TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Paweł Ciupak » 30 sie 2008, 21:33

TiM pisze:Mix wpadek w Puls Raporcie (Wydanie 31.12.2007)
> http://pl.youtube.com/watch?v=2YE0aHtwVDc
Ta muzyka była w oryginalnym materiale, czy później podłożona przez autora filmu? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 30 sie 2008, 21:38

Nie wygląda tak jakby to było w oryginale. Bardzo fajne a Piotr Maślak wygląda na całkiem fajnego gościa - zawsze go miałem za strasznego sztywniaka. Warto dodać iż widnieje tam tylko napis NA ŻYWO bez loga PULSU
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: TiM » 30 sie 2008, 21:38

W oryginalnym materiale :) Dodałem tylko swój logotyp i przyciąłem trochę film (bo były zakłócenia).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TV Puls (HD)

Post autor: Karol » 30 sie 2008, 23:58

http://pl.youtube.com/watch?v=2i7jl6im7JE
Widzieliście zapowiedź jesiennych propozycji programowych TV Puls? Dość ciekawie zmontowana zajawka ;)
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: PPM » 31 sie 2008, 0:11

Tak, już długo jest. Ten sam materiał dostępny jest ma mojej stronie.
ysiulec
Użytkownik
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: ysiulec » 31 sie 2008, 9:24

TV Puls reklamuje i także na bilbordach, przykład:
http://wrzucacz.pl/file/3201220167349
Przepraszam za jakość.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Majkell » 31 sie 2008, 15:42

Karol pisze:http://pl.youtube.com/watch?v=2i7jl6im7JE
Widzieliście zapowiedź jesiennych propozycji programowych TV Puls? Dość ciekawie zmontowana zajawka ;)
Owszem, dosć ciekawie.
Swoją drogą, od razu skojarzyła mi się ona z tym starym zwiastunem z ATV Relaks:
http://pl.youtube.com/watch?v=xul1Xsipjrs ;)
Tomek pisze:Moim zdaniem nowy ident jest bardzo słaby, nie posiada żadnego elementu, które związałby go z nowym logiem stacji franciszkanów.
Są conajmniej dwa elementy spójne między logiem a resztą animacji: trójwymiar i przede wszystkim - kolorystyka.
Tomek pisze:Doprawdy można by wstawić w niego logo Polsatu (po uprzednim umalowaniu go na czerwono), TVP Info (...), Tele 5 itd. i nikt by nie zauważył różnicy.
OK, ale czy z oprawą TVP 1 jest inaczej? Co mają te ich kwiatki do kanciastego logo (można by tam dać znaczek TVN i nie wyglądałoby to ani lepiej ani gorzej). A jakby w oprawę Polsatu wkleić logo, ot choćby, Tele 5? Do tych latających kresek też by pasowało. :) A gdyby w oprawę Tele 5 lub Polonii 1 wrzucić logo TV 4? Też by nie prezentowało się to źle. :P Naprawdę mało która oprawa jest tak zrobiona, by pasowała wyłącznie do logo stacji, dla której powstała. Najczęściej animacja i sam logotyp są ze sobą związane dość luźno. Tak właśnie jest w nowej w oprawie Pulsu, ale (jak Ci, mam nadzieję, udowodniłem) - nie tylko w niej...
Tomek pisze:Spodziewałem się czegoś lepszego po nowym image'u TV Puls - nawet obecna jest lepsza.
Bez przesady - ja akurat nie wyobrażam już sobie nic bardziej tandetnego niż obecna oprawa. :) Te "prezenty" (tak mi się kojarzą owe wieloboki :P) to jakiś kicz w taniej, amerykańskiej (jak mniemam) stylistyce sprzed kilku sezonów. To już w latach 90 na Amigach powstawały bardziej gustowne oprawy (zresztą, właśnie te z lat 90 w polskiej telewizji uważam w większości za najbardziej udane :) ). Nawet ta jeszcze wcześniejsza - zielona - czesto przeze mnie krytykowana oprawa Pulsu, wydaje mi się teraz ładniejsza od aktualnej. Dlatego z obecną pożegnam się jutro bez żadnego żalu, czegokolwiek by nie dali w zamian.
Tomek pisze:Skłaniam się do opinii, że od 1 września telewizja News Corp. będzie miała najgorszą oprawę wśród polskich stacji.
Bez przesady. Na razie widzieliśmy tylko ident, który jednak wcale nie jest brzydki. Ma w sobie dużo dynamiki, całkiem gustowne i atrakcyjne wizualnie animacje.
Tomek pisze:TVP Info (który ma podobną lepszą oprawę, o dziwo krytykowaną)
Sorry, ale nowa oprawa TVP Info to dla mnie z jednej strony nadmierna, ascetyczna prostota, a z drugiej jakiś chaos, nagromadzenie zbyt różnej stylistyki (miejscami słabo do siebie pasującej). A jak mi jeszcze powiesz, co mają te wstrętne, nijak komponująca się z resztą jingla, kiczowate "falujące" linie widoczne w czołówkach programów do loga TVP Info - to będę wdzięczny. :P
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 31 sie 2008, 15:52

