Nowa ustawa medialna

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Johnny
Obserwator

Nowa ustawa medialna

Post autor: Johnny » 17 lis 2015, 23:45

Możesz podać konkretnie czy różniło się upolitycznienie PiS od upolitycznienia PO? Bo dla mnie odpowiednicy:
Karnowski = Kraśko
Pyza = Dobrosz-Oracz
Pospieszalski = Lis
I tak mógłbym wymieniać.

Upolityczniona na PO mogło być bo ich popierasz a upolitycznienia PiS nie może już być? Wyjaśnij czym różni się propaganda ''TVPiS'' od propagandy ''TVPO'' oprócz twoich sympatii tylko merytorycznie? Bo ja nie widzę różnicy. Widzę to samo tyko w drugą stronę.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: AtoMan » 18 lis 2015, 0:06

Nie wiem, nie oglądam wiadomości w TVP od paru lat, aczkolwiek Kraśko jest w TVP od bardzo dawna i porównywanie go z Karnowskim, który szczuje w internecie, jest co najmniej nie na miejscu. Nie kojarzę nawet jednego takiego przypadku u Kraśki, ale fakt pewnych koligacji czyni go "resortowym dzieckiem" i w oczach mediów niedoj... ekhm, "niezależnych" skreśla bez względu na fakty :P

Obecny prezes TVP mówi, że firma jest obecnie upolityczniona, więc nie mam podstaw by mu nie wierzyć, ale różnica między jednym upolitycznieniem a drugim jest jak między rządami PZPR a SLD - niby to samo, a jaka różnica.
dość
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 22 lis 2015, 23:31

Jednoosobowe Zarządy będą jednak wybierane przez Radę Przedstawicieli Mediów powoływane przez Ministra Kultury, a nie Rady Nadzorcze przez KRRiTV. Media publiczne czeka największa reforma od ponad 20 lat: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sz ... -nie-krrit

Mam nadzieję, że w kwestii programów rozrywkowych w TVP takich jak "Rolnik Szuka Żony", czy "The Voice of Poland", nic się nie zmieni, a może - kto wie - będzie i lepiej? Pożyjemy - Zobaczymy. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: AtoMan » 22 lis 2015, 23:54

Co? XD Akurat takie programy jako pierwsze będą na wylocie.
dość
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 23 lis 2015, 12:49

Na wylocie, to pierwsi będą dziennikarze stacji. A skoro o rozrywce mowa - przytoczę fragment z wywiadu z Piotrem Glińskim:
WirtualneMedia.pl pisze:WM: Czy w misję wpisują się formaty takie jak „The Voice of Poland” czy „Rolnik szuka żony”?

Piotr Gliński: To już pytanie do osoby, która te media poprowadzi. Moja opinia jest dość prosta: wszystko, co jest zrobione ze smakiem, pomysłowo i inteligentnie - nadaje się. To mogą być oryginalne pomysły, ale czasami może być inteligentne przeniesienie czyjejś koncepcji. Nie ma jednej matrycy. Wierzę w kreatywność polskich twórców, którzy potrafią wymyślać ciekawe i przede wszystkim misyjne formaty. „Rolnik szuka żony”, będąc programem rozrywkowym, może mieć także w sobie element misji.

źr: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pi ... ych-wywiad
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Nowa ustawa medialna

Post autor: Maciek23 » 23 lis 2015, 13:07

Przypomina mi się wypowiedź bodajże dyrektora Kapuścińskiego o tym, że Gwiazdy tańczą na lodzie to też program misyjny, bo uczy jeździć na łyżwach :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 23 lis 2015, 13:13

To powiedział dyrektor Dwójki, ale nie Kapuściński (wtedy nie pracował w TVP), a Wojciech Pawlak. I jeszcze dorzucając słowa ówczesnego szefa rozrywki w TVP2 Jarosława Burdka, że "w TVP musi być trochę błota". :D

A sam wywiad z Glińskim (pod względem agresywności) przypomina nieco wczorajszą rozmowę z Karoliną Lewicką.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Nowa ustawa medialna

Post autor: Maciek23 » 23 lis 2015, 14:08

A faktycznie, to nie ten okres, dzięki za poprawienie ;) ja nie mam nic przeciwko programom, nazwijmy to komercyjnym, do póki są one finansowane przez sponsorów czy właśnie ze środków reklamowych. To jest odwieczny spór czy zlikwidować w ogóle reklamy i wówczas - sama misja, czy trochę tego, trochę tego ;)
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Nowa ustawa medialna

Post autor: kamico7 » 23 lis 2015, 17:41

Ja tu się zgodzę że trzeba poczekać z oceną, bo na razie to są tylko niektóre pomysły które napływają z obozu rządowego.Czytam tu niektóre wypowiedzi których argumentem jest to że lata 2005-2007 były katastrofalne to nie jest argument ani fakt tylko opinia więc może z tymi opiniami na razie poczekajmy bo ktoś może tak samo uważać że te lata to są bardzo dobre lata. Ja mam nadzieje że nowa ustawa medialna będzie bardzo dobra ale nie ma co się z nią spieszyć i prace nad nią powinny być długie aby wszystko było dopięte.Dobrze by było gdyby nowa ustawa medialna była tworzona przez ekspertów o różnych poglądach ale tutaj akurat może być z tym problem. Ale trzymam kciuki za tą ustawe
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Nowa ustawa medialna

Post autor: pulkownik » 24 lis 2015, 19:44

Gliński w TVN24: "Od 8 lat TVP jest sztabem politycznym" - no, no, takiej szczerości się nie spodziewałem po wicepremierze. Przypomnę tylko, że do 2011 roku osobami decyzyjnymi (szczególnie jeśli chodzi o newsy) w TVP byli ludzie powiązani ze sztabem PiS ;)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Nowa ustawa medialna

Post autor: wiatriwoda » 24 lis 2015, 19:48

Niestety pani Pochanke była dość delikatna, ale brawo za ostatnie pytanie.
Jantar
Activist
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: Jantar » 25 lis 2015, 13:35

Oto mamy receptę PiS na media publiczne, ale też i na prywatne: pracownicy TVP do lustracji, a media prywatne ciągane po sądach. Więcej tutaj:

http://wyborcza.pl/1,75478,19241475,rec ... z3sUZIB3Wj
Tradycjonalista
Thinker

Nowa ustawa medialna

Post autor: Tradycjonalista » 25 lis 2015, 13:52

Gliński w TVN24: "Od 8 lat TVP jest sztabem politycznym
Czy to znaczy że teraz TVP będzie sztabem polityczno - wyborczym PIS? Czy takie są oczekiwanie profesora Glińskiego?
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Nowa ustawa medialna

Post autor: pulkownik » 25 lis 2015, 13:53

Czy mógłby ktoś udostępnić pełny tekst z GW? Wyczerpałem już limit, niestety...
autor12
Użytkownik
Kontakt:

abonament TV-rtv z rachunkiem za prąd

Post autor: autor12 » 25 lis 2015, 14:09

Jak do tego podchodzicie czy taka propozycja naszego rządu jest sensowna??
czy według was wo gule haracz w postaci abonamentu ma sens??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”