TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TV Puls (HD)

Post autor: Ice » 01 wrz 2008, 22:29

cmabb: Co do "Czy jesteś..." - bardzo podobał mi się pierwszy odcinek. Rogalska nadaje się do tej roli, fajna publiczność program zrobił się bardzo dynamiczny. Tylko ta KOSZMARNA scenografia. Mam nadzieję że za niedługo to zmienią.
Ciekawe na jaką skoro scenografia programu musi być podobna do tej z zagranicznych edycji... A obecna podobna jest. Zresztą dopiero co zmienili! Nie stać ich na zmianę scenografii co sezon. :D ;]
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 414
x 2241

TV Puls (HD)

Post autor: Karol » 01 wrz 2008, 23:17

Nie widziałem jeszcze oprawy graficznej stacji, jednak mogę odnieść się do loga. Uważam mimo wszystko, że wystarczyłby sam przeźroczysty napis "puls" bez tego prostokąta wokół. Mimo wszystko lepsze takie logo, niż żeby wklejono to używane oficjalnie, kolorowe, przeźroczyste i z napisem "TV".

Fajnie TV Puls odcięła się od swojej przeszłości... Na stronie podali informację, że stacja została założona w 2006 roku przez oo. Franciszkanów. Nie wspomniano o ciekawej historii zaczynającej się już w 2001 roku :D

EDIT: już widziałem oprawę graficzną. Podoba mi się, lepsza niż poprzednia. A od tamtej muzyczki już rzygałem. Podobają mi się także spoty promocyjne programów, m.in. "Co masz do stracenia?".
0 x
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 14
x 24

TV Puls (HD)

Post autor: PPM » 01 wrz 2008, 23:31

Oglądałem Simpsonów. Chyba jednak pozostane przy opcji Canal +, bo niestety, ten dubbing jest dla mnie okropny.
0 x
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: wojt.20 » 02 wrz 2008, 0:46

Tomek pisze:
Błąd na stronie a konkretnie w programie na dziś (poniedziałek).
18:35 Simpsonowie odc. 2 - Bart geniusz
To nie jest błąd - pewnie wyemitują od razu drugi. Z tego co pamiętam pierwszy odcinek Simpsonów jest świąteczny, wiec głupio byłoby go puszczać w lato :P.

Oprawa niezbyt ciekawa tj. spodziewałem się - zbyt chaotyczna. Może nie jest najgorsza, ale pasuję do tego loga na ekranie w sam raz (cokolwiek miałem na myśli ;).
Głupio? Czemu? Simpsonowie to taka legenda ,że grzechem byłoby nie wyemitowac jakiego kolwiek odcinka. Nawet jeśli za oknem jest 30 stopni powinni dac odcinki swiateczne , z okazji Halloween i innych

PS Ostatnio ogladalem odc na brytyjskiej 4 ,gdy Homer przekształcił Spirngfieldowski kościół w swój dom oglądania tv i picia Duff'a. Z krzyża zrobił sobie gitare i takie tam. Ciekawe czy prokatolicka, prorodzinna, profranciszkańska i pronudna (jak dotychczas) stacja pokaże ten odcinek. Cenzura, gdyby była wprowadzona zostawiłaby jakieś 8min serialu.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

TV Puls (HD)

Post autor: Maciek23 » 02 wrz 2008, 1:12

Dubbing w Simpsonach bardzo słabo zrobiony. Poza średnimi głosami, jest jakoś szybko poprzycinany... Zrobili chyba za długie kwestie w stosunku do oryginału. Po napisach końcowych od razu widać, że albo nie były robione w Polsce, albo były pisane w nocy :P A w dzisiejszym odcinku padło "do d..y" z ust Homera, no ciekawe co na to ojcowie Frańciszkanie :lol:
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 260
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Tomek » 02 wrz 2008, 1:21

Głupio? Czemu? Simpsonowie to taka legenda ,że grzechem byłoby nie wyemitowac jakiego kolwiek odcinka. Nawet jeśli za oknem jest 30 stopni powinni dac odcinki swiateczne , z okazji Halloween i innych
Czy mówiłem, że go nie wyemitują? Najprawdopodobniej zrobią to w święta. Nie ma to wpływu na fabułę (no poza tym, że pies pojawi się w serialu przed swym przygarnięciem do Simpsonów :D), bo każdy odcinek w zasadzie jest oddzielny i nie ma większego związku między innymi.

Star Trek też puszczali w innej kolejności wobec pierwszej emisji w USA, gdyż zmieniła się numeracja odcinków w Remastered. W Ameryce jest to często stosowane (np. drugi odcinek serialu Sliders to piąty według chronologii - uważali go za ciekawszy i puścili po pilocie).
PS Ostatnio ogladalem odc na brytyjskiej 4 ,gdy Homer przekształcił Spirngfieldowski kościół w swój dom oglądania tv i picia Duff'a. Z krzyża zrobił sobie gitare i takie tam. Ciekawe czy prokatolicka, prorodzinna, profranciszkańska i pronudna (jak dotychczas) stacja pokaże ten odcinek. Cenzura, gdyby była wprowadzona zostawiłaby jakieś 8min serialu.
Hehe... dużo jest takich odcinków z tego, co pamiętam np. o sekcie (w której pod koniec odc. pastor depcze po różańcu, z powodu zmyślonego końca świata :D) albo to, że rodzina Simpsonów nigdy nie była ochrzczona i jest niechętna do chodzenia do kościoła :D. Z drugiej strony to kościół protestancki, więc może Franciszkanom nie będzie przeszkadzać? ;)

Taka mała ciekawostka. Z tego, co wyczytałem będą w szkołach prowadzić reklamę Simpsonów? To naprawdę zabawne, bo podobno niecałe 9 lat temu Simpsonowie zniknęli z Fox Kids z powodu interwencji rodziców :lol:.

