TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: Ice » 09 paź 2008, 15:10

Powiem tylko, że Puls mnie rozśmiesza - sami wiecie dlaczego. ;)

Słowo do Kisielka - Puls nie zmieni się w Fox z prostego powodu - Amerykanie nie dadzą tak fajnej nazwy dla takiego szajsu jaką jest TV Puls. Widać Amerykanie czują, że z tego nic nie wyjdzie więc tylko finansują tą stację i starają się nią kierować. Bezskutecznie. Zresztą - już przy ubiegłorocznym ''restarcie'' firmy producenckie produkujące formaty dla Pulsu wiedzieli, że emisja rozpocznie się w Fox Polska (z tego co wiem w niektórych papierach również była wpisana ta nazwa). Jak widać Amerykanie się przestraszyli się rozwojem prac nad tą stacją i nie zezwolili na nadanie Pulsowi ''Fox Polska'' - zresztą podobną tezę wystawił wcześniej jeden z użytkowników forum M2. Poza tym News Corp. chce wycofać się z Europy więc zmiana nazwy jest mało prawdopodobna - jak widać składa się na to wiele czynników.
kisiel205: A poza tym ciekawe czy dzięki temu Puls będzie stacją całkowicie rozrywkową tak jak kiedyś.
Czy kiedyś byli ''rozrywkowi''? Oczywiście, że nie. Większość produkcji to programy religijne, społeczne itp. Puls nigdy nie oferował bogatego wachlarzu rozrywki - stawiał na religijność - jak widać nie sprawdziło się to, więc i postawiono na (kolejne) zmiany. Teraz ta stacja jest bardziej - w porównaniu do poprzednich wersji - rozrywkowa, choć ta nadal jest w ich wykonaniu marna.
kisiel205: Ciekawe także czy to wpłynie na zmianę oferty zwykłego Pulsu ??
Nie. TV Puls będzie TV Puls i będzie ''toczył się'' swoją drogą a TV Puls News i TV Puls Rozrywka swoją. Tyle.

Poza tym dziwi mnie, że tworzą kanały tematyczne skoro ich kanał ogólny nie radzi sobie najlepiej. Nie pomyśleli nad główną TV Puls, nad jej rozwojem a zabierają się za coś co powinno zostać utworzone po osiągnięciu sukcesu z głównym kanałem. Tak to oni do niczego nie dojdą.

Odnośnie TV Puls News - bardzo ciekawy i trafny komentarz naszego forumowego kolegi - @Kryterium0:
Cytat Media2 - Kryterium0:

1. "Kanał oferować będzie publicystykę i analizę informacji" - czyli serwisów informacyjnych nie będzie, bo są za drogie, a analizować będą tylko to, co powiedzą sami - nie będzie na potwierdzenie materiału filmowego.
2. "Istotnym elementem kanału Puls News będą produkowane przez zewnętrznych producentów reportaże" - czyli nawet nie będą mieć swoich ekip reporterskich, tylko wszystko będzie się działo na zewnątrz.
3. "Ramówkę nowej stacji wypełnią teleturnieje i programy typu talk show, które zapewnią zabawę dla każdego widza." - pewnie pokażą powtórki "5-klasisty", "Tylko Ty" i reszty programów, które jakimś cudem udało im się wyprodukować.

Już widzę ten ogromny sukces :D
TiM: Mnie ciekawi jak znajdą dziennikarzy do Puls News jak niedawno ich pozwalniano :lol:.
Przecież ich kanał informacyjny nie byłby zwykłą stacją newsową na miarę TVN24. Polsat News czy TVP INFO. To byłby kanał z dużą ilością programów publicystycznych, pewnie najczęściej emitowanych z puszki.

Zresztą zarząd Pulsu złożył prośbę o udzielenie koncesji - a za nim ją otrzymają może zejść trochę czasu. Ponadto te ''kanały'' nie wystartują tak prędko. Kisiel myli start z prośbą o udzieleniem koncesji.. Moim zdaniem kanały nie wystartują, bo to, że złożyli prośbę o udzielenie koncesji jeszcze o niczym nie świadczy.

