Tele 5 (HD) i Polonia 1 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 65
x 313
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Media 5 aktualnie sprzedaje jedynie teleshopping w Tele 5 oraz spoty w paśmie Top Shop i normalnym programie Polonii 1.
Czyli jednak jest możliwość, że to spoty gratisowe? A tak ogólnie sam zaprzeczasz sobie :P. Parę miesięcy temu sam stwierdziłeś, że mogą to być reklamy emitowane za darmo.

Ja skłaniam się, jednak do zwykle opłaconych spotów. Dobrze, że jest trochę reklamodawców interesujących 1P, poza firmami telezakupowymi.

A teraz wróćmy do nostalgii ;). Wczoraj w nocy manewrując różnymi typami nazw stacji Polonii 1, znalazłem dwa małe rarytaski :). Pochodzą z programu PTV Echo -Echo-trip z roku 1991, czyli przed powstaniem sieci.
http://pl.youtube.com/watch?v=D1Zl2d97N8w
http://pl.youtube.com/watch?v=5eunXyLa480
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Axel »

Do reklam na Polonii 1 doszły kolejne i teraz w sumie jest ich 8. To bardzo duży wynik, stacje tematyczne, które mają rzekomo większa oglądalność od Polonii 1 nie mają aż tyle reklam w blokach.
A oto reklamy jakie sa nadawane w blokach reklamowych to w kolejności jak lecą:
Vision express okulary
Schwarzkopf Schauma szampony
Fa dezodoranty
Schwarzkopf Palette farba do włosów
Eurobank kredyty
Schwarzkopf Natural & Easy farba do włosów
Militaria.pl wiatrówki
Schwarzkopf Taft lakier do włosów

Oby tylko taka ilość reklam wpłynęła na jakość programów w ramówce a nie po to by upchnąć kieszenie prezesom i pracownikom :)

A jeśli jesteśmy przy tematach o nostalgii to wygrzebałem na youtube fragmenty programu muzycznego "Na maxa" z NTW z 1992 roku (przed powstaniem sieci) z naprawdę bardzo ostrą muzyką (niektórzy mogą nie wytrzymać). Kiedyś w telewizji puszczano taką undergroundową muzykę (nawet na TVP), dziś już niestety to nie do pomyślenia bo skończyłoby sie skandalem.
http://youtube.com/watch?v=TseQUtlSmmM
http://youtube.com/watch?v=iLvf5R-MtVs
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2836

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Karol »

Tomek pisze:Czyli jednak jest możliwość, że to spoty gratisowe? A tak ogólnie sam zaprzeczasz sobie :P. Parę miesięcy temu sam stwierdziłeś, że mogą to być reklamy emitowane za darmo.
Parę miesięcy temu układ pomiędzy Media 5 a Polonią 1 i Tele 5 wyglądał inaczej. Gratisy skąd miałyby teraz pochodzić? Osobiście wątpię aby TV Market prócz emitowania spotów teleshoppingowych sprzedawał także spoty szamponów czy Eurobanku. Dlatego jak dla mnie gratisy tutaj odpadają. Poza tym reklamy w Polonii 1 jak na telewizję ogólnopolską są bajecznie tanie, więc nie widzę przeciwwskazań aby spoty mogły się w niej pojawiać.
Awatar użytkownika
regoat
Użytkownik
x 1
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: regoat »

lucci pisze:Wedle rankingu przygotowanego dla Wirtualnemedia.pl TELE 5 w ciągu roku znacząco straciło udział w rynku:

WSZYSCY 4+:

kwiecień 2007 kwiecień 2008
Tele 5 - 0,49 Tele 5 - 0,26

WSZYSCY 16-49:

Tele 5 - 0,69 Tele 5 - 0,31

WSZYSCY 16-49 miasta:

