVP2 i TVP3. Poza tym nie do każdego dotrze ta informacja o bojkocie, a jeśli nawet dotrze, to i tak osiągnie niewielki skutek, choć mam wielki szacunek dla osób, które ten pomysł zoorganizowany.
onet.pl pisze:UPR: misja TVP to oszukiwanie Polaków
Unia Polityki Realnej uważa, że jedynym rozwiązaniem, które wyeliminuje wpływy polityczne w telewizji publicznej jest prywatyzacja TVP.
więcej: http://wiadomosci.onet.pl/1947886,327,u ... ,item.html
Ten pomysł jest tak samo niealny, jak poprzedni, szkoda komentować. Zastanawiam się jakim cudem ta partia nazywa się Unia Polityki Realnej :D.

Bojkot TVP

: 09 kwie 2009, 11:24
autor: michal
Mnie zastanawia fakt czemu ci artyści nie bojkotowali sobie TVP za czasów Bronsława Wildsteina czy Andrzeja Urbańskiego. Za ich czasów TVP była naprawde upolityczniona i pro PiSowska. A jak na razie nie zauważyłem aby Piotr Farfał upolitycznił TVP. Ale i tak najlepiej zachowała się CT. Kiedy prezesem tej telewizji został ktoś związany z ówczesnym premierem a obecnym prezydentem Czech Vaclavem Klausem pojawiło sie zagrożenie że CT stanie się upolityczniona to pracownicy Czeskiej Telewizji protestowali i to w świeta, dziennikarze okupowali newsroom i pracownicy firmy nie dopuścili do upolitycznienia stacji. Szkoda że tak radykalnie nie zachowała się ekipa TVP.

Bojkot TVP

: 09 kwie 2009, 11:48
autor: Alfernando
Ludzie się boją zwolnień ot cała zagadka. Myślę, że jednak ten bojkot nie potrwa długo, bo ci artyści zginą bez TVP. Gdyby nie abonament i filmy by wogóle nie powstały.

Bojkot TVP

: 09 kwie 2009, 12:05
autor: Paweł Ciupak
michal pisze:A jak na razie nie zauważyłem aby Piotr Farfał upolitycznił TVP.
Nie? A nachalna promocja jakiejś kanapowej partii Libertas? Zapraszanie różnych skrajnie prawicowych ekstremistów w stylu Korwina-Mikke wszędzie, gdzie się da?

Bojkot TVP

: 09 kwie 2009, 13:48
autor: Alfernando
[wycięte]

Bojkot TVP

: 04 maja 2009, 13:54
autor: Trzeciak
press.pl pisze:Nic nie wyszło z zapowiadanego bojkotu TVP 3 maja

Na nic się zdały wezwania środowisk twórczych do bojkotu TVP w dniu 3 maja. Widownia telewizji publicznej nie tylko nie spadła, ale Jedynka i Dwójka były tego dnia najchętniej oglądanymi stacjami.

