TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Pawel

TV Puls (HD)

Post autor: Pawel » 28 paź 2007, 13:09

Logo - beznadziejne. To już nawet Czwórka potrafiła zrobić przezroczyste logo. Zapowiedzi programów - beznadziejne. Myślałem że wezmą przykład z FOXa czy innych amerykańskich programów ale jak widać nie. Faktycznie chyba myśleli że Polska to jakieś małe państewko w Afryce.

Co do hitowego serialu to akurat na Pulsie taki będzie. Criminal Minds (głupi polski tytuł to: Zabójcze umysły), znany już z anteny AXN, jeden z hitowych seriali stacji CBS, która robi najlepsze seriale kryminalne.
Mogliby się jedynie postarać jeszcze o jakąś nowość z tego sezonu. Bo sporo ciekawych seriali w tym sezonie w USA wystartowało. No ale to może w wiosennej ramówce.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: PPM » 28 paź 2007, 13:17

Tylko ze czworka przez ile lat jakie miala logo? Teraz dopiero od kilku miesiecy maja przezroczyste. Ramowka Czworki jaka byla przez dluzszy czas? Spora czesc byly to seriale z Polsatu- i wtedy tez pewnie bylo sporo narzekan na czworke.
Kazdy ma inne zdanie, i bardzo dobrze, bo trzeba stacje za cos pochwalic, a za cos zlinczowac.
Moze dlatego ze lubie czerwony podoba mi sie grafika, a moze poprostu lubie Puls,bo zawsze lubialem.
Nie zwracam szczegolna uwage na jakies tam niedociagniecia w grafice.Sa widocznie osoby ktorym bardzo to przeszkadza :)
Mi podoba mi sie i tyle.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: AtoMan » 28 paź 2007, 13:34

Pitus, Czwórka, podobnie jak Puls, miała logo kojarzące się ze stacją, i wyglądające dobrze. Zmiana na "kwadraty" była dobrze przyjęta, choć też nie było to doskonałe; obecnie nie jest też idealne... Za to Puls łamie wszelkie przyjęte standardy i reguły dobrego smaku... no, może przesadzam, ale jest źle i oni MUSZĄ to zauważyć. Sami obiecywali rewolucję, a teraz jest gorzej niż było.

A ramówki Czwórki mi nie wspominaj, bo od wejścia nowej oprawy i BB to się pogorszyła; albo nie leci zupełnie NIC, albo leci po nocy, jak Pogromcy Hitów...
dość
Awatar użytkownika
ssszaman
Obserwator

TV Puls (HD)

Post autor: ssszaman » 28 paź 2007, 13:54

Puls Kultury - WYDANIE SPECJALNE

Wydanie specjalne programu „Puls kultury” ilustruje proces powstawania nowej telewizji Puls.
Pokażemy kulisy realizacji nowego programu informacyjnego „Puls Raport”, a także innych propozycji publicystycznych i rozrywkowych.
Przedstawimy reportaż z wizyty Ruperta Murdocha w Polsce oraz fragmenty oficjalnej prezentacji nowej ramówki Pulsu. W programie również wywiad z prezesem stacji, Farrellem Meiselem.
dziś o 19.
ja będę oglądał ;)
Miro
Obserwator
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Miro » 28 paź 2007, 14:02

gdy zobaczyłem pierwszy raz nowe logo.. skojarzyło mi sie z telewizja trwam
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: wojt.20 » 28 paź 2007, 14:55

Kryterium0 pisze:(..) Myśleli, że Polska to druga Serbia i się wciśnie ludziom kit, a oni będą to oglądać.(..) Oszczędzali na wszystkim (Mastiff Media jest producentem większości nowych programów z prostego względu - zgodzili się na ogromne cięcia w budżetach i tym zaskarbili sobie przychylność szefostwa Pulsu. Np "Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty" nagrywane jest w małej hali, dekoracja jest dużo mniejsza, niż za granicą, publiczności jest mało. Ogólnie to wszędzie widać skąpstwo).
Serbski fox ma lepszą ramówkę niż Puls no i jest Fox w nazwie czego w Polsce szybko nie będzie albo nigdy nie będzie.