Grunt to dobra reklama i rozgłos. :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Poland » 09 paź 2008, 16:11

Puls był bardziej rozrywkowy jak powstawał i to ten okres mam na myśli :)
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Tv Puls
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: Tv Puls » 09 paź 2008, 18:43

Jeśli puls nie poprawi oglądalności to z tych programów będą nici. Mają jeszcze troche czasu, bo zanim KRRiT rozpatrzy sprawe to doczekamy się euro, później przygotowania, budowa studii i może doczekamy się nowych programów w 2020?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: TiM » 09 paź 2008, 19:11

To jeżeli taki ma być kanał informacyjny Puls to ja dziękuję. Myślałem że to będzie pokroju Polsat News (wiem, wiem że Puls nie ma dostępu do takich pieniędzy :P), a wygląda na to że jeżeli powstanie, to będzie program na ''odwal się'' tak jak produkcje głównego Pulsu. Szkoda, bo Puls fajnie dobrał (jeszcze za czasów Puls Raportu) dziennikarzy, prezenterów i reporterów.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: AtoMan » 09 paź 2008, 19:15

No cóż - w sumie trudno nie zgodzić się z przedmówcami, Puls powinien najpierw popracować nad główną stacją - oczywiście ma jeszcze na to czas, ale czy przykład "Dance..." nie pokazuje wyraźnie, że oni nie mają pojęcia, co robią?

Natomiast brawa za emisję Flintstonów w bloku z Simpsonami, nareszcie się przełamałem by oglądać tych pierwszych i nie żałuję ;-)
dość
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 09 paź 2008, 20:31

A tymczasem za tydzień TV PULS wyemituje w piątkowym paśmie o 20.00 film +18!
http://telewizjapuls.blog.onet.pl/ - próbują uciec od wizerunku katolickiej stacji. Może prościej by było po prostu zacząć od najprostszych spraw. Poprosić Cyfrę+,N czy CP aby w prospektach reklamowych i stronach internetowych przestali pisać że to katolicka stacja bo robią tak nadal. Ogólnie do marki TV PULS przylgnęła łatka "katolicka tv" i trudno będzie się jej pozbyć. Uważam że jedynym ratunkiem jest jak najszybsza zmiana nazwy (loga nic nie dadzą), i agresywna kampania reklamowa. No i ciekawe formaty na antenie w rozsądnych porach... Rebranding robią co rok, więc zmiana nazwy nie powinna być problemem :-) Warto też zmienić prezesa - jak widzę Dariusza Dąbskiego to mnie bierze ścisk w żołądku - on nie działa tylko gada, jest takim typowym przykładem apartczyka z PRL. Taaa oni mają w radzie nadzorczej człowieka ze "skaja" i mają świetne "knoł hoł" technologiczne - szkoda, że tego nie widać... Ten człowiek po prostu się kompromituje na tym stanowisku i ciągnie stację za sobą. Oni chcą robić jakieś dodatkowe kanały? Jak to dzisiaj przeczytałem to myślałem, że Primaaprilis się zbliża :-) - to głupia zagrywka Pulsu który chce zrobić trochę szumu o stacji po klęsce jesiennej ramówki (po zdjęciu Dance,Dance,Dance 9.50 to śmieszna godzina) licząc pewnie na jakieś zainteresowanie widzów stacją. To samo mówili kilka tygodni przed zdjęciem "Puls Raportu" - zrobiło się głośno, może teraz też liczyli na rozgłos? Kurczę, lubię tą stację ale to co wyprawia szefostwo "Pulsu" przyprawia o zawrót głowy - oby te ciągłe zmiany ramówki nie odbiły się im czkawką bo wtedy skończy się kasa z korytka Murdocha. Rupert jak będzie chciał zaistnieć na polskim rynku to zaistnieje z Pulsem lub bez Pulsu. Pewnie traktuje to w kategorii jakiegoś marginalnego bonusa. Ponoć syn Murdocha ostro wziął się za kanał (jak pisał Newsweek) i gdzie on się podział? Zwinął manatki i pojechał do Afryki? Pokazuje to po prostu że News Corp trzyma sobie Puls bo trzyma - jakby chcieli żeby miał wyniki to by przycisnęli trochę zarząd do działania a tak? Nic.. Agonia jesiennej ramówki trwa. Ciekawe co poleci następne?
erkk
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: erkk » 09 paź 2008, 20:39

Ciekawe jak Puls News zostanie przygotowany. Z tego co widzę to nie zapowiada się zbyt ciekawie. A dziś w "Wydarzeniach Dnia" był materiał o ekstradycji E. Mazura do Polski przygotowany przez dawną dziennikarkę PR - Katarzynę Niedźwiedź-Szałajko.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: SNOL » 09 paź 2008, 20:46

Być może News Corp. dała polskiemu prezesowi wolną rękę, żeby mu pokazać, że sam nie da sobie rady z takim kanałem. Jak znowu będzie ciężko, to (powtarzam: być może) Murdoch zaatakuje, dyrekcja wyleci, przylecą eksperci z US(and)A i wyniosą TV Puls na piedestały. Jest też taka możliwość. :)
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TV Puls (HD)

