Kanały lokalne

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 343
x 1853

Kanały lokalne

Post autor: Karol » 07 gru 2006, 21:06

Przedstawiam w pełni profesjonalną telewizję lokalną w Starachowicach... :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Zajawka "Telewizji bardzo starachowickiej" (TV Starachowice).

Obrazek Obrazek
Czołówka "Starachowickiego Serwisu Informacyjnego".

Obrazek
Studio

Obrazek
Tzw. "jedynka" czyli pierwszy news - św. Mikołaj w szkole podstawowej nr jakiśtam.

Obrazek Obrazek Obrazek
"Wierzycie w Świętego Mikołaja? Co chcielibyście od niego dostać?"
0 x
Dawid
Użytkownik

Kanały lokalne

Post autor: Dawid » 07 gru 2006, 23:08

Cieszmy sie z tego co mamy. W koncu nie w każdej telewizji można zobaczyć Lidla przy Granicznej albo warzywniak, gdzie jako mały bachor kupowało sie lody/oranżade/wódke dla dziadka (niepotrzebne skreślić).
0 x
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Kanały lokalne

Post autor: Majkell » 08 gru 2006, 13:34

Ile razy mowa o telewizjach lokalnych, to na myśl przychodzi mi telewizja TTK z Gdyni (już nie nadająca). Stacja lokalna pod każdym względem. Jak patrzę na zapy wyżej, to stwierdzam, że TTK w 1995-98 roku robiło na analogowym sprzęcie lepszy program niż TV Starachowice wykorzystując dobrodziejstwa cyfry. Również wtedy wydawało mi się troszkę nieprofesjonalne, ale głównie ze względu na słabą jakość obrazu (analogowe taśmy robią swoje). Jednak czołówki w porównaniu do tych "XXI-wieku", które zobaczyłem na zapach z TV Starachowice - mieli conajmniej przyzwoite - szczegolnie jak na tamte lata. Inna sprawa, że nadawali je sporadycznie, bo odegranie pojedyńczego spotu z magnetowidu było widocznie "grą niewartą świeczki". :P Natomiast pozytywny aspekt lekkiej "amatorki" - to prezenterzy na luzie, potrafiący bez skrepowania żartować na antenie. Stacja była prawdziwie lokalna min. dlatego, że miała bardzo bliski kontakt z widzem. Dwa razy w tygodniu w specjalnych pasmach "Teleradio" każdy mógł zadzwonić do studia, wypowiedzieć się na wskazany (badz dowolny temat), czy wziac udzial w konkursie. Serwisy poczatkowo byly calkiem niezle, pozniej juz dosc slabe - z reguly informacje czytane z kartki, rzadko z dodanym materialem filmowym. Jednak, gdy trzeba bylo to material byl - raz na glownej ulicy osiedla widzialem policje, straz itd. - nie wiedzialem co sie dzieje, ale za kilka minut zobaczylem to w TV. :P Jednak rekompensata tych sucho podawanych wiadomosci byly nadawane praktycznie codzienne rozmowy studyjne z najrozniejszymi ludzmi z Trojmiasta. Raz nawet zrobili cos na styl "Wedyktu" - zaprosili dwie sklocone strony do studia, by przedstawily swe racje na antenie - efektem byla goraca (by nie rzec goraczkowa) wymiana argumentow. TTK chyba nikt nie odmawial, bo te rozmowy nadawano praktycznie codziennie. I nie byly one sztuczne i suche - prezydentowa Gdyni, konczac rozmowe, potrafili zapytac, o to co najczesciej jada jej rodzina. ;) Sztandarowa produkcja TTK byl jednak poltoragodzinny blok programow lokalnych, nadawany dwa razy w tygodniu, ktory wysylali do wiekszosci trojmiejskich kablowek i kazda emitowala go o tej samej porze. Tam nie brakowlao nigdy najrozniejszych reportazy, sond, wywiadow, byl program muzyczny, konkurs dla widzow itd. I prawie wszystko robione z duza dawka humoru (ten konkurs szczegolnie - w pamiec najbardziej zapadla mi parodia "Na kazdy temat" Mariusza Szczygla). Tutaj tez wszystko bylo najlepiej zrealizowane - czolowki, napisy koncowe (w programach w ciagu dnia najczesciej je pomijali. :) Do tego 3 filmy codziennie wieczorem - zwykle zgrywane z ATV, czasem z wlasnego archiwum. I tak oto dziesiec osob, za - podejrzewam - male pieniadze robilo telewizje lokalna z prawdziwego zdarzenia. Potem w miejsce TTK pojawl sie kanal operatora kablowki - ktorego mozliwosci konczyly sie praktycznie na 10-minutowym serwisie informacyjnym.
0 x
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Kanały lokalne

