TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

TV Puls (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Też to pamiętam, jak reklamy były w trakcie ''Sportu'' i ''Pogody'' w ''Puls Raporcie'' - to również było robione w stylu amerykańskim. Poza tym w ''Puls Raporcie'' było mniej polityki, więcej tematów społecznych - tak jak teraz w ''24 Godzinach'' Nowa TV.

Jeszcze z Murdochowego TV Puls pamiętam ''Najgorszego Polskiego Kierowcę'', ''Co masz do stracenia?'' oraz ''Niesamowite Historie'' Janusza Weissa, gdzie także pracowali wtedy w TV Puls Jacek i Michał Karnowscy, Marek Pyza oraz Marcin Wikło - dziś związani z prawicowym tygodnikiem ''Sieci''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

TV Puls (HD)

Post autor: Direct »

Programów wprowadzonych jesienią 2007 było o wiele więcej. Oprócz tego, co już wymieniliście: interwencyjny "Reporterzy", publicystyczny "Temat nr 1" Piotra Maślaka, muzyczny "Singa Dinga", teleturniej dla par "Tylko Ty!" z Arturem Andrusem, trudna do określenia gatunkowo "Paczka", a także "Puls Kultury" i "Puls Tygodnia". Było też weekendowe pasmo polskiej klasyki filmowej (sobota albo niedziela godz. 12:00) czy pierwszy w historii serial z uniwersum "Star Trek" z 1966 roku. Naprawdę ofensywa pełną gębą.
Pozdrawiam, Direct
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

TV Puls (HD)

Jeszcze w TV Puls był emitowany serial pt. ''Wszyscy Kochają Raymonda'', który TVN po kilku latach zrobił polską wersje tego serialu.
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
x 50
x 40

TV Puls (HD)

Post autor: Giovanni »

Na archiwalnych ramówkach TV wrzuciłem program Pulsu z 28.10.2007.
Ech żal że ta stacja jest teraz taka marna.
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Jantar »

Dodam, że od 2007 roku zaczęła się emisja pasm telenowel. Już wiosną weszły do emisji Wieczny płomień miłości (Gitanas) i Kobieta w lustrze (La mujer en el espejo - kilka lat temu przypomniana dzięki p. Jackowi). W ich zakończone emisje weszły później kolejne tytuły - wszystkie z Telemundo, które jest powiązane z Murdochem.
Załączniki
PDVD_732.jpg
PDVD_756.jpg
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 19
x 40

TV Puls (HD)

Post autor: PPM »

Nawet oglądałem „Kobietę w bieli” :) Z ramówki w 2007 i 2008 często oglądałem w Pulsie właśnie „Puls Raport”, „Tylko Ty”, „Puls kultury”, „Wszyscy kochają Raymonda” (dziś w wolnej chwili zerkam na ten serial na Fox Comedy) i oczywiście „Puls o poranku” (swoją drogą dowiedziałem się w pewnym momencie, że pierwsza godzina programu oglądała się dobrze a potem wyniki leciały w dół jak w TVN startowało DDTVN). Zrestą wtedy miałem świra na punkcie Pulsu. Nawet zaliczyłem dwie wizyty w stacji ;) Długi czas prowadziłem fanowską stronę o stacji.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: [email protected] »

Dokładnie od 2 stycznia. W jesiennej ramówce (od 28 października) były już emitowane "Hacjenda La Tormenta" i "Po prostu miłość".
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

Nawet mam jeszcze część odcinków tych telenowel z reklamami i zakładkami. Sporo różnych spotów promocyjnych się tam znajdzie...
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: [email protected] »

Przy okazji warto wspomnieć, że przed 2007 rokiem też zdarzały się w Pulsie telenowele. Jak na przykład "Ulica zakochanych" przy starcie kanału, czy powtórka kultowej "Niewolnicy Isaury" za czasów Solorza. Właśnie dzięki TV Puls mieliśmy szanse poznać całą historię Isaury. TVP emitowala mocno okrojoną wersję eksportową (15 godzinnych odcinków).
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 1:00 przez [email protected], łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 106
x 108
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: SNOL »

PPM pisze:Zrestą wtedy miałem świra na punkcie Pulsu. Nawet zaliczyłem dwie wizyty w stacji ;) Długi czas prowadziłem fanowską stronę o stacji.
Jestem pewny, że wielu z nas, podobnie jak ja, jest Ci wdzięcznych za przybliżanie wtedy oferty programowej Pulsu. Robiłeś dla stacji świetną robotę.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 19
x 40

