dac mu szansetechnisat digit 2 cd

Tematy dotyczące różnego rodzaju dostępu do płatnej telewizji, w tym ofert na kartę oraz IPTV.
dbrz
Użytkownik

dac mu szansetechnisat digit 2 cd

Post autor: dbrz » 15 kwie 2011, 16:40

Witam,

Mam pewien problem z tv na kartę i z dekoderem technisat DIGIT S2 CD, gdyż założyłem mojej kochanej mamie w domu wyżej wymienioną telewizje i dość często dzwoni do mnie że głownie na TVP 1 i TVP 2 obraz zacina się i wyskakują komunikaty w stylu brak sygnału i właściwie nie da się oglądać telewizji. Wykonałem telefon do montera instalacji, który przyjechał i dla pewności wymienił antenę na większą oraz nowy konwerter (wcześniejsza antena pochodziła z wizji tv) oraz powiedział, że sygnał oraz jakość są bardzo silne i nie ma prawa się nic dziać a ustawienia sprawdzał ze 3 razy i jest 100% pewny, że jak problem będzie się powtarzał to musi być coś z dekoderem. Okazało się ,że po tygodniu znowu pojawiał się ten problem znowu zacina i brak sygnału itd.. a bywało, że problem ten występował po 2 tygodniach, ale jak się już pojawi to potem występuje często i codziennie. Wiem ,że mama nie wykonywała resetu bo nie wiedziała jak, ale za to od razu przywiozła dekoder do mnie ponieważ ja posiadam n tv na małej antence i odbiera mi bez problemów nawet przy złej pogodzie. Podłączyłem dekoder z tv na kartę do mojej instalacji i po 3 dniach testów nawet przy złej pogodzie (chodzi na okrągło) wszystko działa bez problemu a dziś w nocy widziałem, że chyba ściągał jakąś aktualizacje bo mrugała lampka czerwona.

W tym wypadku co mi radzicie zrobić - reklamacja dekodera (oczekiwanie do miesiąca) i też mogą stwierdzić ,że wszystko jest O.K bo 7 dni może im chodzić bez problemów. Wymiana jest nie możliwa, gdyż takie mają procedury w EURO RTV AGD, że wszystkie dekodery muszą iść do reklamacji. ( czy to właściwie wina dekodera czy ktoś już tak miał?) lub może taki urok tych dekoderów i przy występowaniu takich objawów należy robić reset lub wyłączać z gniazdka? i się będzie poprawiać?

Proszę o pomoc i dziękuje z góry.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pay TV”