Tele 5 (HD) i Polonia 1 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Pawel

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Pawel » 30 gru 2016, 22:25

Dlatego można się śmiać z tego że Kurski swego czasu podważył wiarygodność tych badań, ale właśnie ci mniejsi nadawcy już dawno mówili że próbka, którą Nielsen ma jest zbyt mała na obecną sytuację na rynku.
media18
Użytkownik

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: media18 » 31 gru 2016, 15:13

Akurat Kurski chciał niejako rozwalić to "towarzystwo wzajemnej adoracji", gdzie z góry wiadomym jest, kto ma mieć największą oglądalność, a co za tym idzie, największe wpływy reklamowe. Ci badacze nie dopuszczą do torciku reklamowego maluczkich...
Stars.tv ma rację.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Karol » 11 sty 2017, 10:03

Satkurier.pl donosi: http://satkurier.pl/news/155375/tele5-h ... -w-sd.html
Satkurier.pl pisze:Od 10 stycznia kanał Tele5 zarówno na satelicie jak i w naziemnym lokalnym multipleksie cyfrowym MUX L7 (nadajniki w Głogowie i Lubinie) jest emitowany z logotypem Tele5 HD. Niestety musimy rozczarować czytelników, którzy liczą na to, że kanał jest faktycznie nadawany w HD. Niezmiennie transmisja jest prowadzona w jakości SD (rozdzielczość 720x576). Wszyscy operatorzy, którzy pobierają przekaz kanału z satelity - także widzą logotyp z dopiskiem "HD".
Chciałem sprawdzić jak jest w Vectrze, ale w tej chwili emitowana jest podpora programu, więc loga nie uświadczę :) Z drugiej strony jeśli nagle podnieśliby rozdzielczość obrazu na satelicie to bym się bardzo zaskoczył... Jeszcze brakowałoby sensownych treści w HD, ale mimo to taka zmiana to zawsze jakiś krok naprzód.

Przy okazji włączyłem sobie program ezoteryczny w Polonii 1. Wróżbita wmawia kobiecie, że jeśli będzie jeść codziennie jabłka to ogarnie ją "fantastyczna energia" :)
Lex

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Lex » 11 sty 2017, 19:19

Ale tylko jabłka, czy ułożył jej cały jadłospis? :p
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Direct » 11 sty 2017, 19:21

Jobs jadł dużo jabłek i jaką potężną firmę stworzył :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Kacper » 11 sty 2017, 21:31

Odnośnie Tele5 HD w Lubinie: nie wiem skąd ta informacja, ciągle było zwykłe logo. Sam brak "zwykłej" Piątki był poprzedzony ciągłymi zanikami od 8 stycznia, czyli pewnie playout siadł. Z informacji dostępnych w sieci wynika, że problem już naprawiono.
Karol pisze:Przy okazji włączyłem sobie program ezoteryczny w Polonii 1. Wróżbita wmawia kobiecie, że jeśli będzie jeść codziennie jabłka to ogarnie ją "fantastyczna energia" :)
Potwierdzam, gdy się je bardzo dużo jabłek, to dzieją się same fantastyczne rzeczy 8)
[email protected] pisze:1. "Tygrysia Maska" była na antenie P1 już milion razy. "Szczęśliwa karta" to serial z Tele5.
Miałem napisać "nowości" w cudzysłowiu, bo na P1 nie można się niczego nowego spodziewać. Tak nawiasem mnie zastanawia, po co dalej w nią pompują, skoro szurują po dnie? Polonii niestety nic już nie pomoże - lepiej niech finalnie wyzioną ducha na rzecz TopShopu, a wszelkie niedobitki niech dadzą "Piątce" (przynajmniej ona ma jakiś zasięg i jakąś oglądalność).
Karol pisze:
Kacper pisze:2. NEWS ROKU: Tele5 korzysta już nie tylko z wewnętrznego brokera reklamowego - Media5 (a może już zrezygnowali - wtedy byłyby jaja). Teraz główna stacja Polcastu korzysta z usług... ZPR Media.]
News roku 2013, bo zdaje się, że wtedy Tele 5 i IDMnet podpisały pierwszą umowę o współpracy w zakresie sprzedaży czasu reklamowego :) Media5 w zasadzie ogranicza się do dysponowania pasmem teleshoppingowym (wcześniej także na potrzeby Kuchnia TV oraz Domo TV) oraz blokami reklamowymi Polonii 1. Swego czasu ogarniali także iTV.
Z racji tego, że jestem "chwilowo" bez P1, to mam pytanie: czy dużo oni mają tych reklam i czy Novela TV wraz z Water Planet emitują jakieś reklamy? Poza tym dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu (czytałem, że ZPR zamierza otworzyć biuro reklamowe, ale to dopiero pod koniec 2014 roku, gdy porządkowali portfolio).
Polsat | Puls | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Direct » 11 sty 2017, 21:39