Tele 5 - 0,79 Tele 5 - 0,36

jestem w szoku... :-o
ej nic dziwnego skoro maja wieczne powrorki tego samego, a stacja ma potencjal bo mogla by sie wstrzelic ale musieliby zaprzestac wiecznych powtorek.

szkoda troche bo daze sympatia ten kanal
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Majkell »

Wiele osób pytało kiedyś (m.in. mnie) jak wygladąła oprawa graficzna Polonii 1 w latach 1996-1999. Konkretnie: ident, bo jingiel reklamy jest na YouTube. Ident nieraz opisywałem, ale do tej pory nie mieliśmy żadnego zapa ani filmiku. Teraz Axelowi udało się wreszcie wyszperać coś takiego (niestety, tylko zap).

Dla ciekawskich zatem : ident Polonii 1 z lat 1996-1999
To jedna z końcowych klatek animacji: na początku animowany był wybuch, z którego wyłaniała się jedynka, a potem spod spodu wylatywał jeszcze napis "POLONIA". Tło, czego tutaj nie widać, stanowiły plamy w różnych odcieniach błękitu. Na samym końcu logo zmieniało kolor na nieco ciemniejszy. Jingiel był prosty, ale ładny i efektowny (co zap niestety oddaje w niewielkim stopniu).
Awatar użytkownika
p1fan
Użytkownik
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: p1fan »

Podczas przemierzania internetu natknąłem się na "Restauracje Polonia 1" w Toruniu, przy ul. Grudziądzkiej.

Rodzaj, nazwa: Restauracja Polonia 1
liczba miejsc: 120, lokal czynny: 8.00 - 22.00, dań do wyboru: 20, średnia cena obiadu: 12 PLN; parking, obsługa także w języku angielskim,organizacja imprez towarzyskich, klimatyzacja, możliwość rezerwacji,przy grupach turystycznych zniżki.
strona: http://www.polonia1.noclegiw.pl/

Z pewnością niema ona nic wspólnego z telewizją, ale pomyslałem że ciekawostek nigdy za mało.
Obrazek
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: dragontor »

Często tam przejeżdżam, tak więc zobaczę, bo nigdy nie zauważyłem żadnej Polonii 1 w Toruniu ;)
tele5.xt.pl - powrót wkrótce...
joyful
Użytkownik

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: joyful »

Może mi ktoś wytłumaczyć fascynajce kanałem polonia1? przeciez jakosc obrazu i dzwieku to istna tragedia ze nie wspomne o programie....przeciez to samo leci w kolko od 15 lat!

jedyne co sie zmienia na tym kanale to towar do sprzedazy w top shopie

{Nie pisz dwóch postów pod sobą, korzystaj z opcji "Edytuj". Posty scaliłem - Majkell.}
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

przeciez to samo leci w kolko od 15 lat
I tu się mylisz... Polecam stronę Majkell-a www.polonia1.up.pl - dział Historia. To ci wszystko wytłumaczy.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Majkell »

joyful pisze:Może mi ktoś wytłumaczyć fascynajce kanałem polonia1?
No i co Ci mamy napisać? ;) Myślisz, że ktoś, kto pasjonuje się piłką nożną, będzie w stanie Ci wytłumaczyć, co widzi w zgrai spoconych facetów ganiających półtorej godziny za kawałkiem tworzywa? ;) Jednych fascynuje UFO, innych Polonia 1 - obie rzeczy zdają się być nie z tego świata i to jest w nich fajne. :P

