ETV/Red Carpet TV (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Czaja
Obserwator

Edusat (HD)

Post autor: Czaja » 13 sty 2009, 16:17

No to mamy konkurencję dla Discostacji.
0 x
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 3

Edusat (HD)

Post autor: Ice » 13 sty 2009, 16:31

Wielka mi konkurencja. Pewnie Edusat ogląda mniej widzów niż iTV, miałem nawet kiedyś archiwalne statystyki. ''Discostacja'' zbiera nawet całkiem przyzwoite wyniki.

A program pewnie spadnie z Edusatu po kilku emisjach. Całkiem normalna rzecz w tej stacji.
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 13 sty 2009, 19:22

Pewnie jest to odpowiedź na pilne zapotrzebowanie studentów tej prześwietnej uczelni. A materiał mogą mieć jak zwykle za friko.
0 x
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Axel » 13 sty 2009, 22:31

A czy wiadomo może jaka kto nagrywa ten program - czy Edusat czy jakaś zewnętrzna firma ? Programu jeszcze nie widziałem jak chyba wszyscy z forum ale obejrzę w sobotę aby się przekonać. Jednak wydaje mi się, że program nagrywa jakaś zewnętrzna firma a teraz jest kilka firm, które produkują programy disco polo dla stacji lokalnych.
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 14 sty 2009, 15:12

Edusat to może nagrać, kilku ględzących o niczym "uczonych", wykłady w auli, konferencję GUS, materiały auto reklamowe i festiwal orkiestr (wz)dętych. Sorki, raz dali Aidę z playbeck'u. Wszystko inne przerasta ich możliwości.

Wrzucam link do zajawki disco
http://edusat.pl/
0 x
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Axel » 14 sty 2009, 17:09

Wszedłem na stronę www.discopl.pl której adres jest podany w tym zwiastunie no i domena przenosi na stronę firmy Valred, która dawniej produkowała program "Boom Hit Music" o muzyce disco polo dla TVP3 Białystok. Zresztą w tym zwiastunie jest taki urywek ze studia jak siedzą 3 osoby a za nimi są monitory i to jest chyba to samo pomieszczenie, w którym dawniej siedział prezenter "Boom Hit Music" i zapowiadał piosenki.
Tak więc już chyba wiadomo - ten program na pewno produkuje firma Valred.

A tak poza tym to dobrze się stało, że wreszcie ruszyła strona www.edusat.pl - chyba ktoś posłuchał naszych uwag z tego forum.
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 14 sty 2009, 17:22

Cieszę się, że potrafisz analizować info do końca. Co do stronki to sam jestem w szoku, okazuje się, że nawet beton czasem pęka, czegoś można ich nauczyć. Szkoda tylko, że SIŁOM - BO KULTUROM NIC NIE ZDZIAŁASZ (wężykiem Jasiu, wężykiem)
0 x
Evil
Junior
x 1

Edusat (HD)

Post autor: Evil » 14 sty 2009, 18:59

Co to w ogóle za pora ? Sobota 20.10, niedziela 20.10. To nie są pory na emisję takich programów. Kto będzie w sobotę o 20 oglądał program Discopolo? Kosmiczne...
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 14 sty 2009, 19:19

Bardzo słuszna uwaga.Ten przedział czasowy, to pora, w której oglądalność tej stacji jest = 0. O 20.00 w sobotę i niedzielę kończą się wykłady na żywo.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 268
x 1325

Edusat (HD)

Post autor: Karol » 14 sty 2009, 22:17

trolley pisze:Ten przedział czasowy, to pora, w której oglądalność tej stacji jest = 0.
O innych porach oglądalność pewnie jest niewiele wyższa.

