Nowa ustawa medialna

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 17 lip 2009, 21:34

Jak poinformował o 18.00 Piotr Kownacki - szef Kancelarii Prezydenta, pan Prezydent Lech Kaczyński postanowił zawetowac ustawę medialną. Lech Kaczyński uznał, że nowa ustawa nie tylko nie rozwiązuje problemów mediów publicznych, ale także je pogłębia i stwarza nowe problemy. Jak podkreślił szef Kancelarii Prezydenta na decyzję o dalszych losach tej ustawy wpłyneły m. in. opinie Rzecznika Praw Obywatelskich, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, OBWE i środowisk twórczych. Więcej: http://www.tvn24.pl/12690,1610120,0,1,w ... omosc.html

Cóż, bardzo dobrze, że prezydent odmówił podpisania nowej ustawy medialnej, choc żadna z decyzji na pewno nie była łatwa dla prezydenta (tym bardziej, że za dużo teraz nawet w TVP się dzieje). Teraz czekamy na to czy Sejm przyjmie, czy odrzuci ustawę medialną (potrzebna większość 3/5).
Pozdrawiam, Trzeciak
michael112
Obserwator

Nowa ustawa medialna

Post autor: michael112 » 18 lip 2009, 15:23

3q33 pisze:Cóż, bardzo dobrze, że prezydent odmówił podpisania nowej ustawy medialnej, choc żadna z decyzji na pewno nie była łatwa dla prezydenta (tym bardziej, że za dużo teraz nawet w TVP się dzieje). Teraz czekamy na to czy Sejm przyjmie, czy odrzuci ustawę medialną (potrzebna większość 3/5).
Nie wiem dlaczego na tylu forachwiększość użytkowników ciska gromy na tą ustawę, ciesząc się z jej zawetowania. Nie jest może idealna ze względu na przekształcenie ośrodków w spółki, ale jej niezaprzeczalnym plusem jest likwidacja abonamentu. Tego na pewno nie zobaczę w ewentualnej propozycji tych wszystkich artystów, co tak żarliwie protestowali. Podejrzewam że większość przeciwników tej ustawy popiera abonament, sam nie wiem dlaczego.A co do mojej opinii: Zdaję sobie sprawę, że Platforma trochę się nie przyłożyła. Niepotrzebnie usunęli minimalną kwotę finansowania. Wiedziałem z góry, i PO też powinna to wiedzieć, że prezydent tego nie podpisze i powinni ułożyć taki projekt, który zyskałby poparcie SLD i uczynił zeń sojusznika przy ewentualnym odrzuceniu weta, jak zresztą było do czasu uchwalenia poprawek senackich.
Awatar użytkownika
zuber147
Użytkownik
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: zuber147 » 19 lip 2009, 7:28

Nareszcie usłyszałem dość rozsądną wypowiedź Tuska , że ustawę medialną nie powinny pisać osoby, które z tych mediów biorą wynagrodzenie. Jest taki oklepany , uwielbiany przez polityków zwrot:"jest to krok w dobrym kierunku", użyję go tutaj jako ocenę tej wypowiedzi.
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: sziraczek17 » 19 lip 2009, 20:01

Uważam,że zniesiene abonamentu doprowadzi do tego, że w TVP nie bedzie, żadnych nowści, a ośrodki lokalne z czasem zostaną zamknięte. W tej chwili TVP ma takie programy jak KULTURA, czy HISTORIA,które też pewno znikną. Z pewnością od znesienia abonamentu, naród nie stanie się bogadszy. Jeszcze tylko powinni dodać reklamy dzielące film, albo sprzedać TVP TVNowi, żeby na jedynce zakrólowała niania. Powinni wszystkie kanały TVP nadawać bezpłatnie i zostawić abonament (tylko płacenie jego pilnować). Jedyne co powinni zmienić to wynagrodzenia dla niektórych pracowników TVP, i udostępnić przynajmniej jedynke i dwójkę na satelicie darmowo, tak jak to zrobili niemcy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 19 lip 2009, 23:40

