ETV/Red Carpet TV (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Edusat (HD)

Post autor: Karol » 26 sie 2011, 12:09

Nie rozumiem czemu Edusat emituje tak niesamowitą ilość powtórek. Włączam ten kanał raz-dwa razy w miesiącu a ciągle trafiam na wykład "Technologii informacyjnych" z 2009 roku. Rozumiem, że są wakacje, ale wykłady rejestrowano jeszcze w 2010 i 2011 roku.
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Post autor: Dominik » 27 sie 2011, 15:31

Tego jeszcze nie było - kanał, który 99 % kontentu ma w 4:3 nadaje w 16:9 :D Ale trzeba przyznać, że pomału coś się zaczyna na tym kanale dziać - najpierw nowe logo i programy, teraz nowa strona i 16:9 :) Może ktoś się wreszcie wziął za ten kanał.
0 x
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Edusat (HD)

Post autor: Mocny FULL » 27 sie 2011, 16:16

Co jak co, ale ja się spodziewałem, że ten kanał format zmieni jako ostatni w Polsce, a tu miłe zaskoczenie.
0 x
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: sziraczek17 » 27 sie 2011, 16:30

Ja tak samo :D W dodatku mają taką okropną jakość obrazu i dźwięku. Na pewno nowe wykłady będą w 16/9 realizowane.
0 x
Awatar użytkownika
andrzejrusznica
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: andrzejrusznica » 27 sie 2011, 16:52

Ciekawe jak długo ten kanał pociągnie :)
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Edusat (HD)

Post autor: Mocny FULL » 27 sie 2011, 16:59

Długo już ciągnie... nie widzę przeszkód, aby miał przestać istnieć. Też zauważyłem, że wykłady dość stare są emitowane.
0 x
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Post autor: Dominik » 03 gru 2011, 9:35

No i kolejna niespodzianka od Edusatu - wczoraj o 20:00 włączam Edusat a tam film! Był to klasyk - "Okno na podwórze" Hitchcocka, odrestaurowana wersja, z polskim lektorem Edusatu :)
Powiem szczerze, że ten kanał coraz bardziej mnie zaskakuje. Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że za rok Edusat będzie w 16:9 i będzie pokazywał filmy, to pewnie skwitowałbym to śmiechem :D W każdym razie liczę na to, że to nie ostatni film na tym kanale i chyba zacznę tam częściej zaglądać.
Nawiasem mówiąc na filmie był napis "Premiera" umieszczony obok oznaczenia wiekowego.
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Post autor: Dominik » 12 cze 2012, 15:24

Ostatnio zaczęli inwestować reprogramming kanału i wiele zmian - zmiana loga i oprawy, 16:9, zniknęły transmisje wykładów, pojawiło się wiele produkcji własnych, a nawet filmy. Teraz, jak można się było tego spodziewać w Edusacie pojawią się reklamy.
Było to oczywistym krokiem patrząc na inwestycje. Jednak myślałem, że kanał ten nadaje na koncesji nie pozwalającej na nadawanie reklam.
0 x
pavl6
Junior

Edusat (HD)

Post autor: pavl6 » 12 cze 2012, 16:10

Nazwa tematu powinna ulec zmianie - nie ma już Edusatu Bis ani Edusatu BiS 2 od czasu wspomnianego reprogrammingu kanału.
0 x
Awatar użytkownika
Patryk
Użytkownik
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Patryk » 11 paź 2012, 12:47

Edusat przestanie nadawać satelitarnie 15 października 2012.¹ Szkoda, bo ostatnio ten kanał robił się coraz lepszy: format 16:9, emisja filmów klasycznych, poprawa grafiki ekranowej (Polsat mógłby się uczyć!), pojawienie się reklam. Na pewno Edusat nie zachwycał, ale na tle innych polskich kanałów FTA prezentował się całkiem nieźle.
0 x
Obrazek
Spooky
VIP Expert

Edusat (HD)

Post autor: Spooky » 11 paź 2012, 13:23

No i po 10 latach na satelicie, kanał znika stamtąd. A robiło się coraz lepiej, możliwe, że chcą wyjść z satki bo koszta ich przerastają, może chcą więcej filmów kupować czy czegoś? A tak kasę, którą wydawali na miejsce na satelicie przeznaczą na co inne.
0 x
Gap Się | Gap Się News | Gap Się Extra
http://www.facebook.com/GapSieTV
http://www.youtube.com/GapSieTV
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Tomek » 11 paź 2012, 15:05

No właśnie nie wiadomo, czy Edusat opuszcza satelitę na stałe. Z newsa na stronie satkuriera:
W najbliższym czasie przekażemy Państwu także informację o nowej lokalizacji kanału EDUSAT na platformie satelitarnej.
Źródło: http://www.satkurier.pl/news/79103/koni ... licie.html

Wygląda, że autor informacji nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem cytowanych przez siebie słów. Jeśli wypowiedź rzecznika stacji nie jest źle sformułowana, to Edusat, w związku ze zmianą formatu na HD, po prostu decyduje się na przeniesienie sygnału w inne miejsce. Kanał nie będzie najpewniej czasowo dostępny z satelity (miejmy nadzieję, że nie skończy się tak jak z zapowiedziami nowych programów właściciela TMT). W zamian będzię on dosyłany kablem do kablówek, jeśli te wyrażą taka wolę.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Edusat (HD)

Post autor: Dominik » 11 paź 2012, 16:02

'W związku z nieustającym rozwojem naszej stacji (...) jesteśmy zmuszeni do zaprzestania dystrybucji sygnału drogą satelitarną.'

:D Chyba ewenement na skalę światową. Powiem szczerze, że nie jest to dla mnie dobra wiadomość, bo Edusat pokazywał coraz więcej starych filmów i często go wybierałem wieczorną porą. Ciekawe, kiedy kanał zaczął robić się coraz lepszy zdecydowano nie inwestować w nadawanie satelitarne.
0 x
Awatar użytkownika
Majkell
Mythical VIP
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Majkell » 11 paź 2012, 16:59

@Tomek:
Ja rozumiem ten komunikat tak, że Edusat po prostu przenosi się na jakiegoś tańszego, "egzotycznego" satelitę, z którego będzie realizowany dosył dla sieci kablowych (sytuacja podobna jak niegdyś w przypadku TMT). De facto oznaczałoby to - mimo wszystko - koniec przekazu satelitarnego przeznaczonego do powszechnego odbioru. Ja przynajmniej nie wyobrażam sobie sytuacji, w której przeciętny użytkownik zestawu TV SAT, odbierający programy z HotBirda i ewentualnie z Astry, bawiłby się każdorazowo w przestawianie anteny, by móc sobie pooglądać jeden polski kanał.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Tomek » 11 paź 2012, 17:25

Może, ale to nie zmienia faktu, że kanał zostaje na satelicie i prawdopodobnie będzie można go odbierać FTA z terytorium Polski (wątpię, aby zdecydowali się na kodowanie). Dla mnie to nie jest "Koniec kanału TV Edusat na satelicie", bo w takim razie TMT przestało nadawać satelitarnie w 2002-2003 roku, przenosząć sygnał na Amosa 1.

Ani na media2, ani na satkurierze, ani na mediaboss, nie ma nic o "powszechnym dostępie", tylko o definitywnej rezygnacji z satelitarnego sygnału, (końcu FTA). Tymczasem na dzisiaj z informacji nadawcy nie można tego stwierdzić. Może się czepiam, ale dla mnie to robienie sensacji z niczego. Też mi koniec epoki.

W każdym razie pożyjemy, zobaczymy.
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”