Co do oszczędności i skąpstwa. Skoro wszystki te ich programy rozrywkowe są robione jak najtaniej to czemu nie ma talk showu. To jest jeden z najtańszych programów jaki można zrobić (tak robiło Sat.1 w trudnych latach).Czemu Puls nie ma ?
Chyba przez tych zakonników. Powinni oni jak najszybciej sprzedać swoje udziały Murdochowi bo jak dla mnie ta stacja jest za grzeczna i przez to nie ma kontrowersyjnych - czytaj ciekawych programów.
gawex
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: gawex » 28 paź 2007, 15:12

Logo - samo w sobie nie jest złe, lecz na ekranie powinno być pokazywane jako przezroczyste (a'la TVN). Również powinno być trochę większe ponieważ oglądając dany program, logo a zwłaszcza napis pod nim np. powtórka jest mało szczegółowy i trochę jakby zamazany.

Strona WWW - jest przejrzysta, lecz mogło być lepiej.

Mogliby udoskonalić reklamówki zapowiadające dane programy. Lekki styl TVN Siedem niezbyt mi się podoba. Szkoda, że nie wzięto wzorców z amerykańskiego FOX.

Nie zapominajmy, iż Puls na dzień dzisiejszy to nie TVN, Polsat, a nawet Czwórka. Nie wymagajmy na samym początku nie wiadomo czego. Poczekajmy, aż nowy Puls się tak naprawdę rozwinie ...
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TV Puls (HD)

Post autor: Axel » 28 paź 2007, 16:08

Dzisiaj w nocy tez przerwali transmisje w podobny sposób co w czwartek. Emitowana była plansza testowa w napisem Puls TV (ale już nie przesuwającym sie).
Obrazek

Jeszcze jeśli chodzi o drobne zmiany to zmienili tez oznaczenia wiekowe. Jeszcze do wczoraj używane były te trójkąty, które wykonał... Polsat. Bo w momencie kiedy te trójkąty po raz pierwszy pojawiły sie w telewizji to Polsat wysłał jeden wzór do wszystkich swoich stacji w tym także do Pulsu.
Dzisiaj go zmienili na lekko inny, moim zdaniem brzydszy (będzie sie trochę bardziej rzucał w oczy) bo jest bardziej ostry i cyfry w środku są wyraźniejsze.
Oto zapy dla porównania. Pierwszy w programu "Pod prąd" - ostatniego programu, który był wyemitowany ze starym logo (po godzinie 4:30) oraz zap z "MacGyvera" z nowym logo.
Obrazek Obrazek

Ogólnie jak dla mnie nowa oprawa graficzna kojarzy sie z jedną z opraw graficznych Tele 5 z przed kilku lat.
Na prawdziwy Puls jeszcze poczekamy - jeśli "Puls raport" wypadnie dobrze to dopiero wtedy możemy spodziewać sie tego ze Puls będzie sie rozwijać w dobrym kierunku.
emek
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: emek » 28 paź 2007, 17:02

Obrazek

daleko am do serbi gdyz to religija tv i nie bedzie tak dobra a pozatym wiekszosc seriali ma polsat

http://www.foxtv.co.yu/
Pawel

TV Puls (HD)

Post autor: Pawel » 28 paź 2007, 17:35

emek pisze:daleko am do serbi gdyz to religija tv i nie bedzie tak dobra a pozatym wiekszosc seriali ma polsat
/
Przecież na Pulsie nie muszą lecieć akurat seriale FOXa. Zresztą już to widać bo Criminal Minds jest z CBS. Spokojnie mogą zbudować ciekawą ofertę nowych premierowych seriali amerykańskich. Zapewne z filmami też mogą sobie poradzić. Na razie ciekawi mnie właśnie Puls Raport oraz Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty. Jeśli te dwie produkcje wypadną dobrze to na pewno będzie to dobra wróżba na przyszłość.

Tak swoją drogą to jak na razie popatrzyć na ramówkę czy oprawę stacji to nie dziwne że nazwy Puls nie zamienili jeszcze w FOX Polska.

