ETV/Red Carpet TV (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Edusat (HD)

Postautor: Karol » 26 sie 2011, 12:09

Nie rozumiem czemu Edusat emituje tak niesamowitą ilość powtórek. Włączam ten kanał raz-dwa razy w miesiącu a ciągle trafiam na wykład "Technologii informacyjnych" z 2009 roku. Rozumiem, że są wakacje, ale wykłady rejestrowano jeszcze w 2010 i 2011 roku.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Postautor: Dominik » 27 sie 2011, 15:31

Tego jeszcze nie było - kanał, który 99 % kontentu ma w 4:3 nadaje w 16:9 :D Ale trzeba przyznać, że pomału coś się zaczyna na tym kanale dziać - najpierw nowe logo i programy, teraz nowa strona i 16:9 :) Może ktoś się wreszcie wziął za ten kanał.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Edusat (HD)

Postautor: Mocny FULL » 27 sie 2011, 16:16

Co jak co, ale ja się spodziewałem, że ten kanał format zmieni jako ostatni w Polsce, a tu miłe zaskoczenie.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
sziraczek17
Junior
Kontaktowanie:

Edusat (HD)

Postautor: sziraczek17 » 27 sie 2011, 16:30

Ja tak samo :D W dodatku mają taką okropną jakość obrazu i dźwięku. Na pewno nowe wykłady będą w 16/9 realizowane.
Awatar użytkownika
andrzejrusznica
Użytkownik
Kontaktowanie:

Edusat (HD)

Postautor: andrzejrusznica » 27 sie 2011, 16:52

Ciekawe jak długo ten kanał pociągnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Edusat (HD)

Postautor: Mocny FULL » 27 sie 2011, 16:59

Długo już ciągnie... nie widzę przeszkód, aby miał przestać istnieć. Też zauważyłem, że wykłady dość stare są emitowane.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Postautor: Dominik » 03 gru 2011, 9:35

No i kolejna niespodzianka od Edusatu - wczoraj o 20:00 włączam Edusat a tam film! Był to klasyk - "Okno na podwórze" Hitchcocka, odrestaurowana wersja, z polskim lektorem Edusatu :)
Powiem szczerze, że ten kanał coraz bardziej mnie zaskakuje. Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że za rok Edusat będzie w 16:9 i będzie pokazywał filmy, to pewnie skwitowałbym to śmiechem :D W każdym razie liczę na to, że to nie ostatni film na tym kanale i chyba zacznę tam częściej zaglądać.
Nawiasem mówiąc na filmie był napis "Premiera" umieszczony obok oznaczenia wiekowego.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Postautor: Dominik » 12 cze 2012, 15:24

Ostatnio zaczęli inwestować reprogramming kanału i wiele zmian - zmiana loga i oprawy, 16:9, zniknęły transmisje wykładów, pojawiło się wiele produkcji własnych, a nawet filmy. Teraz, jak można się było tego spodziewać w Edusacie pojawią się reklamy.
Było to oczywistym krokiem patrząc na inwestycje. Jednak myślałem, że kanał ten nadaje na koncesji nie pozwalającej na nadawanie reklam.
pavl6
Junior

Edusat (HD)

Postautor: pavl6 » 12 cze 2012, 16:10

Nazwa tematu powinna ulec zmianie - nie ma już Edusatu Bis ani Edusatu BiS 2 od czasu wspomnianego reprogrammingu kanału.
Awatar użytkownika
Patryk
Użytkownik
Kontaktowanie:

Edusat (HD)

Postautor: Patryk » 11 paź 2012, 12:47

Edusat przestanie nadawać satelitarnie 15 października 2012.¹ Szkoda, bo ostatnio ten kanał robił się coraz lepszy: format 16:9, emisja filmów klasycznych, poprawa grafiki ekranowej (Polsat mógłby się uczyć!), pojawienie się reklam. Na pewno Edusat nie zachwycał, ale na tle innych polskich kanałów FTA prezentował się całkiem nieźle.
Obrazek
Spooky
VIP Expert