michael112 pisze:Nie wiem dlaczego na tylu forachwiększość użytkowników ciska gromy na tą ustawę, ciesząc się z jej zawetowania. Nie jest może idealna ze względu na przekształcenie ośrodków w spółki, ale jej niezaprzeczalnym plusem jest likwidacja abonamentu. Tego na pewno nie zobaczę w ewentualnej propozycji tych wszystkich artystów, co tak żarliwie protestowali. Podejrzewam że większość przeciwników tej ustawy popiera abonament, sam nie wiem dlaczego.A co do mojej opinii: Zdaję sobie sprawę, że Platforma trochę się nie przyłożyła. Niepotrzebnie usunęli minimalną kwotę finansowania. Wiedziałem z góry, i PO też powinna to wiedzieć, że prezydent tego nie podpisze i powinni ułożyć taki projekt, który zyskałby poparcie SLD i uczynił zeń sojusznika przy ewentualnym odrzuceniu weta, jak zresztą było do czasu uchwalenia poprawek senackich.
No ja nie wiem, czy zniesienie abonamentu jest plusem niezaprzeczalnym, niektórzy uważają go jako źródło niezaleznego finansowania mediów publicznych, co ma pomóc uniknąć całkowitego upolitycznienia TVP. Mi tam jest obojętne czy będzie abonament i w jakiej formie. Natomiast te rzeczy o których napisałeś nie dość, że psują tą ustawę, to jeszcze ją dyskwalifikują (m. in. wolta premiera ws. gwarantowanych środków na media publiczne).
sziraczek 17 pisze:Jeszcze tylko powinni dodać reklamy dzielące film, albo sprzedać TVP TVNowi, żeby na jedynce zakrólowała niania. Powinni wszystkie kanały TVP nadawać bezpłatnie i zostawić abonament (tylko płacenie jego pilnować). Jedyne co powinni zmienić to wynagrodzenia dla niektórych pracowników TVP, i udostępnić przynajmniej jedynke i dwójkę na satelicie darmowo, tak jak to zrobili niemcy.
Nie, no myślę, że nie dojdzie do tego, żeby kanał TVP przeszedł na rękę TVN. Ewentualnie mogą utworzyć spółkę nadającą kanał, w której jakaś firma (niekonicznie związana z TV) miałaby cześć udziałów. A co do tych kanałów TVP, to właśnie pan Farfał ogłosił, że wszystkie kanały TVP będą dostępne w pakiecie podstawowym nowej platfrormy cyfrowej TVP (o ile powstanie), który będzie oferowany za darmo.
Pozdrawiam, Trzeciak
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: sziraczek17 » 20 lip 2009, 10:19

I tak powinno być. Platforma cyfrowa TVP którą użytkownik "opłaca" abonamentem.
michael112
Obserwator

Nowa ustawa medialna

Post autor: michael112 » 20 lip 2009, 17:41

sziraczek17 pisze:I tak powinno być. Platforma cyfrowa TVP którą użytkownik "opłaca" abonamentem.
I niech ją opłaca użytkownik tej właśnie platformy, a nie przymusowo każdy. Tak będzie uczciwie.
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: sziraczek17 » 20 lip 2009, 19:50

Tak, zgadzam się. Powinni zrezygnować z naziemnej telewizji cyfrowej, gdyż jest to bardziej wygodne np na działce, gdzie ma się telewizorek na 12v, i gdzie dekodera nie będzie można podpiąc. Znacznie lepsza jest satelita, gdyż wszyscy będą mogli odbierać kanały TVP, nawet w górach, gdzie odbiór jest uniemożliwiony. Abonament powinien być pobierany wraz z opłatą za np. kablówkę, wtedy wszyscy użytkownicy by płacili. Opłata powinna być wtedy niższa.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Nowa ustawa medialna