Te boxy Pulsu pięknie wyglądały na Boże Narodzenie - jak dodali te zimne ognie dawało to fajny efekt. Ale na co dzień jest strasznie. Widziałem w tej zajawce kilka fragmentów nowoczesnej oprawy niektóre elementy będą chyba bardzo razić prostotą. Moje przypuszczenia: 0:24-0:25
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 31 sie 2008, 21:58

A tymczasem ze strony internetowej TV PULS zniknęły prawie wszystkie informacje o programach. Chyba jednak wielkiej zmiany nie będzie tylko zmienią belkę z logo i kolorystkę. A szkoda...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Tomek » 31 sie 2008, 22:29

Naprawdę mało która oprawa jest tak zrobiona, by pasowała wyłącznie do logo stacji, dla której powstała. Najczęściej animacja i sam logotyp są ze sobą związane dość luźno. Tak właśnie jest w nowej w oprawie Pulsu, ale (jak Ci, mam nadzieję, udowodniłem) - nie tylko w niej...
Co do logotypu TVP1 mogę się zgodzić, ale dalej idąc to w TVP2 mamy dwójkę, w oprawie Polsacie mamy słoneczka ^^', w TVN latają kropki itd. A TV Puls? Te kreski latające tu i ówdzie nie przypominają mi "belek" z loga :P. Widzę niechybne połączenie płaskiego loga i trójwymiarowego obrazu.
Bez przesady - ja akurat nie wyobrażam już sobie nic bardziej tandetnego niż obecna oprawa. smile Te "prezenty" (tak mi się kojarzą owe wieloboki tongue) to jakiś kicz w taniej, amerykańskiej (jak mniemam) stylistyce sprzed kilku sezonów.
Nie mówiłem nigdzie, że obecna oprawa jest piękna. Też jest tandetna, ale był jakiś pomysł w tej tandetności: logo ładnie współgrało z resztą oprawy, co nie można powiedzieć o nowej, w której nowy znak wyskakuję z jakiś tam mało zauważalnych kresek :P. Stacja powinna odróżniać się oprawą, ale grafika Puls to zwykłe powielenie, mogli się graficy trochę pogłowić, co zrobić nowego z logiem.
Bez przesady. Na razie widzieliśmy tylko ident, który jednak wcale nie jest brzydki. Ma w sobie dużo dynamiki, całkiem gustowne i atrakcyjne wizualnie animacje.
Tylko co po dynamice, jeśli na końcu logo jest nadmiernie płaszczone i psuję to ogólnie efekt :P.
Sorry, ale nowa oprawa TVP Info to dla mnie z jednej strony nadmierna, ascetyczna prostota, a z drugiej jakiś chaos, nagromadzenie zbyt różnej stylistyki (miejscami słabo do siebie pasującej). A jak mi jeszcze powiesz, co mają te wstrętne, nijak komponująca się z resztą jingla, kiczowate "falujące" linie widoczne w czołówkach programów do loga TVP Info - to będę wdzięczny. tongue
No ja to co? Przecież te linie to elementy loga ;).
HENSHIN!
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Paweł Ciupak » 31 sie 2008, 23:08

Tomek pisze:Co do logotypu TVP1 mogę się zgodzić, ale dalej idąc to w TVP2 mamy dwójkę, w oprawie Polsacie mamy słoneczka ^^', w TVN latają kropki itd.
Heh, wstawilibyśmy w oprawę TVP2 jedynkę i zamienilibyśmy miejscami w oprawach TVN i Polsatu słoneczka z kropkami, to wystarczyłoby tylko zmienić kolorystykę, żeby to pasowało ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: TiM » 01 wrz 2008, 7:10

Wstałem, z ciekawości chciałem popatrzyć na logo i widzę:
Obrazek

(sorki za jakość, ale nie mogę teraz włączyć karty TV
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: PPM » 01 wrz 2008, 7:21

Ja nie spię od 5:25. Oglądałem koncówkę programu Temat nr 1, powtórka z 2007 roku. Przed 6:00 zmienil się jingiel, i poleciały telezakupy...
Jak narazie logo na ekranie nie za bardzo mi się podoba. Za duże!

Strona www.pulstv.pl - zero informacji. Nawet wygląd nie zmieniony.

Natomiast strona www.telewizjapuls.eu za kilka dni przejdzie lifting :)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: TiM » 01 wrz 2008, 7:29

I tu taka sama sytuacja jak u Czwórki. Miejmy nadzieję że jak wrócę logo będzie już mniejsze,
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: AtoMan » 01 wrz 2008, 8:57

"jak wrócę"? xD Znaczy, jak ze czwórką, dopóki nie ponarzekam, nie zmienią?

Za duże i zbyt mało przezroczyste. W sumie nawet nieźle wyglądałoby, gdyby je przenieść w prawy dolny róg... ale tak gdybam tylko.
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”