TV Puls (HD)

Post autor: PPM »

Dziękuje :) Miło z upływem czasu usłyszeć/przeczytać coś takiego :) Fajnie wiedzieć, że były osoby których to interesowało :)
Dziś z racji "rocznicy" odszukałem trochę treści z tamtych czasów. Wstydzę się jedynie tych błędów które się zdarzały a także stylu w jakim czasami pisałem, ale wtedy w tym "raczkowałem". Nie żałuje natomiast absolutnie czasu który na to poświęciłem :)
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

Puls w tym okresie miał też w swojej ramówce taką jednorazową ciekawostkę:

Opis, do jakiego dogrzebałam się w jakimś serwisie internetowym:
Tytuł oryginalny: 100 years of comedy
Produkcja: USA, 1997

Opis: Kto pierwszy rzucił tortem i dlaczego on i ona wiecznie walczą? - czyli różnica między komedią slapstickową a screwball comedy. W programie zobaczyć można fragmenty klasycznych komedii z Flipem i Flapem, Charlie Chaplinem, Billem Murrayem i Johnem Belushim - atrakcją jest to, że składa się niemal wyłącznie z fragmentów najlepszych filmów.
Cenne informacyjnie w tym filmie jest to, że możemy zobaczyć praźródła klasycznych gagów do dzisiaj wykorzystywanych przez filmowców. Żart o osobie, która zagląda do wylotu gumowego węża, by sprawdzić, czemu nie leci woda - po czym zostaje zalana nagłym strumieniem - pojawił się po raz pierwszy w krótkim filmie braci Lumiere "L'Arroseur Arrose" (w tym filmie bez polotu przełożono jego tytuł na "Polany ogrodnik") z 1895 roku. Oglądamy też wynalazczynię jeszcze bardziej znanego gagu z kremowym tortem lądującym na czyimś obliczu - wymyśliła go w 1913 roku utalentowana reżyser niemych komedii Mabel Normand, która uczyła sztuki rozśmieszania samego Chaplina.
Poza pojedynczymi wyjątkami film opowiada niemal wyłącznie o historii komedii amerykańskiej. Kawał filmu poświęcony jest tymczasem gatunkowi "screwball comedy", który stał się czołowym nurtem w amerykańskiej komedii między latami 30. a 60. - jego najwybitniejszymi reprezentantami byli George Cukor, Billy Wilder i Frank Capra. Na kontynencie ten gatunek jednak nie miał swojego odpowiednika, zrodziła go bowiem przede wszystkim amerykańska obsesyjna pruderia.
Załączniki
PDVD_732.jpg
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

TV Puls (HD)

Też się bardzo interesowałem TV Puls za czasów Ruperta Murdocha - głównie ze względu na oprawę graficzną, ''Puls Raport'', ''Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?'' oraz ''Rekordy Guinessa'', gdzie także bardzo mi było żal zdjęcia z anteny ''Puls Raportu'' w lipcu 2008 roku - jak widzę całą ekipę serwisu informacyjnego żegnającą się, to przypomina mi się właśnie pożegnanie ''Puls Raportu'' z ostatniego wydania.

Po tym jak Murdoch wycofał się z TV Puls, to bardzo szybko zdjęto z anteny ''Simpsonów'' których zastąpiono... ''Flintstonami'', gdzie także ramówka za Dąbskiego bardzo szybko się wtedy zmieniała, wprowadzając np. pamiętne ''Goło i Wesoło'' (podobno to przez ten program Franciszkanie wycofali się z TV Puls) czy ''WWE Superstar'' z Andrzejem Supronem jako komentatorem.

A stronę internetową TV Puls którą stworzył @PPM to też bardzo dobrze pamiętam.
dawe-19
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: dawe-19 »

Puls w 2007 i 2008 to była świetna stacja... Najlepiej wspominam Puls Raport, Puls o poranku, Czy jesteś mądrzejszy, Singa Dinga... ah żeby tak chociaż cień tej stacji jeszcze kiedyś powrócił. Dzisiaj to jest marne dno poza serialami polskimi, które są na odpowiednim poziomie. Mi szczególnie przypali Lekarze na start. Szkoda, że poza tym nic się w stacji nie dzieje, żadnych teleturniejów, na publicystykę i informacje nie ma co liczyć już chyba nigdy... Pozostaje nam zatem tylko powspominać.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

Od następnego weekendu emisja powtórkowych odcinków Lekarzy na start w soboty od godz. 7.30 - informacja podana dziś na pasku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”