Co do dubbingu wole wersję oryginalną albo z Fox Kids. Zastanawiam się, jak przedstawią dźwięk zirytowania Homera. To bardzo charakterystyczny dźwięk, w Polsce tylko ostre "r" jemu dorównuje ;).
0 x
HENSHIN!
kruq
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: kruq » 02 wrz 2008, 9:35

wydaje mi się, że logo zostało pomniejszone :) oznaczenia wieku również ;)
0 x
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

TV Puls (HD)

Post autor: Krewetka » 02 wrz 2008, 9:41

Rzeczywiscie jest mniejsze :D, albo czytaja te fora, albo wczoraj to byla tylko faza testowa.
0 x
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 29
x 253
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: AtoMan » 02 wrz 2008, 9:57

Buka pisze:Rzeczywiscie jest mniejsze :D, albo czytaja te fora, albo wczoraj to byla tylko faza testowa.
Raczej testowa, bo age rating jest teraz identyczny jak przed zmianami.
0 x
dość
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 98
x 219

TV Puls (HD)

Post autor: Pawel » 02 wrz 2008, 10:12

cmabb pisze:He Simpsonowie mają własny oficjalny serwis internetowy w Pulsie :D Co ciekawe odcinki są tam podawane według kodu produkcyjnego a nie normalnego numerowania. A to błąd. Puls z wiadomych przyczyn musi pominąć niektóre odcinki (świąteczne itp). Bez sensu :D
Jak dla mnie żaden błąd tylko normalna rzecz. Powinni tak robić z każdym serialem.

Wczoraj się zmusiłem i obejrzałem jednak Puls. No cóż. Oprawa graficzna naprawdę bardzo fajna. Krótkie jingle reklamowe to też plus (w USA w ogóle nie ma jingli reklamowych i to mi się podoba najbardziej). Wszystko jednak psuje to koszmarne logo. Powinni je bardzo zmniejszyć (taki mały prostokącik z tego zrobić) i zostawić cały napis "tvpuls", oczywiście tak jak do tej pory przeźroczysty. Byłoby to nawet podobne do logo FOXa.
0 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
Ghost
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: Ghost » 02 wrz 2008, 14:55

Obecna oprawa jest genialna. Miła dla oka i ucha, bardzo delikatna. Zero agresywności. Poprzednia była tragiczna, od tego dźwięku można było coś dostać. Oprawa Wydarzeń Dnia również na wysokim poziomie.
0 x
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

TV Puls (HD)

Post autor: Tomala » 02 wrz 2008, 19:03

Co do Simpsonów to nie myślałem kiedykolwiek, że w telewizji można puścić serial animowany z tak beznadziejnym dubbingiem... Ja wiem, że stacji chodziło o zlecenie tego za jak najmniejszą kasę, ale w takim wypadku to już lepiej mogliby puszczać wersje z lektorem... Głosu Homera to już w ogóle nie można słychać... A że można przełożyć ten kultowy serial z Amerykańskiego na Polski to pokazali najlepiej autorzy dubbingu wersji kinowej serialu.... Jednym słowem szkoda.... Naprawdę nie myślałem, że można tak dobry pomysł jak spolszczenie Simpsonów i puszczenie w stacji niekodowanej tak popsuć
0 x
CZYNY NIE CUDA... ;)
Daredevil
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: Daredevil » 02 wrz 2008, 20:14

Dubbing Simpsonów jest fatalny, ale jeszcze gorsze jest tłumaczenie napisów.

Przykładowo:
W dzisiejszym odcinku Homer zaczął stawiać wszędzie znaki. W gazecie pojawił się jego zdjęcie ze znakiem SIGN AHEAD, co znaczyło mniej więcej Uwaga znak! (a przynajmniej ja bym to tak przetłumaczył). Tymczasem nasi drodzy Włosi zrobili z tego Podpisz tutaj.

Litości! Czy ktoś w ogóle widział ten odcinek przed dubbingiem i tłumaczeniem?
0 x
Tv Puls
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: Tv Puls » 02 wrz 2008, 20:20

Mi tam dubbing Simsonów się podoba, ciekawe głosy, ale to zależy od gustu, co do ,, Czy jesteś... '' to poprawa programowa w 200%, nowa prowadząca wprowadziła dynamike i dreszczyk do tego programu.
Poza tym gratuluje pulsowi za świetne reklamy programu ,, Co masz do stracenia''.
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 12
x 24
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 02 wrz 2008, 20:21

Heh, też to widziałem - dla mnie to mniej więcej wyglądało tak jakby ktoś ponakładał pola tekstowe na miejsca gdzie ma występować tłumaczenie i zapomniał usunąć to pole tekstowe.

Czy mi się wydaje, czy Homer mówi z jakimś ukraińskim akcentem?
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”