PS. Ten serbski FOX zdaje się że daje jakieś zawody Wrestlingu (gdzieś mi migneła nazwa serbskiego FOXa na Wikipedii). Może by tak nasz Puls także sobie zakupił np. ECW, lub TNA.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TV Puls (HD)

Post autor: Karol » 28 paź 2007, 17:43

Nie rozumiem waszych zarzutów. Telewizja Puls stratuje od początku. Nie wyobrażacie sobie inwestycji na 50-60 mln dolarów w środku sezonu. Przecież to praktycznie listopad, lada chwila będzie grudzień, święta i koniec produkcji nowych programów. Moim zdaniem Puls już teraz stopniowo odcina się od poprzedniego wizerunku, by wiosną oraz jesienią przyszłego roku zaskoczyć nas czymś nowym. Zresztą niektórym nadawcom kończą się umowy licencyjne na niektóre produkcje, które Puls będzie mógł podkupić w przyszłości. Co do jakości obrazu, problemem jest jedynie zapchany transponder Cyfry+.

Na trasponderze 11,488H na Hotbirdzie 7A jest 13 kanałów telewizyjnych, z czego większość jest kodowanych. To jest śmieszne i znacznie ogranicza jakość obrazu stacji. Zapewne bitrate zwiększono dla kanałów Cyfry+, natomiast wszelkie cięcia widać na kanałach FTA z tego tp. - Tele 5, Polonia 1, TVP Polonia, TVP Kultura i iTV. Chyba nie powiecie, że którykolwiek z tych programów może poszczycić się dobrą jakością obrazu. To jeden z powodów, dla którego nie warto oczerniać Pulsu za jakość, która tak naprawdę nie jest najgorsza - jest wręcz identyczna z tym, co było wcześniej.

No i jeszcze co do loga - skąd wiecie, czy jego przeźroczysta wersja byłaby taka fajna. Pamiętam RTL7 przy zmianie logotypu, testował jego przeźroczystą wersję przez jeden dzień. Wyglądało to okropnie.

Apropos, dziś o 19:00 specjalne wydanie "Pulsu kultury":
Puls Kultury - WYDANIE SPECJALNE

Wydanie specjalne programu „Puls kultury” ilustruje proces powstawania nowej telewizji Puls.
Pokażemy kulisy realizacji nowego programu informacyjnego „Puls Raport”, a także innych propozycji publicystycznych i rozrywkowych.
Przedstawimy reportaż z wizyty Ruperta Murdocha w Polsce oraz fragmenty oficjalnej prezentacji nowej ramówki Pulsu. W programie również wywiad z prezesem stacji, Farrellem Meiselem.
Pawel

TV Puls (HD)

Post autor: Pawel » 28 paź 2007, 17:51

Karol ==> co do loga, to ja już mam dość takich log jak właśnie Puls, czy np. Canal+ Film HD. Jak zrobi je porządne studio graficzne to będzie ładnie wyglądało. Zresztą nawet najokropniejsze logo wygląda ładniej w wersji przezroczystej bo mniej się rzuca w oczy.

Co do ramówki to już dawno w tym temacie mówiłem że większe nowości pojawią się zapewne dopiero wiosną.
Awatar użytkownika
piotrekB
Użytkownik

TV Puls (HD)

Post autor: piotrekB » 28 paź 2007, 18:06

To nie jest narzekanie. Jak chcą być pierwsi to trzeba wymagać od samego początku. Narazie nie jest rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

TV Puls (HD)

Post autor: PPM » 28 paź 2007, 18:53

Jestem prawie pewny, że dla pewnych osób z tego grona które mają zarzuty co do grafiki, loga, PULS RAPORT pewnie też nie przypadnie do gustu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TV Puls (HD)

Post autor: Karol » 28 paź 2007, 19:58

Właśnie oglądałem Puls Raport, Pogodę i Sport. Jestem bardzo zadowolony. Dużo informacji, minimum nudnej polityki, wszystko krótko, zwięźle i profesjonalnie. W ciągu 18 minut pojawiło się kilkanaście newsów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”