Nowa ustawa medialna

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 03 gru 2012, 0:35

jack pisze:. We wszystkich krajach gdzie jest zmuszanie do płacenia haraczu na media publiczne jest zamach na demokrację.
To, że w prawie każdym kraju płaci się podatki też nazwałbyś zamachem na demokrację?
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Direct » 03 gru 2012, 9:35

jack pisze:zamiast płacić na denną TVP można by te pieniądze, które okrada się od obywateli przeznaczyć na kupienie sobie porządnego kanału Premium z super ofertą programową.
Że tak spytam, masz wykupiony jakiś kanał premium, że się tak nimi zachwycasz? Czy tylko słyszałeś, że kanały premium są takie super? Bo ja przejrzałem właśnie ramówki Canal+, HBO i nPremium na najbliższe 7 dni i powiem Ci, że nic szczególnego dla siebie tam nie widzę (zaznaczę, że sport to nie to, czego szukam), a np. w TVP2 codziennie oglądam "1z10". Czy TVN lub Polsat, mające wg Ciebie ciekawszą ofertę programową, emitują w ogóle jakiś teleturniej? Nie. Wniosek jest prosty - TVP mimo dużej komercjalizacji zapewnia bardziej urozmaiconą ofertę i temu zaprzeczyć się raczej nie da. Problem TVP to to, że jest obecnie hybrydą nadawcy publicznego i komercyjnego, a tak dłużej być nie powinno.

Dlatego, tak jak Trzeciak, również mam nadzieję, że ten nieszczęsny abonament zostanie zastąpiony opłatą audiowizualną.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
jack
Junior

Nowa ustawa medialna

Post autor: jack » 03 gru 2012, 17:05

Teleturnieje TVP są mega denne. Jaka to melodia to pozostawię bez komentarza a Jeden z dziesięciu to mega nudziarstwo. Zdecydowanie było by lepsze tak jak np. Najsłabsze ogniwo. Energiczna prowadząca a nie przynudzający Sznuk i więcej rozrywki niż tylko odpowiadanie na pytania. Wszytskie najlepsze teleturnieje TVP jak np. Koło fortuny już dawno nie są emitowane.
Liga mistrzów ciągle tylko Barcelona i Dortmund a w kanałach premium różnorodność i mecze, które rzeczywiście są najlepsze. A nie tylko Borussia i Barcelona nawet jak grają o pietruchę lub tego samego dnia są o wiele ciekawsze mecze. i pakiet npremium kosztuje 20 zł a TVP za Borussię i Barcę każe sobie płacić 18 złotych. Więc bez komentarza.

Serial np. W-11 to znajdę w TVN a nie w TVP. Uwaga w TVN a nie w TVP. Stop Drogówka w TV4 a nie w TVP. Najlepsze mecze w Canal + i npremium a nie TVP, Cafe Futbol w Polsacie Sport a nie w TVP. Nawet najciekawsze archiwum serialii jak Fala zbrodni, Rodzina zastępcza znajdę w IPLI a nie Vod TVP. Jednym słowem w TVP nie ma co oglądac bo wszystkie ciekawsze propozycje ma konkurencja.

Ja nie rozumiem dlaczego każdy ma płacić na pensje dla Janowskiego itp. Ci, którzy to oglądają to powinni płacić.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Direct » 03 gru 2012, 17:24

Nie napisałem, że programy TVP są najlepsze. Napisałem, że oferta TVP jest najbardziej różnorodna. A to różnica. Do reszty się nie odniosę, bo nie chcę wyjść na nudziarza.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 03 gru 2012, 17:27

@jack - umówmy się co do jednego. To jest tylko twoja opinia z którą nikt nie musi się zgadzać. A teleturnieje w TVP nie sa jakieś denne - np. "Jaka to melodia?" - takie fajne oderwanie po pewnym dniu pracy, "1 z 10" - tradycja i bez zmian wysoki poziom pytań, a "Postaw na milion" - nadal emocjonujacy, trzymający w napięciu, a to dzięki także świetnemu prowadzącemu jakim jest Łukasz Nowicki.