Edusat (HD)

Postautor: Spooky » 11 paź 2012, 13:23

No i po 10 latach na satelicie, kanał znika stamtąd. A robiło się coraz lepiej, możliwe, że chcą wyjść z satki bo koszta ich przerastają, może chcą więcej filmów kupować czy czegoś? A tak kasę, którą wydawali na miejsce na satelicie przeznaczą na co inne.
Gap Się | Gap Się News | Gap Się Extra
http://www.facebook.com/GapSieTV
http://www.youtube.com/GapSieTV
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Edusat (HD)

Postautor: Tomek » 11 paź 2012, 15:05

No właśnie nie wiadomo, czy Edusat opuszcza satelitę na stałe. Z newsa na stronie satkuriera:
W najbliższym czasie przekażemy Państwu także informację o nowej lokalizacji kanału EDUSAT na platformie satelitarnej.

Źródło: http://www.satkurier.pl/news/79103/koniec-kanalu-tv-edusat-na-satelicie.html

Wygląda, że autor informacji nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem cytowanych przez siebie słów. Jeśli wypowiedź rzecznika stacji nie jest źle sformułowana, to Edusat, w związku ze zmianą formatu na HD, po prostu decyduje się na przeniesienie sygnału w inne miejsce. Kanał nie będzie najpewniej czasowo dostępny z satelity (miejmy nadzieję, że nie skończy się tak jak z zapowiedziami nowych programów właściciela TMT). W zamian będzię on dosyłany kablem do kablówek, jeśli te wyrażą taka wolę.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Postautor: Dominik » 11 paź 2012, 16:02

'W związku z nieustającym rozwojem naszej stacji (...) jesteśmy zmuszeni do zaprzestania dystrybucji sygnału drogą satelitarną.'

:D Chyba ewenement na skalę światową. Powiem szczerze, że nie jest to dla mnie dobra wiadomość, bo Edusat pokazywał coraz więcej starych filmów i często go wybierałem wieczorną porą. Ciekawe, kiedy kanał zaczął robić się coraz lepszy zdecydowano nie inwestować w nadawanie satelitarne.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontaktowanie:

Edusat (HD)

Postautor: Majkell » 11 paź 2012, 16:59

@Tomek:
Ja rozumiem ten komunikat tak, że Edusat po prostu przenosi się na jakiegoś tańszego, "egzotycznego" satelitę, z którego będzie realizowany dosył dla sieci kablowych (sytuacja podobna jak niegdyś w przypadku TMT). De facto oznaczałoby to - mimo wszystko - koniec przekazu satelitarnego przeznaczonego do powszechnego odbioru. Ja przynajmniej nie wyobrażam sobie sytuacji, w której przeciętny użytkownik zestawu TV SAT, odbierający programy z HotBirda i ewentualnie z Astry, bawiłby się każdorazowo w przestawianie anteny, by móc sobie pooglądać jeden polski kanał.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Edusat (HD)

Postautor: Tomek » 11 paź 2012, 17:25

Może, ale to nie zmienia faktu, że kanał zostaje na satelicie i prawdopodobnie będzie można go odbierać FTA z terytorium Polski (wątpię, aby zdecydowali się na kodowanie). Dla mnie to nie jest "Koniec kanału TV Edusat na satelicie", bo w takim razie TMT przestało nadawać satelitarnie w 2002-2003 roku, przenosząć sygnał na Amosa 1.

Ani na media2, ani na satkurierze, ani na mediaboss, nie ma nic o "powszechnym dostępie", tylko o definitywnej rezygnacji z satelitarnego sygnału, (końcu FTA). Tymczasem na dzisiaj z informacji nadawcy nie można tego stwierdzić. Może się czepiam, ale dla mnie to robienie sensacji z niczego. Też mi koniec epoki.

W każdym razie pożyjemy, zobaczymy.
HENSHIN!

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”