Zgrzeszę jeśli stwierdzę, że jesteś byłym pracownikiem Edusatu, który swoimi postami mści się na tym kanale? :P
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 14 sty 2009, 23:27

Czemu twierdzisz, że to grzech ?. To jest real, ja tylko opisuje realia tej stacji. Może to wygląda na zemstę, ale prawda jest taka, że to ja dałem
kopa Fundacji, nie ona mnie. Ponadto moje posty dały już pewien efekt pozytywny. Powstała wreszcie strona Edusatu. Ja nie dążę do unicestwienia tej stacji, wprost przeciwnie, chodzi mi o to aby wreszcie po wielu latach zaczęła działać w oparciu o potrzeby rynkowe a nie o nierealne projekcje oraz fobie założyciela. Ten gość nie ma pojęcia o dzisiejszym świecie, zatrzymał się w rozwoju na etapie Uniwersytetu Telewizyjnego z lat 60tych, no może późniejszego Technikum Rolniczego.
0 x
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 3

Edusat (HD)

Post autor: Ice » 15 sty 2009, 0:06

Haha, świetnie to ująłeś Trolley! :)
Evil pisze:Co to w ogóle za pora ? Sobota 20.10, niedziela 20.10. To nie są pory na emisję takich programów. Kto będzie w sobotę o 20 oglądał program Discopolo? Kosmiczne...
Pfff, ich to o innych porach mało kto ogląda. :) O czym było wspomniane wyżej.

Ja tylko dodam, że jakość Edusatu - przynajmniej u mnie - jest nieco gorsza. W ogóle cały ich sprzęt jest do wymiany, ale znowuż po co inwestować w coś co jest słabo dostępne? Tuaj jednak brakuje pomysłu na tworzenie kanału i - jak juz wczesniej zostalo to wspomniane - wkladu finansowego, a on jest jednak mimo wszystko potrzebny.
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 15 sty 2009, 10:16

Ice, masz absolutną rację.
Pomysłu na ten kanał nigdy nie było i obawiam się, że dalej nie będzie. .Występując o koncesję na kanał non profit, o charakterze ściśle edukacyjnym, zakładano duże przypływy gotówki (bardzo optymistycznie), która pozwoli na finansowanie Edusatu. Stało się jednak inaczej, ale tak można było przewidywać. W imię jakiej idei zdublowano koncesję (Edusat BIS) a następnie potrojono (BIS 2), tego nie wie chyba nawet sam Ojciec Założyciel. Braki materiałowe kanału są tak wielkie, że niemożliwością stało się pokrycie zapotrzebowania samego Edusatu, o całej reszcie nie mówiąc. Produkcja własna Edusatu siadła w zasadzie pod koniec 2005.
Taka mała uwaga na marginesie - widzowie Edusatu z pewnością zauważyli ciekawą prawidłowość. Do pewnego momentu, żadna z własnych produkcji tego kanału nie posiadadła typowej zejściówki. Brak realizatora, dźwiękowca, operatorów kamer, itd.. Ciekawostka.
0 x
Awatar użytkownika
Majkell
Mythical VIP
Kontakt:

Edusat (HD)

Post autor: Majkell » 15 sty 2009, 14:58

Podczas, gdy na forum trwało mieszanie Edusatu z błotem, gdzieś daleko na zachodzie Europy...
Telewizja EDUSAT została wyróżniona w tegorocznej edycji nagród Hot Bird TV Awards w kategorii Kultura/Edukacja

Hot Bird Awards to prestiżowa, unikatowa nagroda przyznawana corocznie od 1996 roku najlepszym kanałom tematycznym z całego świata, które nadają swoje programy poprzez satelity Hot Bird. Celem tej nagrody i poprzedzającego ją konkursu jest wyróżnienie tych kanałów tematycznych telewizji satelitarnej których innowacyjność i kreatywność w istotny sposób wpływa na jakość oglądanych programów. Międzynarodowe jury wybierało najlepsze programy w 11 kategoriach. Udział w konkursie wzięły 132 kanały z 17 krajów.
http://www.wsseuczelnia.edu.pl/node/81

http://www.hotbirdtvawards.com/winners_list_2008.html
Lista tegorocznych zwycięzców. Liczba polskich kanałów - poraża.
0 x
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik

Edusat (HD)

Post autor: trolley » 15 sty 2009, 16:30

A ja staram się zawsze docierać do źródła, polecam
http://www.mediapromocja.kei.pl/
zakładka klienci, nagrody.
Nie polecam natomiast chwalenia się cudzymi sukcesami.
Pozdrawiam
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”