TV Puls

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Hmm... Wszystko fajnie, tylko za duzo reklam. Na poczatku mialem wrazenie dlaczego gospodarze programu nie pozegnali sie z widzami. Potem wszystko sie wyjasnilo, ze to jeszcze nie koniec PULS RAPORT. Jesli chodzi o pogode, zbyt krotko, i mapka mi sie nie podoba.

Ale ogolnie, jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Ja jestem ogromnie rozczarowany Puls Raportem.
Studio w programie niby takie duże ale wszystko jest pokazywane tak, ze robi wrażenie bardzo małego. Po za tym co to za dziennik ze za plecami prezenterów jest ściana ? To już jest standard żeby za plecami prezentera była widoczna przestrzeń ! Prezenterzy siedzą obok siebie prawie jak przyklejeni a powinni byc bardziej oddaleni od siebie - chociażby tak jak to jest na TVN24 i w "Faktach". Także na zbliżeniach kamery na jednego z prowadzących to gdy u dołu ekranu pojawia sie jeszcze taka duża belka z informacjami to już w ogóle ledwo widać prowadzącego.

Absurdem jest to, że przerywają program reklamami przed pogodą i sportem !

Serwis pogodowy to w ogóle jakaś pomyłka. Całość trwa chyba tylko minute a mapka w tle jest taka blada i pusta ze ciężko sie skupić. Miast na mapie tez jest jakby za mało. Nie rozumiem co to za oszczędność. Chmurki natomiast to chyba jakiś żart. Każda wygląda tak samo, nie ma jakiś chmurek z deszczem albo ze słońcem pomimo, ze prezenter mówi ze będzie padał deszcz na tym obszarze. Przejście z mapki nocnej na mapkę na dzień tez jest do kitu bo tak na prawdę nie ma żadnego przejścia.

Serwis sportowy, który prowadzi Mariusz Jankowski nie rożni sie prawie wcale od sportu na Polsacie, który prowadził. Czyli jest nudno i pusto. Po co w ogóle jest ten ekran po prawej stronie jak tam cały czas jest ten sam obrazek ? Mogli by dawać tam zdjęcia dotyczące każdego zapowiadanego materiału ale pewnie sie na to nie zanosi. Pusto i nudno - niby Mariusz Jankowski miał sie wykazać w tej roli ale taki sport nie jest godny uwagi.

No i po co te reklamy przed Pogodą i Sportem ? A po Sporcie tez reklama a po reklamach powrót do głównego studia tylko po to żeby prowadzący mogli sie pożegnać z widzami... Ja nie wiem ale to może tak na wzór amerykański ? W każdym bądź razie takie coś sie u nas nie przyjmie.
Ja sam jeszcze muszę sie poważnie zastanowić czy warto jest oglądać ten "Puls raport" bo po tym co pokazali to nie zrobili na mnie wrażenia a chwalili sie przed programem o ich osiągnięciach a potem na samym końcu "Puls raportu" i tak jeszcze raz wyemitowali reportaż o tym samym z tymi samymi zdjęciami.

Edit: Mocno skrytykowałem nowy Puls co rzadko mi sie zdarza pisząc o telewizji ale skoro tak sie afiszowali, ze ma być przełom to ja jestem zawiedziony.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Ciągle porownanie do tvn i do innych stacji ktore maja lata doswiadczenia. A w innych stacjach nie ma reklam po serwisie przed pogoda? Sa, tylko wszystko jest troche inaczej, bo prowadzacy PULS RAPORT zegnaja sie na sam koniec po wszystkich serwisach.
pogodanews.blox.pl
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2007, 12:54

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pogodanews.blox.pl »

mam pytanie czy o 22 to jest tez na zywo ?? wlasciwie to mogli by dac powtorke z 19:30 . Materialy te same , prezenterzy mowia to samo 2 godz przerwy ?? rozumiem o 23 .I po co to film by dali. A tak przy okazji w piatek sobote powini dac film , serial kryminalny , sensacyjny a nie ciagle to samo.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 743

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Pitus pisze:Ciągle porownanie do tvn i do innych stacji ktore maja lata doswiadczenia.
Lata doświadczenia to oni teraz mają, ale Puls ma coś więcej - know how jednej z największych medialnych firm świata: News Corporation, a to przy doświadczeniu TVN i Polsatu to potęga. Po prostu nie wykorzystali tego, co im proponowano.
A w innych stacjach nie ma reklam po serwisie przed pogoda? Sa, tylko wszystko jest troche inaczej, bo prowadzacy PULS RAPORT zegnaja sie na sam koniec po wszystkich serwisach.
Jestem ciekaw, jak chcą załatwić to w kontekście ustawy o radiofonii, która wyraźnie zakazuje przerywania programów informacyjnych reklamami :). Jak się ci "spece" z Pulsu zorientują, to chyba prezenterzy będą się żegnać z widzami przed przerwą :)

Studio wygląda komicznie. Może dla małomiasteczkowej telewizji kablowej byłoby to coś super, tu nie jest. Mogliby chociaż zainwestować w ramię kamerowe i pokazywać szerzej to studio.