Post autor: Karol » 20 lip 2009, 23:25

Co Ty pieprzysz za głupoty. Dlaczego powinni rezygnować z DVB-T? Przecież satelitarną platformę chce się wykorzystać jedynie dla osób albo posiadających już "talerze" lub właśnie - tak jak wspomnieliście - dla widzów, którzy nie znajdą się w zasięgu owej naziemnej cyfrówki. Mimo to naziemna telewizja cyfrowa jest elementem, który łączy cały świat, ponieważ każdy cywilizowany kraj, nawet Białoruś, przechodzi na ten system nadawania naziemnych programów. Ale my musimy być inni, bo wolisz satelitę. Poza tym nie każdy będzie sobie dziurawić ściany żeby powiesić antenę - zależy co kto woli. Ale bez sensu jest namawiać do rezygnacji, bo DVB-T to rozwój, a satelitarne platformy cyfrowe i tak mamy już od 10 lat.
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: sziraczek17 » 21 lip 2009, 15:24

Zgadzam się, że nie karzdy powinien mieć talerz, ale osoba, która ma w domu 3 telewizory bez mpeg4, korzystająca z anteny musiała by kupić3 dekodery. Odbiór ze zwykłej anteny w dużych miastach jest bardzo dobry, i można odbierać go na każdym telewizorze. Sam mam turystyczny telewizor, i kożystam w czasie wakacji z anteny. Gdy wprowadzą DVB-T, będę musiał dokupić do niego dekoder Bóg wie po co, gdyż w miejscach gdzie byłem odbiór był naprawdę dobry. Jeżeli chcą to wprowadzić, niech zostawią też normalny przekaz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Nowa ustawa medialna

Post autor: Karol » 21 lip 2009, 23:21

Wszystko jedno czy program jest satelitarny czy z DVB-T - do każdego odbiornika potrzebny będzie oddzielny dekoder. Niestety - przyszły takie czasy, że trzeba sobie radzić - w tym przypadku albo dokupić dodatkowy dekoder albo wymienić telewizor, a na to ostatnie i tak kiedyś przychodzi pora.
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: sziraczek17 » 22 lip 2009, 10:58

Tak to prawda, ale jeśli mam dokupywać dekoder, to wole satelitarny, bo mam jeszcze dostęp do innych stacji i innych satelit. To prawda, telewizor wymienie,ale niewiem kiedy, bo rok temu kupiłem LCD bez mpeg4. Satelita jest bardziej mobilna, i dostępna w całej Polsce. Chociaż i tak jestem przeciwnikiem wogule jakichkolwiek, gdyż od wielu lat mam kablówkę, i na nic nie narzekam. Wprowadzą cyfrową kablówke, na dwa telewizory będę musiał kupić dwa dekodery. Powoli zaczynam rozumieć tą cyfryzacje, do czego to zmierza. Na szczęście znając Polski postęp technologiczny, wprowadzą to za 10 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 23 lip 2009, 23:02

Tylko, że zmiana systemu nadawania z analogowego na cyfrowy ma ustalić inna ustawa (niezależna od ustawy medialnej). Natomiast jest już projekt strategii "cyfryzacji" Polski, który zakłada, że od września br. do lipca 2011 roku ma nastąpić włączenie systemu nadawania cyfrowego, a od 2011 do 2013 roku ma być wyłączanie systemu nadawania analogowego. Poza tym ma być specjalna kampania informacyjba Więc raczej niedługo pożegnamy się ze starym systemem nadawnia, chyba że coś naprawdę nie pójdzie.
Pozdrawiam, Trzeciak
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: sziraczek17 » 24 lip 2009, 16:15

Znając Polskę może nie pójść, a z reztą pisano, że to i tak nie obejmie całej Polski, ze względu na ukszatałtowanie jej terenu.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: Kpc21 » 24 lip 2009, 23:41

Karol pisze:Wszystko jedno czy program jest satelitarny czy z DVB-T - do każdego odbiornika potrzebny będzie oddzielny dekoder.
Niekoniecznie - w nowo produkowanych telewizorach wbudowane są dekodery DVB-T. A satelitarnego wbudować w telewizor nie można, bo są różne systemy kodowania i wszystkie musiałby obsługiwać.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”