Post autor: Leszek1979 » 17 gru 2006, 4:42

Jak zobaczyłem te zapy to pomyślałem że chyba wszyscy twórcy lokalnych telewizji korzystają z tego samego podręcznika pt. "Jak się robi amatorską telewizję" ;). W telewizji TeTka w Tczewie wygląda to bardzo podobnie, zresztą po zapach ze studia wnioskuję że chyba nawet z usług tego samego rekwizytora korzystali ;). Ale nie ma się co martwić Karol, tczewska telewizja nawet jeszcze nie doszła do takich form jak wywiad uliczny, zresztą jakichkolwiek wywiadów jest w niej jak na lekarstwo.
A co do samej techniki, to w obecnych czasach jak się realizuje program nie na żywo to jest to najmniejszy problem, gorzej gdy brakuje warsztatu i pomysłu. Tak więc nie ma się co dziwić że telewizja opisywana przez Majkella mogła byc ciekawsza niż większość obecnych telewizji realizowanych na super/hiper cyfrowym sprzęcie.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 343
x 1853

Kanały lokalne

Post autor: Karol » 17 gru 2006, 13:35

Tyle, co mogę powiedzieć o technice, jakiej się używa u mnie w telewizji lokalnej, to fakt, iż korzystają z kamer cyfrowych i oprogramowania do montażu video Adobe Premiere.
0 x
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Kanały lokalne

Post autor: Leszek1979 » 18 gru 2006, 11:46

Tylko co z tego że ktoś posługuje się nawet niezłą kamerą, skoro najczęściej używaną przez niego funkcją jest zoom. Może dlatego że funkcje takie jak ostrość, ekspozycja, czy zebra są mu obce ;).
0 x
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Kanały lokalne

Post autor: Majkell » 18 gru 2006, 13:35

Tak sobie popatrzyłem jeszcze raz na te zapy i mnie olśniło - w tej chwili to nawet Masłów Info ma lepsze studio i oprawę. ;) :P

Dla niewtajemniczonych: www.tv.maslow.info.pl :D
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 343
x 1853

Kanały lokalne

Post autor: Karol » 18 gru 2006, 13:47

Masłów Info oprawę graficzną zrobiło prawdopodobnie w Pinnacle Studio 10, natomiast serwisy montowane są w Windows Movie Maker 2.
0 x
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Kanały lokalne

Post autor: Witu » 18 gru 2006, 22:56

Karol telewizja full wypas ;) Prezenterki wyglądają zabójczo, lecz najbardziej rozbawił mnie ten "chwast" zasłaniający gościa w studiu ;)
0 x
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Kanały lokalne

Post autor: Majkell » 19 gru 2006, 16:20

Pewnie autora poprzedniej zwolnili ("bo po co nam grafik"), to w akcie rewanżu wziął i skasował. :P ;)
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 343
x 1853

Kanały lokalne

Post autor: Karol » 19 gru 2006, 17:15

A ja myślę, że w tym wypadku akurat grafika była zamówiona :) Bo "talentu" się nie traci, a w tym wypadku na to by wychodziło.
0 x
monter
Użytkownik

Kanały lokalne

Post autor: monter » 03 sie 2007, 23:03

Temat już stary, ale...

tutaj wgrałem materiał sprzed tygodnia, zrealizowany Vimedia, jest całkiem OK, choć pod względem technicznym (dźwięk, mikrofon..., ujecia z ręki, bez statywu, nadużywanie transfokatora) to porażka. Montaż poprawny, temat ciekawie opracowany, nie bali się zadać nieco trudniejsze pytania Prezydentowi i zrobić o nim negatywny materiał.

http://www.skarzysko24.pl/index.php?opt ... Itemid=122

Temat dotyczy telewizji dozorowej jaką zainstalowali w Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach.
Jak teraz wygląda sytuacja w tej TV lokalnej? Orientuje sie ktoś? :) Rozumiem ze to prywatna firma, robiąca materiał na zlecenie dla VECTRY?

Tutaj są próbki lokalnej TV ze Skarżyska:
http://youtube.com/user/damiskarzysko
Akurat z czasów przedwyborczych, dla Was będą wyrwane z kontekstu, ale poziom wiadomości, komentarze sugestie jakie używają należą do kategorii "propaganda PRLu z najgorszym wydaniu". Właścicielem naszej TV lokalnej jest były zastępca Prezydenta, właściciel lokalnego programu TV....
Też mieliście problemy z rzetelnością Waszej lokalnej TV przed wyborami? :)

Monter
www.skarzysko24.pl
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 343
x 1853

Kanały lokalne

Post autor: Karol » 03 sie 2007, 23:17

Jeśli chodzi o TV Starachowice, Vimedia jest to jednostka wydzielona zaraz po przejęciu telewizji kablowej Elsat 21 przez sieć Vectra.
0 x
monter
Użytkownik

Kanały lokalne

Post autor: monter » 06 sie 2007, 14:06

No to tak samo jak u nas w Skarżysku, była DAMI, teraz nazwę DAMI przyjął lokalny program.... trochę bez sensu, ale oni wszystko robią beznadziejnie...

A ha, odnośnie Leszka1979 - uspokój sie chłopie, bo już o tobie legendy krążą po Tczewie...
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 343
x 1853

Kanały lokalne

Post autor: Karol » 20 lis 2007, 1:01

Widziałem w niedzielę stream TTK. Amatorszczyzna. Materiał do serwisu informacyjnego wyglądał tak: filmowano telewizor z włączonym TVN24 a potem pokazywano ludzi idących ulicami Tarnowa. I tak przez kilka minut.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”