Kacper pisze:Miałem napisać "nowości" w cudzysłowiu, bo na P1 nie można się niczego nowego spodziewać. Tak nawiasem mnie zastanawia, po co dalej w nią pompują, skoro szurują po dnie? Polonii niestety nic już nie pomoże - lepiej niech finalnie wyzioną ducha na rzecz TopShopu, a wszelkie niedobitki niech dadzą "Piątce" (przynajmniej ona ma jakiś zasięg i jakąś oglądalność).
Wbrew pozorom Polonia 1 zarabia grubą kasę. Pomnóż 30 zł, bo mniej-więcej tyle P1 kasuje za 1 minutę TOP SHOP-u, przez liczbę minut z telezakupami w przeciągu miesiąca.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Kacper » 11 sty 2017, 21:50

Wiem o tym, ale wiesz - chodzi o to, że P1 właśnie miałoby być od zarabiania, a "Piątka" od mniej opłacalnej działalności - telemetry się odwdzięczą.
Polsat | Puls | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Direct » 11 sty 2017, 21:53

Telewizja to jest biznes. Każdy komercyjny kanał ma na siebie zarabiać, w bliższej lub w dalszej perspektywie musi stać się rentowny, inaczej zostaje zamknięty. Po pierwotnej formule Tele5, czyli kanale bez przemocy i z europejskimi produkcjami, niewiele zostało już po kilkunastu miesiącach od startu.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: [email protected] » 15 sty 2017, 23:18

Kanadyjski serial "Więzy krwi" znany między innymi z anten ID i Filmbox Action od 20 stycznia na antenie Tele5.
lovemusic
Użytkownik

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: lovemusic » 21 sty 2017, 14:46

Witam jestem tu nowy. Chciałem się was spytać czy wam polcast odpowiada na pytania przez meila ? Napisałem do nich jakieś 2 tyd. temu i nic
DVB-T : MUX 1-3, 8 MUX 1-4, RS2 CZ Sat; Astra 19,2E i Hotbird 13E
Oglądam: Polsat TVN 8TV TTV Fokus TV Stars TV Eska TV 4Fun TV Water Planet Polonia 1 Tele 5 RTL Nickelodeon Zee One :)
Jantar
Activist
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Jantar » 21 sty 2017, 14:59

Skoro ci nie odpowiadają mailowo to spróbuj zadzwonić z pytaniami. Numer telefonu znajdziesz na ich stronie.
media18
Użytkownik

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: media18 » 27 sty 2017, 21:23

Liczba premier na Tele 5 stale rośnie. Dzisiaj (27.01.2017) kolejna premiera jakiegoś "Tony Tango" z 2015 (sic!) roku. Choć film beznadziejny, to sam fakt "nowości" w programie należy pochwalić.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Karol » 28 sty 2017, 14:37

Za prawa do filmów pewnie płacą po kilkadziesiąt albo kilkaset dolarów, stąd premiery takich szmir :) Nie wieszczę im końca, bo podziwiam za fakt, że istnieją od 15 lat, w tym także stać ich (póki co) utrzymać miejsce na lokalnym MUXie. Zastanawia mnie jednak kiedy Vittorio się podda i odda Tele 5 i Polonię 1 Winnickiemu :) Wiecznie wegetować nie będą, przynoszą zyski, ale są też pewnym obciążeniem, bo nadejdzie czas, że będzie trzeba iść do przodu.

Chyba każdy się zgodzi z faktem, że Tele 5 własnie teraz zalicza największą porażkę w historii. Mieli kilka lepszych momentów - start, rezygnacja z analogowego systemu emisyjnego czy przejście na 16/9 - przy tej ostatniej okazji na antenie pojawiło się kilka nowości filmowych, w tym produkcje z Columbia Pictures. Zapewne była to sublicencja jakiegoś małego dystrybutora, ale można było zobaczyć filmy wyprodukowane na potrzeby kina, a nie tylko telewizji. Ostatnio jednak skupiają się na podrzędnych serialach oraz filmach, połowę czasu antenowego wynajmują podmiotom zewnętrznym, a to dowód na to, że nie opłaca im się tworzyć pełnowartościowego kanału telewizyjnego. Premierowych produkcji własnych nie emitują już chyba w ogóle - "Nieźle kliknięci" i "Extra mocne" to raczej powtórki.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

Post autor: Ama18 » 29 sty 2017, 21:10

Muszę przyznać, że nigdy nie oglądałem Tele 5 nałogowo, ale teraz to faktycznie poziom anteny spadł. Co prawda oprawa z pikselozą (taka mocno kolorowa - pewnie pamiętacie) wyglądała nieco amatorsko, ale była produkcja własna i nawet publicystyka (z Korwinem). A teraz? Kompletnie nic. Polonia 1 także miała już lepsze czasy i to nie w latach 90.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”