TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

TV Puls (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

No to tak, ale myślałem że są jeszcze jakieś inne powody.
lukasz933
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: lukasz933 »

A tak a propo kampanii reklamowej TV Puls to czy ktoś gdziekolwiek widział lub słyszał te reklamy? Miały się pojawiać w radiu, internecie, i gazetach. Jak do tej pory jeszcze się z nimi nie spotkałem.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 207

TV Puls (HD)

Post autor: Dominik »

@direct39 - Rozumiem, że mają za niski bitrate w przypadku nadawania satelitarnego, ale czy to się również tyczy dvb-t? Nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się, że w naziemnej telewizji nie ma takich problemów. Bo np. Polsat nadaje w 16:9 w dvb-t, a na satelicie bodajże nie, tak samo było przecież z TVN'em.

@lukasz933" radia nie słucham często, więc nie wiem, internecie pewnie pojawia się na WP.pl, bo ostatnio widziałem planszę sponsorską WP.pl przed "Gliniarzem z Memphis". a Dąbski wspominał coś o wymianie barterowej. Widziałem natomiast małe paski przy programie w "Tele Tygodniu". Ale kampania jest naprawdę mizerna...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

TV Puls (HD)

Przecież TV Puls w DVB-T spokojnie mogłoby przejść na 16/9. Polsatowi jakoś nie przeszkadzało.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

TV Puls (HD)

Post autor: Direct »

Wydaje mi się, że chyba jednak jakieś przeszkody są, skoro np. TV4 powiązane przecież z Polsatem też ciągle nadaje w 4:3 (a bitrate Czwórki jest wyższe niż TV Puls, oceniając "na oko").
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

TV Puls (HD)

Bitrate TV4 sięga 3 Mbit/s, a TV Pulsu w granicach 1,5-2,5 Mbit/s.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 207

TV Puls (HD)

Puls przeprosił się fanami telenowel :P Od października telenowela będzie o 16:00. Swoją drogą zastanawiam się skąd ta nagła zmiana decyzji i te skrajności - najpierw dają na bardzo wczesną porę - 13:30 mimo że fani telenowel proszą chociaż o 14:30, a potem nagle zmieniają aż na 16:00... Czyżby ramówka Pulsu okazała się klapą? Ciekawe jak mają się do tego inne pozycje z ramówki - pewnie "Taki jest świat" wyląduje gdzieś w południe, albo o 13:00, a za kilka tygodni całkiem spadnie z ramówki. Można się tego było spodziewać biorąc pod uwagę jaki on jest słaby...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

TV Puls (HD)

Standard w TV Puls - kilka tygodni po starcie nowej ramówki zaczynają się pierwsze korekty. Jeśli ma im to pomóc, to czemu nie, ja telenowel nie oglądam.

Ciekawe, jak sobie radzą "jesienne hity", czyli seriale emitowane od poniedziałku do czwartku o 20:30. Pewnie nie za dobrze, bo coś się TV Puls wynikami nie chwali.
Pozdrawiam, Direct
Conan
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: Conan »

direct39 pisze:Ciekawe, jak sobie radzą "jesienne hity", czyli seriale emitowane od poniedziałku do czwartku o 20:30. Pewnie nie za dobrze, bo coś się TV Puls wynikami nie chwali.
Od października z 4 premierowych seriali zostają już tylko 2. "Miami medical" w środy i "Wyścić z czasem" w czwartki. W ramówce nie ma już "Gliniarza z Memphis" i "Wydział śledczy RIS". Czyżby Puls przerwał emisję po zaledwie kilku odcinkach?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

TV Puls (HD)

Wiedziałem, że to nie wypali, ale mało kto na forum się w tej kwestii ze mną zgadzał :).
Większość ludzi takie seriale nie interesują. Przeciętny widz woli wieczorem obejrzeć film (wybierając z kanałów naziemnych np. w Polsacie,), niż jakieś słabe seriale w TV Puls. Oglądalność musiała być naprawdę marna, skoro połowę serialowego pasma kasują całkiem z ramówki.