Ale zgodzę się co do jednego - obecny Zarząd nie ma szerokiego pomysłu na TVP. I jeśli miałbym rozpocząć zmiany w spółce - zacząłbym od zmiany prezesa TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior

Nowa ustawa medialna

Post autor: jack » 03 gru 2012, 17:43

Trzeciak pisze:@jack - umówmy się co do jednego. To jest tylko twoja opinia z którą nikt nie musi się zgadzać.
Jednak patrząc na wypwiedzi na różnych forach, czy komentarze pod artykułami na temat TVP większość ma taką opinię jak moja i można wywnioskować z komentarzy, że TVP jest jedną z najbardziej znienawidzonych instytucji publicznych w Polsce.

I chodzi mi o to jak komuś odpowiada niech ogląda i sobie płaci ale z jakiej racji ktoś kto nie ogląda ma mu fundować 1 z 10, czy Postaw na milion. Jak komuś się nie podoba premium sport nie musi za niego płacić. To tak samo jak by kogoś kogo nie interesuje sport zmuszano do płacenia na kanały sportowe. Fani seriali i teleturniejów TVP mają wybór. Płacą za to co chcą a z kolei fani sportu i innego rodzaju programów muszą płącić na coś co ich nie interesuje. Jak by Wam kazano płacić za kanały, które Was nie interesują też byli byście oburzeni, że z jakiej racji macie fundować innym sport.

Gdyby nie było opłat na TVP to bym się nie czepiał.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 03 gru 2012, 17:58

jack pisze:
Trzeciak pisze:@jack - umówmy się co do jednego. To jest tylko twoja opinia z którą nikt nie musi się zgadzać.
Jednak patrząc na wypwiedzi na różnych forach, czy komentarze pod artykułami na temat TVP większość ma taką opinię jak moja i można wywnioskować z komentarzy, że TVP jest jedną z najbardziej znienawidzonych instytucji publicznych w Polsce.
Wyniki badań opinii publicznej pokazują co innego. Z resztą umówmy się co do jednego. Tak naprawdę większość osób pisze na tych forach tylko po to, by kogoś obrazić i wyśmiać. Żeby nie było - nie mówię, że nie ma tam osób, które piszą coś wnoszącego. Ale to już inny wątek.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 05 sie 2013, 23:14

http://wyborcza.pl/1,75248,14388842,Kon ... _tak_.html - kończą się prace na nowym systemem finansowania mediów publicznych. Szkoda, że trwały prawie 6 lat, a to zdecydowanie za długo.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2013, 14:03

http://media2.pl/media/104976-Oplata-au ... edium=link - nowa opłata audiowizualna ma wynieść od 10 do 12 złotych miesięcznie na każde gospodarstwo domowe. Szkoda, że nie taniej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Pawel

Nowa ustawa medialna

Post autor: Pawel » 06 sie 2013, 14:44

Teraz pytanie. Jeśli mam prąd na działce, ale nie mam tam tv, to też będę w opłacie za prąd za działkę płacił haracz na rzecz TVP? Bo jeśli tak to dla mnie jest kpina.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2013, 14:51

Przecież napisałem, że opłata będzie za każde gospodarstwo domowe. Altanka przy działce takim gospodarstwem nie jest.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

Post autor: zesepo » 06 sie 2013, 14:55

Ewentualnie możesz być chytrzejszy i mimo że to gosp. domowe nie jest możesz tam bezkarnie nie płacić na TVP :P
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Pawel

Nowa ustawa medialna

Post autor: Pawel » 06 sie 2013, 15:10

Trzeciak pisze:Przecież napisałem, że opłata będzie za każde gospodarstwo domowe. Altanka przy działce takim gospodarstwem nie jest.
A cholera wie jak oni to w końcu ustalą. W końcu nic jeszcze nie jest uchwalone, a znając życie trafi się paru "mądrzejszych", którzy i nawet działki rekreacyjne uznają za gospodarstwo domowe.

Idąc znowu drugą stroną to co w sytuacji gdy w jednym gospodarstwie domowym są np. 4 telewizory?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Nowa ustawa medialna

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2013, 15:14

Odpowiedziałem Ci na to pytanie wyżej. Opłata byłaby naliczana na każde gospodarstwo domowe jednostkowo - tzn. niezależnie od ilości odbiorników - płacisz jak za jeden. I tak do tej pory było.
Pozdrawiam, Trzeciak
Pawel

Nowa ustawa medialna

Post autor: Pawel » 06 sie 2013, 15:20

Byłaby - doskonale to ująłeś. Nic jeszcze nie jest ustalone i tak jak mówię, znając nasze realia, wszystko jest jeszcze możliwe.

Poza tym, pozostaje kwestia emerytów, którzy do tej pory byli zwolnieni z opłaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”