Polonia 1 to temat-rzeka - można o niej pisać latami i ciągle odkrywać coś nowego, o czym niech świadczy choćby wątek na tym forum. ;) Im bardziej zagłębisz się w jej historię (czy nawet teraźniejszość!), tym jest ona ciekawsza.
joyful pisze:przeciez jakosc obrazu i dzwieku to istna tragedia ze nie wspomne o programie....przeciez to samo leci w kolko od 15 lat!
No właśnie - a znasz inną stację, która w ten sposób utrzymała się 15 lat? :P Jaka inna stacja nadawała swój program kolejno z 13 miast Polski, Włoch, Słowenii i kto wie, skąd jeszcze, a potem trzech siedzib w Warszawie? Jaka inna prywatna polska stacja zatrudniała w swoim najlepszym okresie 2000 pracowników? Jaka inna stacja zadarła w swej historii z KRRiT, PAR, ZAIKS-em, Urzędem Skarbowym, syndykiem i albo jakimś cudem przetrwała kłopoty albo wychodziła ze starcia obronną ręką? :P Jaka inna stacja ma tak fajne wpadki techniczno-emisyjne jak np. emisja jingla sprzed 15 lat? ;) Mówiłem, że o P1 można pisać latami... I będzie można, bo na pewno nieraz nas ona jeszcze czymś zaskoczy. ;)

A poza tym niektóre filmy, seriale, programy, które nadaje, są naprawdę całkiem fajne. :)
joyful
Użytkownik

Tele 5 (HD) i Polonia 1

No nie wiem czy to powód do chwały ze przez 15 lat stacja utrzymuje sie na kilku serialach i bajkach gdzie prawie juz nic nie widac co zapewne spowodowane jest zuzyciem tasmy vhs....gdzyz pewnie z tego nosnika odtwarzane to jest.Odnoszac sie do pilki noznej....otóż nigdy nie gralem i grac w nia nie bede ze nie wspomne o oglądaniu.
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

joyful pisze:co zapewne spowodowane jest zuzyciem tasmy vhs....gdzyz pewnie z tego nosnika odtwarzane to jest.
Polecam przeczytanie tematu. Większość nagrań odtwarzana jest z komputera, reszta z kaset β-cam SP.
Awatar użytkownika
p1fan
Użytkownik
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: p1fan »

Przed dziesięcioma minutami skończył się "Świat Cyrku", a właściwie "Grande Circo" (Wielki Cyrk). Czołówka była innna, sposób prowadzenia równierz ( prowadzenie podobało mi się najbardziej ). Jedno co się nie zmieniło to końcowa plansza programu "Do zobaczenia za tydzień", już z logiem ŚC.Chciałbym wiedziec, czy te zmiany są ostateczne, czy był to poprostu odcinek specjalny.
Obrazek
joyful
Użytkownik

Tele 5 (HD) i Polonia 1

To rzeczywiscie miałes frajde z tym światem cyrku...przez 15 lat nie widziałes jeszcze tego odcinka....hmm...leciał z jakies 340 razy...tak mi wychodzi ze statystyki powtarzania....byc moze pomylilem sie o 300 jeszcze( ze w sumie okolo 700 razy bylo to powtarzane)...no ale coz...dopoki cos widac na tasmie to beda puszczac a jak nie widac to tez puszcza bo licencji na nowy program,serial badz film pewnie juz niekupia...
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Ice »

Ale ty jesteś zgryźliwy... Można być zwolennikiem Polsatu, TVN-u, TV4 i innych kanałów. Inni zaś wolą oglądać Polonię 1. Co w tym złego?
Ta telewizja ma bogatą historię wprowadziła istotne elementy w polskiej telewizji [między innymi telenowele].
Nie wiem ile masz lat, ale jakbyś był dorosły to byś wiedział, że telewizja ma bogatą historię. I naprawdę polecam stronę Majkella (adres w powyższych postach).
Nie wiem o co ci chodzi, nie wiem dlaczego się czepiasz innych, że oglądają ten kanał. Ja nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem P1, ale chociaż wiem jaka była kiedyś i mam w jakimś sensie do niej sentyment. W końcu na niej się wychowałem, więc wiem co mówię...

Nie pasuje Ci pisać na tym forum? Nie odpowiada Tobie temat? Psujesz tylko dobry smak w tym temacie.

Naprawdę, więcej powagi i wyrozumiałości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”