Następnym razem radziłbym TV Puls postarać się o dawno nieemitowane klasyki, jak "Nieustraszony" czy "Drużyna A". To by miało znacznie większą szansę na sukces.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 207

TV Puls (HD)

To jest po prostu niewiarygodne... Ramówka jesienna okazała się całkowitą klapą. Ale że zostawili akurat te seriale, to nie mogę zrozumieć. Akurat "Wyścig z czasem" był wg. mnie najsłabszy ze wszystkich. Z drugiej strony nie wiem, jaki jest sens rezygnacji z seriali, skoro kupuje się cały sezon, a tych seriali w ogóle nie widać, żeby nawet były przeniesione na inna godzinę. Ale przynajmniej można stwierdzić, że taki "ogromny sukces" seriale odniosły w Polsce, jak i na świecie... Mam nadzieję, że może Dąbski będzie miał nauczkę, że tanim sposobem ponad pewien poziom nie zajdzie i może zacznie wreszcie inwestować w ramówkę. Chociaż z drugiej strony wątpię, by Dąbski kiedykolwiek przestał być centusiem.

@direct39 - dokładnie, stare seriale się sprawdzają - pamiętam jak rok temu puścili Robin Hooda i miał średnią oglądalność ponad 300 tys. widzów, a takiej widowni do tej pory nie zgromadził raczej żaden serial tej jesieni. A jeśli już pokazywać nowe seriale w prime-time, to dobre, amerykańskie produkcje kilku sezonowe. Pamiętam jak za czasów Foxa Puls pokazywał Jednostkę, Zabójcze umysły, Las Vegas i to były dobre seriale, a nie tanie produkcje, które w swoim kraju ojczystym mają mniejszą oglądalność niż u nas opery mydlane.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

TV Puls (HD)

Dominik pisze:Ale że zostawili akurat te seriale, to nie mogę zrozumieć. Akurat "Wyścig z czasem" był wg. mnie najsłabszy ze wszystkich.
Tu z pewnością zadecydowała oglądalność. Widocznie "Gliniarz..." i "RIS" miały najniższą z całej czwórki, dlatego wyleciały. Domyślam się, że nie mogli wywalić wszystkich naraz, bo by nie było czym zapchać dziury. A może te przerwane pokażą po zakończeniu tych, co na razie zostały w ramówce. Kto ich tam wie.

Ramówka jesienna to klapa na całej linii. Od 2 lat nie było w TV Puls tak słabego sezonu. Oglądalnościowo nie jest źle, bo często w raportach tygodniowych wyprzedzają TVN7, ale ramówkowo to TV Puls określiłbym tak jak pewien komentator z SATkuriera - "Goło, ale wesoło" :).

Jak na razie - licząc ramówki tworzone bez inwestora - najlepiej wypadła ta z jesieni 2009.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

TV Puls (HD)

Post autor: matik »

Ramówka, owszem najsłabsza, ale z paroma kwestiami się nie zgodzę.
direct39 pisze:Większość ludzi takie seriale nie interesują. Przeciętny widz woli wieczorem obejrzeć film (wybierając z kanałów naziemnych np. w Polsacie,), niż jakieś słabe seriale w TV Puls.
Takie seriale w Polsce są bardzo popularne, lecz niestety Puls wybrał złą porę na te seriale. W tej porze trudno jest rywalizować ze stacjami z czołówki (TVN - Na Wspólnej i W11 mają przyzwoitą oglądalność, TVP2 - Barwy Szczęścia, M jak Miłość.). Jedynie TVP1 (Teatr Telewizji i Białe kołnierzyki) i polsat (mega kit) mają wtedy kiepską ramówkę, mimo że znajdą się śmiałkowie by oglądać mega kity na polsacie.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: SzymonNP »

Taak, które prowadzą często w grupie 4+ i zawsze w grupie 16-49.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 207

TV Puls (HD)

Te seriale nie byłyby może porażką np. o 17:00 w miejsce "Medicoptera", ale nie w najlepszym czasie antenowym, kiedy konkurencja jest ogromna i trzeba w to pasmo inwestować duże pieniądze, żeby się wybić i rzeczywiście co najmniej jeden dzień tygodnia roboczego oprócz piątku powinien być poświęcony na filmy, ale dobrej klasy - tak jak kiedyś pasmo "Megakino" w czwartki, gdzie pokazywano znane i nagradzane filmy. Teraz też jest tak, że wiele dobrych filmów pokazywanych jest np. na TVP o 1 w nocy, a na Pulsie mogłyby się znaleźć w prime-time. A jeśli już seriale, to z wyższej półki - widać, że Miami Medical mimo, że jest jedno-sezonowcem osiągnęło sukces, bo jest pod względem realizacyjnym naprawdę niezły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”