Strona 1 z 1

Veedo.pl - dawny serwis wideo TVN-u

: 04 sie 2014, 16:14
autor: Trzeciak
TVN wkrótce szykuje nowy serwis wideo z krótkimi filmami, jak w YouTube: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... rwis-wideo

Nie wiem, po co TVN tworzy kolejny taki serwis zamiast takie materiały umieszczać w Player.pl. Na dalszej perspektywie nie wiem czemu taki serwis ma służyć.

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 04 sie 2014, 21:31
autor: Direct
YouTube jako niemal synonim serwisu z darmowymi treściami wideo wydaje się najlepszym miejscem na publikowanie zajawek programów, ale jeśli jakaś mądra głowa w ITI wymyśliła, że jest inaczej, to cóż... Niech próbują. Rozumiem, że nie chcą mieszać zwiastunów/fragmentów i całych odcinków, ale żeby zaraz otwierać własny, osobny serwis wideo?

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 04 sie 2014, 22:28
autor: Trzeciak
Tu bardziej chodzi - z tego co wiem - o dodatkowy zarobek dla stacji. Tylko, po co zakładany jest kolejny serwis, kolejna marka, która być może generować będzie zupełnie niepotrzebne koszty.

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 03 wrz 2014, 0:54
autor: Trzeciak
Serwis nazywać się będzie Veedo.pl, a ruszy w połowie tego miesiąca: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... isem-wideo

O ile strona graficzna jest całkiem dobra, o tyle nazwa portalu - niezbyt prosta.

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 18 wrz 2014, 18:24
autor: Trzeciak
Portal wystartował w tym tygodniu. Wśród możliwości - użytkownicy mogą zarabiać na swoich filmikach - przynajmniej tak podaje serwis WirtualneMedia.pl

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 22 wrz 2014, 16:31
autor: backstage
Już 26.09 startuje festiwal ludzi internetu, czyli "Hoop Likes Festival Gdańsk 2014", co ciekawe transmisja z tego wydarzenia będzie właśnie na veedo.pl, mimo że większość "gwiazd" to twórcy kanałów na YouTube. Widać, że grupa TVN ma poważne zamiary co do tego serwisu :)
więcej info:likesfestival.com

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 04 lis 2014, 21:18
autor: backstage
Kolejna duża relacja na veedo! Właśnie teraz trwa transmisja live imprezy MTV EMA Pre-Party 2014, co ciekawe retransmisje z zeszłorocznej imprezy można było oglądać na antenie TVN.

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 16 maja 2016, 20:45
autor: kamico7
Strona portalu już zniknęła i teraz przekierowuje na player.pl
Chyba jedna z większych porażek TVN. Słynne hasło "Życie poza TVN nie istnieje" można przekuć "Życie poza YouTube nie istnieje"
TVN od paru miesięcy wzmocnił swoją aktywność na YT a tak na prawdę to po prostu na tego YT powrócił kiedy zawiesił tam swoją obecność chcąc uruchomić własny serwis czyli veedo.pl

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 16 maja 2016, 20:59
autor: kacper3100
Ale dlaczego to zrobili?

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 16 maja 2016, 21:57
autor: Ama18
Ponieważ YouTube i portale społecznościowe.

Użytkownicy swoje filmy mogą wrzucić, nie wiem, na Instagrama/Vine/zrobić przekaz na żywo przez Periscope czy Facebook Moments; czyli narzędzia skoligacone z portalami społecznościowymi. Natomiast poważni twórcy zlali Veedo, bo ani widzów, ani społeczności, ani kasy tam nie znaleźli. Tak, trzeba rzucić dużo pieniędzy, żeby ktoś przeniósł się na marginalny z punktu widzenia rynku portal.

TVN podjął decyzję rynkową: lepiej wzmacniać player.pl i nie marnować kasy w projekt, który tylko potencjalnie mógł wypalić.

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 16 maja 2016, 23:00
autor: kamico7
To już na początku wydawał się mocno chybiony pomysł, bo YouTube ma tak mocno pozycję że trudno byłoby ją zachwiać. TVN ma mocną pozycję na YT mimo że aż tak bardzo się nie starał a wręcz robił wszystko aby z tym YT walczyć. Nigdy takiego nastawienia nie rozumiałem i TVN powinien wykorzystać tam swój potencjał i bazę odbiorców która jest wielka
Tak budowanie pozycji player.pl jest bardzo dobrą decyzją bo rynek też ten w Polsce nie należał w momencie startu playera do jakoś strasznie silnych. Start Netflixa też jakoś bardzo nie zagroził pozycji playera.pl którego śmiało można nazwać liderem rynku. Ja jestem głównie widzem TVN ale od pewnego czasu jedynie co oglądam na tej antenie to programy na żywo a resztę oglądam na playerze

Veedo.pl - nowy serwis wideo TVN-u

: 16 maja 2016, 23:13
autor: Trzeciak
To było do przewidzenia. Polska, to jednak nie Francja i nie Niemcy, by tak drogie rozwiązanie mogło się sprawdzić. Stąd decyzja o zakończeniu istnienia tego serwisu. Już nie mówiąc o tym, że przy istniejącym Playerze, którego potencjał pod tym względem można było lepiej wykorzystać tworzenie oddzielnego serwisu było głupotą.

W związku z tym - nieco zmieniłem nazwę wątku. ;)