W kwietniu na łamach ”Gazety Wyborczej” reżyser Krzysztof Krauze zachęcał, żeby 3 maja w ramach bojkotu nie oglądać programów TVP. ”Dziś jej społeczną misję realizują ludzie, których zapewne nie wpuścilibyście do domu” – argumentował. Przeciwko rządzonej przez p.o. prezesa Piotra Farfała telewizji wypowiadali się też m.in. Andrzej Wajda i Agnieszka Holland; ponadto zespół Strachy Na Lachy i Kazik wycofali się z organizowanego przez TVP plebiscytu Superjedynki, a malarz Wilhelm Sasnal zbojkotował galę wręczenia nagród przyznawanych przez TVP Kultura.
Mimo tej krytyki – a także słonecznej pogody podczas tegorocznego długiego weekendu (rok temu padał deszcz) - w niedzielę 3 maja TVP 1 i TVP 2 miały w sumie średnio 2,95 mln widzów, niewiele mniej niż tego dnia w ub.r. (2,96 mln). Sama Jedynka przyciągnęła 1,80 mln widzów, o 90 tys. więcej niż w ub.r. Hitem tego dnia i zarazem najchętniej oglądanym programem tegorocznej majówki był serial ”Ranczo” - zgromadził 7,77mln widzów. 3 maja programy TVP wyprzedziły Polsat (895 tys. widzów) i TVN (889 tys.).
Co ciekawe, kanał TVP Kultura w niedzielę miał prawie trzykrotnie większy udział w rynku niż przed rokiem: 0,42 proc. wobec 0,14 proc. Tego dnia emitował m.in. film ”C.K. Dezerterzy” i „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy.
– To świadczy o bezradności środowisk twórczych wobec propagandowej machiny telewizji. Nie udało się poruszyć opinii publicznej. Wygrała mentalność grillowa: ludzi nie obchodzi, kto rządzi TVP, dopóki mają ulubiony serial. A przecież to wstyd, żeby telewizją publiczną kierował człowiek z taką przeszłością (Piotr Farfał był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej – przyp. red.) – komentuje nieudany bojkot Krzysztof Krauze. – Jeżeli politycy nie zajmą wyraźnego stanowiska w tej sprawie, nic się nie zmieni – dodaje. Dane o oglądalności: AGB Nielsen Media Research.
No cóż stwierdzić, to było do przewidzenia. Muszę się zgodzić z panem Krauze - wygrała "mentalność grilowa". Musze się także z min zgodzić, że TVP potrzebuje zmian. Przykładów nie muszę chyba podawać.

Bojkot TVP

: 04 maja 2009, 15:29
autor: Nomik
michal pisze:Ja narazie nie mam nic do Piotra Farfała jako prezesa TVP. Narazie nic złego nie narobił aby zaszkodzić TVP. A to że był w Młodzieży Wszchechpolskiej? Przecież każdy ma prawo należeć gdzie tylko chce i jakie ma poglądy.
Dokładnie tez tak uwazam.Poza tym jest przeciez taki wybór kanałów ze jak komuś nie odpowiada ramówka nie musi ogladac. I kto tak ciagle krzyczy na Farfała ??? Oczywiscie ludzie z przeciwstawnych partii.

Bojkot TVP

: 04 maja 2009, 17:04
autor: Pawel
Ja w ostatnią niedzielę tym bardziej oglądałem kanały TVP. Nie będzie mi ktoś rozkazywać co mam robić.

Bojkot TVP

: 04 maja 2009, 18:55
autor: sziraczek17
Nie wiem po co w ogóle namawiać do takich nierealnych rzeczy. Uważam TVP za jedną z lepszych telewizji. TVP Info jest dość rzetelną stacją informacyjną. Jak ktoś nie jest fanem głupiej "Niani", czy programów pokroju tańce i śpiewy z gwiazdami, to co ma oglądać. Sądze, że pan Farfał jest jednym z lepszych prezesów TVP. Za jego kadencji telewizja jest naprawdę mało polotyczna.

Bojkot TVP

: 04 maja 2009, 21:33
autor: Karol
Jedną z lepszych telewizji. No jeśli wybierać pośród trzech - TVP, Polsat i TVN, to rzeczywiście wybór po byku. Poza tym to kwestia gustu.

Bojkot TVP

: 05 maja 2009, 12:12
autor: sziraczek17
Tak, chodziło mi o te najpopularniejsze stacje. Wiadomo, że HBO ma znacznie lepszą oferte filmową niż TVP

Bojkot TVP

: 05 maja 2009, 15:48
autor: Karol
Tylko TVP ma praktycznie pełne pokrycie obszaru Polski, w przypadku Polsat i TVN jest to dużo mniej. Jak tu nie wygrać? Nawet gdy TVP ma lepszą ofertę filmową niż konkurencja, walka i tak nie jest równa.