Oprawy graficzne TVN

Kanały związane z Grupą TVN oraz Discovery.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 20
x 198

Oprawy graficzne TVN

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CaptainMorgan »

Choć przyznam, że tę przed ostatnią mogliby sobie odpuścić :D Fakt, w piątek w Superkinie fajnie byłoby się cofnąć w czasie, tak jak i dzisiaj w Milionerach (ale na to chyba trudno liczyć).
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 20
x 41

Oprawy graficzne TVN

Post autor: PPM »

Liczę, że pojawi się więcej nagrań w sieci. Niestety siedzę w pracy od 8:30 do 22:00 i nie mam szans nacieszyć się takimi rarytasami :)
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 20
x 198

Oprawy graficzne TVN

Jak tak świętujemy to i ankietę zrobiłem :)
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f=100&t=10011

Sporo materiałów, o których rozmawiamy jest na stronie 20lat.tvn.pl
Kilka ciekawych też tutaj https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... C7582E5050
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 528
x 1299

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Medyk24 »

Bardzo liczyłem na dawne dżingle reklamowe i się doczekałem, ale starej oprawy zapowiedzi się nie spodziewałem, wielkie brawa.

Swoja drogą to jak na tamte czasy dżingle wygladały bardzo dobrze w porównaniu chociażby z tym co serwowała w tym czasie konkurencja, najbardziej urzekł mnie ten z żarówką. :)
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Direct »

TVN do 2002 roku mieszał jinglami, bo było wahadło, była żarówka, był kulający się krążek, były takie dość statyczne rysunki autorstwa jakiegoś znanego rysownika i inne, więc tak do końca tych pierwszych lat nie można wrzucać do jednego worka.
Pozdrawiam, Direct
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 363

Oprawy graficzne TVN

Post autor: kamil2505 »

Ciekawe czy będziemy mogli też zobaczyć ident z krążkiem i neonem, który chyba był emitowany po 20tej. Chętnie bym je ponownie zobaczył. :)
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 163
Kontakt:

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Frontowiec »

Direct pisze:były takie dość statyczne rysunki autorstwa jakiegoś znanego rysownika.
Z tego co pamiętam, były to rysunki Andrzeja Mleczki.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Zdzichu
VIP Expert
x 132
x 169

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Zdzichu »

Medyk24 pisze:Swoja drogą to jak na tamte czasy dżingle wygladały bardzo dobrze w porównaniu chociażby z tym co serwowała w tym czasie konkurencja
Na pewno duża zasługa jest w tym że TVN otwierając stację korzystał z najnowszych wówczas zdobyczy techniki, więc siłą rzeczy byli krok do przodu od konkurencji której dopiero co kupiony sprzęt w ciągu 2-3 lat zdążył się zestarzeć i dajmy na to oprawy które wyglądały nowocześnie w 1994, 95 roku, w 1997 były już niesamowicie przestarzałe w porównaniu do TVN.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 20
x 198

Oprawy graficzne TVN

Może też jakaś stara oprawa Kuby dzisiaj? Tam akurat często eksperymentują z czołówkami, więc możliwe :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3057

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Karol »

kacper3100 pisze:Od początku myślę, że na jednej oprawie to się nie skończy. :)
Zaczynasz się powtarzać.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 740
x 885

Oprawy graficzne TVN

Post autor: N-O-R-O-N »

Jeżeli puszczają identy ze wszystkimi oprawami graficznymi, to zdecydowanie powinniśmy zobaczyć wszystkie po kolei. Tak więc dzisiaj jest oprawa z lat 1997-2002, a jutro będzie zapewne ta z lat 2002-2007. Tak to widzę.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 146
x 167
Kontakt:

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Ama18 »

Dijon pisze:@Direct ma rację. My się cieszymy, łezka w oku się zakręci, ale większość ludzi i tak nie będzie zwracać na to uwagi, tak jak nie zwraca na oprawy graficzne stacji na co dzień ;)
Myślę, że takie rzeczy zawsze są robione "dla kumatych". My zrozumiemy w locie co się dzieje, natomiast widz spojrzy, że coś się zmieniło i tyle. Może któremuś przypomni się coś z przeszłości... ;)

Niemniej plus dla stacji, że w "archiwizję" włożyła troszeczkę wysiłku - chociażby w przygotowanie retrozapowiedzi.
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 363

Oprawy graficzne TVN

Dzisiaj tvn promuje programy w firmie zapowiedzi z logiem tvn w półkole po lewej stronie. Nie mają one jednak dźwięku, który według mnie pojawiał się w swej pierwotnej wersji. Mam racje? Z tego co pamiętam przy okazji świąt Bożego Narodzenia przybierał on formę dzwoneczka. :)
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Oprawy graficzne TVN

Post autor: Direct »

To półkole oryginalnie wchodziło na ekran rozciągając się od lewej do prawej lub tak, jak na poniższej archiwalnej zapowiedzi i towarzyszył mu dźwięk czegoś w rodzaju huku, uderzenia:

Pozdrawiam, Direct
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 363

Oprawy graficzne TVN

Czyli dobrze mi się kojarzyło. Właśnie tego "huku" brakuje w porównaniu do tej wersji sprzed lat :)
PLATFORMA CANAL+:
ODPOWIEDZ

Wróć do „TVN Discovery Polska”