Ogólnie jak na pierwsze wydanie nie było źle. Ale faktycznie trzeba im przyznać jedno - są zupełni inni od pozostałych programów informacyjnych.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel pisze:Ja jestem ogromnie rozczarowany Puls Raportem.
Studio w programie niby takie duże ale wszystko jest pokazywane tak, ze robi wrażenie bardzo małego. Po za tym co to za dziennik ze za plecami prezenterów jest ściana ? To już jest standard żeby za plecami prezentera była widoczna przestrzeń ! Prezenterzy siedzą obok siebie prawie jak przyklejeni a powinni byc bardziej oddaleni od siebie - chociażby tak jak to jest na TVN24 i w "Faktach". Także na zbliżeniach kamery na jednego z prowadzących to gdy u dołu ekranu pojawia sie jeszcze taka duża belka z informacjami to już w ogóle ledwo widać prowadzącego.
To chyba Ty wyznaczasz standardy w takim razie. Chodziło jedynie o tło. W tym programie widz ma skupiać się na prezenterach i belkach pojawiających się podczas zapowiedzi newsa. Zauważ, że przez cały program studio zostało pokazane ze 2-3 razy. Mówię o wejściach od 19.30 do 19.59 (wtedy było ostatnie wejście).
Axel pisze:Absurdem jest to, że przerywają program reklamami przed pogodą i sportem !
Ale z pewnością nie robi tego TVP1, TVP2, TVN, TVP Info, Superstacja, Polsat, CNN, Fox News, BBC World, France24, CNBC i inne telewizje świata.

Z zarzutami co do serwisu pogodowego to się zgodzę. Jednak i tak lepsza taka prognoza, niż ta prezentowana przez TV Trwam.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Bardzo dobrze ze jest serwis wieczorem. Ja w tygodniu i w weekendy pracuje do 21:00, wiec dla mnie serwis o 22:00 jest jak najbardziej na miejscu!
pogodanews.blox.pl
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2007, 12:54

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pogodanews.blox.pl »

ma ktos fotki z programu bo nie widzialem a do 22 jeszcze dlugo.........
pan karol obiecal za kilka minut ale chyba nic z tego
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kryterium0: Mogą to ominąć. Program zostanie uznany jako magazyn, ma nawet oznaczenie, że jest od 12 lat (chyba, że do komputera nie wgrali logotypu bez trójkącika) i KRRiT będzie mogła im naskoczyć.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tu są obiecane zapy:)
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Posty: 252
Rejestracja: 11 wrz 2007, 21:29
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojt.20 »

Moim jedynym zastrzeżniem co do Raportu w Pulsie jest pogoda. Na mapce za mało miast , te chmurki jakieś nie ciekawe, w ogóle to na tej mapce nic się nie rusza i pogoda jest długości jednej reklamy chyba.
Dobrze ,że Popielarska została w tvn bo w Pulsie by się tylko marnowała - przynajmniej jak na obecną chwile.

Co do reklam po Raporcie - poczekamy aż inne stacje podłapią ten pomysł i zaczną emitować właśnie w ten sposób swoje programy informacyjne.
pogodanews.blox.pl
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2007, 12:54

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pogodanews.blox.pl »

hmmm , ze zdjec wynika calkiem niezle , poza pogodą
STRASZNA to ja juz sam na paincie wykonal bym lepsza grafike (szczegulnie slonce i chmurki)
Jak myslicie jaka ogladalnosc będzie mial puls raport ??
Awatar użytkownika
Golbi
Obserwator
Posty: 310
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:22

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Golbi »

Według mnie PULS RARORT jest całkiem niezły tylko według mnie jest za krótka róznica miedzy jedym a drugim czyli tym 19:30 a tym 22 przesunołbym z 19:30 na 18:00 no i te przerwy miedzy prognoza i sportem sa lekko przegiete tymbardziej ze program sie jeszcze nie konczy wtedy i po pogodzie wracaja ponownie nastepnie jest sport i znowu powrót, z pogody wywaliłbym prowadzacego i dał tylko głos omawiajacy pogode.
Był, bedzie, jest Czeladzki CKS

www.cks1924.boo.pl i www.cks1924.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ja jeszcze raz napiszę co myślę o programie, żeby wszystko było jasne i klarowne:

Co mi się podoba:
+ W ciągu kilkunastu minut widz dostał dużą dawkę newsów, które zostały przedstawione w sposób treściwy.
+ Nie było wpadek, jak ma to miejsce w innych początkujących programach informacyjnych. Dla przykładu mogę podać Superstację, która choć z pomysłem stoi dobrze, to z wykonaniem leży.
+ Program prowadził duet, z czym też prezenterzy nie mieli problemu. Wszystko szło im gładko.
+ Grafika prezentowana w niusach nie zajmuje połowy ekranu, nie rzuca się też w oczy, jak to bywa w "Wydarzenaich" i "Faktach", a najbardziej chyba w TVN24.

A co się nie podoba:
- Ujęcia kamer były zbyt sztywne. W sumie nie pokazano nic poza prezenterami. Studio pojawiło się raptem 2-3 razy w ciągu 30 minut. To mało.
- News o zmianach w TV Puls był tak naprawdę wyciętymi fragmentami wyemitowanego o 19.00 "Pulsu kultury".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Właśnie oglądam wydanie wieczorne "Pulsu Raportu". Wygląda ciekawiej niż poprzednie.

Edit:
Zastanawiam się czy to wydanie już jest nagrywane, czy po prostu zrezygnowano z napisu "na żywo" i trójkącika z wiekiem.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

No raczaej serwis ten był na żywo widziałem tylko końcówke ale moge powiedzieć że to było na żywo gdyż pani pogodynka pare razy sie zawachała w czytaniu tekstu z monitora który stał najwyraźniej obok kamery bo ta pani sie nie patrała w kamere. A znaczka z wiekiem nie musi być bo nie ma takich wymogów i jakby był to na innych stacjach TV też by byl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości