Bitwa o jesienną ramówkę

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Poland » 10 lip 2006, 8:01

oj się będzie działo ! ja mam kolejną propozycje przeniesienie wiadomości na 20:00 a pasma publicystycznego na 19:30
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Poland » 10 lip 2006, 15:39

wątek do tematu:
http://www.media2.pl/media/10608,grunto ... ror,0.html

moje propozycje
dla jedynki :Pasmo publicystyczne-19:30
Wiadomości 20:00 lub 20:10
dla dwójki- przeniesienie wydania głównego o 22 na 18:30 albo podmiana z programami lokalnymi o 18:00 programy lokalne o 18:40(powtórka pasma z 18 na tvp3)
dla trójki usunięcie kuriera o 17:30 wrocenie pasma o 19 i przesunięie pasma lokalnego na 20:00(z 21:45(serwis będzie kończył)w tej sytuacji telekurier bedzie o 20:40 a Echa Dnia o 21:10 na sobotę wyglądało będzie tak telekurier na żywo będzie o równej 21:00po za tym koniec powtórek publicystyki do tego przeniesienie tv regionów na sobote a pasmo lokalne w niedziele od 12:45 do 16:30 .sport będzie jako retransmisja w sobote(albo goi w ogóle nie będzie(bo regiony mogą transmitować)
po za tym zmiana oprawy tvp3 i kuriera

do tego powrót rancz i bulionerów za skrócenie plebanii i klanu
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: stevie » 10 lip 2006, 16:09

Trochę szkoda,ze nastąpią te zmiany. Mi się podoba taka TVP jaka jest teraz.
Szkoda też,że zniknie Wielka Gra.Ma takze zniknąć,,Linia specjalna".Dobrze,ze Familiada nie zniknie.
Jeszcze do tego ma zniknąć program,,Prosto w Oczy".
Szkoda,że te programy znikną,bo na pewno znalazły już swoją wierna widownię.Widocznie tak już musi być.Jedne programy przychodzą,drugie odchodzą.
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 403
x 2227

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Karol » 10 lip 2006, 16:13

Co do propozycji przesunięcia "Wiadomości". NIE MOŻLIWE, NIE WYKONALNE. Nawet Wildstein nie posunąłby się do tego.
0 x
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: stevie » 10 lip 2006, 16:18

z tego,co pamiętam to Wiadomości od zawsze były o 19.30.
Od pierwszego wydania,czyli od 18 listopada 1989 roku.
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: stevie » 10 lip 2006, 16:30

Wygląda na to,że pożegnamy się także m.in. z programem ,,Wideoteka dorosłego Człowieka",szkoda,bo lubiałem ten program oglądać,leciały tam stare teledyski.
Wybrane fragmenty artykułu:
Czystka w ramówce TVP
10.07.2006

Nie tylko 'Wielka gra' wypadnie jesienią z TVP. Następnym kontrowersyjnym posunięciem zarządu telewizji jest zdjęcie z anteny kolejnych popularnych programów.

Chodzi o program „Herbatkę u Tadka" prowadzonej przez Tadeusza Drozdę i „Wideoteki dorosłego człowieka", której gospodarzami są Maria Szabłowska-Szabeł i Krzysztof Szewczyk, podał "Dziennik".

Jak dowiedział się „Dziennik", programy te nie znalazły się w układanych właśnie ramówkach programów TVP 1 i TVP 2. Mało prawdopodobne, że zarząd telewizji zmieni zdanie.

Maria Szabłowska-Szabel, prowadząca „Wideotekę dorosłego człowieka", nie jest zaskoczona tą decyzją. Mówi, że pogłoski o zdjęciu programu do niej już docierały, ale nie chce ich oceniać. Według nieoficjalnych informacji głównym zarzutem wysuwanym wobec audycji było to, że... nawiązuje do PRL.

Mali widzowie prawdopodobnie nie obejrzą już więcej nadawanego od 11 lat w TVP 1 programu „Od przedszkola do Opola". Producent audycji jest zaskoczony.

- Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji od kierownictwa „Jedynki". Do emisji mamy gotowe trzy lub cztery odcinki. Jeżeli ta informacja okaże się prawdziwa, będę interweniował u prezesa Wildsteina - mówi „Dziennikowi" Krzysztof Bałajewicz, dyrektor agencji Pro film. Wg Dziennika „Od przedszkola do Opola" miała nie lubić dyrektor TVP1 Małgorzata Raczyńska, bo Profilm to dawna firma Macieja Grzywaczewskiego, poprzedniego dyrektora „Jedynki".

W „Dwójce" ma za to zabraknąć miejsca dla „Kręcioły", rockowego programu prowadzonego w soboty przez Jerzego Owsiaka, organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plany jednak minimalnie zmodyfikowano z obawy, że Owsiak ucieknie do komercyjnej telewizji. TVP chce mu zaproponować kontynuację „Kręcioły", ale z emisją tylko raz w miesiącu (teraz jest co tydzień), lub „obłaskawić go" nowym programem.
To jak ostatecznie jesienią będzie wyglądać program TVP 1 i TVP 2, za­rząd ma zdecydować we wtorek, podał "Dziennik".
Żródło: wirtualnemedia.pl
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 403
x 2227

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Karol » 10 lip 2006, 16:51

stevie pisze:z tego,co pamiętam to Wiadomości od zawsze były o 19.30.
Od pierwszego wydania,czyli od 18 listopada 1989 roku.
Lepiej, "Dziennik Telewizyjny", czyli poprzednik "Wiadomości" też był nadawany o 19.30 :]
0 x
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Leszek1979 » 11 lip 2006, 0:13

kisiel205 pisze:oj się będzie działo ! ja mam kolejną propozycje przeniesienie wiadomości na 20:00 a pasma publicystycznego na 19:30
Publicystyka przed głównym wydaniem programu informacyjnego ? Dla mnie to nielogiczne.
wirtualnemedia.pl pisze:Maria Szabłowska-Szabel, prowadząca „Wideotekę dorosłego człowieka", nie jest zaskoczona tą decyzją. Mówi, że pogłoski o zdjęciu programu do niej już docierały, ale nie chce ich oceniać. Według nieoficjalnych informacji głównym zarzutem wysuwanym wobec audycji było to, że... nawiązuje do PRL.
Ciekawe kiedy zacznie się usuwanie programów nawiązujących do III RP ? Chociaż... Monika Olejnik już jest na wylocie.

Ja bym proponował jeszcze obok serialu "Plebania" serial "Kuria" opowiadający o codziennych troskach i zmartwieniach hierarchów Kościoła Katolickiego.

Do tego dodałbym telenowelę dokumentalną dziejącą się w otwieranych przez PiS punktach obsługi wyborców. W każdym odcinku pokazywany byłby wyborca przychodzący z problemem, natomast w następnym odcinku przedstawiane byłoby szczęśliwe rozwiązanie tego problemu. Coś na kształt serialu "07 zgłoś się" gdzie dzielny porucznik Borewicz w mig rozwiązywał każdą nawet najbardziej zawiłą zagadkę kryminalna.

PS Który emotikon symbolizuje ironię ?
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Mario98 » 11 lip 2006, 17:09

"Wideoteka...." dobrze że znika z anteny - jest to taki przymulony program ze aż strach. Czy wogóle ktoś to oglądał?

A Olejnik - no tak pustej dzienikarki jeszcze nigdy w zyciu nie widziałem :/

Narazie zmiany w TVP uważam za dobre. Jeszcze tylko żeby zdjęli z anteny Klan, Modę Na Sukces :)
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Pawop » 11 lip 2006, 18:48

Oj Mario, Mario, czepiasz się, czyżby mocherek uwierał ;)
0 x
gosc
VIP Expert

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: gosc » 11 lip 2006, 19:00

Pawop pisze:Mario popraw se mocherek, bo ci sie przekrzywił
:)
I niesie Mario98 ten Krzyż Prawdy a dookoła komuniści którzy chcą go zniszczyć chłostają go bezustannie :)

Z pewnością Olejnik jest be a Król Dziennikarzy to Michalkiewicz :)
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Mario98 » 11 lip 2006, 21:12

omg

olejnik jest słaba, tępa, i nie kumata. Ogladam raz ten jej paraolompijski program, było to po rozrubach bandydów w Warszawie. I ta baba pyta się prezesa Legii Warszawa, Piotra Zygo: "Co pan jako prezes Legii robi aby nie było rozrub na stadionie?"
Zygo odpowiada: "Nie rozumiem jak to pytanie ma się do zajść na starym mieście...."
Olejnik: "Ale ja zadałam proste pytanie. Może pan odpowiedzieć?"
Zygo: "Nie rozumiem sensu zadawania takiego pytaniam bo rzecz nie działą się na stadionie...."
olejnik: "Pytam się dlatego, bo ciągle słyszymy o burdach na stadionach..."
Zygo: "Chodzi pani na stadion Legii na mecze?"
Olejnik: "Nie rozumiem"
Zygo: "Pytam się czy chodzi pani na nasz stadion, bo twierdzi pani że na naszym stadionie są rozruby"
Olejnik: "No nie chodzę, ale ciągle słyszymy o rozrubach na stadionach, a do tego doszły rozruby kibiców Legii na starym mieście..."
Zygo: "Gdyby pani zadała sobie trochę trudu to wiedziałaby pani, ża na naszym stadionie od kąd jestm prezesem nie byłó żadnej rozruby, i teraz nasz stadion jest najbezpieczniejszy w Polsce"
Olejnik: "no tak...... A Czy czujecie się panstwo winni temu jako klub, co stało się na rynku warszawskim?"
Zygo: "Absolutnie nie zcujemy się winni, ubolewamy tylko nad tym że stało to się po meczu naszej drużyny..."
Olejnik: "Ale co pan opowiada, przecież mogliście jakoś temu zapobiec, powiedzieć kibicom na tybunach aby spokojnie udali się do domów...."
Zygo: "Nie rozumiem o co pani chodzi.... przecież w większości na trybunach byli dorośli ludize jak oani sobie wyobraża taki apel?"
Olejnik: "Ale przeciej Legia jako klub mogła jakoś temu zaradzić aby nie doszło do rozruby na Sarym miescie..."
Zygo: "A jak pani sobie to wyobraża? że będziemy wysyłać ochroniarza za każdym kibicem? To nie leży w naszej gestii. To sprawa policji.... A tak pozatym to z ludzi którzy byli na stadionie, policja zatrzymała na rynku tylko 5 osób - ale żeby to sprawdzić to też nie zadała sobie trudu."

To nie jest dokładny stenogram rozmowy, ale byłą ta rozmowa przeprowadziona w takim stylu.... więc jak możan mówić że Olejnik to rzetelna dzienniakrka? Ona jest demagogiem, blagierką i dyletantką :)

EDIT by myself:

Kto trzęsie drzewem prawdy, temu padają na głowę obelgi i nienawiść. - to jest prawda :)
0 x
www.forum-soccer.home.pl

gosc
VIP Expert

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: gosc » 11 lip 2006, 21:32

I chociaż nie wie kto to dyletant to przynajmniej wie jak pisać "rzetelny"..... Wyciągnąłeś z życia dziennikarki poltycznej wywiad dt. sportu i myślisz że wiesz już o niej wszystko....
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: RaPi » 11 lip 2006, 21:48

Monika Olejnik jest czasami zbyt natarczywa i popełnia błędy Ale dla mnie jest to bardzo dobra dziennikarka... Dobrze że odchodzi z TVP bo tam wg mnie marnuje sie...
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Bitwa o jesienną ramówkę

Post autor: Mario98 » 11 lip 2006, 22:36

w Polsce nie ma bardzo dobrych dziennikarzy - jest tutaj tylko marność nad marnościami.... Był w ostatnich latach tylko jeden bardzo dobry dziennikarz w Polsce - niestety jakiś Arab go zabił :|
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Zablokowany

Wróć do „Telewizja Polska”