Post autor: Karol » 09 paź 2008, 21:08

Jeśli chodzi o Puls News to nazwa jest jak najbardziej przygotowana pod rembranding na Fox News. Nieoficjalnie mówiło się, że "Puls Raport" miał zostać w przyszłości przemianowany na "Fox Raport". No ale program niestety nie doczekał zmiany nazwy stacji. Poza tym nazwa Fox nie musi występować w kanale ogólnym, tak jak ma to miejsce w USA - w Europie mamy kanały działające pod tą marką, a prezentujące np. seriale oraz programy rozrywkowe, coś podobnego do tego co pokazuje aktualnie Puls.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: TiM » 09 paź 2008, 21:31

Miejmy nadzieję SNOL że stanie się tak jak najszybciej. Zmiana nazwy na FOX i oferty programowej na porządniejszą dała by tej stacji porządna markę. Bo teraz dla News Corporation to taki miały ''pionek''
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 09 paź 2008, 21:33

Pioneczek jak nie pionek.
SNOL pisze:Być może News Corp. dała polskiemu prezesowi wolną rękę, żeby mu pokazać, że sam nie da sobie rady z takim kanałem. Jak znowu będzie ciężko, to (powtarzam: być może) Murdoch zaatakuje, dyrekcja wyleci, przylecą eksperci z US(and)A i wyniosą TV Puls na piedestały. Jest też taka możliwość. :)
Farrel Meisel tak nazywał się pierwszy ekspert z US(and)A który chciał wprowadzić stację na piedestały... Niestety nieznajomość polskiego rynku medialnego go pokonała. Jakby doszło do takiej sytuacji o jakiej mówisz to amerykanie za pewne nie dali by sobie rady.

Phhi:http://www.wirtualnemedia.pl/article/23 ... i_w_HD.htm
Powtórka z rozrywki:D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TV Puls (HD)

Post autor: Karol » 09 paź 2008, 21:57

TiM pisze:Zmiana nazwy na FOX i oferty programowej na porządniejszą dała by tej stacji porządna markę
Albo zabiłaby tą stację, bo ludzie mogliby takiej zmiany nie zrozumieć i się odwrócić od niej.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: Kamil » 09 paź 2008, 22:13

W zasadzie Karolu nie wiadomo co jest gorsze...

a) Ludzie nie oglądają TV PULS bo myślą, że to stacja katolicka - mimo że tysiące osób deklaruje to, że jest wierzący i olewają stację (wszak wszystko co kojarzy się z kościołem ostatnio się miażdży, zauważyłem że ludzie myślą bezsensownym schematem TV PULS > FRANCISZKANIE> KATOLICKA TV> KOŚCIÓŁ > RYDZYK > RADIO MARYJA> TV TRWAM ) nie wiedząc, że od dawna jest stacją laicką.
b) FOX POLSKA - mi właśnie wydaje się że, przyciągnęła by widzów po za tym nie udawajmy głupich, RTL7 też zamieniło się w TVN7, i dzisiaj wygrywa z Pulsem znacznie mimo że jest "tą gorszą siostrą" tvn. Ładna oprawa graficzna jak ta przy FOX INTERNATIONAL:
http://www.ca-square.com/ - ciekawe propozycje programowe, nowoczesna i nie archaiczne w stylu Czaru Par i mamy piękną tv.

Generalnie nie mówię że to musi być od razu FOX POLSKA ale sama nazwa Puls niszczy tą stację.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: TiM » 09 paź 2008, 22:21

Albo zabiłaby tą stację, bo ludzie mogliby takiej zmiany nie zrozumieć i się odwrócić od niej.
Ludzie już się od tej stacji odwrócili po zdjęciu Puls Raportu. Zresztą nie sądzę że po zmianie wizerunkowa na FOX ludzie nie będą oglądać ta stację. Prasa i portale internetowe napiszą o zmianie wizerunku na FOX, i że jest to znana i lubiana telewizja w Ameryce, na pewno napędzą sławę FOX Polska.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: Ice » 09 paź 2008, 22:28

TiM: Ludzie już się od tej stacji odwrócili po zdjęciu Puls Raportu.
O czym Ty w ogóle mówisz. Wyniki plasują się w okolicach podobnych kiedy nadawano Puls Raport. Bez przesady, stali widzowie w cale nie odwrócili się tak - jak Ty mówisz - od tej stacji.
Fox Polska - ładna nazwa, ale nie oszukujmy się - amerykanie nie są pozytywnie nastawieni do tego pomysłu, aby z rzekomo katolickiej tv zrobić 'potęgę'. Puls jest słaby i amerykanie o tym wiedzą. Zresztą zarządzanie tą telewizją jest nie zachwycające, decyzje podejmowane przez kierownictwo - również. Zresztą Murdoch sam nie jest przekonany czy coś wyjdzie z TV Puls - ponoć ma się wycofać z Europy. Ponadto podzielam zdanie Karola.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”